Dog.bg Форуми : Задължително микрочип у кучетата в София от вчера

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Задължително микрочип у кучетата в София от вчера Микрочиповете могат да причинят рак на домашните любимци! Оцени темата: ***** 2 Гласове

#381 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 18 April 2013 - 05:36 PM

Принципно има смисъл!
Системата вече работи!

#382 Потребителят е офлайн   Самотно КУЧЕ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 11-February 13
  • Gender:Male

Публикувано: 18 April 2013 - 06:29 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 21 November 2012 - 11:13 AM, написа:

Ще измине почти година от акцията по чипиране , кастриране , регистриране , ваксиниране . :af_089:
Интересно какви са резултатите и къде са парите :md_064: ?
Защо кучето ми което тактично заобиколи тези процедури е все още живо дздраво , и неразмножено ? :af_089:
Спестените пари ( около 150лв) са вложени в храна за кучето ми - пил.бутчета от топлият щанд на Билла , и кремвиши на Тандем .
Това е личният ми отчет .

:beer: :beer:



Показване на мнениетоg_tanov, в 17 April 2013 - 07:34 AM, написа:

Показване на мнениетоzlatabani4ka, в 16 April 2013 - 01:25 PM, написа:

Принципно не виждам да е нещо толкова страшно...моя си има чип и да ви кажа не е като да го болеше или да се е стреснал от тази "процедура"....но за сега не виждам смисъм от него, дано да се променят нещата!



Ами тогава да ти сложим и на теб. Отново няма да има смисъл, ама кой знае - някой ден....!:flagbg:
:beer:
User's Signature

Ако обичаш едно цвете, което съществува само в един екземпляр сред милионите и милиони звезди, стига ти да погледнеш звездите, за да бъдеш щастлив... Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.Ще се грижиш ли за мен..страх ме е...маничка съм а мама я няма ". Смешно е, но и аз не вярвах че един поглед на едно такова малко животно може да породи такива безкрайни емоции Липсваш ми момиченце никога няма да те забравя спи спокойно и ме чакай пак ще се срещнем. Няма я вече малката принцеса ДЖУДИ 05.06.2005-07.01.2013г"Истинската любов няма Happy End, защото тя никога не свършва!!!! .Аз никога няма да я забравя.Защото тя беше моето куче.
Аз не успях да съм нейния човек ...Качена снимка

#383 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 18 April 2013 - 08:46 PM

Eto , ти не си самотно куче , ние сме мин. 3 кучета :af_089:

http://www.youtube.c...h?v=Tj75Arhq5ho
Ние сме безброй кучета :md_064::ab_041:

#384 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 07 May 2013 - 01:32 PM

g_tanov Пич прост си! Друго няма какво да кажа!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#385 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 07 May 2013 - 01:44 PM

Показване на мнениетоzlatabani4ka, в 07 May 2013 - 01:32 PM, написа:

g_tanov Пич прост си! Друго няма какво да кажа!


Да, така е - пич съм и съм прост, но това е единственият начин да провокирам мисленето на хора като теб. Като ги ядосам.

Хайде помисли, след като се успокоиш от афекта - защо трябва да правиш нещо, от което не виждаш полза, съответно няма смисъл.

Повярвай ми, това е порочна тенденция - да изпълняваш задълженията си, без да си търсиш и правата.

Друго няма какво да кажа.

#386 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 07 May 2013 - 02:07 PM

Виж има хора които пишеха,че не искат кучето да го боли и отговорих, че моя не го болеше и дано има полза,а не супер нямах търпение да му забодът иглата във врата,а даже ако може един резервен в задника! Та за мислене тук не съм си изказвала мнението,така че от где знаеш аз какво мисля :) ей уж си мъж ама по-скоро за кокошарника :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#387 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 07 May 2013 - 03:49 PM

Показване на мнениетоzlatabani4ka, в 07 May 2013 - 02:07 PM, написа:

Виж има хора които пишеха,че не искат кучето да го боли и отговорих, че моя не го болеше и дано има полза,а не супер нямах търпение да му забодът иглата във врата,а даже ако може един резервен в задника! Та за мислене тук не съм си изказвала мнението,така че от где знаеш аз какво мисля :) ей уж си мъж ама по-скоро за кокошарника :)



Това с кокошкарника ми хареса;):db_046:

#388 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 07 May 2013 - 05:03 PM

Наистина няма много слисъл от чиповете, защото няма единна мрежа, но чипът е един от лесните начини да докажеш, че кучето е твое. Там, където живея, се крадат кучета - преди няколко седмици съседката едва не се раздели с хъскито си (пък си е чист мелез, ама със сини очи) - циганите си го харесали, влезли в двора и веднага да галят кучето - познайте защо? За да не е атрактивно кучето ми, само дето не съм лепнала една голяма табела, че е кастрирано и не става да им носи пари. Тях не ги интересува, че кучето не е марково, няма родословие - тях ги интересува, че прилича на марково.

Дали чипът ще помогне или не - не знам, но поне спя спокойно, че съм направила всичко възможно. И честно - ако знам че някъде слагат татуировки на кучета, ще го татуирам и пак на всички ще кажа. По-добре животното малко да страда, отколкото да го свият и да седи на синжир до края на живота си, бълвайки кучета, без много шанс да докажа, че е мое, защото цинганорите могат от 10 кладенеца вода да изкарат, че е тяхно.

Това мисля аз, макар да не е точно по темата за чиповете и София. Все пак се радвам, че не всички имат моя проблем.

#389 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 08 May 2013 - 02:27 PM

Не знам мненията ми не се ли виждат?
В началото на страница съм писала, че системата вече работи, а тука пак се продължава с " няма смисъл, докато няма единна система"!!!
А смисъла от татуировката какъв, че не ми стана ясно?
И последно кажете кое е по-болезнено еднократното убождане за чипа или многократното за тату???

#390 Потребителят е офлайн   Самотно КУЧЕ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 11-February 13
  • Gender:Male

Публикувано: 08 May 2013 - 08:18 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 21 November 2012 - 11:13 AM, написа:

Ще измине почти година от акцията по чипиране , кастриране , регистриране , ваксиниране . :af_089:
Интересно какви са резултатите и къде са парите :md_064: ?
Защо кучето ми което тактично заобиколи тези процедури е все още живо дздраво , и неразмножено ? :af_089:
Спестените пари ( около 150лв) са вложени в храна за кучето ми - пил.бутчета от топлият щанд на Билла , и кремвиши на Тандем .
Това е личният ми отчет .

Да преценим от едната страна чипа и всевазможнни те глупости,травмирането на кучетата и не на последно място твърдението че чипа не е безвреден.И от друга страна както казва колегата"Защо кучето ми което тактично заобиколи тези процедури е все още живо дздраво , и неразмножено ? :af_089:
Спестените пари ( около 150лв) са вложени в храна за кучето ми - пил.бутчета от топлият щанд на Билла , и кремвиши на Тандем "Всеки може да прецени кое е полезно за кучето и кое не!........
User's Signature

Ако обичаш едно цвете, което съществува само в един екземпляр сред милионите и милиони звезди, стига ти да погледнеш звездите, за да бъдеш щастлив... Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.Ще се грижиш ли за мен..страх ме е...маничка съм а мама я няма ". Смешно е, но и аз не вярвах че един поглед на едно такова малко животно може да породи такива безкрайни емоции Липсваш ми момиченце никога няма да те забравя спи спокойно и ме чакай пак ще се срещнем. Няма я вече малката принцеса ДЖУДИ 05.06.2005-07.01.2013г"Истинската любов няма Happy End, защото тя никога не свършва!!!! .Аз никога няма да я забравя.Защото тя беше моето куче.
Аз не успях да съм нейния човек ...Качена снимка

#391 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 08 May 2013 - 10:01 PM

Кое точно е травмиране на кучето,че не разбрах?
И за какви 150лв говорим?
35 лв чип и 5 лв картонче в Общината,който не е кастриран + още 20 лв.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#392 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 09 May 2013 - 07:25 AM

Показване на мнениетоtedito, в 08 May 2013 - 02:27 PM, написа:

Не знам мненията ми не се ли виждат?
В началото на страница съм писала, че системата вече работи, а тука пак се продължава с " няма смисъл, докато няма единна система"!!!
А смисъла от татуировката какъв, че не ми стана ясно?
И последно кажете кое е по-болезнено еднократното убождане за чипа или многократното за тату???



Много си лаконична, затова не те отразяват.

Обясни накратко какво означава "системата работи". Има ли вече единен регистър, обслужван от съответния сървър към агенцията за храните.

Ветеринарите подали ли са изискващата се по ЗВМД информация към този регистър.

Каква е възможността за достъп и публичност на този регистър.

Ако си изгубя кучето или ми бъде откраднато как ще се ползвам от него и т.н.?

Иначе и аз знам, че от пет години има софтуър, който се пълни с информация, до която никой няма достъп.

Благодаря предварително.

#393 Потребителят е офлайн   Самотно КУЧЕ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 11-February 13
  • Gender:Male

Публикувано: 09 May 2013 - 08:23 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 08 May 2013 - 10:01 PM, написа:

Кое точно е травмиране на кучето,че не разбрах?
И за какви 150лв говорим?
35 лв чип и 5 лв картонче в Общината,който не е кастриран + още 20 лв.

Добре,кажете каква е ползата от всичко това за кучето.Не е ли по добре тези пари да отидат за кучето както предляга emilvr.Докога ще ни се предлагат безумия .Кажете ми с две думи ползата! :ea_103:
User's Signature

Ако обичаш едно цвете, което съществува само в един екземпляр сред милионите и милиони звезди, стига ти да погледнеш звездите, за да бъдеш щастлив... Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.Ще се грижиш ли за мен..страх ме е...маничка съм а мама я няма ". Смешно е, но и аз не вярвах че един поглед на едно такова малко животно може да породи такива безкрайни емоции Липсваш ми момиченце никога няма да те забравя спи спокойно и ме чакай пак ще се срещнем. Няма я вече малката принцеса ДЖУДИ 05.06.2005-07.01.2013г"Истинската любов няма Happy End, защото тя никога не свършва!!!! .Аз никога няма да я забравя.Защото тя беше моето куче.
Аз не успях да съм нейния човек ...Качена снимка

#394 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 09 May 2013 - 09:30 AM

Еми то нали като идея не е лошо защото е замислено може би (аз поне така си го обяснявам) 1. да се поощри кастрацията 2. Ако се намери куче да се знае на кой е, ако не си го потърси определен срок- глоба за изхвърлено куче (много ще се изкефя това да работи) 3. отговорност- това куче е на еди кой си и е направило еди какво си! 4- Проверка за ваксинация. Като има тези чипове, се надявам да не трябва и паспости да мъкнем,ами от там да си взимат всичко. Аз тези ползи виждам!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#395 Потребителят е офлайн   Самотно КУЧЕ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 11-February 13
  • Gender:Male

Публикувано: 09 May 2013 - 10:01 AM

Показване на мнениетоzlatabani4ka, в 09 May 2013 - 09:30 AM, написа:

Еми то нали като идея не е лошо защото е замислено може би (аз поне така си го обяснявам) 1. да се поощри кастрацията 2. Ако се намери куче да се знае на кой е, ако не си го потърси определен срок- глоба за изхвърлено куче (много ще се изкефя това да работи) 3. отговорност- това куче е на еди кой си и е направило еди какво си! 4- Проверка за ваксинация. Като има тези чипове, се надявам да не трябва и паспости да мъкнем,ами от там да си взимат всичко. Аз тези ползи виждам!

Съгласявам се с вас.Въпроса ми е какво печели кучето ви? А не как да вършим работата на държавата....
User's Signature

Ако обичаш едно цвете, което съществува само в един екземпляр сред милионите и милиони звезди, стига ти да погледнеш звездите, за да бъдеш щастлив... Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.Ще се грижиш ли за мен..страх ме е...маничка съм а мама я няма ". Смешно е, но и аз не вярвах че един поглед на едно такова малко животно може да породи такива безкрайни емоции Липсваш ми момиченце никога няма да те забравя спи спокойно и ме чакай пак ще се срещнем. Няма я вече малката принцеса ДЖУДИ 05.06.2005-07.01.2013г"Истинската любов няма Happy End, защото тя никога не свършва!!!! .Аз никога няма да я забравя.Защото тя беше моето куче.
Аз не успях да съм нейния човек ...Качена снимка

#396 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 May 2013 - 10:04 AM

Регистъра работи поне във Варна.Недостатък за сега е,че трябва да въвеждаш сам телефонния си номер.Но предполагам,че ще го коригират.
Губя кучето си ,някой го намира и ми се обажда.
Откраднат ми кучето -има чип 100% е мое.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#397 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 09 May 2013 - 10:10 AM

Ами точно намират ти кучето и всики ние,които обичаме кучетата и не искаме да са по приютите,ако почнат да глобяват за изхвърлено куче ще ни е от полза и за кучето ни ще е от полза да няма глутници по-крайните квартали, а който не иска да плаща хоп кастрация и няма такса, което е доста добре...аз се надявам да се работи с тази насока....хубаво ще е от нашите пари да се правят заграждения за кучета...незнам как седи въпросът с новата площадка на канала в София,ако е общинска ето и пример за полза и на нашите лщбимци,освен път към дома :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#398 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 09 May 2013 - 10:18 AM

Не знам какъв е този регистър във Варна, но има единна система към агенцията по храните в която се въвеждат данни само и единствено от ветеринарните лекари!
Когато се намери куче и го заведете до най-близкия ветеринар да провери има ли чип, ако има този лекар проверява в системата и излизат всички данни!

#399 Потребителят е офлайн   Самотно КУЧЕ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 11-February 13
  • Gender:Male

Публикувано: 09 May 2013 - 10:34 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 09 May 2013 - 10:04 AM, написа:

Регистъра работи поне във Варна.Недостатък за сега е,че трябва да въвеждаш сам телефонния си номер.Но предполагам,че ще го коригират.
Губя кучето си ,някой го намира и ми се обажда.
Откраднат ми кучето -има чип 100% е мое.

Уважавам ви за това не ми се сърдете.Изказвам мое мнение.Винаги съм бил с кучета си. Навън съм бил заради нея.А не като повечето,който не се интересуват каде е и какво прави.Никакъв шанс да се загуби.Единя от доводите.От тук следва и че няма шанс да го отраднат.Това е по въпроса за кражбата. Но да предположиме кражба и стигане до доказване.Смятате ли че чипа не може да се махне?
User's Signature

Ако обичаш едно цвете, което съществува само в един екземпляр сред милионите и милиони звезди, стига ти да погледнеш звездите, за да бъдеш щастлив... Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.Ще се грижиш ли за мен..страх ме е...маничка съм а мама я няма ". Смешно е, но и аз не вярвах че един поглед на едно такова малко животно може да породи такива безкрайни емоции Липсваш ми момиченце никога няма да те забравя спи спокойно и ме чакай пак ще се срещнем. Няма я вече малката принцеса ДЖУДИ 05.06.2005-07.01.2013г"Истинската любов няма Happy End, защото тя никога не свършва!!!! .Аз никога няма да я забравя.Защото тя беше моето куче.
Аз не успях да съм нейния човек ...Качена снимка

#400 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 09 May 2013 - 10:48 AM

Няма смисъл толкова да влизаме в детайли, това е като да не си залючваш колата,като нали могат да я разбият :) Който не иска да не слага щом обаче такива са правилата ще си плащат глоби (ако ги хванат)...аз все си мисля,че все пак е за добро, но мнения много.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни