Dog.bg Форуми : КККБ НЕ Е "ФЕРМЕР търси жена"!!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

КККБ НЕ Е "ФЕРМЕР търси жена"!!!! за "междусъседското развъждане"

#21 Потребителят е офлайн   boromir Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 16-November 11

Публикувано: 21 December 2011 - 01:54 PM

Vessy cc, кане корсо в България има много от преди да има клуб. Съгласен съм, че снимка за ТБД не е излишна особено ако ще продължаваш рода на животното си и то няма официално родословие. Само че вие няма как да спрете D.V.Markovi или който и да е друг да си размножи кучето, нито имате право да го искате от него.

@SteLLa_, кой те кара да си купуваш куче от него? Той не крие човека, че нямат родословие...избора си е твой. А ти мен как ще ме накараш да си купя родословно клубно лабрадоро-мастиво корсо от лицензиран развъдник в българия и член на клуба ви? Кане корсо както писах по-рано има в България от преди да се появи клуба ви, има хора с породисти и родословни кучета които не щат и да чуват за клуба ви.

#22 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 21 December 2011 - 02:08 PM

Показване на мнениетоboromir, в 21 December 2011 - 10:49 AM, написа:

Здравейте,

мога ли да питам "запознатите" развъдчици и членове на клуба, къде е тоя закон в българското законодателство в който се забранява развъждането на домашни любимци без родословие? Даже ако може да ми посочите, къде там се описва и засяга кучешкото родословие. Или клуб кане корсо и респективно собствениците на родословни канета са законодателен орган?


Хей ,голяма полемика ,и то защо ? За кефа на Били и неговите мили собственици! Няма смисъл,не е възможно да убедиш някой в думите на друг ,а и Маркови искат едно, повече усмивки и прекрасно изживян живот. Само дали ще е склонен да отговори на един въпрос- КАКВО ТОВА РАЗМНОЖАВАНЕ ИМА С КАНЕ КОРСО ИТАЛИАНО.????
Тук по-горе има застъпник на тезата на Маркови,които говори за законодателство.Ама защо не се замисли как са се появили градските кучета ,които поне във София изяждат от парите НИ около 2000000 годишно,аз съм против това,не искам моите пари да се харчат за това ,да плащам грешките на другите.
По поста по-горе бих казал,аз ако бях,ако зависеше от мен щях да искам от всеки произвел родословно или не родословно кучило да плаща данък, пък тогава ще видим на кого ще е угодно кученцето му да разтоварва с някоя кучка просто така,дали ако се налага да платиш 1500 да заплодиш ще искаш да си толкова отговорен към кучето си ,миличкото да не му пръснат макарите.
И ПАК КАЗВАМ ,КАКВО ОБЩО ИМА БИЛИ С КАНЕ КОРСО ИТАЛИАНО,ДА МЕНКАЙТЕ СИ ФОТОГРАФИИ,ПИШЕТЕ СИ,РАДВАЙТЕ СЕ ,НО ЗАЩО ОПРИЛИЧАВАТЕ КУЧЕТО СИ С КАНЕ КОРСО ,КАТО НЕ ЗНАЕТЕ ПРОИЗХОДА МУ,ТО ПРИЛИЧА АМА!!!!!!!!ПЛОДЕТЕ ГО ,НО НЕ ЛЪЖЕТЕ ХОРАТА ,ЧЕ СЕ КАСАЕ ЗА КАНЕ КОРСО И ТЕ ДА ВЯРВАТ ЗАЩОТО СТЕ ГОТИНИ ХОРА И СИ МИСЛЯТ ,ЧЕ НЯМА ДА ГИ ЛЪЖЕТЕ. НЕ ГИ ЛЪЖЕТЕ И НЕ ЛЪЖЕТЕ СЕБЕ СИ ,ЧЕ ИМАТЕ КАНЕ КОРСО, ЖИВЕЙТЕ СИ, РАДВАЙТЕ МУ СЕ ,НО ДО ТУК,ДРУГОТО Е БЕЗОТГОВОРНО.
И НИЕ МОЖЕ ДА ГРЕШИМ,НО СЕ ОПИТВАМЕ ДА НЕ НИ СЕ СЛУЧВА!!!!!

#23 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 December 2011 - 02:10 PM

boromir, въобще не си въобразявам, че мога да спра някой да си размножава квото си иска, изказвам мнение, както и другите съфорумци, с които имаме обща идея. Нали може?
А в КККБ далеч не трябва да членуват всички хора с корсо, по желание си е.
Разни хора, разни идеали...

#24 Потребителят е офлайн   mimi8376 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 107
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 02:12 PM

Аз искам да попитам нещо, абстрахирайки се от случая на Били, защото и аз съм против развъждането на кучета с неясен произход (особено след като попаднах обява със заглавие "Търся мъжки боксер или тигрово кане корсо за разплод на моята женска").Но ми се иска да попитам какво правим точно с тези кучета, които са внесени в България преди да има клуб? Съответно техните кучила остават без родословие, понеже в България няма кой да го издаде. Съответно техните кучила също и т.н. и т.н. Или е трябвало да се чака да се основе клуба и тогава всички тези кучета да създават поколения? И, като някои от вас твърдят, че дадено куче не е кане корсо, а "мастия", защото няма родословие... защо в другите клубове се допускат до развъдна дейност кучета с експертна оценка, а в този не? Или се притеснявате, че и вие няма да разпознаете кое е истинско кане корсо, ако няма златното листче...

#25 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 02:48 PM

Показване на мнениетоSteLLa_, в 21 December 2011 - 01:10 PM, написа:

D.V.Markovi може в този клуб да има разногласия, но силно вярвам, че всички са против неродословното развъждане. Може всички да ви обяснят защо това е грешно, но щом след толкова общуване тук не сте го разбрали, едва ли скоро ще стане. И да си дойдем на думата - щом толкова вярвате, че това, което правите е в реда на нещата, как ще ме убедите, че е най-добре да си взема куче от Вас, а не от някой от клубните развъдници (които като съвестни хора си изследват кучетата преди разплод и всекидневно работят за доброто бъдеще на тази порода). И как така искате кучето Ви да живее пълноценно, а не Ви пука за хората, на които давате кучетата си - ако са болни, ако имат ТБД мислите ли как те ще се справят с проблема или това не е толкова важно...

НИКОЙ И НИКОГА НЕ СЪМ КАРАЛ ДА ВЗИМА КУЧЕ ОТ МЕН. ПОДАРЯВАМ ГИ НА ПРИЯТЕЛИ. ДАНО ВИ СТАНЕ ЯСНО СКОРО ВРЕМЕ. ЗА РАЗЛИКА ОТ ВАС АКО СЕ НАЛОЖИ ЩЕ ГЛЕДАМ И 2-ро , И 3-то КУЧЕ В ДОМА СИ.
User's Signature

dvmarkovi

#26 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 02:55 PM

Показване на мнениетоmimi8376, в 21 December 2011 - 02:12 PM, написа:

Аз искам да попитам нещо, абстрахирайки се от случая на Били, защото и аз съм против развъждането на кучета с неясен произход (особено след като попаднах обява със заглавие "Търся мъжки боксер или тигрово кане корсо за разплод на моята женска").Но ми се иска да попитам какво правим точно с тези кучета, които са внесени в България преди да има клуб? Съответно техните кучила остават без родословие, понеже в България няма кой да го издаде. Съответно техните кучила също и т.н. и т.н. Или е трябвало да се чака да се основе клуба и тогава всички тези кучета да създават поколения? И, като някои от вас твърдят, че дадено куче не е кане корсо, а "мастия", защото няма родословие... защо в другите клубове се допускат до развъдна дейност кучета с експертна оценка, а в този не? Или се притеснявате, че и вие няма да разпознаете кое е истинско кане корсо, ако няма златното листче...


Здравейте. Това ми беше казано когато случайно попаднах на една изложба на КК и италианският съдия каза , да това е КК . В България се били разбрали така да не се издават (незная как се нарича, експертна оценка или бяло родословие) . Които са се разбрали те да обясняват с каква цел е това.
User's Signature

dvmarkovi

#27 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 03:00 PM

Но ми е интересно в раздел снимки и клипове , защо да не се качват снимки , които са без етикет продава се. Независимо дали е с родословие или без , дали е с4 крака или 3, дали е с едно право ухо........и така на татък. Пък коментирайте ги после , защо трябва да ги триете, засягате ли се от вида на другите "УВАЖАЕМИ МОДЕРАТОРИ"
User's Signature

dvmarkovi

#28 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 December 2011 - 03:08 PM

Показване на мнениетоVessy cc, в 21 December 2011 - 12:39 PM, написа:

А само за да е ясно да си кажа - нямам нищо против хората с неродословни кучета, нито кучетата им! Имам против развъждането им. Не искам да се заяждам, просто искам да получа отговор да въпроса си - защо D.V.Markovi не снимахте кучето си за ТБД като решихте то да има поколение, пука ли Ви дали размножавате здраво животно?


Моя въпрос никой не го отразява... :dh_188:

#29 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 03:10 PM

Показване на мнениетоVessy cc, в 21 December 2011 - 12:39 PM, написа:

А само за да е ясно да си кажа - нямам нищо против хората с неродословни кучета, нито кучетата им! Имам против развъждането им. Не искам да се заяждам, просто искам да получа отговор да въпроса си - защо D.V.Markovi не снимахте кучето си за ТБД като решихте то да има поколение, пука ли Ви дали размножавате здраво животно?


ТБД

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

dvmarkovi

#30 Потребителят е офлайн   xprank Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 26-November 10

Публикувано: 21 December 2011 - 03:17 PM

Чуден! Т.нар стоеж "жабка"....всички знаем за него, нали ? :))

#31 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 December 2011 - 03:24 PM

И това Ви е достатъчно?!
Ми ние сме големи ламери дето ходим да си упояваме кучетата, да ги облъчват с рентген и накрая да плащаме за разчитането на снимката от СЕРТИФИЦИРАН вет!
А пък то колко просто било... :zz_187:

#32 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 December 2011 - 03:45 PM

Показване на мнениетоD.V.Markovi, в 21 December 2011 - 10:22 AM, написа:

Показване на мнениетоVessy cc, в 21 December 2011 - 11:19 AM, написа:

Показване на мнениетоboromir, в 21 December 2011 - 10:49 AM, написа:

Здравейте,

мога ли да питам "запознатите" развъдчици и членове на клуба, къде е тоя закон в българското законодателство в който се забранява развъждането на домашни любимци без родословие? Даже ако може да ми посочите, къде там се описва и засяга кучешкото родословие. Или клуб кане корсо и респективно собствениците на родословни канета са законодателен орган?


От кога в България има законодателство? Това е смешка :ab_041: :md_064:
Ние "запознатите" в КККБ не подкрепяме безотговорното развъждане на неродословни кучета, защото ни пука за породата, ама има да почетете повечко докато стигнете до тия заключения, ако избощо стигнете, де.

Pets Nutrition - грижа за вашите животни

Кане корсо



Въпреки разпространеното мнение, кане корсо не е корсиканска порода и има твърде малко общо с древните догове от Сицилия и Корсика. Те действително са близки родственици на мастино неаполитано, но на практика те са оказали повече влияние при формирането на някои бойни породи и някои европейски булдози, отколкото на развитието на мастифите. Договете от Сицилия и Корсика са били по-дребни, сухи и по-леки.
Кане корсо, благодарение на своите почитатели, като порода е избегнало влиянието и капризите на модата, което и до днес е съхранило в нея прекрасни работни качества, съчетани с хармонично телосложение. Това красиво и работещо куче е освободено от декоративни излишества, което се е случило при много от неговите събратя, които от биологическа структура са превърнати в някакви архитектурни ценности. За породата няма регистрирани характерни унаследяеми пороци, снижаващи ползвателната й стойност. Подобно на питбула, гладиаторите от Северна Италия са съхранили известна вариабилност по отношение на екстериорния тип. Така кане корсо от развъдниците са много по-еднотипни от фермерските кучета. Съвременните кане корсо удивително приличат на древните алано, от които са унаследили не само външността, но и легендарната издръжливост и безстрашие.



По темперамент породата прилича на работните булдози - предана, безстрашна и абсолютно надеждна. В отношението си към стопанина е интелигентна, послушна и ласкава, въпреки че в юношеството си това куче проявява характер и самостоятелност повече от необходимото. Корсо не са склонни към доминиране в семейството, но са недоверчиви към непознати, притежават силно изострен стражеви инстинкт и много развито чувство за територия. Едновременно с това не са склонни към немотивирана агресия, оценяват прекрасно всяка ситуация и почти никога не се проявяват като "не удържимо злобни". Това е куче с уравновесена психика, пригодно да изпълнява различни служби.


Много красив цитат ! Какъв му беше смисъла обаче ? Да ни запознаете с породата ли ?? Е нали точно за това се борим, именно породата! Как избрахте женската кучка за вашия Били ?

#33 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 December 2011 - 04:05 PM

Показване на мнениетоmimi8376, в 21 December 2011 - 12:12 PM, написа:

Аз искам да попитам нещо, абстрахирайки се от случая на Били, защото и аз съм против развъждането на кучета с неясен произход (особено след като попаднах обява със заглавие "Търся мъжки боксер или тигрово кане корсо за разплод на моята женска").Но ми се иска да попитам какво правим точно с тези кучета, които са внесени в България преди да има клуб? Съответно техните кучила остават без родословие, понеже в България няма кой да го издаде. Съответно техните кучила също и т.н. и т.н. Или е трябвало да се чака да се основе клуба и тогава всички тези кучета да създават поколения? И, като някои от вас твърдят, че дадено куче не е кане корсо, а "мастия", защото няма родословие... защо в другите клубове се допускат до развъдна дейност кучета с експертна оценка, а в този не? Или се притеснявате, че и вие няма да разпознаете кое е истинско кане корсо, ако няма златното листче...


Аз искам да ви отговоря! Моето куче както и на голям процент от пишещите тук са внесени преди да има клуб! Със съответните документи за породност а именно ЕКСПОРТНО РОДОСЛОВИЕ! Издадено от киноложката федерация на държавата или клуба по породата откъдето е внесено кучето! Оттам нататък преди да има клуб и всеки желаещ да развъжда може да го направи по правилата на БРФК! Всеки нежелаещ си размножава кучето както може! Не, никой не твърди че дадено куче не е Кане Корсо, защото никой не му е направил ДНК анализ е ли е ! Просто след като няма документ това куче е без порода но с близък екстериор към позната такава!
Все едно един арабин да си загуби документите, да дойде в България и да каже, че е АфроАмериканец и затова да иска документи и децата му да се признаят за Американски граждани! Как ти се струва ? А ти не че защитаваш Били ама май сте роднини!

#34 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 December 2011 - 04:09 PM

Показване на мнениетоD.V.Markovi, в 21 December 2011 - 01:00 PM, написа:

Но ми е интересно в раздел снимки и клипове , защо да не се качват снимки , които са без етикет продава се. Независимо дали е с родословие или без , дали е с4 крака или 3, дали е с едно право ухо........и така на татък. Пък коментирайте ги после , защо трябва да ги триете, засягате ли се от вида на другите "УВАЖАЕМИ МОДЕРАТОРИ"


Eй ами само да ви отговоря, снимки на малкото можеше да пуснете без да го свързвате с вашия жребец Били ( който аз харесвам ) и да кажете че си е ваше. Никой нямаше да ви трие. Можеше да го дадете на вашия приятел и той да си го снима и да му пусне снимката тук, без да спомене че е свързан с вашия Били!
Но ей така "Имам си Били, имам си и кученце от него, защото бог така е решил ( аз и невярвам в последния ) и случайно не му търся на кого да го продам ама само да се похваля " Някак си ......

#35 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 December 2011 - 04:11 PM

Показване на мнениетоD.V.Markovi, в 21 December 2011 - 01:10 PM, написа:

Показване на мнениетоVessy cc, в 21 December 2011 - 12:39 PM, написа:

А само за да е ясно да си кажа - нямам нищо против хората с неродословни кучета, нито кучетата им! Имам против развъждането им. Не искам да се заяждам, просто искам да получа отговор да въпроса си - защо D.V.Markovi не снимахте кучето си за ТБД като решихте то да има поколение, пука ли Ви дали размножавате здраво животно?


ТБД


Поздравеления за тази снимка, но тя показва само че шанса Били да има тазобедрена дисплазия е по малък! Не че няма! Затова има и рентген!

#36 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 December 2011 - 04:13 PM

Показване на мнениетоxprank, в 21 December 2011 - 01:17 PM, написа:

Чуден! Т.нар стоеж "жабка"....всички знаем за него, нали ? :))

Някой хора бъркат стоеж жаба с жабешка поза! :)

#37 Потребителят е офлайн   xprank Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 26-November 10

Публикувано: 21 December 2011 - 04:15 PM

Едно и също имахме предвид...няма нужда си чешиш пръстите с мен в тази толкова НЕподходяща тема за това :))

#38 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 04:19 PM

Показване на мнениетоVessy cc, в 21 December 2011 - 03:24 PM, написа:

И това Ви е достатъчно?!
Ми ние сме големи ламери дето ходим да си упояваме кучетата, да ги облъчват с рентген и накрая да плащаме за разчитането на снимката от СЕРТИФИЦИРАН вет!
А пък то колко просто било... :zz_187:

Тогава да попитам , ЗАЩО ДА ХОДЯ ДА ГО ОБЛЪЧВАТ , СЛЕД ТОВА ДА ПЛАТЯ ЗА ДА Я РАЗЧЕТЕ СЕРТИФИЦИРАН вет? КОГАТО ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ НЯМА ДА ГО ПРИЗНАЕТЕ
User's Signature

dvmarkovi

#39 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 21 December 2011 - 04:20 PM

Мими ,недей писа глупости.Всички знаем твоята трагедия.Когато си купи кучето за теб не беше важно родословието.НО след месеци на лечение и тъга , стигна до извода че родословието е важно.Да безкрайно гадно е ,че твоето куче не се развива правилно но ти сама взе това решение.Точно за това говорим тук ,че не е редно да се плодят кучета като Били.....

#40 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 December 2011 - 04:30 PM

Показване на мнениетоD.V.Markovi, в 21 December 2011 - 04:19 PM, написа:

Показване на мнениетоVessy cc, в 21 December 2011 - 03:24 PM, написа:

И това Ви е достатъчно?!
Ми ние сме големи ламери дето ходим да си упояваме кучетата, да ги облъчват с рентген и накрая да плащаме за разчитането на снимката от СЕРТИФИЦИРАН вет!
А пък то колко просто било... :zz_187:

Тогава да попитам , ЗАЩО ДА ХОДЯ ДА ГО ОБЛЪЧВАТ , СЛЕД ТОВА ДА ПЛАТЯ ЗА ДА Я РАЗЧЕТЕ СЕРТИФИЦИРАН вет? КОГАТО ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ НЯМА ДА ГО ПРИЗНАЕТЕ


Не става въпрос за нашето признание, а за това че сте отговорен, че ония малки пухкваи топки няма да се разкуцат като порастнат. Това е отговорност и към бъдещите стопани. Толкова ли не разбирате?
Бас държа, че после и те ще си заполодят кучетата и ... после ще прибираме корсовци захвърлени в приютите...

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни