Dog.bg Форуми : КККБ НЕ Е "ФЕРМЕР търси жена"!!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

КККБ НЕ Е "ФЕРМЕР търси жена"!!!! за "междусъседското развъждане"

#1 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 19 December 2011 - 11:32 AM

Изтрито от Модератор!
User's Signature

dvmarkovi

#2 Потребителят е офлайн   xprank Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 26-November 10

Публикувано: 19 December 2011 - 11:39 AM

Страхотни снимки, поздравления! :)))

#3 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 December 2011 - 03:36 PM

D.V.Markovi , моите уважения,но бяхте казали преди време,че вашият Били е неродословен. Как така се пявиха "наследниците"?! Нали четете редовно форума,нима всичко изписано до сега е било празни приказки?! :ud_009:

ПП: Ще премахна тези снимки,както махам всички неродословни и неклубни кучила.Този форум,както и КККБ не толерират подобно развъждане.

#4 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 20 December 2011 - 04:12 PM

Показване на мнениетоelrisha, в 19 December 2011 - 03:36 PM, написа:

D.V.Markovi , моите уважения,но бяхте казали преди време,че вашият Били е неродословен. Как така се пявиха "наследниците"?! Нали четете редовно форума,нима всичко изписано до сега е било празни приказки?! :ud_009:

ПП: Ще премахна тези снимки,както махам всички неродословни и неклубни кучила.Този форум,както и КККБ не толерират подобно развъждане.


Евалата ,само този ли човек умее да се опъва на потребители тук!!!11
Не е престъпно ,че семейство Маркови искат да размножават своето куче Били,ОБАЧЕ Е ПРЕСТЪПНО ДА РАЗМНОЖАВАТ ПЪРВО НЕ РОДОСЛОВНО КУЧЕ И ВТОРО КУЧЕ ,КОЕТО АКО Е КАНЕ КОРСО ,ЗА КАКВОТО ГО ПРЕДСТАВЯТ ИМА АБСОЛЮТНО НЕДОПУСТИМ НЕДОСТАТЪК В ЗАХАПКАТА - НОЖИЦА,ТРЕТО ПОНЕ МОЖЕХА ДА ГО СНИМАТ ЗА ТЯХНА СИ ИНФОРМАЦИЯ ПРИ НЯКОЙ НЕ ЧАК ТОЛКОВА ЗНАЕЩ ВЕТ. Това съм дискутирал с " милото "семейство,макар мъжкият да има приличен екстериор ,приличен за кане корсо поне за мен.
ПП Доколкото имам инфо това куче е един от основните размножители в отдел-не родословни софийски регион. Успех ,напред и с всички сили.

#5 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2011 - 11:16 PM

Показване на мнениетоelrisha, в 19 December 2011 - 03:36 PM, написа:

D.V.Markovi , моите уважения,но бяхте казали преди време,че вашият Били е неродословен. Как така се пявиха "наследниците"?! Нали четете редовно форума,нима всичко изписано до сега е било празни приказки?! :ud_009:

ПП: Ще премахна тези снимки,както махам всички неродословни и неклубни кучила.Този форум,както и КККБ не толерират подобно развъждане.

Прочетете ги отново и ще разберете , че никога не съм казвал Били да няма поколение(което право му е дал , да го наречем Бог) . Единственото което съм писал е ,че НЯМА ДА ПЕЧЕЛЯ ПАРИ ОТ НЕГО И ВСЕ ОЩЕ Е ТАКА. Кученцето от снимката го подарих, и така ще бъде занапред. Това бяха просто снимки и на тях не пишеше нещо да продавам , както много други правят ( все едно е оказион). Щом толкова ви притесниха едни снимки няма да ви се натрапвам , но като гледам и този форум ще замре както ОФИЦИАЛНИЯ (от чист егоизъм, за жалост) . И на края НАДЯВАМ СЕ ДА ИМАМ ВЪЗМОЖНОСТТА ДА ПОДАРЯВАМ ОЩЕ МНОГО КУЧЕНЦА ОТ БИЛИ . За радост на много други хора освен вас , не зная колко точно сте трима четирима ли сте. Има къде и на кого да показвам Били НЕРОДОСЛОВНИЯТ братовчед , и хората виждат разликата от вашите истински КК. ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И ЖИВЕЙТЕ ПО-ЩАСТЛИВО.Снимката е нарочно избрана , МАЙТАП НЕ СЕ ЗАСЯГАЙТЕ

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

dvmarkovi

#6 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2011 - 11:34 PM

Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 20 December 2011 - 04:12 PM, написа:

Показване на мнениетоelrisha, в 19 December 2011 - 03:36 PM, написа:

D.V.Markovi , моите уважения,но бяхте казали преди време,че вашият Били е неродословен. Как така се пявиха "наследниците"?! Нали четете редовно форума,нима всичко изписано до сега е било празни приказки?! :ud_009:

ПП: Ще премахна тези снимки,както махам всички неродословни и неклубни кучила.Този форум,както и КККБ не толерират подобно развъждане.


Евалата ,само този ли човек умее да се опъва на потребители тук!!!11
Не е престъпно ,че семейство Маркови искат да размножават своето куче Били,ОБАЧЕ Е ПРЕСТЪПНО ДА РАЗМНОЖАВАТ ПЪРВО НЕ РОДОСЛОВНО КУЧЕ И ВТОРО КУЧЕ ,КОЕТО АКО Е КАНЕ КОРСО ,ЗА КАКВОТО ГО ПРЕДСТАВЯТ ИМА АБСОЛЮТНО НЕДОПУСТИМ НЕДОСТАТЪК В ЗАХАПКАТА - НОЖИЦА,ТРЕТО ПОНЕ МОЖЕХА ДА ГО СНИМАТ ЗА ТЯХНА СИ ИНФОРМАЦИЯ ПРИ НЯКОЙ НЕ ЧАК ТОЛКОВА ЗНАЕЩ ВЕТ. Това съм дискутирал с " милото "семейство,макар мъжкият да има приличен екстериор ,приличен за кане корсо поне за мен.
ПП Доколкото имам инфо това куче е един от основните размножители в отдел-не родословни софийски регион. Успех ,напред и с всички сили.

СЪС ВАС ОТДАВНА СЕ СЪМ СИ ПИСАЛ , НО САМО ЗА ДА СЪМ ЧИСТ ПРЕД СЪВЕСТТА СИ ДА КАЖА. НЕ ЗНАЯ ОТ КЪДЕ ЧЕРПИТЕ ПОСТОЯННО ИНФОРМАЦИЯ, НО ТУК ГРЕШИТЕ ИЛИ ЛЪЖЕТЕ НАРОЧНО. ТОВА СА ПЪРВИТЕ КУЧЕНЦА ОТ БИЛИ. КАКТО ВЕДНАГА ЗАБЕЛЯЗА "УВАЖАВАНИЯТ" ОТ МЕН МОДЕРАТОР, КОЙТО И ДА Е ТОЙ, НЕ ГИ КРИЯ ОТ ВАС.
пп Мен лично ме радват качени снимки от когото и да е , това ме зарежда положително в днешното сиво ежедневие. Но мисля, че и вие забелязвате колко по-рядко става това. Можеби защото който и да е веднага бива оплюван заради едно или друго нещо. Живота е гаден и без да си причинявате това , трябва малко повече усмивки
User's Signature

dvmarkovi

#7 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 21 December 2011 - 06:55 AM

Може и да БЪРКАМ , но името Били се спряга в доста връзки. Не съм ченге и не водя разследвания. Нямам и намерение да Ви обвинявам ,какво правите и какво Ви радва,всеки все пак сам си решава.

НО ТОВА ВЕЧЕ ЩЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ
"..............И на края НАДЯВАМ СЕ ДА ИМАМ ВЪЗМОЖНОСТТА ДА ПОДАРЯВАМ ОЩЕ МНОГО КУЧЕНЦА ОТ БИЛИ............"
Да Ви кажа едно,не всички престъпления се извършват за пари,едни са от страст, други от самолюбие,трети от глупост и тн....Така като чета се чудя, какъв е вашият аргумент, прочитайки други ваши думи автоматично отпада първото , е тогава за какво го правите?? Повярвайте ми ,аз поне знам за какво се занимавам ,от спортна злоба и естествено пари :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041:

#8 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 08:48 AM

Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 21 December 2011 - 06:55 AM, написа:

Може и да БЪРКАМ , но името Били се спряга в доста връзки. Не съм ченге и не водя разследвания. Нямам и намерение да Ви обвинявам ,какво правите и какво Ви радва,всеки все пак сам си решава.

НО ТОВА ВЕЧЕ ЩЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ
"..............И на края НАДЯВАМ СЕ ДА ИМАМ ВЪЗМОЖНОСТТА ДА ПОДАРЯВАМ ОЩЕ МНОГО КУЧЕНЦА ОТ БИЛИ............"
Да Ви кажа едно,не всички престъпления се извършват за пари,едни са от страст, други от самолюбие,трети от глупост и тн....Така като чета се чудя, какъв е вашият аргумент, прочитайки други ваши думи автоматично отпада първото , е тогава за какво го правите?? Повярвайте ми ,аз поне знам за какво се занимавам ,от спортна злоба и естествено пари :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041:

Ако става въпрос за нашият Били ви гарантирам, че лъжат тези хора. За другите неща ви разбирам вие сте развъдник, но според мен прекалено много се капсоловате .А аз просто имам любимец , който желая да си изживее живота пълноценно, така виждам нещата. Просто ми е чудно едни снимки без комерсиална цел какво пречат в сайта когато мога да ги кача на всякъде другаде в мрежата. Ако бяха снимки на боксер с наследници модератора щеше ли да ги отстрани. Пиша и с хора от други държави , обменяме снимки и се радваме и никой не го интересува дали сме с родословие, дали сме развъдник , или каквото и да е просто се забавляваме. Малкото което взех го подарих на човек който също не се занимава с развъдна дейност.
User's Signature

dvmarkovi

#9 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 December 2011 - 09:15 AM

Показване на мнениетоD.V.Markovi, в 21 December 2011 - 08:48 AM, написа:

Малкото което взех го подарих на човек който също не се занимава с развъдна дейност.


Да, никой в началото не се занимава с развъждане, ама после "решава" да заплоди 1, 2, 3 пъти, за да живее кучето му "пълноценно" и да може да прави това, което Бог му е дал... както и да е.

Аз не разбрах само, снимали ли сте Били за ТБД?

#10 Потребителят е офлайн   Malinka Todorova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 05-February 11

Публикувано: 21 December 2011 - 10:29 AM

Показване на мнениетоVessy cc, в 21 December 2011 - 09:15 AM, написа:

Показване на мнениетоD.V.Markovi, в 21 December 2011 - 08:48 AM, написа:

Малкото което взех го подарих на човек който също не се занимава с развъдна дейност.


Да, никой в началото не се занимава с развъждане, ама после "решава" да заплоди 1, 2, 3 пъти, за да живее кучето му "пълноценно" и да може да прави това, което Бог му е дал... както и да е.

Аз не разбрах само, снимали ли сте Били за ТБД?


Естествено ,че НЕ...Той го прави както Бог му е отредил.

#11 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 10:35 AM

Показване на мнениетоMalinka Todorova, в 21 December 2011 - 10:29 AM, написа:

Показване на мнениетоVessy cc, в 21 December 2011 - 09:15 AM, написа:

Показване на мнениетоD.V.Markovi, в 21 December 2011 - 08:48 AM, написа:

Малкото което взех го подарих на човек който също не се занимава с развъдна дейност.


Да, никой в началото не се занимава с развъждане, ама после "решава" да заплоди 1, 2, 3 пъти, за да живее кучето му "пълноценно" и да може да прави това, което Бог му е дал... както и да е.

Аз не разбрах само, снимали ли сте Били за ТБД?


Естествено ,че НЕ...Той го прави както Бог му е отредил.

ХОРА ЖИВЕЙТЕ ПО-СПОКОЙНО , ЖИВОТА Е ТВЪРДЕ КРАТЪК ЗА ДА ГО ПИЛЕЕТЕ СЪС ЗЛОБА.
User's Signature

dvmarkovi

#12 Потребителят е офлайн   boromir Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 16-November 11

Публикувано: 21 December 2011 - 10:49 AM

Здравейте,

мога ли да питам "запознатите" развъдчици и членове на клуба, къде е тоя закон в българското законодателство в който се забранява развъждането на домашни любимци без родословие? Даже ако може да ми посочите, къде там се описва и засяга кучешкото родословие. Или клуб кане корсо и респективно собствениците на родословни канета са законодателен орган?

#13 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 December 2011 - 11:10 AM

D.V.Markovi, няма какпка злоба в думите ни до тук, не знам къде я видяхте.
Единственото, което виждам аз е безотговорност. Защо не си снимахте кучето за ТБД, не знаете ли, че породата е генетично обременена с този здравословен проблем? Това за мен това е безотговорност, което няма нищо общо с безродословното развъждане на "домашни любимци".
Та, пак да попитам - защо не си снимахте кучето за ТБД?

#14 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 December 2011 - 11:19 AM

Показване на мнениетоboromir, в 21 December 2011 - 10:49 AM, написа:

Здравейте,

мога ли да питам "запознатите" развъдчици и членове на клуба, къде е тоя закон в българското законодателство в който се забранява развъждането на домашни любимци без родословие? Даже ако може да ми посочите, къде там се описва и засяга кучешкото родословие. Или клуб кане корсо и респективно собствениците на родословни канета са законодателен орган?


От кога в България има законодателство? Това е смешка :ab_041: :md_064:
Ние "запознатите" в КККБ не подкрепяме безотговорното развъждане на неродословни кучета, защото ни пука за породата, ама има да почетете повечко докато стигнете до тия заключения, ако избощо стигнете, де.

#15 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 12:22 PM

Показване на мнениетоVessy cc, в 21 December 2011 - 11:19 AM, написа:

Показване на мнениетоboromir, в 21 December 2011 - 10:49 AM, написа:

Здравейте,

мога ли да питам "запознатите" развъдчици и членове на клуба, къде е тоя закон в българското законодателство в който се забранява развъждането на домашни любимци без родословие? Даже ако може да ми посочите, къде там се описва и засяга кучешкото родословие. Или клуб кане корсо и респективно собствениците на родословни канета са законодателен орган?


От кога в България има законодателство? Това е смешка :ab_041: :md_064:
Ние "запознатите" в КККБ не подкрепяме безотговорното развъждане на неродословни кучета, защото ни пука за породата, ама има да почетете повечко докато стигнете до тия заключения, ако избощо стигнете, де.

Pets Nutrition - грижа за вашите животни

Кане корсо



Въпреки разпространеното мнение, кане корсо не е корсиканска порода и има твърде малко общо с древните догове от Сицилия и Корсика. Те действително са близки родственици на мастино неаполитано, но на практика те са оказали повече влияние при формирането на някои бойни породи и някои европейски булдози, отколкото на развитието на мастифите. Договете от Сицилия и Корсика са били по-дребни, сухи и по-леки.
Кане корсо, благодарение на своите почитатели, като порода е избегнало влиянието и капризите на модата, което и до днес е съхранило в нея прекрасни работни качества, съчетани с хармонично телосложение. Това красиво и работещо куче е освободено от декоративни излишества, което се е случило при много от неговите събратя, които от биологическа структура са превърнати в някакви архитектурни ценности. За породата няма регистрирани характерни унаследяеми пороци, снижаващи ползвателната й стойност. Подобно на питбула, гладиаторите от Северна Италия са съхранили известна вариабилност по отношение на екстериорния тип. Така кане корсо от развъдниците са много по-еднотипни от фермерските кучета. Съвременните кане корсо удивително приличат на древните алано, от които са унаследили не само външността, но и легендарната издръжливост и безстрашие.



По темперамент породата прилича на работните булдози - предана, безстрашна и абсолютно надеждна. В отношението си към стопанина е интелигентна, послушна и ласкава, въпреки че в юношеството си това куче проявява характер и самостоятелност повече от необходимото. Корсо не са склонни към доминиране в семейството, но са недоверчиви към непознати, притежават силно изострен стражеви инстинкт и много развито чувство за територия. Едновременно с това не са склонни към немотивирана агресия, оценяват прекрасно всяка ситуация и почти никога не се проявяват като "не удържимо злобни". Това е куче с уравновесена психика, пригодно да изпълнява различни служби.
User's Signature

dvmarkovi

#16 Потребителят е офлайн   Malinka Todorova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 05-February 11

Публикувано: 21 December 2011 - 12:23 PM

Показване на мнениетоVessy cc, в 21 December 2011 - 11:19 AM, написа:

Показване на мнениетоboromir, в 21 December 2011 - 10:49 AM, написа:

Здравейте,

мога ли да питам "запознатите" развъдчици и членове на клуба, къде е тоя закон в българското законодателство в който се забранява развъждането на домашни любимци без родословие? Даже ако може да ми посочите, къде там се описва и засяга кучешкото родословие. Или клуб кане корсо и респективно собствениците на родословни канета са законодателен орган?


От кога в България има законодателство? Това е смешка :ab_041: :md_064:
Ние "запознатите" в КККБ не подкрепяме безотговорното развъждане на неродословни кучета, защото ни пука за породата, ама има да почетете повечко докато стигнете до тия заключения, ако избощо стигнете, де.



Закони има ,и винаги ще има в България :flagbg: .Въпроса е кой ги спазва?

Съгласна съм с думите на Весето ,че КККБ не подкрепя безотговорното развъждане ,защото ни пука за породата.

#17 Потребителят е офлайн   Malinka Todorova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 05-February 11

Публикувано: 21 December 2011 - 12:26 PM

Показване на мнениетоD.V.Markovi, в 21 December 2011 - 12:22 PM, написа:

Показване на мнениетоVessy cc, в 21 December 2011 - 11:19 AM, написа:

Показване на мнениетоboromir, в 21 December 2011 - 10:49 AM, написа:

Здравейте,

мога ли да питам "запознатите" развъдчици и членове на клуба, къде е тоя закон в българското законодателство в който се забранява развъждането на домашни любимци без родословие? Даже ако може да ми посочите, къде там се описва и засяга кучешкото родословие. Или клуб кане корсо и респективно собствениците на родословни канета са законодателен орган?


От кога в България има законодателство? Това е смешка :ab_041: :md_064:
Ние "запознатите" в КККБ не подкрепяме безотговорното развъждане на неродословни кучета, защото ни пука за породата, ама има да почетете повечко докато стигнете до тия заключения, ако избощо стигнете, де.

Pets Nutrition - грижа за вашите животни

Кане корсо



Въпреки разпространеното мнение, кане корсо не е корсиканска порода и има твърде малко общо с древните догове от Сицилия и Корсика. Те действително са близки родственици на мастино неаполитано, но на практика те са оказали повече влияние при формирането на някои бойни породи и някои европейски булдози, отколкото на развитието на мастифите. Договете от Сицилия и Корсика са били по-дребни, сухи и по-леки.
Кане корсо, благодарение на своите почитатели, като порода е избегнало влиянието и капризите на модата, което и до днес е съхранило в нея прекрасни работни качества, съчетани с хармонично телосложение. Това красиво и работещо куче е освободено от декоративни излишества, което се е случило при много от неговите събратя, които от биологическа структура са превърнати в някакви архитектурни ценности. За породата няма регистрирани характерни унаследяеми пороци, снижаващи ползвателната й стойност. Подобно на питбула, гладиаторите от Северна Италия са съхранили известна вариабилност по отношение на екстериорния тип. Така кане корсо от развъдниците са много по-еднотипни от фермерските кучета. Съвременните кане корсо удивително приличат на древните алано, от които са унаследили не само външността, но и легендарната издръжливост и безстрашие.



По темперамент породата прилича на работните булдози - предана, безстрашна и абсолютно надеждна. В отношението си към стопанина е интелигентна, послушна и ласкава, въпреки че в юношеството си това куче проявява характер и самостоятелност повече от необходимото. Корсо не са склонни към доминиране в семейството, но са недоверчиви към непознати, притежават силно изострен стражеви инстинкт и много развито чувство за територия. Едновременно с това не са склонни към немотивирана агресия, оценяват прекрасно всяка ситуация и почти никога не се проявяват като "не удържимо злобни". Това е куче с уравновесена психика, пригодно да изпълнява различни служби.



много съцераздирателно ,раздайте салфетките да поплачем ..

и това какво общо има с написаното няколко поста по нагоре?

#18 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 12:30 PM

Показване на мнениетоD.V.Markovi, в 21 December 2011 - 10:22 AM, написа:

Показване на мнениетоVessy cc, в 21 December 2011 - 11:19 AM, написа:

Показване на мнениетоboromir, в 21 December 2011 - 10:49 AM, написа:

Здравейте,

мога ли да питам "запознатите" развъдчици и членове на клуба, къде е тоя закон в българското законодателство в който се забранява развъждането на домашни любимци без родословие? Даже ако може да ми посочите, къде там се описва и засяга кучешкото родословие. Или клуб кане корсо и респективно собствениците на родословни канета са законодателен орган?


От кога в България има законодателство? Това е смешка :ab_041: :md_064:
Ние "запознатите" в КККБ не подкрепяме безотговорното развъждане на неродословни кучета, защото ни пука за породата, ама има да почетете повечко докато стигнете до тия заключения, ако избощо стигнете, де.

Pets Nutrition - грижа за вашите животни

Кане корсо



Въпреки разпространеното мнение, кане корсо не е корсиканска порода и има твърде малко общо с древните догове от Сицилия и Корсика. Те действително са близки родственици на мастино неаполитано, но на практика те са оказали повече влияние при формирането на някои бойни породи и някои европейски булдози, отколкото на развитието на мастифите. Договете от Сицилия и Корсика са били по-дребни, сухи и по-леки.
Кане корсо, благодарение на своите почитатели, като порода е избегнало влиянието и капризите на модата, което и до днес е съхранило в нея прекрасни работни качества, съчетани с хармонично телосложение. Това красиво и работещо куче е освободено от декоративни излишества, което се е случило при много от неговите събратя, които от биологическа структура са превърнати в някакви архитектурни ценности. За породата няма регистрирани характерни унаследяеми пороци, снижаващи ползвателната й стойност. Подобно на питбула, гладиаторите от Северна Италия са съхранили известна вариабилност по отношение на екстериорния тип. Така кане корсо от развъдниците са много по-еднотипни от фермерските кучета. Съвременните кане корсо удивително приличат на древните алано, от които са унаследили не само външността, но и легендарната издръжливост и безстрашие.



По темперамент породата прилича на работните булдози - предана, безстрашна и абсолютно надеждна. В отношението си към стопанина е интелигентна, послушна и ласкава, въпреки че в юношеството си това куче проявява характер и самостоятелност повече от необходимото. Корсо не са склонни към доминиране в семейството, но са недоверчиви към непознати, притежават силно изострен стражеви инстинкт и много развито чувство за територия. Едновременно с това не са склонни към немотивирана агресия, оценяват прекрасно всяка ситуация и почти никога не се проявяват като "не удържимо злобни". Това е куче с уравновесена психика, пригодно да изпълнява различни служби.



Този цитат ли е водещият в живота ви?!
Според мен е писан от някой любител....

Ще ви кажа само едно - едно животно може да изживее ПЪЛНОЦЕННО животът си и без да дава поколения с неясен здравословен статус! За това е достатъчно да бъде отглеждан според нуждите му и с много любов!
Това,което правите вие е безотговорност и заради такива като вас по улиците е пълно с какви ли не кучета!
Толкова много думи са изприказвани тук,толкова много примери има до какво води това междусъседско и фермерско развъждане..след като вие не желаете да мислите и действате хей така - щото от Горе ви го диктуват,то едвали ще срещнете уважение в очите на хората,които наистина обичат тази ПОРОДА и се грижат за опазването й!

#19 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 December 2011 - 12:39 PM

А само за да е ясно да си кажа - нямам нищо против хората с неродословни кучета, нито кучетата им! Имам против развъждането им. Не искам да се заяждам, просто искам да получа отговор да въпроса си - защо D.V.Markovi не снимахте кучето си за ТБД като решихте то да има поколение, пука ли Ви дали размножавате здраво животно?

#20 Потребителят е офлайн   SteLLa_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 631
  • Регистрация: 14-June 08
  • Gender:Female

Публикувано: 21 December 2011 - 01:10 PM

D.V.Markovi може в този клуб да има разногласия, но силно вярвам, че всички са против неродословното развъждане. Може всички да ви обяснят защо това е грешно, но щом след толкова общуване тук не сте го разбрали, едва ли скоро ще стане. И да си дойдем на думата - щом толкова вярвате, че това, което правите е в реда на нещата, как ще ме убедите, че е най-добре да си взема куче от Вас, а не от някой от клубните развъдници (които като съвестни хора си изследват кучетата преди разплод и всекидневно работят за доброто бъдеще на тази порода). И как така искате кучето Ви да живее пълноценно, а не Ви пука за хората, на които давате кучетата си - ако са болни, ако имат ТБД мислите ли как те ще се справят с проблема или това не е толкова важно...
User's Signature

Successful people never worry about what others are doing!

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни