Dog.bg Форуми : Зиги

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Зиги питбул, ама невероятен!

#1 Потребителят е офлайн   albena Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 506
  • Регистрация: 03-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 31 December 2011 - 07:20 PM

Зиги си търси дом, както вече сте се досетили...
Имал е такъв, кога, къде, как не се знае.
Изхвърлен е, когато е бил много болен и в нужда.
Поседял си е в Сеславци, където за учудване не е успял да пукне овреме и поради тази причина му се е паднал джакпота - прибран от АРС и лекуван дълго и упорито - имал е корона вирус и още нещо (за мой срам забравих какво), но всичко това е вече минало.
Зиги е невероятен - дребен (е, да сега все още много кльощав), и е абсолютното куче велкро.
Те питоподобните като цяло са такива, но тоз младеж направо си мисли, че си е абсолютно редно да го гушнеш в ръце, дори и да те среща за пръв път. Свива се на кравай и се притиска в теб, а на всичкото отгоре и се усмихва с тази сладка сбръчкана муцуна и фуфти...
Държи се като кутре, странно е как и къде е бил гледан, който извади късмета да му стане стопанин ще трябва да го учи на команди всякакви и да му показва света като на малко кученце, но пък направо му завиждам отсега за удоволствието, което ще има да общува с тоз разкошен младеж.
Не се е бил, не проявява агресия към животни, НО поради факта, че е под карантина все още не е бил допускан близо до кучета и котки и още известно време няма да бъде.
Въпреки всичките положителни характеристики, които за сега има Зиги, кандидат стопанина-ката трябва да имат съответно опит и време за да го превърнат в кучето мечта, а той изглежда има заложби за това.
а сегаааа.... ЗИГИ!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   albena Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 506
  • Регистрация: 03-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 31 December 2011 - 07:23 PM

Сополивкото Качена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#3 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 31 December 2011 - 07:34 PM

Зиги наистина е невероятен,спокоен е много,но бъдещия стопанин ще има доста работа с него.Иначе е голям сладур, а как се бръчка направо не е истина.На мен ми прилича на наш Вуте,само дето е различен цвят.Та хайде народе на опашката за тоз лигоч :wub:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#4 Потребителят е офлайн   Arha Икона

  • Pessi-Mystic
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1349
  • Регистрация: 30-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Ненормалната София (Бояна)
  • Interests:Животни,природа,
    музика,книги,мотори,
    ветеринарна медицина.

Публикувано: 31 December 2011 - 10:25 PM

Точно и аз това си помислих - че ми напомня на Вотанчо. :ab_041:


Много е сладък и мил Зиги. :wub:
User's Signature



Life Sucks,And Then You DIE!
We're spinning round on this ball of hate,there's no parole, there's no great escape.
It's such a brutal planet,it's such a living HELL!

#5 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 02 January 2012 - 08:51 PM

Зиги кашля и е със суполи,но скоро ще се оправи,на антибиотици е .Трябва му и внимание на милото момче,ако има приемен дом ще е супер,пък ако се яви и по скоро неговия човек още по добре.За съжаление за сега е в клетка и хич не му е по вкуса, а и няма кой да му обръща внимание и животното не се чувства много добре.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#6 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 09 January 2012 - 09:56 PM

Писаха ми за Зиги,но все неподходящи, а кучето седи затворено в клетка,така ме е яд,че може да топли нечий диван.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#7 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 11 January 2012 - 01:33 PM

Сърцето на питбула
История от Светльо

Преди малко повече от две години се „забърках” в цялата история с кучетата. За добро или за лошо, за това време се сблъсках с доста тъжни истории и станах свидетел на прекалено много човешки безумия. За кучето казват, че е най-добрият приятел на човека – да, бих гласувал с две ръце за това и смятам, че много хора ще се съгласят. И докато това го знаят и децата, замисляме ли се дали и обратното също е вярно… дали ние сме най-добрият приятел на кучето?

Съвсем неочаквано за мен, получих отговора от Пенчо – питбул микс, на който съм приемен стопанин от повече от година. Няма да навлизам в подробности за това как и кога се сдобих с него, това не е от значение. Просто в един момент се оказа, че съм намерил куче в лошо състояние, а приютът е пълен и няма място за него. Ами сега… вече съм се намесил в съдбата му, не мога просто да го върна на улицата! У дома има вече три кучета и не мога да прибера още едно – още повече питбул!!! Страх – не – страх, прибрах се с новият си приятел и за мое учудване, той не изяде никого. Не захапа със сила от 23564 тона на квадратен милиметър, не уби другите три кучета с мълнии, излизащи от очите… нищо! Така започна запознанството ми с питбулите. Трябва само да добавя, че единственото, което Пенчо носи от породата, е сърцето на питбул. Сърце, което сляпо вярва, че Човекът е неговият най-добър приятел и нищо не може да го убеди в обратното.
Прикачена снимка


От ляво на дясно: Грима, Пенчо, Светльо и Зорба

Едва ли има друга порода кучета, която да е обект на толкова стереотипи и предразсъдъци и на която да са приписвани толкова „сатанински” качества. Няма друга порода, която да е подложена на такова системно унищожаване. И всичко това, защото някой, някога, някъде е казал, че питбулите са „кучета убийци”. Истината е проста – питбулът е като кухненския нож, в неподходящи ръце, той може да се превърне в оръжие… както и всяко друго куче, ако трябва да бъдем честни.

През 2007 година в целият свят се заговори за Майкъл Вик – звезда от американския футбол, който бе разследван и осъден за организиране на кучешки боеве. Тогава полицията иззе от дома му 48 кучета, всичките Американски питбул териер. За щастие, любители на породата и голям брой организации попречиха с тях да се случи това, което беше обичайната практика тогава – да бъдат осъдени на смърт, просто защото са питбули. Ето ги и сухите факти от случая – само едно от 48 кучета показва агресия към хора; останалите са настанени в убежища за животни, приемни домове или са осиновени. Всички кучета преминават през програма за рехабилитация. След нея, нито едно от тях не е показало агресия към хора или животни. Част от тях имат дипломи за кучета – терапевти и посещават училища, детски градини или образователни програми, срещу жестокостта над животни.
Прикачена снимка

Сега ви представям Глади – куче, чиято съдба е била не по-различна от описаните горе. Глади е куче и не може да ни разкаже историята си, но ужасните рани, с които е покрито цялото му тяло могат. Бил е използван за „боксова круша” и когато се е видяло, че не става за „боец” е бил изхвърлен на улицата… точно като най-ненужната вещ. Но въпреки това, продължава да вярва на хората и да ги смята за най-добрият приятел.
Глади е роден атлет и пращи от енергия, затова си търси стопанин с активен начин на живот, с когото да споделят страстта си към спорта. На около 2 години е.
Прикачена снимка Прикачена снимка


***
Прикачена снимка

А това е Зиги. Въпреки, че не е усетил „тръпката” на бойния ринг, той също е жертва на човешкото предателство. След като безрезервно е раздавал любов и вярност, Зиги се разболява. И го сполетява същата съдба – захвърлен, в момент когато има най-голяма нужда от човека. Познайте… Зиги все още вярва, че ние сме най-добрите му приятели.
Зиги има една цел в живота – да се сгуши в теб и да бъде гален, докато свят светува. Идеалният кандидат за него трябва да има достатъчно свободно време за гушкане и изключително удобен диван. Зиги е на около 2 години.
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка



Писането не ми е стихия, затова ще спра до тук. И ако трябва да избера две думи, които описват питбулите, ще избера ВЯРНОСТ и ЛЮБОВ. Ще ги видите в очите им – такива, каквито няма да срещнете на друго място…

от тук: http://arsofia.com/b...seto-na-pitbula
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#8 Потребителят е офлайн   ATINA PALADA-DONICHKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 709
  • Регистрация: 18-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 April 2012 - 03:33 PM

Тадаммммм Зиги Марли е ОСИНОВЕН!!!!!

Аз място не мога да си намеря от удоволствие,заклевам се! :flagbg:
Тая муцуна,която като те види и държи да си покаже всичките зъби вече е изкъпана и настанена на дивана.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#9 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 22 April 2012 - 03:50 PM

:af_089: милия той толкова чакане и най на края и на него му излезе късмета.Честито и на двамата от все сърце им пожелавам дълги години да са заедно :wub:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#10 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 April 2012 - 08:02 PM

Много, много се радваме за Зиги! Момчето заслужава да настъпят добри времена:)
Момичета, благодарим за помощта със задомяването :wub:
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Buddy28 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1051
  • Регистрация: 28-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 22 April 2012 - 08:30 PM

Брей, вярно много дребничък, а толкова красив! Да им е честито и да си се радват дъъълго време!
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   ATINA PALADA-DONICHKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 709
  • Регистрация: 18-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 April 2012 - 01:05 PM

Туку що сниман-къпан,наспан,закусил,обядвал и излезнал да види слънчице и тревичка :dog:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#13 Потребителят е офлайн   ATINA PALADA-DONICHKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 709
  • Регистрация: 18-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 May 2012 - 03:11 PM

Много Ви здраве от Зигимундера на всичкиии :md_064:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#14 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 May 2012 - 05:41 PM

Ихаа, какъв е загладил косъм и нахилен :be_107:
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   ATINA PALADA-DONICHKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 709
  • Регистрация: 18-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 June 2012 - 10:28 AM

Загладил е и косъм и всичко.
Раните на краката се оправят,мазаха се с паста,опадалата козина по опашката вече от доста време я няма, а той си се чувства повече от добре,хили се на ляво,на дясно,весел,бодър.
Позира за снимки с удоволствие,стига фотографа да не се изложи сам разбира се :dry:

ПП. Тази е малко като предната и е от 02.06.2012г,че новите ми нещо не стават за гледане..

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#16 Потребителят е офлайн   ATINA PALADA-DONICHKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 709
  • Регистрация: 18-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 June 2012 - 09:29 PM

Искам,искам и Ви показвам с кой беше днес... тадам Джилда и Зиги заедно почти цяла сутрин,ходили и по планината.За съжаление няма снимки от планинските чудеса,а само от след това.
Дано да Ви харесат :mg_062:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#17 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 June 2012 - 10:49 PM

Ей такива снимки къртят... Да видиш щастлив Зиги и да си дадеш сметка, че си е струвало ... ВСИЧКО (както само някои си знаят, без да ги назовавам).
Дано Зиги повлече крак на Джилда и скоро се намери и нейния човек. О т сърце пожелавам ....
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#18 Потребителят е офлайн   ATINA PALADA-DONICHKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 709
  • Регистрация: 18-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 July 2012 - 08:34 PM

Днес се видяхме с тоз юнак изглежда още по-добре!
Козината му е мекичка на пипане,лъскава и наситена на цвят,няма липси никъде.
Порадвах му се,галих си го,мачках си го,той си ми се кефкаше,целуна ме няколко пъти :md_064:

Слуша много-сяда,ляга,идва при повикване,обича си дългите разходки,обича да си разнася пръчки,ама от голямите,които могат да те спънат та да се превъртиш няколко пъти на земята,харесва му да дърпа я гума,я въже,това може дъъъъъълго да го забавлява :wb_052:

За тези почивни дни му е планувано да посети големите води на един язовир,дано да се забавлява подобаващо там.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#19 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 11 July 2012 - 08:05 AM

Страхотно куче! И много щастливо с новият стопанин, БРАВО Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   ATINA PALADA-DONICHKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 709
  • Регистрация: 18-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 August 2012 - 09:17 PM

Момчето две седмици поред е по язовирите и е много доволен.
Плува та забравя,че от водата се излиза,направо му е като мания,кръстосва горите с удоволствие.
Днес беше толкова изморен след 3-те дни извън София,че рядко ставаше от земята,направо се беше разложил от дивеене.

Смятам,че е щастливец.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни