Dog.bg Форуми : Приключението на Нинджа и Денди...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Приключението на Нинджа и Денди... история за едно найлоново пликче и кофа за боклук

#1 Потребителят е офлайн   Ivi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 29-October 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia / Lille

Публикувано: 16 December 2011 - 10:42 PM

Здравейте,

Най-първо ви пожелаваме весели празници и предстоящата година да ви донесе много успехи!

Идва и моят ред да помоля за помощ...

Искам да ви представя героите в моята история, а именно Нинджа и Денди! Двама братя имали нещастието да се родят в малко българско село... И така тяхната история започва ужасяващо, но и с голяма доза късмет (явно някой им е пратил ангел хранител точно на време)... Селото ни се намира в Монтанско, не е впечатляващо, но си го обичаме и сме от "лудите" дето дават кренвирши на кучетата пред селския магазин... Родителите ми редовно обгрижват къщата там, която майка ми наследи от починалите си родители. Пътуват винаги когато могат да си го позволят през почивните дни.
Наскоро кмета на селото го модернизира с първата обща селска кофа за смет- за отпадъци от небиологичен произход.(разбирайте стъкло и пластмаси..) Като една съвестна столичанка, майка ми си разделя боклука дори там на село и ходи до селския площад, за да си изхвърли боклука на оказаното място. Ето как тя среща нашите герои. Ни в клин, ни в ръкав, една неделна октомврийска вечер запалват колата, и на път за София минават през площада, за да си изхвърлят боклука... Тъмно е и вали... Майка ми е свикнала с бездомници по кофите и никога не мята торбите просто така и слава богу! Разказа ми, че почти получила инфаркт като видяла завързано найлоново пличке в кофата да мърда..... Първо помислила, че е плъх или мишка, но после си дала сметка че те няма как да си седят в завързано пликче насред кофата за боклук.... Взела плика и го развързала, а там се мъдрели едвам живи нашите геройчета!
Оставям шока от факта, че вече европейските български селяни изхвърлят нежелани бебета в кофите за боклук, а на всичко и отгоре в завързани найлонови пликчета :ud_009: Съдбата обаче си е съдба- и наистина хвърлени на смет, но с огромен късмет! У дома винаги е било като зоопарк, заради което нервите на баща ми не са от най-стабилните, но дори той е казал, че не могат да оставят малките там в кофата на сигурна смърт!

Били само 2, както се оказа по-късно след прегледа при ветеринарката ни, с общо тегло от 345 грама!!!
След екстремния старт ви живота, и екстремни няколко седмици на неспане и ежечасова грижа малките ни главунчовци оцеляват!!
Година по късно са вече млади юнаци, ваксинирани с предстояща кастрация.

Молбата ни за помощ е от части специфична. Нямаме нужда от средства затова няма да затормозяваме джобовете ви, мислим да пленим само сърцата и мислите ви! :md_064: Момчетата никога не са били разделяни от деня, в който са се родили и са били захвърлени на боклука до ден днешен са били винаги заедно. Майка ми отказва да им търси дом в България, защото ги обича прекалено много и не може да си ги представи разделени, а да задомиш две котки на едно място си е направо подвиг! А те милите дори не остават разделени един от друг и в апартамента, винаги правят всичко заедно - спят, ядат, тормозят кучето и другите ни 2 котки, играят и беладжийстват винаги заедно. Спокойно, няма да се озоват на улицата, но и това което им предлагаме не е най-доброто за тях. С куче и 4 котки е малко пренаселено в панелката, а сега откакто аз родих, понеже съпругът ми не обича котки, родителите ми ги затварят винаги когато сме там с бебето или направо ги завозват на село. Посещенията на семейството ми в България винаги са съпроводени с много излияния от страна на мъжа ми, колко много ни били котките, как е само моя вина ако одраскат бебето и подобни, и честно вече съм уморена да обяснявам на човек който е прекарал живота си с кучета, че котките не са дяволи....

Та молбата ми е, ако някой може да предложи двете перли за осиновяване в чужбина с едно условие те да не бъдат разделяни! Всички разходи по транспорт ще поемем ние, дори не се налага да ги пращаме в приют или приемен дом! Ще устанат у дома докато не бъдат харесани от новите си мама и татко!

Нарекох ги перли, сами ще видите защо от снимките! Черната перла разбира се е Нинджа :ph34r: :td_188: , а бялата Денди :wub: Нинджа е винаги готов за беля и игра, докато Денди е откровен чревоугодник и за него любимият спорт е късия скок от диванчето в кухнята до паничката с манджата :zi_182: Подходящи са и за семейство с дете/деца - Денди ще топли скута на мама и тати докато гледат телевизия, а Нинджа ще се жертва в името на спокойствието на родителското тяло и най-самоотвержено ще предвожда децата в белите! :ab_041:

няколко седмици след спасяването им:
Прикачена снимка

и днес като големи юнаци:
Прикачена снимка

Нинджа е труден за хващане с мирно положение :zz_222:
Прикачена снимка

Прикачена снимка
User's Signature

Гледайте филма EARTHLINGS, заслужава си!!!

#2 Потребителят е офлайн   lucy60 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 426
  • Регистрация: 21-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Имам 3 кучета,3 котки, 10 дегута и плаващ брой риби :)

Публикувано: 17 December 2011 - 10:53 AM

С този разказ направихте денят ми прекрасен! Много успех на малките красавци и Бог да поживи родителите ви! :rc_036:

#3 Потребителят е офлайн   Arha Икона

  • Pessi-Mystic
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1349
  • Регистрация: 30-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Ненормалната София (Бояна)
  • Interests:Животни,природа,
    музика,книги,мотори,
    ветеринарна медицина.

Публикувано: 17 December 2011 - 01:39 PM

"Чеееерно и бяло,във мееен се преплитат,във неделиииим кръговраааат.... " :ab_041:

Такава страхотна комбина са тия двамата. И са адски красиви. :wub:


Ако можех,щях да ги грабна и двамата,без да се замисля... Но не мога.... :dh_188:


Поздравления за това,че сте ги спасили. Поздравления,че така добре се грижите за тях. :rc_036:


Пожелавам им бързо някой да се влюби от пръв поглед в тях,както аз, и да ги осинови заедно. :ba_025:
User's Signature



Life Sucks,And Then You DIE!
We're spinning round on this ball of hate,there's no parole, there's no great escape.
It's such a brutal planet,it's such a living HELL!

#4 Потребителят е офлайн   parrot_66 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 372
  • Регистрация: 16-June 09
  • Gender:Male

Публикувано: 17 December 2011 - 04:41 PM

Белия с кехлибарените очи е невероятен!Пожелавам им да си намерят праксрасен дом!А те са красиви котки(неочаквано добра комбинация).....

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни