Dog.bg Форуми : КККБ НЕ Е "ФЕРМЕР търси жена"!!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

КККБ НЕ Е "ФЕРМЕР търси жена"!!!! за "междусъседското развъждане"

#41 Потребителят е офлайн   boromir Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 16-November 11

Публикувано: 21 December 2011 - 04:35 PM

Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 21 December 2011 - 04:20 PM, написа:

Мими ,недей писа глупости.Всички знаем твоята трагедия.Когато си купи кучето за теб не беше важно родословието.НО след месеци на лечение и тъга , стигна до извода че родословието е важно.Да безкрайно гадно е ,че твоето куче не се развива правилно но ти сама взе това решение.Точно за това говорим тук ,че не е редно да се плодят кучета като Били.....



Ето че и развъдчиците на лабрадоро-мастифи имали какво да кажат.... :ab_041:


@Vessy cc Дори и с родословеито и снимката зад гърба на кучето си ти можеш ли да дадеш 100% гаранция, че децата на твоето куче няма да се разкуцат?

#42 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 December 2011 - 04:42 PM

Между другото D.V.Markovi, снимката от аватара ви е коренно противоположна като оценка за тазобедрена дисплазия спрямо предишната при която Били е легнал по корем :)))) Едното е жабешки стоеж другото жабешка поза :)

Аз съм твърдно за непризнаване на Бяло Родословие, защото вие сте спестили 150лв ( доколкото си спомням споменахте тази сума ) за да вземете и родословен документ за Били, а сега искате да ни прекарате нас останалите, които сме се набутали ( сигурно по толкова ) за такъв документ ! Някак си няма да е честно !

Бялото родословие дава разрешение за заплождане на куче от неизвестни родители и то по скоро при неизвестен един родител, ЕДИН ПЪТ при наличието на поне три отлични екстериорни оценки от изложби и то от СЪДИИ СПЕЦИАЛИЗИРАЛИ В ПОРОДАТА, и то в краен случай за запазване на дадена рядка кръвна линия!
Може би щяхте да имате някакъв успех в ИТАЛИЯ където можеше и да мине номера, където познавачите на КК са много повече от познавачите на Българско Овчарско Куче например, ако имахте последното можеше да се пробвате за родословие тук в България! Надявам се че съм бил правилно разбран!

#43 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 December 2011 - 04:42 PM

Не, аз нямам гаранция и че моето може да се разкуца, ама ще съм направила каквото трябва. Защото ВЕРОЯТНОСТТА от куче с HD A и куче с HD A да има куче с дисплазия е МНОГО ПЪТИ ПО-МАЛКА, от колкото от кучета с HD C или по-зле. Явно има защо да се правят тези изследвания...
Ти виждал ли си корсо с дисплазия каква жалка картинка е?!

#44 Потребителят е офлайн   mimi8376 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 107
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 04:42 PM

Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 21 December 2011 - 04:20 PM, написа:

Мими ,недей писа глупости.Всички знаем твоята трагедия.Когато си купи кучето за теб не беше важно родословието.НО след месеци на лечение и тъга , стигна до извода че родословието е важно.Да безкрайно гадно е ,че твоето куче не се развива правилно но ти сама взе това решение.Точно за това говорим тук ,че не е редно да се плодят кучета като Били.....

Всъщност кучето ми не се развиваШЕ правилно по една единствена причина, която беше доста далеч от това дали кучето е родословно или не... Теорията ти, че има генетичен проблем с усвояването на веществата, не бих я приела. И едва ли и някой ще приеме твоето твърдение - на човек, който продава определена храна, а не това на ветеринари, видими резултати и най вече кръвни изследвания. И много интересно как генетичния проблем на неродословното ми куче, беше преудолян по някакъв може би необясним за теб начин единствено чрез смяна на храната. Смених я веднъж... лапите се прибраха, отношението на калций:фосфор (което трябва да е 2:1) вече не е 2:4, както докато беше с предлаганата от теб храна, а си е точно колкото трябва. От известно време неродословното ми куче е на трета храна, с която също няма абсолютно никакъв проблем...
Какви месеци на лечение и тъга?! Бяха месеци с нова храна без лекарства и радост от това, че ще се храни с качествена храна! И пак казвам месеци с нова различна храна, без лекарства и без добавки... Ако и сам се сещаш, когато купувах храната от теб, как ми каза да давам допълнително калций. И добре, че давах... иначе можеше и по-зле да е...

#45 Потребителят е офлайн   boromir Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 16-November 11

Публикувано: 21 December 2011 - 04:47 PM

Показване на мнениетоVessy cc, в 21 December 2011 - 04:42 PM, написа:

Не, аз нямам гаранция и че моето може да се разкуца, ама ще съм направила каквото трябва. Защото ВЕРОЯТНОСТТА от куче с HD A и куче с HD A да има куче с дисплазия е МНОГО ПЪТИ ПО-МАЛКА, от колкото от кучета с HD C или по-зле. Явно има защо да се правят тези изследвания...
Ти виждал ли си корсо с дисплазия каква жалка картинка е?!


И не само корсо. Аз не съм твърдял, че снимката не върши работа, просто казвам, че и тя не дава гаранция.

#46 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 December 2011 - 04:49 PM

Гаранция е за това, че РАЗВЪЖДАШ ЗДРАВО КУЧЕ!
Абе, писна ми да обяснявам едно и също...!

П.П. Яко раздвижване на подфорума... Той се раздвижва все от спорове и глупости, обаче.

#47 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 December 2011 - 05:01 PM

Показване на мнениетоmimi8376, в 21 December 2011 - 02:42 PM, написа:

Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 21 December 2011 - 04:20 PM, написа:

Мими ,недей писа глупости.Всички знаем твоята трагедия.Когато си купи кучето за теб не беше важно родословието.НО след месеци на лечение и тъга , стигна до извода че родословието е важно.Да безкрайно гадно е ,че твоето куче не се развива правилно но ти сама взе това решение.Точно за това говорим тук ,че не е редно да се плодят кучета като Били.....

Всъщност кучето ми не се развиваШЕ правилно по една единствена причина, която беше доста далеч от това дали кучето е родословно или не... Теорията ти, че има генетичен проблем с усвояването на веществата, не бих я приела. И едва ли и някой ще приеме твоето твърдение - на човек, който продава определена храна, а не това на ветеринари, видими резултати и най вече кръвни изследвания. И много интересно как генетичния проблем на неродословното ми куче, беше преудолян по някакъв може би необясним за теб начин единствено чрез смяна на храната. Смених я веднъж... лапите се прибраха, отношението на калций:фосфор (което трябва да е 2:1) вече не е 2:4, както докато беше с предлаганата от теб храна, а си е точно колкото трябва. От известно време неродословното ми куче е на трета храна, с която също няма абсолютно никакъв проблем...
Какви месеци на лечение и тъга?! Бяха месеци с нова храна без лекарства и радост от това, че ще се храни с качествена храна! И пак казвам месеци с нова различна храна, без лекарства и без добавки... Ако и сам се сещаш, когато купувах храната от теб, как ми каза да давам допълнително калций. И добре, че давах... иначе можеше и по-зле да е...

Здравей Мими, с каква храна храниш в момента ??? Би ли съобщила за какво отношение калций фосфор говориш, понеже това което чета и в двата варианта си е лошо споре дмен !
Жалко че си давал допълнително калций а не витамини, защото си имала проблем с усвояването на калция а не количеството му! И храна при която трябва да даваш добавки на кучето си, неструва при всички положения !

#48 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 21 December 2011 - 05:55 PM

Защо винаги се обръщат темите на война между родословни и неродословни..?Толкова ли е сложно да се разбере,че здравето,характерът,екстериор-всичко това върви в пакет с изразът Отговорно развъждане. Не бих причинила на нито един човек болката да гледа болно куче,да се чуди от къде да вземе пари да го лекува . Не бих го подарила,не бих го продала.Може да е здраво,но може и да не е . Какво пречи на хората с неродословни кучета да се интересуват малко повече от любимата порода? Какво пречи дори да станеш член на клуб? Какво пречи да си гледаш домашният любимец като такъв?
И какво е това определяне на здравният статус чрез пози,подскоци и т.н. .Няма ли ветеринари,хиляди левове ли струва изследването за дисплазия? Сигурни ли сте ,че подарените кученца ще са здрави,че няма да дават болни поколения..?Не знам,много се е изписало тук за здравните проблеми.Не знам какво и как може да убеди хората ,че Отговорното развъждане не е чак толкова сложно.И който не го прави със сърце,по-добре да си избере друго хоби...
Поздрави
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#49 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 06:28 PM

Показване на мнениетоIzrodGaden, в 21 December 2011 - 04:42 PM, написа:

Между другото D.V.Markovi, снимката от аватара ви е коренно противоположна като оценка за тазобедрена дисплазия спрямо предишната при която Били е легнал по корем :)))) Едното е жабешки стоеж другото жабешка поза :)

Аз съм твърдно за непризнаване на Бяло Родословие, защото вие сте спестили 150лв ( доколкото си спомням споменахте тази сума ) за да вземете и родословен документ за Били, а сега искате да ни прекарате нас останалите, които сме се набутали ( сигурно по толкова ) за такъв документ ! Някак си няма да е честно !

Бялото родословие дава разрешение за заплождане на куче от неизвестни родители и то по скоро при неизвестен един родител, ЕДИН ПЪТ при наличието на поне три отлични екстериорни оценки от изложби и то от СЪДИИ СПЕЦИАЛИЗИРАЛИ В ПОРОДАТА, и то в краен случай за запазване на дадена рядка кръвна линия!
Може би щяхте да имате някакъв успех в ИТАЛИЯ където можеше и да мине номера, където познавачите на КК са много повече от познавачите на Българско Овчарско Куче например, ако имахте последното можеше да се пробвате за родословие тук в България! Надявам се че съм бил правилно разбран!

ДОРИ И В НАЙ-СМЕЛИТЕ СИ ФАНТАЗИИ НЕ СЪМ И ДОПУСКАЛ,ЧЕ ПРИМЕРНО ЩЕ МИ ДАДЕТЕ БЯЛО РОДОСЛОВИЕ БЕЗПЛАТНО. ТАКА, ЧЕ ДОРИ И ДА ЖЕЛАЕХ ПАК ЩЯХ ДА ПЛАТЯ( С РАЛИКАТА, ЧЕ ЩЕШЕ ДА Е НА РОДНИЯ КЛУБ) ЕВЕНТУАЛНО СЛЕД ТОВА МОЖЕШЕ И ДА СТАНА ЧЛЕН НА КЛУБА И ДА ПЛАЩАМ ВНОСКА НА РОДНИЯ КЛУБ ВСЯКА ГОДИНА. Според мен така се просперира а не само с хули от първият възможен път. Така мисля, че не само аз съм спестил пари , но и РОДНИЯ КЛУБ е загубил пари и възможности (предполагам не само от мен)
User's Signature

dvmarkovi

#50 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 21 December 2011 - 06:35 PM

"..........................................Какви месеци на лечение и тъга?! Бяха месеци с нова храна без лекарства и радост от това, че ще се храни с качествена храна! И пак казвам месеци с нова различна храна, без лекарства и без добавки... Ако и сам се сещаш, когато купувах храната от теб, как ми каза да давам допълнително калций. И добре, че давах... иначе можеше и по-зле да е... .........................."

Не ми се спори с хора "разбирачи". Не мога само да спра да се смея ,защото не съм могъл да помоля едни познати да ви снимат с младежа как тичате с шприцовете с добавки и витамини, дето продължавате да бодете горкото куче -подобие на кане корсо.Как може да сте толкова двулични и подли в желанието си само да докажете тезата си. Истината е една ,аз я знам и на мен това ми стига,пускай си филми или там както искаш и се задоволявай в егото си.
И никога не съм казал ,че имате генетично заболяване,плах опит да изкривите думите ми. Казал съм,че кучето ви може да е предразположено към такъв проблеми ,а те със сигурност се формират на ниво гени и наследственост.
А да конкретизирам,не съм търговец на кучешка храна,това че някой иска да я ползва ,не означава ,че трябва да му я подаря.Основният бизнес е да продавам удоволствия на хората ,кога кафе ,кога........ :ma_006:
ИСТИНАТА Е ЕДНА ,ИМАТЕ СИ МАСТИЯ,АЗ НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ДА ГО КАЖА ПУБЛИЧНО. НЕ СЕ ЯДОСВАЙТЕ,ТОВА Е МОЕ МНЕНИЕ ,НЕ Е НУЖНО ДА Е МНЕНИЕТО НА ВСИКИ,СПОКО.

#51 Потребителят е офлайн   Malinka Todorova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 05-February 11

Публикувано: 21 December 2011 - 06:38 PM

Показване на мнениетоboromir, в 21 December 2011 - 04:35 PM, написа:

Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 21 December 2011 - 04:20 PM, написа:

Мими ,недей писа глупости.Всички знаем твоята трагедия.Когато си купи кучето за теб не беше важно родословието.НО след месеци на лечение и тъга , стигна до извода че родословието е важно.Да безкрайно гадно е ,че твоето куче не се развива правилно но ти сама взе това решение.Точно за това говорим тук ,че не е редно да се плодят кучета като Били.....



Ето че и развъдчиците на лабрадоро-мастифи имали какво да кажат.... :ab_041:


@Vessy cc Дори и с родословеито и снимката зад гърба на кучето си ти можеш ли да дадеш 100% гаранция, че децата на твоето куче няма да се разкуцат?


е добре това на какво ти прилича на кане ,доберман или просто едно жалко подобие на ........

Прикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимка


жалко много жалко за кучетата и техните собственици

#52 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 21 December 2011 - 06:42 PM

:"....................Ето че и развъдчиците на лабрадоро-мастифи имали какво да кажат.... :ab_041: .............."

Имам и го казват където трябва ,а ти как го мислиш ??? Усещам завист, о как те гризе, и на теб ти се иска ,ама не можеш да си го позволиш. :md_064:

Eто тази снимка ми е любима,на мастийката на МИМИто8376 след дълго лечение и правилно хранене,какво постижение :ae_085:
Прикачена снимка

#53 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 07:49 PM

Стана страшно знаех, че ще има някаква реакция след снимките но чак такава!!!!!!!!!!!!! КУЧЕТАТА СА СИ ХУБАВИ ОСОБЕНО ЗА СОБСТВЕНИЦИТЕ ИМ , ИДВА КОЛЕДА МАЛКО ПО С НАСТРОЕНИЕ. Нещата и на такива като мен с различни възгледи могат да сие поясняват малко по-толерантно и с постоянство. Както казвате рано или късно ще се получи , защо да не е с добро. С дипломация победите в света винаги са били по голями и безкръвни . Съжалявам за главоболията предпразнично , но пък стана интересно. Защото явно всеки следи форума но никой не качва снимки и клипове , поне от време на време да напише "здравейте". Ако не се включа повече за тази година, ВЕСЕЛА КОЛЕДА И ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ
User's Signature

dvmarkovi

#54 Потребителят е офлайн   mimi8376 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 107
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 09:22 PM

1) Това, с което е бодено кучето, което дори не е бодено, нито ти, нито твоите ветеринари, го знае какво е. И го давахме и с Imperialfood, но пак казвам, че кръвните изследвания показаха кое какво. И ветеринари, които имат доста добър опит с такива проблеми и преди време са оправили цяла маса кучета с такъв проблем и обща заблуда коя храна е хубава, веднага обясниха от какво е.
2)

Цитат

И никога не съм казал ,че имате генетично заболяване,плах опит да изкривите думите ми. Казал съм,че кучето ви може да е предразположено към такъв проблеми ,а те със сигурност се формират на ниво гени и наследственост.


Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 17 July 2011 - 01:10 PM, написа:

Ако информацията ми е вярна навярно се касае за някакво нарушение в обмяната и усвояването на Са.Много са факторите ,но мисля че се касае за наследственост от родителите щом проблема се проявява отново от тази двойка,не ги наричам канета по ясни причини.


И навярно информацията ти е грешна и твърдението ти невярно. Т.е. пак опряхме до там, че проблема не е в усвояването на Калций... Ами до какво?

3) Нека е мастия. Аз съм наясно с произхода на кучето си... Всъщност, когато търсих да си взема кане корсо, се интересувах и от твоите, не знам дали го помниш. И честно казано, когато видях истинско кане корсо, веднага капарирах и не се и замислих дали пък да не е от God of Troy. И да ти кажа доста се радвам от този факт. Аз се радвам, че хората ми познават кучето и ме питат: "Това е кане корсо, нали?" А не да са моята мастия и до него едно от вашите кучета и питаха: "А това каква порода е?"

А аз не твърдя, че много разбирам, затова искам да ми обясниш ти някои неща...
Kaкво означава това:

Цитат

Средно големи ,овални , гледащи право напред , леко изпъкнали. Клепачите прилягат плътно.


И аз ли не разбирам стандарта или... ?

#55 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 09:23 PM

D.V.Markovi, нашата дипломатичност и обяснения текат вече няколко години. Като чест посетител на форума,как така не разбрахте за какво се създаде КККБ и за какво се бори?! Във всеки случай не ни води БОГ за да плодим!

Аз имам РОДОСЛОВЕН МЪЖКИ ,повече от прекрасен екземпляр и не си позволявам лукса да го размножавам ,защото го взех за домашен любимец и не го водя по изложби. Спазвам стриктно правилата както на КККБ,така и моралните! Вие хем имате неродословно куче,хем искате да се покажете при останалите,хем действате своенравно и необмислено,смятайки,че БОГ така ви диктува..пък сега се чудите "защо така ме нападат?!".
Водили сме този спор и преди,тогава нищо не ли не разбрахте?За каква дипломация говорите,като вие отлично знаете какво правите и отлично знаете каква ще е позицията ни!

В другият форум ви бях попитала още лятото дали Били е ставал скоро баща - не ми отговорихте. Попитах ви защото лично се запознах с човек,който също има неродословна кучка и каза,че вашият мъжки я е заплодил.
Мога да ви кажа още нещо - ако имаше как,бих лично издействала ЗАКОН против вашият тип междусъседско размножаване! Бих приложила възможно най-строги санкции,защото заради непрекъснатото бълване на неродословни малки улиците са ПРЕТЪПКАНИ! Не ме вълнува дали ги подарявате или продавате - еднакво безотговорно е!

Колкото и да лъскате ЕГОто си, от всичките ви действия страдат най-вече животните, а всеки,който причини страдание на животно е мой ВРАГ!

#56 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 09:26 PM

Показване на мнениетоmimi8376, в 21 December 2011 - 07:22 PM, написа:

1) Това, с което е бодено кучето, което дори не е бодено, нито ти, нито твоите ветеринари, го знае какво е. И го давахме и с Imperialfood, но пак казвам, че кръвните изследвания показаха кое какво. И ветеринари, които имат доста добър опит с такива проблеми и преди време са оправили цяла маса кучета с такъв проблем и обща заблуда коя храна е хубава, веднага обясниха от какво е.
2)

Цитат

И никога не съм казал ,че имате генетично заболяване,плах опит да изкривите думите ми. Казал съм,че кучето ви може да е предразположено към такъв проблеми ,а те със сигурност се формират на ниво гени и наследственост.


Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 17 July 2011 - 01:10 PM, написа:

Ако информацията ми е вярна навярно се касае за някакво нарушение в обмяната и усвояването на Са.Много са факторите ,но мисля че се касае за наследственост от родителите щом проблема се проявява отново от тази двойка,не ги наричам канета по ясни причини.


И навярно информацията ти е грешна и твърдението ти невярно. Т.е. пак опряхме до там, че проблема не е в усвояването на Калций... Ами до какво?

3) Нека е мастия. Аз съм наясно с произхода на кучето си... Всъщност, когато търсих да си взема кане корсо, се интересувах и от твоите, не знам дали го помниш. И честно казано, когато видях истинско кане корсо, веднага капарирах и не се и замислих дали пък да не е от God of Troy. И да ти кажа доста се радвам от този факт. Аз се радвам, че хората ми познават кучето и ме питат: "Това е кане корсо, нали?" А не да са моята мастия и до него едно от вашите кучета и питаха: "А това каква порода е?"

А аз не твърдя, че много разбирам, затова искам да ми обясниш ти някои неща...
Kaкво означава това:

Цитат

Средно големи ,овални , гледащи право напред , леко изпъкнали. Клепачите прилягат плътно.


И аз ли не разбирам стандарта или... ?



Мими, моля ви,престанете !
Че не разбирате стандарта е ясно,но спрете да ни занимавате с храните,които сте давали..те определено нямат общо с това как изглежда кучето ви!
Ако имате ЛИЧНИ проблеми с г-н Русев - решете ги по телефон или мейл,тук - НЕ!

#57 Потребителят е офлайн   Malinka Todorova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 05-February 11

Публикувано: 21 December 2011 - 09:45 PM

Показване на мнениетоmimi8376, в 21 December 2011 - 09:22 PM, написа:

1) Това, с което е бодено кучето, което дори не е бодено, нито ти, нито твоите ветеринари, го знае какво е. И го давахме и с Imperialfood, но пак казвам, че кръвните изследвания показаха кое какво. И ветеринари, които имат доста добър опит с такива проблеми и преди време са оправили цяла маса кучета с такъв проблем и обща заблуда коя храна е хубава, веднага обясниха от какво е.
2)

Цитат

И никога не съм казал ,че имате генетично заболяване,плах опит да изкривите думите ми. Казал съм,че кучето ви може да е предразположено към такъв проблеми ,а те със сигурност се формират на ниво гени и наследственост.


Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 17 July 2011 - 01:10 PM, написа:

Ако информацията ми е вярна навярно се касае за някакво нарушение в обмяната и усвояването на Са.Много са факторите ,но мисля че се касае за наследственост от родителите щом проблема се проявява отново от тази двойка,не ги наричам канета по ясни причини.


И навярно информацията ти е грешна и твърдението ти невярно. Т.е. пак опряхме до там, че проблема не е в усвояването на Калций... Ами до какво?

3) Нека е мастия. Аз съм наясно с произхода на кучето си... Всъщност, когато търсих да си взема кане корсо, се интересувах и от твоите, не знам дали го помниш. И честно казано, когато видях истинско кане корсо, веднага капарирах и не се и замислих дали пък да не е от God of Troy. И да ти кажа доста се радвам от този факт. Аз се радвам, че хората ми познават кучето и ме питат: "Това е кане корсо, нали?" А не да са моята мастия и до него едно от вашите кучета и питаха: "А това каква порода е?"

А аз не твърдя, че много разбирам, затова искам да ми обясниш ти някои неща...
Kaкво означава това:

Цитат

Средно големи ,овални , гледащи право напред , леко изпъкнали. Клепачите прилягат плътно.


И аз ли не разбирам стандарта или... ?



1.Да не разбираш от стандарта и това е видно.
2.Да кучето ти е мастия ,радостно е че, си го разбрала
3.До колтото знам се стремиш да тренираш кучето с влачене на гуми и да е максимално зло или това е лъжа ?
4.Никъде не говорим за храна

ПП.Не се излагай повече

#58 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 22 December 2011 - 12:04 AM

Показване на мнениетоmimi8376, в 21 December 2011 - 09:22 PM, написа:

1) Това, с което е бодено кучето, което дори не е бодено, нито ти, нито твоите ветеринари, го знае какво е. И го давахме и с Imperialfood, но пак казвам, че кръвните изследвания показаха кое какво. И ветеринари, които имат доста добър опит с такива проблеми и преди време са оправили цяла маса кучета с такъв проблем и обща заблуда коя храна е хубава, веднага обясниха от какво е.
2)

Цитат

И никога не съм казал ,че имате генетично заболяване,плах опит да изкривите думите ми. Казал съм,че кучето ви може да е предразположено към такъв проблеми ,а те със сигурност се формират на ниво гени и наследственост.


Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 17 July 2011 - 01:10 PM, написа:

Ако информацията ми е вярна навярно се касае за някакво нарушение в обмяната и усвояването на Са.Много са факторите ,но мисля че се касае за наследственост от родителите щом проблема се проявява отново от тази двойка,не ги наричам канета по ясни причини.


И навярно информацията ти е грешна и твърдението ти невярно. Т.е. пак опряхме до там, че проблема не е в усвояването на Калций... Ами до какво?

3) Нека е мастия. Аз съм наясно с произхода на кучето си... Всъщност, когато търсих да си взема кане корсо, се интересувах и от твоите, не знам дали го помниш. И честно казано, когато видях истинско кане корсо, веднага капарирах и не се и замислих дали пък да не е от God of Troy. И да ти кажа доста се радвам от този факт. Аз се радвам, че хората ми познават кучето и ме питат: "Това е кане корсо, нали?" А не да са моята мастия и до него едно от вашите кучета и питаха: "А това каква порода е?"

А аз не твърдя, че много разбирам, затова искам да ми обясниш ти някои неща...
Kaкво означава това:

Цитат

Средно големи ,овални , гледащи право напред , леко изпъкнали. Клепачите прилягат плътно.


И аз ли не разбирам стандарта или... ?

Знаеш ли как ти казвам галено ,когато ми казват ,че са те срещали по градинките,казвам им " Ама ти за МИМИ СЕКСА ли ми говориш".Чао мацка,не се напъвай,че утрепаш клетката! :re_037:

#59 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 December 2011 - 12:10 AM

Наистина успях да се изнервя.
Първо - предлагам на модератора да раздели в отделна тема последните излияния, защото така се опорочи и последната тема, която носеше положителни емоции.
Второ - предлагам да не водим безплодната полемика - за или против междусъседското плодене.
Трето - предлагам на Маркови да спрат да ни занимават със значимостта на Били и с личните си истерични напъни да плодят иначе прекрасния си домашен любимец, като го представят за кане корсо. Неговите наследници са пред очите ми ежедневно, не вярвам да се гордеят с факта, че три кученца на почти година още нямат стопани, а едното е блъснато от кола заради невъзможността на стопанина на майката - "невеста" на Били да осигури адекватни разходки.
Четвърто - искам да напомня на клубните членове, че алармирах за мераците за разплод на Маркови и задължението им към клуба, но бях игнориран, дори леко нахокан. Като добавка, лично ги предупредих, че е по-добре да не плащат за специалка, ако идеята им е да вземат бяло родословие. Абсурдно е внушението, че биха могли да го имат срещу пари.
Пето - времето е най-добрит филтър за истината. Почнаха да лъщят истините за Маркови, за "безобразията" на стария УС, за някои търговски сделки, за това "Кой - кой е", за официализиране на псевдоразвъдници, за съзнателно насаждани омраза и сплетни. Оказа се, че има и широко скроени хора - които заравят томахавки и такива, за които са вечни интересите, не приятелствата.
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 22 December 2011 - 12:40 AM

Показване на мнениетоelrisha, в 21 December 2011 - 09:23 PM, написа:

D.V.Markovi, нашата дипломатичност и обяснения текат вече няколко години. Като чест посетител на форума,как така не разбрахте за какво се създаде КККБ и за какво се бори?! Във всеки случай не ни води БОГ за да плодим!

Аз имам РОДОСЛОВЕН МЪЖКИ ,повече от прекрасен екземпляр и не си позволявам лукса да го размножавам ,защото го взех за домашен любимец и не го водя по изложби. Спазвам стриктно правилата както на КККБ,така и моралните! Вие хем имате неродословно куче,хем искате да се покажете при останалите,хем действате своенравно и необмислено,смятайки,че БОГ така ви диктува..пък сега се чудите "защо така ме нападат?!".
Водили сме този спор и преди,тогава нищо не ли не разбрахте?За каква дипломация говорите,като вие отлично знаете какво правите и отлично знаете каква ще е позицията ни!

В другият форум ви бях попитала още лятото дали Били е ставал скоро баща - не ми отговорихте. Попитах ви защото лично се запознах с човек,който също има неродословна кучка и каза,че вашият мъжки я е заплодил.
Мога да ви кажа още нещо - ако имаше как,бих лично издействала ЗАКОН против вашият тип междусъседско размножаване! Бих приложила възможно най-строги санкции,защото заради непрекъснатото бълване на неродословни малки улиците са ПРЕТЪПКАНИ! Не ме вълнува дали ги подарявате или продавате - еднакво безотговорно е!

Колкото и да лъскате ЕГОто си, от всичките ви действия страдат най-вече животните, а всеки,който причини страдание на животно е мой ВРАГ!

ХОКАЗВАЙТЕ ГО И МУ СЕ РАДВАЙТЕ , А НЕ СПИРАЙТЕ ДРУГИТЕ. НЕ СЕ БОРЕТЕ А ПОМАГАЙТЕ ДА СТАНЕ ПА ВАШИЯТ НАЧИН. ПОМИСЛЕТЕ ВЪРХУ ТОВА
User's Signature

dvmarkovi

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни