Dog.bg Форуми : Мисия [не/е] възможна

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Мисия [не/е] възможна или как да стигнем до нея/него

#1 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 15 December 2011 - 10:37 PM

Днес,след подаден сигнал за "гледана" от месеци на тераса котка, отидохме с Elizd да проверим на място положението.
Сигналът бил подаден от жена, чийто офис преди време преместили срещу въпросният блок.Разполагахме само името на съседка живееща на по-горния етаж.Предупредени бяхме, че жената е крайно недоверчива и не отваряла на непознати, но нямахме избор - дядото, чиято собственост е котката, комуникирал само с нея.За съжаление ударихме на камък, така и не ни отвори при все, че Ели се опита да и обясни отвън целта на посещението ни с надеждата, че жената е някъде там.
Единственият вариант, който оставаше беше да се пробваме да поговорим с дядото.Уви не се реагира нито на настоятелното ни звънене, нито на чукането по вратата.Решихме все пак да хвърлим едно око през прозореца на етажа гледащ към терасата.Положението беше наистина отчайващо.Всевъзможни боклуци осейваха терасата, която изглеждаше нечистена с години.И колкото и да не ни се искаше, котето беше там.Стоеше свито на останките на изкорубен шкаф сред цялата мизерия....Един куп въпроси забръмчаха в главата ми и се почувствах ужасно безсилна, че мога само да стоя и да го гледам.Толкова близо и същевременно толкова далеч.А той или тя, стоеше тихо и ни съзерцаваше така сякаш очакваше да сторим чудо.Чудо обаче не се случи.Поне за сега.С надеждата за това поне за сега, пускам и темата.Дано има някой, който да даде предложение как бихме могли да разрешим най-рационално проблема.Кот има нужда от нас.Утре ще отида отново до там, за да опитам да говоря с домоуправителя за съдействие.Моля ви помагайте!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

#2 Потребителят е офлайн   Sarah Marina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 04-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Athens

Публикувано: 15 December 2011 - 11:07 PM

Разговор с дядото. Май всички други начини са опасни за котето.

#3 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 15 December 2011 - 11:17 PM

Показване на мнениетоSarah Marina, в 15 December 2011 - 11:07 PM, написа:

Навремето извадихме едни малки кученца от тесен процеп с отрязана 5 литрова бутилка от вода и храна на дъното (завързана на дълъг прът). Не знам дали е безопасно, само опит споделям. Ако не е безпопасно за котето, недейте. Стискам ви палци, дано успеете!

Жената подала сигнала се е мъчила да примамва котката с храна сложена на дъски, поне така написа.Котката не пожелала да тръгне обаче.Високо е, апартамента се намира на седмия етаж, терасата необезопасена.Цяло чудо е, че още е жива...
Мислихме за варианта алпинист, имаше предложение за човек от строителна фирма занимаващ се с изолацията на блоковете.Това обаче без съгласието на домоуправителя незная дали ще стане.А дядото не иска да отваря, ще опитваме пак да го търсим.До тогава котето обаче ще е все така навън...
User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

#4 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 December 2011 - 11:19 PM

аз предлагам вариант - имам опит с подобни балкони, поне от това, което се вижда на снимките. е, щеше да е доста по-лесно, ако беше от другата страна на блока, където са слепени, но и така се сещам за опция.

от първата снимка съдя, че кот не е на 1вия или 2рия етаж, за това качването от козирката на входа отпада. ако можете да намерите кой живее на горния или по-горния етаж или в краен случай на долния (а най-добре и долния, и горния), да ни пусне. ще ме вържете и ще се спусна при котето. после следва стандартна операция - примамване на котката, хващане и, в зависимост от обстоятелствата - слизане до долния етаж или дърпане до горния :ab_041: . за целта са необходими въже, салам и все пак някой по-силен от 2 девойки по 50 кг, които надали ще успеете да ме издърпате, ако се наложи.

това е малко по-драстичен вариант, де. други 2 са споменати вече, съществува и опцията за полиция и/или някое дружество, което да накара човека да отвори... може да помислите и за някакъв подкуп - за съседката, за дядката...

но и моят вариант е актуален :ae_085:

#5 Потребителят е офлайн   Sarah Marina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 04-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Athens

Публикувано: 15 December 2011 - 11:27 PM

Аз затова се саморедактирах, понеже прецених от снимката, че е опасно за котето :(

#6 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 December 2011 - 11:31 PM

аз няма да се саморедактирам, предложението ми е в сила като вариант, бил той и краен. но си признавам, че това със 7мия етаж ме притесни леко...

сега обаче се сетих за друго - ако намерите кой живее отгоре, може да спуснете някоя кошница като за пикник, от тези с капаците. примамка вътре и някакъв прът, с който да бутнете леко котето вътре. пък прътът би бил полезен и за затискане на капака, докато се изтегли кошницата...

п.с. май ми звучат налудничаво идеите, но не е като да не съм ги прилагала преди 7-8 години.

#7 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2011 - 11:43 PM

Използвайте алпиниста дето взима по 50 лв. и сваля котета от дърветата и покривите, сега не се сещам в коя тема напоследък го обсъждаха (май в темата за котето на покрива и капана)! Само не знам дали е законно това, да не вземат да викнат полиция тия хора?

#8 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 16 December 2011 - 07:31 AM

Показване на мнениетоМърфи, в 15 December 2011 - 11:43 PM, написа:

Използвайте алпиниста дето взима по 50 лв. и сваля котета от дърветата и покривите, сега не се сещам в коя тема напоследък го обсъждаха (май в темата за котето на покрива и капана)! Само не знам дали е законно това, да не вземат да викнат полиция тия хора?

И ние това се чудехме, до колко би било законно :wa_048:
User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

#9 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 16 December 2011 - 07:37 AM

Показване на мнениетоIAB, в 15 December 2011 - 11:31 PM, написа:

аз няма да се саморедактирам, предложението ми е в сила като вариант, бил той и краен. но си признавам, че това със 7мия етаж ме притесни леко...

сега обаче се сетих за друго - ако намерите кой живее отгоре, може да спуснете някоя кошница като за пикник, от тези с капаците. примамка вътре и някакъв прът, с който да бутнете леко котето вътре. пък прътът би бил полезен и за затискане на капака, докато се изтегли кошницата...

п.с. май ми звучат налудничаво идеите, но не е като да не съм ги прилагала преди 7-8 години.

IAB, жертвоприношения не са нужни :bk_022: Но, ако искаш да помагаш може да се включиш.Дори и само за морална подкрепа :md_064:
User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

#10 Потребителят е офлайн   yana_philipova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 20-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 16 December 2011 - 10:38 AM

Милото животно! Броите ме и мен, с каквото мога бих помогнала, но за съжаление всичко друго освен разговор с дядото ми звучи опасно. В кой квартал е котето?

#11 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 December 2011 - 11:22 AM

Не мисля, че при съществуващ стопанин, който освен това е в дома, можете да се катерите по балкони. По-лесния вариант е, но едва ли е осъществим. (Имаше на скоро случай, в който луд почти беше прерязал въжето на алпинист, който санирал сградата!)
Трябва да се намери контакт с дядото. Разбирам, че е явно загубена кауза това.
Трябва да опитате чрез някоя организация, за тежест. С полиция и РВМС, с доводите, че е спешно, че е жестокост към животно и че човека не е в състояние да се грижи за животното.
Полиция никога няма да влезе с взлом, което е очевидно единствения начин, та направо не си представям как е възможно.
Може би единственият варинат е, след отправени писмени предупреждения от полицията (във вид на бележки на вратата) и липса на реакция - тогава да се мисли как може да се извади котката през блаконите, отново с благословията на полицията.
Обърнете се към На ти с природата? Те ми се струват компетентни в решаването на подобни каузи, писане на жалби, сигнали и т.н.

п.п. Чисто практически - споменатият алпинист, който свали коте от дърво ще може да го направи без никакъв проблем.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#12 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 December 2011 - 11:38 AM

Твърдо трябва да се търси начин за приложение на закона.

1. Очевидно котето се гледа в условия неотговарящи на законовите изисквания. Т.е. трябва дасе сезират съответните институции. Бих дал и по-подробни съвети, но съм в чужбина и нямам достъп до любимия си АПИС :)

2. С известно напъване може и да се изкара "жестокост към животни", което е по-сериозно нарушение от това по т.1 и тогава може да бъде намесена полицията. Но пак не мога да дам по-подробен съвет поради описаните горе причини.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   ATINA PALADA-DONICHKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 709
  • Регистрация: 18-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 December 2011 - 11:43 AM

Ами ако ви пуснат съседите от горния етаж и се сдобиете с кеп? Мисля че ще е безопасно за котето такова хващане. Ако имате интерес,а нямате кеп знам магазин за риболовни принадлежности в който цари разпродажба на стоката поради затваряне, доколкото помня. Аз самата съм решила да си купя един за спешни случаи.

#14 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 16 December 2011 - 02:02 PM

Може ли да се обадите в полицията и да ги помолите да проверят дали не се е случило нещо лошо с един самотен възрастен човек?
Ще обясните , че се страхувате че нещо лошо мю се е случило, защото котката му от дни стои сама затворена на балкона , а той не се обажда и не отваря вратата при позвъняване.
Ако човекът отговори на полицията , и се окаже, че знае, че котката е там, можете да я вземете , защото е незаконно да се гледа животно при такива условия.
Ако човекът не отвори, полицията ще има право ( може би? ) да влезе насила за да види да не му е станало нещо. И вие ще можете да вземете котката.
Tова е малко чужбински вариант, ама може и в България да има ефект.

#15 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 16 December 2011 - 02:50 PM

Такаа, днес бях отново там, за да направя опит да намеря домоуправителя.Хубавото е, че си беше в тях.Поговорих с него, беше категоричен, че дядото не отварял на никой.Все пак реших да проверя отново дали няма да се излъже.Не би, никой не отвори и този път.Котето отново беше на терасата, ровичкаше из мръсотиите по земята.Метнах му една наденаца през прозореца и го гледах как лакомо я заръфа.Друго нямаше какво да сторя...
Идеята с кепчето поне за мен е неприложима.Първо разстоянието между горната тераса е голямо, второ съмнява ме, че ще влезе сама в кеп.Дори и да се сложи нещо вътре за ядене тя ще го измъкне мигом от там, освен това съществува риск да скочи от кепа докато се вдига и да стане мазано...
Колкото до съветите с инстанциите имам разговор от скайп вчера, където си писахме с въпросната жена подала жалбата.От него става ясно, че се е опитвала да моли за помощ в полицията, от където са и отказали.Звъняла е на Четири Лапи, пак е получила отказ.От гражданска защита, след оплакването и, че текат изпражнения по терасата и са и отговорили, че не е тяхна работа.
Аз незная колко време ще отнеме разглеждането на жалба срещу стопанина и отношението му към котката.Подозирам само, че няма да е седмица.А до тогава?
User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

#16 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 December 2011 - 03:20 PM

А чу ли се нещо като звъня? Ако не, опцията на Гриин е добра.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 16 December 2011 - 03:28 PM

Показване на мнениетоjaspermmm, в 16 December 2011 - 12:50 PM, написа:

.
Колкото до съветите с инстанциите имам разговор от скайп вчера, където си писахме с въпросната жена подала жалбата.От него става ясно, че се е опитвала да моли за помощ в полицията, от където са и отказали.Звъняла е на Четири Лапи, пак е получила отказ.От гражданска защита, след оплакването и, че текат изпражнения по терасата и са и отговорили, че не е тяхна работа.
Аз незная колко време ще отнеме разглеждането на жалба срещу стопанина и отношението му към котката.Подозирам само, че няма да е седмица.А до тогава?


Аз повече имах предвид да проверят дали не е умрял . Не исках да звучи така грубо , де.
Няма признаци на живот в апартамента, котката стои сама и затворена навън от много време, дядото не се обажда , не излиза , не отговаря на позвъняване.
Той може и преди да е бил саможив и дръпнат , но сега няма никакви признаци на живот, нали?
Tе не реагират на жалби срещy него , но ако е получил удар? инфаркт? нещо?
Kажете им че се тревожите за дядото . Тогава ще са длъжни да проверят. Плюс това , нищо от казаното не е лъжа да се разтревожи човек е съвсем логично

#18 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 16 December 2011 - 03:47 PM

Показване на мнениетоgreeneyed, в 16 December 2011 - 03:28 PM, написа:

Показване на мнениетоjaspermmm, в 16 December 2011 - 12:50 PM, написа:

.
Колкото до съветите с инстанциите имам разговор от скайп вчера, където си писахме с въпросната жена подала жалбата.От него става ясно, че се е опитвала да моли за помощ в полицията, от където са и отказали.Звъняла е на Четири Лапи, пак е получила отказ.От гражданска защита, след оплакването и, че текат изпражнения по терасата и са и отговорили, че не е тяхна работа.
Аз незная колко време ще отнеме разглеждането на жалба срещу стопанина и отношението му към котката.Подозирам само, че няма да е седмица.А до тогава?


Аз повече имах предвид да проверят дали не е умрял . Не исках да звучи така грубо , де.
Няма признаци на живот в апартамента, котката стои сама и затворена навън от много време, дядото не се обажда , не излиза , не отговаря на позвъняване.
Той може и преди да е бил саможив и дръпнат , но сега няма никакви признаци на живот, нали?
Tе не реагират на жалби срещy него , но ако е получил удар? инфаркт? нещо?
Kажете им че се тревожите за дядото . Тогава ще са длъжни да проверят. Плюс това , нищо от казаното не е лъжа да се разтревожи човек е съвсем логично

Добре, дори и да стане и полицията да разбие вратата как мислите, че ще ни дадат котката? Смятате ли, че този дядо ще я даде доброволно или ще трябва да се дърпаме там пред полицаите? Или мислите, че полицаите ще видят котето и ще ни го предадат?
Принципно всичко е възможно, но.....
Иначе, като идея е добра.
User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

#19 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 16 December 2011 - 03:56 PM

Показване на мнениетоblueocean, в 16 December 2011 - 03:20 PM, написа:

А чу ли се нещо като звъня? Ако не, опцията на Гриин е добра.

Не, нищо не се чу.Не се знае дали изобщо поглежда през шпионката кой звъни, ако никога не отваря както каза домоуправителя.
User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

#20 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 16 December 2011 - 04:32 PM

Една снимка от днес.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни