Dog.bg Форуми : Задължително микрочип у кучетата в София от вчера

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (24 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Задължително микрочип у кучетата в София от вчера Микрочиповете могат да причинят рак на домашните любимци! Оцени темата: ***** 2 Гласове

#1 Потребителят е офлайн   Veselin Marinov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 83
  • Регистрация: 20-July 09
  • Gender:Male

Публикувано: 02 January 2012 - 08:26 AM

Снощи по новините съобщиха, че от 1 януари в София всяко куче трябва да е с поставен микрочип. В противен случай, първата глоба ще е 50 лв, а втората - 200 лв.
Една моя позната ми каза, че е доказано, че чипът причинява рак на животните.
В нета открих тази статия за това:
http://www.ivanstame...m/2010/03/1048/
Бихте ли позволили подобно нещо на вашите любимци, след като знаете, че тези чипове могат да убият домашния ви любимец?

#2 Потребителят е офлайн   MDI Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 18-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:" Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш."
    Майка Тереза

Публикувано: 02 January 2012 - 09:13 AM

Това с причиняването на рак ми прилича на масовата психоза с ваксинирането ( на хора ) . Много е опасно, дай да не си ваксинираме децата !!!
Ако имаше преки доказателства за причините, които довеждат до рак, човечеството щеше да се е справило с тази коварна болест.
Време е да има контрол и всеки, който запложда по комшииски да носи отговорност. А поставянето на чип е прекрасен начин, това да се случи.

#3 Потребителят е офлайн   renink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 02 January 2012 - 10:08 AM

И как чипа ще ограничи заплождането по комшийски :smile:

#4 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 02 January 2012 - 10:23 AM

Наистина ли някой мисли,че нещо което е доказано опасно ще се предлага на пазара от години?Или че развъдници,с кучета за хиляди евро ще рискуват? Нормално е извън България ,където всяко куче има чип да има случаи на рак.Както щяха и да са болни ако нямаха чип.но човекът е устроен така,че винаги търси причина.И като няма отговор,хвърля вината на първото което му хрумне.
Защо не направят статистика колко с чип и колко без чип умират от рак,но в страна в която чипът е рядко явление?
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#5 Guest_gorbyron_*

  • Група: Гости

Публикувано: 02 January 2012 - 10:36 AM

Показване на мнениетоMDI, в 02 January 2012 - 09:13 AM, написа:

Това с причиняването на рак ми прилича на масовата психоза с ваксинирането ( на хора ) . Много е опасно, дай да не си ваксинираме децата !!!
Ако имаше преки доказателства за причините, които довеждат до рак, човечеството щеше да се е справило с тази коварна болест.
Време е да има контрол и всеки, който запложда по комшииски да носи отговорност. А поставянето на чип е прекрасен начин, това да се случи.

http://vplay7.com/19...1-82-d0-b5.html

#6 Потребителят е офлайн   Veselin Marinov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 83
  • Регистрация: 20-July 09
  • Gender:Male

Публикувано: 02 January 2012 - 11:12 AM

Не съм запознат с това доколко чиповете наистина причиняват рак или не, но се почувствах длъжен да информирам все пак за чутото по новините. А и нали затова е форума, за да се чуят повече мнения и тогава всеки сам да прецени доколко вредят и доколко не,

#7 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 02 January 2012 - 11:28 AM

Много странно...
Закона, в който се задължават стопаните да сложат чип на кучетата си никак не е нов, вие сега ли чувате за първи път за него?!?
А дали чипа причинява рак? Ще ви отговоря с един факт: Всички хора, родени през 1901 година, които са яли краставици са починали. Дали трябва да спрем краставиците?
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#8 Потребителят е офлайн   Jarrita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-January 08

Публикувано: 02 January 2012 - 11:31 AM

Тази теория за чиповете и рака изобщо не е нова за форума, има тема за нея само преди 3 страници - http://forum.dog.bg/...b0%d0%ba%d0%b0/

samotnata, краставиците съм ги отказала още преди 25 години :)

#9 Потребителят е офлайн   MDI Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 18-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:" Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш."
    Майка Тереза

Публикувано: 02 January 2012 - 11:44 AM

Показване на мнениетоrenink, в 02 January 2012 - 08:08 AM, написа:

И как чипа ще ограничи заплождането по комшийски :smile:

Отговора е много прост. Като има междусъседско развъждане и резултата е- "леле какви се пръкнаха", няма да можеш да ги хвърлиш на улицата.
Чипа те задължава !!!

#10 Потребителят е офлайн   renink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 02 January 2012 - 11:50 AM

Който е решил да се отърве от малките няма да го спре един чип.Какво те задължава този чип,да не си заплождаш кучето ли :)

#11 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 02 January 2012 - 11:51 AM

Чипът изобщо не те задължава да не заплождаш и да не изхвърляш кашончета за съжаление.
Но поне твоето си куче да не изхвърляш...

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 January 2012 - 11:57 AM

Показване на мнениетоmil_, в 02 January 2012 - 11:51 AM, написа:


Но поне твоето си куче да не изхвърляш...

Докато няма единен регистър дори да го изхвърля няма да разберат чие е.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#13 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 02 January 2012 - 11:59 AM

Нищо не те задължава. Малките, които ще се пръкнат между чипирани родители, няма да унаследят генетично чипа. И като се изхвърлят в кашонче на другия край на града, или като се хвърлят в торбичка в кофите за боклук, никой няма и да разбере чия е отговорността.

Ограничаването на популацията се постига не с чипиране, а с кастрация. Иначе всички знаем колко ефективно се следи за спазването на законите, да не говорим пък колко ефективно е наказанието.

Чипирането в наши условия е със същия резултат, както и строенето на приюти с хиляди изисквания за отглеждането. Хвърлят се маса пари, част от които потъват в нечии джобове, предписаните по закон изисквания са само привидно спазени, а най-важното, човешкия персонал, се подбира като че ли от средите на садистите и файдата за животинките е нулева - нито са добре гледани, нито са добре хранени, нито се постига желания ефект за хората - да няма бездомни по улиците.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#14 Guest_gorbyron_*

  • Група: Гости

Публикувано: 02 January 2012 - 12:52 PM

Показване на мнениетоbushkata, в 02 January 2012 - 11:57 AM, написа:

Показване на мнениетоmil_, в 02 January 2012 - 11:51 AM, написа:


Но поне твоето си куче да не изхвърляш...

Докато няма единен регистър дори да го изхвърля няма да разберат чие е.

а ако се създаде така мечтания за някои (желаещите да си пълнят банковите сметки... да им приседнат дано) единен регистър за всички кучета, ще трябва да се примирим и с подмяната на различни поколения микрочипове, и с въвеждането на задължителна застраховка Гражданска Отговорност за кучета, и с всевъзможни "законни" похвати за изсмукване на СИГУРНИ пари...

#15 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 January 2012 - 12:59 PM

Няма да има сила, която да ме накара да махам и да слагам нов чип.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#16 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 02 January 2012 - 01:01 PM

Абе откъде пък сега ви хрумнаха тези глупости, сегашните чипове са си по Европейския стандарт и в България други не са се внасяли.

#17 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 02 January 2012 - 01:05 PM

Направо се изумявам,че има хора които не съзнават ползата от поставянето на чип. Как може някой изобщо да си го помисли.? Да не говорим,че и масово тук хората са с не чипирани животни, особено пък такива дето имат претенции за намаляване популацията на бездомните.

Мили дами и господа, чипа няма да спре никой да запложда и изхвърля малките си.Които в повечето случаи намират смъртта си. Но ще спре такива които вземат бебе,наиграват се година, две или малко повече и при първата спънка, било заболяване, ваксинация та дори и пускане на косми в дома, все неща които не са биле предвидени, го изхвърлят и вземат следващото. Да не говорим и за тези дето купуват от борси и зоомагазини, да кажем хъски,но то милото последствие не им отговоря на породата, и пак на вън.А такива случаи никак не са малко и животните са точно в полово зряла възраст. Но ние българите естествено отново сме тръгнали да откриваме топлата вода, като си задаваме олигофренски въпроси, а да не говорим и още по малоумните заключения. На българина трябва да му бръкнеш на дълбоко в джоба,че да му дойде ума в главата,та да не мисли,че някой вечно иска да го прецака и изкара пари от това..Проблема с бездомните е голям, нима мислете,че не трябва да се използват дори минимално работещи средства за ограничаването му?.А колкото са по малко,толкова по добре ще са нахранени и гледани.

Мен ако питате и кастрацията трябва да е задължителна за кучетата които не са включени в развъдна програма, защото иначе няма логика.
Като дадеш един кош пари за качествено родословно, дали не се замисляш, ще хване ли рак или не.И точно когато си вложил първите години още доста в пътувания и изложби, да загубиш, не мислите ли, че няма логика.По цял свят развъдчиците освен ,че чипират,слагат и тато. Защото има случаи на смяна на чипове и се презастраховат. Моите са и с чип и с тато.А и голямата ми е кастрирана защото е изключена от разплод заради фалшиви бременности, но това не ми пречи да я обожавам.
Да не говорим,че от квартала сме 6 кучета с изрядни документи,както трябва по закон, не както на нас ни изнася. И да чакаме все някой да ни следи ,че да сме изрядни.

Кучетата на всички, освен това трябва да са на каишка, някой с наморник и да се събират тортичките след тях. Не децата в пясъчника да се мажат с тях, а ние да коментираме ,че другите не го правят, та и ние за това така. пък и бездомните виждаш ли и те не си събирали.
Като гледам и по тези теми също има цветущи коментари, но за да се променят нещата като цяло, трябва промяната да започне първо от нас, с нашият личен пример, а тогава да имаме претенции

#18 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 January 2012 - 01:38 PM

Показване на мнениетоIA---, в 02 January 2012 - 01:05 PM, написа:

трябва промяната да започне първо от нас, с нашият личен пример, а тогава да имаме претенции

Или може би да започне от направата на работеща база данни?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#19 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 January 2012 - 02:10 PM

От понеделник софийските кучета само с чип
В първата седмица на Новата година всички собственици на кучета в София трябва да поставят чипове на домашните си любимци, съобщи Нова телевизия.
Стопаните имаха срок шест месеца. След четвърти януари за домашно куче без електронна маркировка ще се налага глоба от 50 лева, а при повторно неизпълнение - акт за 200 лева, съобщиха от Общината.
Електронният чип е застраховка срещу един от най-големите кошмари на собственика - домашният любимец да се се загуби. Още преди години, когато ни разясняваха ползите от чиповете, обещаваха и национална база данни, която и до днес не работи. Ако днес ние намерим нечий домашен любимец в София,
при най-близкия ветеринарен лекар можем да разчетем само чипа. За да открием и собственика, следва да се обадим в общинския инспекторат - на 24-часовия телефон 987 55 55 или в общинското дружество "Екоравновесие". Те са свързващите звена в днешния първоначален вид на столичната информационна система. А за да сработи тя, собствениците първо трябва да сложат чип на кучетата при ветеринаря и после ги регистрират в общинските данъчни служби. По наредба тези две стъпки са задължителни от деня, в който домашното куче навърши 4 месеца. През първата година от поставянето на чипа, стопаните ще бъдат освободени от 24 лева такса "куче".
Документът за платена такса или за освобождаване от плащане трябва да се носи при всяко извеждане на домашния любимец заедно с неговия паспорт или здравна книжка. Поставянето на чипа струва между 30 и 50 лева. В приютите Богров, Сеславци и Лозенец маркират домашни любимци безплатно, при условие, че преди това ги кастрират. По данни на общината засега в София са регистрирани около 5000 домашни кучета, а предполагаемият им брой е около 200 хиляди.

http://dnes.dir.bg/n...atzite-10222931

Софийският инспекторат и "Екоравновесие" били "свързващите звена в днешния първоначален вид на столичната информационна система"? :md_064: :ud_009:

Как да не псуваш... :eg_033:

#20 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 02 January 2012 - 02:10 PM

И аз да се изкажа :db_046:
Кучето ми е с поставен чип от преди 3 години. С подадена данъчна декларация в общината, т.к. все още не е кастриран. За огромно мое удивление тази година, покрай чипиране и регистриране на кучка, която прибрахме, научих следните неща:
- в общината може да не фигурира кучето ти, просто защото някой не си е свършил работата и документите ти са затрити. По тази причина не са регистрирали и колата ми - на мое име не излизат никакви данъчни задължения!?! (да, ама аз си пазя входящите номера от подадените декларации)
- доста от общинските служители и от ветеринарните лекари не са наясно с процедурата по регистрация на домашен любимец. И как иначе, като в закона и в наредбата има разминаване между текстовете;
- единния регистър, който трябваше да заработи още през 2008 г. - е, не работи. Гръмко бяха обявили, че бил готов. Ама явно нещо са се объркали.

Много искам да има ред в тази държава - всеки да си знае правата и задълженията. Но на практика все още се прелива от пусто в празно. Против съм държавата да иска да ме наказва, пък самата тя да не си е свършила работата. Та - и аз съм за това: да се започне от регистъра. Защото ако кучето ми е с чип, поне трябва да могат да ме издирят, ако случайно го намерят изгубено, нали?
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

  • (24 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни