Dog.bg Форуми : Британска късокосместа котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (79 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Британска късокосместа котка

#81 Потребителят е офлайн   vagabogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 30-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Люксембург

Публикувано: 15 July 2006 - 10:06 PM

ето малко снимки на част от бебенцата

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  bebef1.jpg (37.48K)
    Брой сваляния: 650

User's Signature

Качена снимка

#82 Потребителят е офлайн   vagabogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 30-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Люксембург

Публикувано: 15 July 2006 - 10:08 PM

това е кремавото момченце

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  bebem1.jpg (35.57K)
    Брой сваляния: 592

User's Signature

Качена снимка

#83 Потребителят е офлайн   vagabogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 30-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Люксембург

Публикувано: 15 July 2006 - 10:09 PM

пак той

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  bebem2.jpg (36.53K)
    Брой сваляния: 534

User's Signature

Качена снимка

#84 Потребителят е офлайн   vagabogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 30-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Люксембург

Публикувано: 15 July 2006 - 10:11 PM

а ето я и мама, която пие вода от чешмата c)

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

#85 Потребителят е офлайн   b0nb0n4et0 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 16-July 06

Публикувано: 16 July 2006 - 02:58 AM

Цитат

това е кремавото момченце

Tova kotence se nadqvam da bude moe v nai-skoro vreme:) V oficialniq sait ne mojah da namerq snimka na bebeto i se radvam, 4e tuk uspqh da vidq malkiq puh4o, koito iskrenno se nadqvam, 4e skoro 6te moga da gu6kam vku6ti pred televizora i da si spinkame zaedno:) Strahoten e...nqmam turpenie da go vidq i na jivo...:)Koga 6te poblikuvate o6te snimki?:) A samo ne razbrah koq e maikata i kude moga da q vidq i neq...za tatkoto stana qsno, 4e e vseob6tiq lubimec i negovi snimki ima navsqkude...i s pravo, ama mama kude e vse pak?:)
super best

#86 Потребителят е офлайн   vagabogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 30-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Люксембург

Публикувано: 16 July 2006 - 09:31 AM

ами майката е тази котка, която малко по-горе пие вода от чешмата b)
ето още една нейна снимка.
тя е синя костенуркова

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

#87 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 July 2006 - 12:00 PM

Големи сладури!!! w) bravoS

А кремавото ще се радвам да го водите и на изложби, за да продължи успехите на родителите си!:) super best
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#88 Потребителят е офлайн   silvia65 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 16-July 06

Публикувано: 16 July 2006 - 04:04 PM

Здравейте,
току що си купихме котенце от тази порода. Ще съм ви много благодарна, ако ме насочите къде мога да прочета повече за нея и най-вече като за начало за малкото коте. Моето е на 2 мес. и е сиво мраморно.

#89 Потребителят е офлайн   vagabogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 30-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Люксембург

Публикувано: 17 July 2006 - 06:36 PM

Цитат

samo ne razbrah koq e maikata i kude moga da q vidq i neq...za tatkoto stana qsno, 4e e vseob6tiq lubimec i negovi snimki ima navsqkude...i s pravo, ama mama kude e vse pak?:)

виждате коя е майката :) е не е най-красивата британка, която съм виждал, но се надяваме котето до прилича повече на баща си, а не на майка си 1super
User's Signature

Качена снимка

#90 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 July 2006 - 01:33 AM

Цитат

Здравейте,
току що си купихме котенце от тази порода. Ще съм ви много благодарна, ако ме насочите къде мога да прочета повече за нея и най-вече като за начало за малкото коте. Моето е на 2 мес. и е сиво мраморно.

Извинете ме, че съм много прям...ама... не трябваше ли да се поинтересувате преди да си купите котето?
Питам, защото тези дни се оказа, че една моя позната са я излъгали много яко с внесено коте от Германия...уж от нейни познати... Като слушах нейната история и...ми стана много въчно за всички излъгани така гадно...

НЕ казвам, че вашият случай е такъв, но...НАЙ-важният и основен източник на информация би трябвало да е този развъдчик, от когото сте си купили котето. ТОЙ е първият човек, който трябва да отговаря на всичките ви въпроси...
Разбира се, че и форумите биха могли да ви бъдат полезни, но все пак...това е отговорност първо на този, от когото сте си купили (снабдили) котето!...

Да ви е живо и здраво!:)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#91 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 July 2006 - 08:44 AM

мдаммм и именно поради тази причина и аз си замълчах.
Няма никаква информация от къде е взето котето, кои са негови родители, при какви условия е гледано до сега. С какво е хранено... то все пак има изградени някакви навици, нали?!

Разбира се, че е задължение на този, който продава котето да даде всички необходими разяснения за породата, както и да обясни основните принципи за неговото отглеждане в новия дом.

c)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#92 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 July 2006 - 08:45 AM

а иначе, vagabogo, всяка котка/котак е по своему чаровен(на) и има хубави черти !
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#93 Потребителят е офлайн   silvia65 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 16-July 06

Публикувано: 18 July 2006 - 01:40 PM

Здравейте,
съжалявам, че чак сега влизам във форума, но ви благодаря за изказаните мнения. Моето коте е купено абсолютно спонтанно от един зоомагазин във Варна. Мъжко, родено на 15.05.06 г. Вземах го , защото се влюбих в него от пръв поглед, а и тази порода ми беше алтернативна на любимата ми - Екзотична котка. Изобщо не съм капацитет в областта, тъй като досега съм гледала куче - Чау-Чау и папагал Жако. Писала съм в този форум, когато издирвах екзотично коте, но честно казано се оказа голям проблем намирането му. Включих се във вашия форум, защото видях, че е специализиран за тази порода. Доста изчетох за нея и мога смело да твърдя, че поне засега котето изглежда абсолютно чисто. Окраската му е "Силвър Таби", ако изобщо така се пише. Няма никакви бели косъмчета и е абсолютно едно към едно с такива котенца, които са дадени из нета. Като се прибера от работа ще сложа снимки, за да можете да прецените.
Котето има една имунизация и на 27.07. трябва да му правя следващата.
Родословието му ще получа към края на месеца. Със собствениците на магазина сме приятели, така че абсолютно е сигурно, че ще си го получа.
Като пристигне ще го сканирам и също ще ви го изпратя.
Така, че без да имам каквито и да е претенции за чистопородност на котето, Ви моля да сте снизходителни към мен и да не ме нападате, че така не се купува породисто коте. Не съм убедена дали някога ще го показвам по изложби и състезания, снобарията не ме е подгонила дотолкова, просто ми харесва вида му. Ще съм ви благодарна ако ми дадете някакви съвети за отглеждането му или ме насочите към подходящи сайтове. В специализирания сайт няма почти никаква информация за отглеждане на малко коте от тази порода, затова разчитам на форумите.
Поздрави b)

#94 Потребителят е офлайн   vagabogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 30-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Люксембург

Публикувано: 18 July 2006 - 03:07 PM

Цитат

а иначе, vagabogo, всяка котка/котак е по своему чаровен(на) и има хубави черти !

Разбира се че е така 1super и аз много си я обичам Бибита понеже е моята първа британка, но като отговорен развъдчик немога да си затворя очите пред някои нейни недостатъци, за които самата ти си ми обръщала внимание.
А иначе тя е една от котките с най-страхотен характер и дано котетата са наследили нейния, а не този на баща им super best
User's Signature

Качена снимка

#95 Потребителят е офлайн   anabel10 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 163
  • Регистрация: 16-February 06

Публикувано: 18 July 2006 - 04:15 PM

Здравейте,

Моята котка също е британска синя, обаче май имаме проблем. Спря да расте. И е слабичка. И много придирчива към хратана. Водих я на ветеринар, който каза че му изглеждала съвсем нормално, обаче май не е виждал много британци. Може би трябва да я заведа на ветеринар с по-голям опит с британски късокосмести?

#96 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 July 2006 - 09:56 PM

Цитат

Екзотична - Британска късокосместа - Силвър таби....

Значи между тези 3 неща/понятия/породи/цветови разцветки разликата е от небето до земята!

Екзот, екзотична, екзотична късокосместа - това е късоксмест вариант на персийската котка и не трябва да се бърка и отъждествява с Британска късокосмета - това са 2 отделни и абсолютно различни породи.

Силвър таби е цветова разцветка - която се среща при много породи, в т.ч. и при екзотична и при британска късокосместа.

Така както в по-горен постинг описахте котето като "сиво-мраморно" (цитирам по памет), това означава че имате синьо мраморно таби, но не и "силвър таби". Струва ми се, че блуждаете в някакъв хаос от понятия и сте "сготвили" прилична каша, която обаче изобщо не отговаря на истината, нито на реалността.
Силвър таби- при него ще видите цветове - бяло и черно и космите, които са оцветени в тези два цвята дават нюанса "сребрист", от където идва името на разцветката, което обаче не означава, че това е отделна порода.
За да бъде "силвър" трябва да има БЯЛО оцветяване по космената покривка.

Освен това "сиво" като цвят при котета НЯМА! Поне хората, които разбират малко от фелинология не употребяват тази дума, а я оставят за лаиците...простете, но е така. "Сивото" при британците се нарича синьо и това наистина е така, защото особено при "сините", може с просто око да се забележи, че кожата под козината синее.

Ако вие имате "сиво-мраморно" коте, то това вероятно е синьо мраморно таби. За да бъде "мраморно", то трябва отгоре погледано да има изрисувано върху гърба и хълбоците си шарка наподобяваща пеперуда. Отличителен белег е и шарката оформена върху предната част на главата. Около врата, по лапите и по опашката трябва да има черни добре "затворени" пръстени.

Какво имате вие, още не е съвсем ясно... bl)

бтв ходенето по изложби изобщо не е СНОБАРЩИНА, а има съвсем друга цел, но явно и с това не сте наясно !
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#97 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 July 2006 - 09:58 PM

Цитат

... Моята котка също е британска синя, обаче май имаме проблем. Спря да расте. И е слабичка.

ами аз нали ти казах с какво да я храниш и как...
Ти дали ме послуша?
Имай предвид, че тя няма да стане голяма като британски котарак, а максимум 4 кг.
Обясних ти подробно за храните, не знам какво е станало...., какво си правила...
Дай малко подробности, моля r)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#98 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 July 2006 - 10:00 PM

Цитат

... А иначе тя е една от котките с най-страхотен характер и дано котетата са наследили нейния, а не този на баща им super best

мдамм, обаче не забравяй, че на бащата характерът е придобит, тъй да се каже...

Лека нощ от мен за днешния ден!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#99 Потребителят е офлайн   anabel10 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 163
  • Регистрация: 16-February 06

Публикувано: 19 July 2006 - 09:30 AM

Здравейте пак, Модератор,

Вие предпочитахте да не ви безпокоят в къщи, нали? Добре, ще гледам тук да дам каквато информация се сетя.
Първо - "Роял канин" нашата котка само опита и това и беше, бих казала че я мъчих да я яде (т.е. оставях и само такава храна в паничката - не и не. Между другото тя никога не "реве" за храна, може да не е яла сума време, и нищо, ако и сложиш - яде, ако не - здраве. Около шестия месец порастна изведнъж - иии край! Толкова. Само главата и е голяма и кръгла. А от там нататък - фина мадама.
В момента яде хапки на Уискас - само с агнешко, и също агнешко от консервите им. Знам че ме съветвахте да не и давам от тази марка, че не била особено добра, ама какво да правя!? А под "яде я" разбирайте супер минимално - една консервичка 400 гр и 400 гр хапки - цяла седмица им се назлъндисва. Не яде дроб, св. месо, тел.месо, риба, пиле - в смисъл - пробвала съм я - сурови и варени. Изобщо не им обръща внимание.
На седмия месец се разгони, и от тогава се разгонва през 15 дни. Като първо периода в който беше разгонена беше два - три дни, а сега си е по шест - седем дни. Сега не иска и от гранулите за изхвърляне на космите в стомаха дори. От къде има сила да тича толкова, не знам.
Кажете ми на кой да я заведа да я види, моля. Благодарности.

#100 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 July 2006 - 10:03 AM

Анабел, забрави консервите!!!! Веднага и незабавно, изхвърли ги, нахрани бездомните... каквото искаш направи с тях. Това е храна, която съдържа вода и пепел. Как да порастне котката? Освен това в тях има приятни аромати, към които привиква котката. И аз когато отварям консерва, припадам от аромата и ми се иска и аз да ям. На моите калпазани давам консерва (и то само малките на Гурмет! - нищо друго, въпреки че с Уискас сме добри приятели, но... принципът е един и аз го спазвам!!!!) само по случай на някакъв празник и то веднъж на 2-3 че и повече месеца! Напр. Нова година, техен рожден ден. Консервите са забравени през останалото време. Консервите не съдържат никакви полезни хранителни елементи за здравословно хранене на котките. Практиката ми е достатъчно доказателство. Да прочети само съдържанието и сама ще се убедиш!

Продължавай да предлагаш Роял Канин - по малко в 3-4 панички, оставени на различни места до които тя да има достъп. Ако имаш възможност купувай пакетирана храна на РК, а не насипна - опитай с Beauty&Fit / Exigent / Sensible. Поискай си мярна (мерителна чашка) на Роял Канин и се съобразявай с мерките, тъй като гранулите са с различна форма. Остави й на 2-3 места по 20-30 грама от тези храни. Ще прояде, ще видиш. Има и нещо друго за съжаление, по мое мнение качеството на предлаганата в БГ РК е доста ниско, направила съм разлика когато им давам РК купен от Австрия или Франция и този, който се предлага на БГ пазар, ами има разлика - вносният го ядат, а на БГ (т.е. предлаганият на БГ пазара) му се чудят...

Опитай също с храна на Eucanuba - няколко вида се предлагат, както и на Purina !!! Те също са сред първокласните, премиални храни, които могат да се намерят на нашия пазар. Бих ти препоръчала и американска храна, но за съжаление с такава аз се снабдявам от чужбина, тези марки, които имам предвид не се предлагат на нашия пазар ! bl) Някой да е кандидат да организира внос (майтап!, но с известна доза сериозност!)

Изпрати ми някоя снимка да я видя как изглежда сега, или постни тук. Имай предвид, още веднъж казвам, че тя няма да стане голяма, максимум 3,5 - 4 кг. Това е ярко изразения диморфизъм при тази порода - мъжкарите са едри, големи импозантни, но дамите - не.

Давай витамини - прочети тук

А това, че се е разгонвала също е причина за намаления апетит, някои котки почти престават да ядат през този период. Развличай я с повече игра, до изтощение....

бтв - Ще ти пиша по-късно координати на доверен и познат ветеринар заедно с някои мои препоръки относно преглед и консултация, защото това явно е належащо и важно. Моля те, в името на здравето на котката, забрави за кварталните ветеринари! До скоро.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

  • (79 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

7 потребители четат тази тема
0 потребители, 7 гости, 0 анонимни