Dog.bg Форуми : Мисия [не/е] възможна

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Мисия [не/е] възможна или как да стигнем до нея/него

#21 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 16 December 2011 - 04:37 PM

Показване на мнениетоjaspermmm, в 16 December 2011 - 01:47 PM, написа:

Или мислите, че полицаите ще видят котето и ще ни го предадат?

Да, така мисля.
Ако наистина на дядото му се е случило нещо , полицаите ще бъдат доволни да има на кого да дадат котката.
Също, ако дядото е добре ( в което се съмнявам : от това което описвате , и от това как изглежда балконът, поне психически едва ли е много добре) мисля , че и дядото ще е доволен , aко има кой да я вземе, защото щом я е заключил на балкона без храна и вода, явно не му пука за нея.
Най вероятно е да е съвсем изкукал , щом се държи така. Tогава може би ще трябва да извикат социалните служби. Kоито също ще се радват , ако има на кой да дадат котката

Изобщо, целта е по някакъв мначин да се влезе вътре . После - според обстоятелствата.
Но каквото и да измислите - успех !

#22 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 16 December 2011 - 04:49 PM

Не знам дали може да помогне , но взимате клетка с падаща вратичка /савак/ , слагате месо или риба, или някоя божествена котешка консерва вътре, или слагате валериан и спускате клетката от горният етаж. Дебнете и като се вмъкне вътре , бам савака и дърпате горе. Но трябва здраво да се затваря савака, че да не изпадне котето когато е високо.Това частично може да стане с две халки и въжето да е завързано за вратичката, преминава през халката закачена за клетката и с него да се дърпа. Така когато увисне клетката ще бъде затворена. За да се избегне избутване трябва вратичката да не може да се отваря навън, а да пада като савак по релсички.
Много левашки го обясних ама бързам и не са ми мислите в главата. Все пак внимавайте понеже може да се счете като кражба, а лошото е , че докато се развяват предупредителните писма зимата може да си покаже рогата.

Или да отиде детенце и да се примоли за котенцето да си го гледа като подарък за Коледа :ab_041:

#23 Потребителят е офлайн   yana_philipova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 20-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 24 December 2011 - 01:10 AM

:dh_188: Какво става с котарачето?

#24 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 December 2011 - 01:31 AM

до колкото Ели ми каза, котето вече не е на терасата - дядката го е прибрал. което май не е лошо, предвид снега.

дано някой от замесените даде повече информация.

#25 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 December 2011 - 11:14 AM

Привет и извинете за забавянето.
Ходихме при котката вече 5 пъти. През деня, на светло - тя е на балкона. В неделя, по тъмно - не беше.

Отклонение по друга тема, която считаме за относително свързана с котката от балкона.

В момента се опитваме да помогнем с кастрация на входните котки, има вече две модерни моми, които в петък върнахме с Ina Gencheva обратно навън. За съжаление, там има още 2 женски (тигрова и костенуркова), поне 1 мъжки (бяло и оранжево) и 4 малки котета. Малките: 1 със сиг мъжко - оранжево и прекрасно, 1 със сиг женско - констенурчица, съвършена. И две, з акоито не знам пола: сиво-сребристо (без райета) и чисто черно. На около 1,5-2 месеца. Би било прекрасно, ако можем да ги уловим и да им търсим дом, но нито аз, нито jaspermmm имаме къде да ги приберем или да плащаме хотел/стационар. Тя е с 2 приемни котета, на които търси дом от месеци, а аз съм поела ангажимент към 25 животни, от които 13 кучета са на хотел. Ако някой има идея, ще съдействам за хващането и поемам ваксини и храна. С друго не мога да помогна... Лично аз съм против търсенето дом от улицата, но въпреки това ще се опитаме да им пуснем обяви, стига да направим що-годе поносими снимки - крият се в мазето и под колите.

Ако стане чудо, и все пак някой прояви интерес към някоя от тези котки - те са плашливи, но се галят на хората пред входа, където си е техния дом. Вече са обезпаразитени, ваксинирани срещу бяс и кастрирани Съвсем младички и дребнички са. Дългокосместата, която не се вижда много на снимката е по-плашлива, трицветката е по-спокойна.

Приемаме всякаква помощ: транспорт (дотук само за таксита платихме 20 лв от jaspermmm, 40лв от мен - това е безумен и безсмислен разход, но няма как с голямата клетка да ходим с градски транспорт, а и котките са диви и ужасени); физическа сила: опитваме се да хващаме по 2 котки, а това заедно с капана/клетката изисква да се пренасят около 12кг; и каквото още се сетите. Ако се сетите например за алпинист, който би могъл да ни помогне с отстъпка: вече платих 50 лв без успех (все пак алпинистът се спусна, да не би да сме пропуснали да я видим в тъмното с фенерчето). А много ще оценим и помощ от юрист, вече се консултирахме с двама и имаме общ план, но двете с jaspermmm нямаме опит, а съседите на дядото ни заплашиха с полиция и искаме да сме изрядни. Пък няма и прецедент, който да следваме - говорих с 112 и там ми казаха да се откажа от котката, нямало смисъл, но поне на дядото да сме били помогнали. Та на всяка стъпка ще е чудесно, ако имаме към кого да се обърнем за съвет. Безплатно, ако може :)


И последно, но не по важност: хиляди благодарности на jaspermmm за дарените 20 лв, за отдадеността, времето и че мисли всички тези казуси. Благодарности и на Милена, която ни даде на заем голяма клетка (атлас 40), в която котките да престоят спокойно 24ч след кастрацията. Благодаря и на Ina Gencheva за компанията и съвета все пак да върнем котките обратно, вместо да ги задържам по разни мазета, където за тях ужасът и стреса щеше да продължи. Благодаря и на домоуправителя, който макар и нахапан от едната кастрирана котка и нежелаещ да ги върнем обратно, в крайна сметка ни позволи да ги пуснем пак там, където ги хранят и където им е познато.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#26 Потребителят е офлайн   Ема Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 75
  • Регистрация: 18-October 11

Публикувано: 30 December 2011 - 08:28 PM

Нещо ново за котето,има ли ?

#27 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 December 2011 - 09:13 PM

Привет Ема и благодаря, че се интересувате.
С котката на балкона нещата са все така.
На 29ти ходихме с jaspermmm отново там. Хиляди благодарности за помощта!!!

Кастрирахме още една котка. Искахме да уловим повече, но едно любвеобилно, лакомо и игриво бездомно куче ни развали плановете. Както и факта, че някой тъкмо беше оставил гранули на котките и не бяха гладни.

Хиляди благодарности на jaspermmm, че върна котката днес - бях при кучетата от Своге и не успях да отреагирам в рамките на работното време на клиниката.

Котките пред входа са повече, отколкото преброихме първия път.

Положителните страни:
- нахранени са - от входа им купуват гранули и ги хранят редовно
- на топло са - макар че има решетки на прозорците към мазетата, те някак намират начин да се промъкват вътре
- двете кастрирани маци са там и са добре, пу-пу

Отрицателните страни:
- има едно бездомно куче, което много държи да си играе с тях и да ги гони. Това много ги плаши, ще видите на снимките как едната ни 'клиентка' се качи на едно дърво от ужас, след като я подгони
- именно защото се хранят и явно хората засега ги търпят, са се размножили и са оформили сериозна колония. Макар че виждаме нови всеки път, мисля, че се навъртат поне 8 пораснали и 5 малки...

Ето малко снимки (извинете за лошото качество), както и едно клипче. jaspermmm направи хубави професионални снимки, сигурно ще ги качи.

На първата и втората снимка: къде е котката? :)


Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#28 Потребителят е офлайн   Ема Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 75
  • Регистрация: 18-October 11

Публикувано: 31 December 2011 - 10:42 PM

Чудесно е,че двете кастрирате котетата.А за това на балкона стискам палци да е добре. :mg_062:

#29 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 January 2012 - 01:24 PM

Благодаря на jaspermmm, с която днес отново бяхме там.

Котката на балкона не беше на балкона. Запознахме се с хората, които хранят маците пред входа и ще се координираме по-добре.

Хванахме една от по-възрастните котки, дано всичко е наред с кастрацията. Милата си беше разбила носа в капана...

Пак имаше улично куче, което напористо искаше да се включи в лова. Поне го нахранихме (и поне и двете кучета са кастрирани). Имаше и трима котешки младежа, които много, ама много искаха да ги хванем и приберем Качена снимка. Обаче аз съм лоша и ги гоня. Сега приоритет са ни порасналите женски.

На снимките се виждат и пиратките Качена снимка. Не си и представям какво им е било на милите по гърмежите... Точно до мазетата, където се крият...

Ето и малко снимки с лошо качество, за да видите котките и малчоците. Има едно графитено сиво, май е женско, ама на мен не бива да се разчита за разпознаване на полове. Опитвам се да ви изкуша: има оранжево, сиво, тигрово светло сиво, тигрово кафяво, с големи кръгли глави. Има и още, но всеки път различни ни дефилират :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#30 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 January 2012 - 09:09 AM

Не сме забравили котката от балкона. Дали ще се намери някой с опит в подаване на жалби и/или адвокат, за да се консултираме преди да подадем сигнала? Очакваме в края на този месец да се върне момичето, което месеци наред се е борило по т.нар. 'канален ред'. Ще се видим с нея, за да проследим какво е направено (и документално) и какви опции имаме. Също така, от фейсбук групата "Заедно срещу насилието над животните" са дали примерен текст за жалба на jaspermmm. Не сме обнадеждени, че можем нещо да постигнем, може би единственото положително, което се случи, е че дядото все по-често прибира вътре котката.

Искам горещо да благодаря на jaspermmm, Качена снимка
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#31 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 23 January 2012 - 01:08 PM

Признавам, че прочетох темата отгоре-отгоре и не видях никъде да се споменава жалба към домсъвета. Разбрах, че сте говорили с домоуправителя на входа и при положение, че от терасата текат изпражнения по долните тераси, а сигурно и мирише към горните, се свиква събрание на входа и се взема решение какво да се прави с котката. Така както, за да си гледате куче, искате разрешение от съседите, така можете да подадете жалби срещу занемарено такова. Но не на гражданска защита, а на домоуправителя. В случая, жената, която живее "отдолу" и съседът от горния етаж могат да се оплачат и да искат дядото да махне котката. Напълно законно и може би единственият начин, който не включва претрепване от 7мия етаж! :md_064:

#32 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 January 2012 - 01:11 PM

Благодарим за идеята!

За съжаление, отгоре не живее никой, а отдолу не ни симпатизират (бях помолила домоуправителя да говори с тях, защото имат остъклен балкон и ако стане проблем/скандал с дядото и беше тръгнал да реже въжета, балконът отдолу щеше да е спасителен, стига да отвореха прозорец - алпиниста да влезе. Домоуправителя беше доста уклончив). А касиерката и съседка на същата плоча, е тази, която ни заплаши с полиция и защитава дядото.

Но! Ще имам предвид и тази идея, всичко е от помощ. Качена снимка
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#33 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 February 2012 - 02:03 PM

Очаквахме в края на януари в България да се прибере момичето, което първоначално се е борило с този казус, но не успяхме да осъществим контакт с нея.

В тези най-големи студове и снегове, макар и да остана една некастрирана женска котка, преустановихме кастрациите.

Относно малките котета: някои наистина много се стараеха да влезнат в капана, явно силно им се ще да си имат дом Качена снимка. Ама като няма къде да ги приберем, макар и да ми се късаше сърцето - пъдех ги, за да се хванат некастрираните маци. В този ред на мисли - ако се намери приемно местенце, веднага ще се заема с улавянето на прекрасни бебоци.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#34 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 June 2013 - 01:13 PM

Тази тема е за архив - така и не можахме да помогнем на котето от балкона. Поне кастрирахме част от бездомничетата пред блока.

Още милион благодарности на jaspermmm за помощта! :rc_036:
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни