Dog.bg Форуми : Апел до любителите на породата Аляски маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Апел до любителите на породата Аляски маламут

#1 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 15 December 2011 - 08:41 AM

Копирам тук текста от темата за Самоед, защото считам, че е важно. За съжаление аз съм далече от България и не мога да отида на призива да дог.бг за 22 декември, но нека който от вас може да го направи... Това, което се случва, е някакво безумие просто:

Линк

Показване на мнениетоdog.bg, в 14 December 2011 - 11:55 PM, написа:

Хора с най хубавата порода на света - самоед !

Доколкото разбирам, Клуб "Северни кучета" се разпада не защото не работи или не е добър клуб, а защото на някой са му необходими гласове на Общото събрание на БРФК. Доколкото разбирам, вече е учреден и на предстоящото Общо събрание новия клуб "Самоед" ще бъде приет.

Не зная кой е председател, не зная кой е ОРД, не зная кой въобще влиза в този клуб. С мен никой не е говорил, не ме е попитал дори искам или не искам, какво мисля.

Вас - също.

Някой ни третира като хора без глас и хора без избор. Някой си решава вместо нас кое е добро за нас и нашите кучета.

Не искам нищо, искам единствено хората с самоед да се съберат и сами да решават за себе си и за свойте любимци, които толкова обичат.

Сами, за тяхно добро.

Не друг, който дори и не ни е казал, не ни е събрал, не е проявил и най малко уважение към нас.

Не заслужаваме това ! Нашите кучета не заслужават това !

За това - нека преди да бъдем кинолози и любители на кучето, да бъдем хора и да се борим за правото си на избор, правото си на клуб на любители на породата, правото никой да не може да избира вместо нас и да ни казват кое е добре и кое не за нашите любимци.

От нас зависи, няма от друг кой.

За съжаление са го решили и въпросния клуб се очаква да бъде приет на предстоящото Общо събрание.
Решили са вместо нас, просто ей така ...

За това, нека ние да си направим наш си клуб, ние сами да изберем на кого може да гласуваме доверие, сами да разработим правилата си и заедно да вървим напред, за да има ... "наш клуб, нашия клуб", а не клуба на този или онзи.

Няма време, тези хора така са го направили, че няма време ... нарочно, в последния момент, скрито.

Нашите кучета не заслужават това.
Нашата любима порода не заслужава това.
Ние не заслужаваме това.

За това, който иска - нека да заповяда на 22 декември, за да покажем че не сме съгласни с това и че нашия глас има значение, ако не за някой друг, поне за нас и нашите любими самоеди.

User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#2 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 15 December 2011 - 08:23 PM

ние как можем да помогнем?
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 15 December 2011 - 08:49 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 15 December 2011 - 06:23 PM, написа:

ние как можем да помогнем?


Ако сте членове на клуб "Северни кучета", отидете на 22 декември в 8:30 пред Горублянско ханче
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#4 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 15 December 2011 - 09:11 PM

Мммм не сме членове , пък и отдавна е ясно , че в тая държава нищо не става , аз за това и не членувам в клубове. Имах уговорка като взех Алекс да го водя на 3 изложби и с това ми се изчерпаха задълженията.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   milenskiii Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 19-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив, Варна

Публикувано: 16 December 2011 - 08:38 AM

Това някъде другаде по света има ли го ? Смисъл да не би пак да копираме от другите със целта че така е по цял свят и за това и ние така трябва да направим или пак ще сме единствените . Защото ако това решение е взето и в много други държави значи има полза от това да се разделят северните кучета на породи, обаче ако ще стане само тук в България значи някой си голям разбирач има няква изгода от това. Аз лично не виждам никаква изгода от това . ТО ибез това цялата държава стачкува освен и ние да излезнем малко на стачка.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 16 December 2011 - 10:58 AM

Показване на мнениетоmilenskiii, в 16 December 2011 - 06:38 AM, написа:

Това някъде другаде по света има ли го ? Смисъл да не би пак да копираме от другите със целта че така е по цял свят и за това и ние така трябва да направим или пак ще сме единствените . Защото ако това решение е взето и в много други държави значи има полза от това да се разделят северните кучета на породи, обаче ако ще стане само тук в България значи някой си голям разбирач има няква изгода от това. Аз лично не виждам никаква изгода от това . ТО ибез това цялата държава стачкува освен и ние да излезнем малко на стачка.


Проблема не е в това добре или зле е да се разделят северните породи в отделни клубове. Възмущението на членове на клуба (включително и моето!) идва от това, че НИКОЙ НЕ СИ НАПРАВИ ТРУДА ДА НИ УВЕДОМИ ЗА ТОВА! Научаваме постфактум и то не всичко, оттук оттам, слухове, някой казал.... Първо не сме уведомени, че клуба северни кучета се закрива - как така е закрит, аз не съм присъствала на общо събрание, не съм канена даже. Второ нищо не зная има ли сега клуб на маламута, няма ли... Ако някой иска да произведе родословно кучило маламути - към кого да се обърне? Колегите със самоеди разбраха, че вече има регистриран клуб на самоеда, също не знаят кой влиза в този клуб - посочените регистрирани развъдници за самоед в голямата си част не са уведомени за това... нямам думи, то бива бива неуважение и пренебрежение, ама --- все пак плащаме и членски внос :eg_033:
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#7 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 December 2011 - 11:39 AM

Finwe, наблюдавам им саира от известно време и да ти кажа направо се чудя възможно ли е всичко това?!?! То, че е бъркотия в цялата държана е бъркотия, но с този робски манталитет до никъде няма да стигнем......То не бяха педофилски скандали /някакви си там чичковци в множествено число правели секс с малолетна хендлерка/, то не бяха парични злоупотреби, игри, шашми, схеми........Да не говорим как се дразня от мълчанието на хора, които професионално се занимават с кинология..........Лошото е, че между тях има и много читави, които кинологията им е любовта на живота и професия, но "покрай сухото ще изгори и суровото"! От както прочетох призива на dog.bg се опитах да намеря някакъв устав на "Северни кучета" за да видя какви са ми правата и задълженията като член на "Северни кучета", но така и не намерих......Това което разбрах от dog.bg е, че всичко е решено предварително и вече е свършен факт!!! Председателите на отделните "породни клубове" са отново благопомазани на Камен Литов.....все едно "със стари курви нова бардак" - без извинение! Тъй като породи като аляски маламут, акита са много малко членове те ще бъдат в един клуб с председател Иван Димитров! Информацията ми е от dog.bg - незнам дали е достоверна!?!?!
Моят апел е друг - ВИЕ - СОБСВЕНИЦИ НА РОДОСЛОВИ КУЧЕТА РЕГИСТРИРАЙТЕ ГИ В КЛУБА - КАКЪВТО И ДА Е ТОЙ!!!! ЗА ДА СЕ СПРЕ ВСИЧКО ТОВА СА НЕОБХОДИМИ НОВИ ЛИЦА, НОВИ ХОРА, КОИТО ЛЮБОВТА КЪМ ЖИВОТНИТЕ И ОПРЕДЕЛЕНАТА ПОРОДА ДА Е НА ПЪРВО МЯСТО!!! ПРОМЕНЕТЕ СВЕТА В КОЙТО ЖИВЕЕТЕ - КАКВОТО И ДА ВИ КОСТВА ТОВА!
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#8 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 16 December 2011 - 11:53 AM

Показване на мнениетоПетя Кръстева, в 16 December 2011 - 09:39 AM, написа:

Finwe, наблюдавам им саира от известно време и да ти кажа направо се чудя възможно ли е всичко това?!?!
От както прочетох призива на dog.bg се опитах да намеря някакъв устав на "Северни кучета" за да видя какви са ми правата и задълженията като член на "Северни кучета", но така и не намерих......Това което разбрах от dog.bg е, че всичко е решено предварително и вече е свършен факт!!! Председателите на отделните "породни клубове" са отново благопомазани на Камен Литов.....все едно "със стари курви нова бардак" - без извинение! Тъй като породи като аляски маламут, акита са много малко членове те ще бъдат в един клуб с председател Иван Димитров! Информацията ми е от dog.bg - незнам дали е достоверна!?!?!
Моят апел е друг - ВИЕ - СОБСВЕНИЦИ НА РОДОСЛОВИ КУЧЕТА РЕГИСТРИРАЙТЕ ГИ В КЛУБА - КАКЪВТО И ДА Е ТОЙ!!!! ЗА ДА СЕ СПРЕ ВСИЧКО ТОВА СА НЕОБХОДИМИ НОВИ ЛИЦА, НОВИ ХОРА, КОИТО ЛЮБОВТА КЪМ ЖИВОТНИТЕ И ОПРЕДЕЛЕНАТА ПОРОДА ДА Е НА ПЪРВО МЯСТО!!! ПРОМЕНЕТЕ СВЕТА В КОЙТО ЖИВЕЕТЕ - КАКВОТО И ДА ВИ КОСТВА ТОВА!


Петя,
И какво като си регистрираме кучетата в клуба (предполагам имаш предвид новия?) - че като бяхме регистрирани в стария, някой да си направи труда да ни уведоми за взети решения, да не говорим че никой не ни е питал, а би трябвало
Ето - имаш информация от дог.бг, ако си била член на Северни кучета, би трябвало не да я получиш от форума или дог.бг, а да бъдеш уведомена от ръководството му...
И разбира се не считам, че е случайно това да става точно преди общото събрание на БРФК, особено като всичко е обвито с такава тайнственост и мистерия, че и много хора да не знаят - ама то кой ни е виновен на нас възмутените, да ходим да се оплакваме на арменския поп...
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#9 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 December 2011 - 01:44 PM

Да, така е! С тази разлика, че сега ние с теб може да им търсим отговорност защо не сме уведомени!!! За да се промени нещо са необходими нови хора! Колкото и юридически да са изпипани нещата съм 100% сигурна, че все нещо е пропуснато и имат огромен риск.........Не искам да ги "светвам" обаче - това ми е професията!........За мен шоуто "Кинология в БГ" все още не е приключило! Ще присъствам на него - освен като страничен наблюдател и като участник, защото не съм свикнала да се отказвам толкова лесно!
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#10 Потребителят е офлайн   peicho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 10-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Несебър

Публикувано: 21 December 2011 - 10:04 AM

Мисля, че е така! Някой или някои са решили нещо и мисля, че ще стане факт, или вече е факт! Цялата работа най-вероятно е за някой лев повече в нечий джоб! От 6 години съм член на "Северни кучета", единственият документ за редовно плащаният членски внос, различни такси и т.н.т. са едни хвърчащи бележки от пощенските записи с които съм ги пращал? Нещо да ви говори това? От преди почти две години съм изпратил пари и снимка за подмяна на членска карта, познайте изпратена ли ми е такава? Познайте кога послетно е актуализиран сайта на клуба? ... Да продължавам ли?

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни