Dog.bg Форуми : Елементарни похвати при обучение на куче пазач

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Елементарни похвати при обучение на куче пазач Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 12 January 2012 - 11:58 PM

:ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   jackal_r99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 07-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 16 January 2012 - 09:53 PM

Какво ше ме посъветвате да направя след като дойде време за кастрация и дали ще се промени поведението на РИТА

#23 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 January 2012 - 11:35 PM

Ще те посъветваме да я кастрираш и не няма да се промени особено поведението й.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   dafi_dimo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 94
  • Регистрация: 09-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 17 January 2012 - 05:49 PM

Нека и аз се намеся. Кучето ти е определено малко за подобно обучение. Изчакай да стане поне 10 месеца. Според мен даже трябва да е на около 1 година. Всяко куче си е индивидуално. Но до тогава задължително - общо послушание. Ако нямаш поне половин час на ден да му отделяш за обучение не се захващай. Не си уточнил за какъв пазач става дума. Да охранява район или човек. Ако е първото няма да имаш никакви проблеми да се "озлоби" към чужди хора. Но ако е второто нещата са както казват "друга бира". Не се подавай на внушенията да му намериш учител. Е, ако имаш пари да хвърлиш на вятъра, си е твоя работа. Ако все пак се излъжеш и го дадеш на обучение задължително изисквай ти да си част от обучението. Ако ти се заемеш с обучението, удоволствието от постигнатото е несравнимо. А, и така ще се засили връзката помежду ви.
Успех!!!

#25 Потребителят е офлайн   jackal_r99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 07-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 17 January 2012 - 07:34 PM

Показване на мнениетоdafi_dimo, в 17 January 2012 - 05:49 PM, написа:

Нека и аз се намеся. Кучето ти е определено малко за подобно обучение. Изчакай да стане поне 10 месеца. Според мен даже трябва да е на около 1 година. Всяко куче си е индивидуално. Но до тогава задължително - общо послушание. Ако нямаш поне половин час на ден да му отделяш за обучение не се захващай. Не си уточнил за какъв пазач става дума. Да охранява район или човек. Ако е първото няма да имаш никакви проблеми да се "озлоби" към чужди хора. Но ако е второто нещата са както казват "друга бира". Не се подавай на внушенията да му намериш учител. Е, ако имаш пари да хвърлиш на вятъра, си е твоя работа. Ако все пак се излъжеш и го дадеш на обучение задължително изисквай ти да си част от обучението. Ако ти се заемеш с обучението, удоволствието от постигнатото е несравнимо. А, и така ще се засили връзката помежду ви.
Успех!!!



Кучето ще се ползва за пазач на къща"район" и от думите ти разбирам че първо да се наблегне на общо послушание докато е още малка Рита това и ще направя защото нито имам времето нито излишни пари за да я занимавам с тренери за който съм чувал и добри и лоши оценки,благодаря ТИ това вече беше друга бира защото не мисля че е толкова лесно нито трябва да си професор за елементарни правила към който да приопщиш кучето си

#26 Потребителят е офлайн   dafi_dimo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 94
  • Регистрация: 09-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 17 January 2012 - 09:55 PM

Ще го изкарваш ли на разходка извън района? Ако не, не му е нужно и обща дресировка/макар, че съвета ми е да знае основните команди/. В никакъв случай в района не давай на никой външен човек да го гали. Задължително го хвали когато залае външен човек. Накарай някой да влезе в двора и когато кучето отиде при него, да го удари леко(да го дразни). Трябва да знае, че всеки чужд човек е лош и е заплаха. Но не прекалявай. Да не се стресира. Но е малко да се работи активно за охрана. Но знай, че злобно куче, което не можеш да контролираш е оле-мале!!! Ако си сигурен, че няма да допуснеш непланирано заплождане, не кастрирай кучето!

#27 Потребителят е офлайн   jackal_r99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 07-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 18 January 2012 - 06:33 PM

Показване на мнениетоdafi_dimo, в 17 January 2012 - 09:55 PM, написа:

Ще го изкарваш ли на разходка извън района? Ако не, не му е нужно и обща дресировка/макар, че съвета ми е да знае основните команди/. В никакъв случай в района не давай на никой външен човек да го гали. Задължително го хвали когато залае външен човек. Накарай някой да влезе в двора и когато кучето отиде при него, да го удари леко(да го дразни). Трябва да знае, че всеки чужд човек е лош и е заплаха. Но не прекалявай. Да не се стресира. Но е малко да се работи активно за охрана. Но знай, че злобно куче, което не можеш да контролираш е оле-мале!!! Ако си сигурен, че няма да допуснеш непланирано заплождане, не кастрирай кучето!




Благодаря ти много полезна информация е това въпросче сега кучето е някъде на 4-5 месеца горе долу на какво да наблегна или просто да си жевее безгрижно
до настъпването поне на 10-12 месеца

#28 Потребителят е офлайн   dafi_dimo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 94
  • Регистрация: 09-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 18 January 2012 - 06:56 PM

Казваш, че кучето е от Кавказка и БОК. Кавказеца е много различно куче. В момента от 2 месеца се "мъча" с един. Досега съм имал само НОК. Нямат нищо общо помежду си що се отнася до обучението им. Съвета ми е да прочетеш за тях в мрежата. Има много писано и наистина има много ценни съвети. Като за начало нека да лудува, като без да се усеща в процеса на играта го учи на разни неща. Направи връзка с нея, иначе като порасне ще е неупрвляема. Научи го на каквото искаш, но задължително думичката "НЕ" трябва да е закон за нея. Отделяй й време и тя ще ти се отблагодари стократно. Нашият кавказец с мен и съпругата е ужасен лигльо, но с чуждите хора я коренно различен.

#29 Потребителят е офлайн   jackal_r99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 07-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 11 February 2012 - 06:29 AM

Показване на мнениетоdafi_dimo, в 18 January 2012 - 06:56 PM, написа:

Казваш, че кучето е от Кавказка и БОК. Кавказеца е много различно куче. В момента от 2 месеца се "мъча" с един. Досега съм имал само НОК. Нямат нищо общо помежду си що се отнася до обучението им. Съвета ми е да прочетеш за тях в мрежата. Има много писано и наистина има много ценни съвети. Като за начало нека да лудува, като без да се усеща в процеса на играта го учи на разни неща. Направи връзка с нея, иначе като порасне ще е неупрвляема. Научи го на каквото искаш, но задължително думичката "НЕ" трябва да е закон за нея. Отделяй й време и тя ще ти се отблагодари стократно. Нашият кавказец с мен и съпругата е ужасен лигльо, но с чуждите хора я коренно различен.



Имало живот в този сайт благодаря ти много,оставам с впечатлението че секи си пази "тези" тайни то нали за това са тези сайтове да питаш ако не знаеш или споделиш съвет

#30 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 11 February 2012 - 09:41 AM

Показване на мнениетоjackal_r99, в 07 January 2012 - 09:33 PM, написа:

Може ли някой да ми помогне,кажете ми ако знаете елементарни упражнения за куче пазач.Кучето е на не повече от 4 месеца порода между Кавказка и БОК-поне така си мисля, кога и как да започна с дресировката на моята Рита ? Благодаря Ви предварително


Приятелю,преди да предприемеш каквито и да е действия по подготовката на кученцето ти трябват знания,защото не съществуват елементарни или сложни похвати.Човек по смисълът на думата обучение всъщност не "учи" кучето на нищо ново,напротив- от него се иска да отключи определени черти от поведението му според нуждите си.Да охранява /пази / територията си може всяко куче и то го прави доволно добре и без обучение,нали?
Целта ти е твоето куче да не допуска непознати в двора,а то на тази възраст не го може.Опознай бебето си по-добре и в игрите наблюдавай поведенито му както към теб,така и към околните.Наред с това виж какво е отношението му към нови и необичайни неща:търкалящата се топка,бавно влачената от теб стара фланелка завързана на въженце,дошлият гост.Малките кученца не пропускат случай да изследват всичко ново и да се правят на "страшни".Поощрявай желаното поведение,но работи и за послушание.Не го насилвай за нищо,просто направлявай поведението му.Знай,че неща които за човекът са обичайни,кучето приема по друг начин.На тази възраст Рита ще се наложи да разбере,че зависи изцяло от теб,тоест: ще идва винаги когато я повикаш,ще чака докато не и поднесеш купата с храна,или не я подканиш за игра.Не се опитвай сам да я "дразниш" с кърпи, пръчки,или залягайки по земята- това е работа на "чуждият".Тя трябва да знае,че ти за нея си ТАБУ!!Не забравяй обаче,че тя ще се извежда,затова тренирай следване и водене на повод,сядане,оставане на място,преследване на предмет.Тези неща ще ти потрябват когато работиш за охрана,но дотогава имаш много работа.Давам ти насока,на тази възраст можеш да направиш това.Успех!

Това мнение е редактирано от starrkopf: 11 February 2012 - 10:06 AM

User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#31 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 February 2012 - 10:13 AM

Много често подобни кучета са жертви на отравяния от злонамерени комшии, крадци...Затова и поработи и по въпроса не само друг да не я гали, а и да не взима от друга ръка или подхвълена на земята храна.След като си амбициран да учиш кучето си, ще успееш. :ba_025: И не-тук никой не си пази знанията, това не е кулинарен раздел и всеки с тайната си рецепта.Всички искаме хората да имат правилно обучени кучета, за да не станат после тези кучета жертви на негативно обществено мнение.В гените на твоето куче съществува вече потенциалния пазач.Ти трябва само да го моделираш.Успех!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#32 Потребителят е офлайн   jackal_r99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 07-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 12 February 2012 - 07:32 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 11 February 2012 - 09:41 AM, написа:

Показване на мнениетоjackal_r99, в 07 January 2012 - 09:33 PM, написа:

Може ли някой да ми помогне,кажете ми ако знаете елементарни упражнения за куче пазач.Кучето е на не повече от 4 месеца порода между Кавказка и БОК-поне така си мисля, кога и как да започна с дресировката на моята Рита ? Благодаря Ви предварително


Приятелю,преди да предприемеш каквито и да е действия по подготовката на кученцето ти трябват знания,защото не съществуват елементарни или сложни похвати.Човек по смисълът на думата обучение всъщност не "учи" кучето на нищо ново,напротив- от него се иска да отключи определени черти от поведението му според нуждите си.Да охранява /пази / територията си може всяко куче и то го прави доволно добре и без обучение,нали?
Целта ти е твоето куче да не допуска непознати в двора,а то на тази възраст не го може.Опознай бебето си по-добре и в игрите наблюдавай поведенито му както към теб,така и към околните.Наред с това виж какво е отношението му към нови и необичайни неща:търкалящата се топка,бавно влачената от теб стара фланелка завързана на въженце,дошлият гост.Малките кученца не пропускат случай да изследват всичко ново и да се правят на "страшни".Поощрявай желаното поведение,но работи и за послушание.Не го насилвай за нищо,просто направлявай поведението му.Знай,че неща които за човекът са обичайни,кучето приема по друг начин.На тази възраст Рита ще се наложи да разбере,че зависи изцяло от теб,тоест: ще идва винаги когато я повикаш,ще чака докато не и поднесеш купата с храна,или не я подканиш за игра.Не се опитвай сам да я "дразниш" с кърпи, пръчки,или залягайки по земята- това е работа на "чуждият".Тя трябва да знае,че ти за нея си ТАБУ!!Не забравяй обаче,че тя ще се извежда,затова тренирай следване и водене на повод,сядане,оставане на място,преследване на предмет.Тези неща ще ти потрябват когато работиш за охрана,но дотогава имаш много работа.Давам ти насока,на тази възраст можеш да направиш това.Успех!


Благодаря за съветите който ще сами от полза.Знам че тези похвати не са елементарни,но просто не знаех от къде да започна и не можеше да няма нещо с което да започна като начало Б:АГПДАРЯ ВИ

#33 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 12 February 2012 - 10:57 PM

Ще се радваме да пишеш как върви обучението! :ba_025:
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#34 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 13 February 2012 - 12:25 AM

Показване на мнениетоjackal_r99, в 08 January 2012 - 12:22 AM, написа:

Показване на мнениетоДизел, в 08 January 2012 - 12:15 AM, написа:

Когато усетиш изостряне на истинкта за пазач...


добре е като за начало на първи коментар,мисълта ми е като го усетя примерно как да му се въздейства или тренира за пазач имаш ли идея как да процедирам още от сега по принцип кучето се гледа в къща с двор когато идват мой приятели или познати да
бъде на повод с мен или да се връзва докато хората са в двора или отидат или нещо такова,благодаря !

Съветите които дадох вече са достатъчна основа както за размисъл,така и за работа,но аз ти предлагам нещо друго: напиши как ти лично си представяш поведението на кучката след време,т.е.,на улицата,сред хора и животни,в къщи.Не ме разбирай грешно,но преди да предприеме каквото и да е с кучето си,човек обикновено си поставя цел.Пиши смело,не се плаши че някой ще те подиграва.Подигравачите приятелю са толкова смели,че не смеят да се отзоват на поканата ми за среща на треньорите вече трети месец.Виждаш,че досега никой не е казал лоша дума и според опитът си полага усилия да ти помогне.Обещавам.че ако се придържаш към прочетеното ще успееш,вярвай ми!

Това мнение е редактирано от starrkopf: 13 February 2012 - 12:26 AM

User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#35 Потребителят е офлайн   mimi8376 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 107
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 February 2012 - 10:33 PM

Всички намеквате, че кучето е малко все още, но честно казано не възрастта е определяща. Моя на 4 месеца лаеше всеки, който минаваше по етажа (живее в апартамент) и, когато ходихме на гости на родителите ми и ги изпреварихме, щом баща ми се прибра, малкия се засили към него без да се замисли при положение, че цялата къща мирише на баща ми, а кучето за първи път стъпва там. По същия начин пазеше и мен от непознати на тази своя възраст и т.н. Това си е строго индивидуално. Инстинкти... Аз лично по никакъв начин не съм го учила на това, но всеки път, когато е реагирал правилно съм го похвалвала.
Според мен първо трябва да го научиш да те слуша, а инстиктите на пазач сами ще си дойдат. Похвалвай я, когато реагира правилно. А, ако не се научи до няколко месеца, я научи на команда от сорта на "глас" и й казвай командата, когато някой минава около къщата, после я похвалвай и така...

#36 Потребителят е офлайн   jackal_r99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 07-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 25 February 2012 - 08:59 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 13 February 2012 - 12:25 AM, написа:

Показване на мнениетоjackal_r99, в 08 January 2012 - 12:22 AM, написа:

Показване на мнениетоДизел, в 08 January 2012 - 12:15 AM, написа:

Когато усетиш изостряне на истинкта за пазач...


добре е като за начало на първи коментар,мисълта ми е като го усетя примерно как да му се въздейства или тренира за пазач имаш ли идея как да процедирам още от сега по принцип кучето се гледа в къща с двор когато идват мой приятели или познати да
бъде на повод с мен или да се връзва докато хората са в двора или отидат или нещо такова,благодаря !

Съветите които дадох вече са достатъчна основа както за размисъл,така и за работа,но аз ти предлагам нещо друго: напиши как ти лично си представяш поведението на кучката след време,т.е.,на улицата,сред хора и животни,в къщи.Не ме разбирай грешно,но преди да предприеме каквото и да е с кучето си,човек обикновено си поставя цел.Пиши смело,не се плаши че някой ще те подиграва.Подигравачите приятелю са толкова смели,че не смеят да се отзоват на поканата ми за среща на треньорите вече трети месец.Виждаш,че досега никой не е казал лоша дума и според опитът си полага усилия да ти помогне.Обещавам.че ако се придържаш към прочетеното ще успееш,вярвай ми!


Благодаря Ти много,за сега си живее спокойно и безгрижно,като се мъчим да понаучаваме разни команди.По принцип искам да използвам Рита най вече за отбрана на къщата която е около декар с висока бетонна ограда и се намира на новостроящ се квартал в Благоевград като съседни къщи са ни 5-6 съседи това.мисълта ми е през ноща кучето да се пуска свободна да си шета в двора и да пази най вече от апаши,по принцип хората който казваш са силни пред клавиатурата защото в реалноста едва ли имат смелоста да се изправят като мъже и понеже в нета имат поле за изява са силни и съм си ги сложил....БЛАГОДАРЯ предварително за секи съвет и време отделено за написването в най скоро време ще кача и некоя снимка на Рита Ритардита!

#37 Потребителят е офлайн   jackal_r99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 07-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 25 February 2012 - 09:04 PM

Показване на мнениетоmimi8376, в 13 February 2012 - 10:33 PM, написа:

Всички намеквате, че кучето е малко все още, но честно казано не възрастта е определяща. Моя на 4 месеца лаеше всеки, който минаваше по етажа (живее в апартамент) и, когато ходихме на гости на родителите ми и ги изпреварихме, щом баща ми се прибра, малкия се засили към него без да се замисли при положение, че цялата къща мирише на баща ми, а кучето за първи път стъпва там. По същия начин пазеше и мен от непознати на тази своя възраст и т.н. Това си е строго индивидуално. Инстинкти... Аз лично по никакъв начин не съм го учила на това, но всеки път, когато е реагирал правилно съм го похвалвала.
Според мен първо трябва да го научиш да те слуша, а инстиктите на пазач сами ще си дойдат. Похвалвай я, когато реагира правилно. А, ако не се научи до няколко месеца, я научи на команда от сорта на "глас" и й казвай командата, когато някой минава около къщата, после я похвалвай и така...

Най интересното е че още не лае като хората като едно такова лапешко и не знам а кучката е някъде около 5-6 месеца!

#38 Потребителят е офлайн   Arolski9111 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 17-June 11
  • Gender:Male
  • Interests:+359878787912
    arolski911@gmail.com

Публикувано: 26 February 2012 - 02:17 PM

Ти от 5 - 6 месечно куче какво очакваш ? Та тя е още бебе както се казва ! Това е все едно да искаш от 8 - 10 г. дете да е войник, ! Как точно трябва да стане ?
Ако продължаваш, да занимаваш кучето с неща, за които не е дорасло, ще береш ядове като порасне.
User's Signature

Асен Аролски треньор на кучета
и
техните собственици

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   John Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 22-December 05
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 26 February 2012 - 08:14 PM

Както ти казаха Apso и Arolski 911:Прочети темата за възпитание на малко куче,то е още бебе.Обучението на специфични умения идва на по-късен етап.Най-важното сега, е основното възпитание на кучо/послушание,основни команди/.Има достатъчно информация във форума точно по тази тема.
Обучението на куче за пазач,без да има оновно обучение за послушание е като,да държиш граната без предпазител и да се чудиш дали ще избухне.
User's Signature

Няма лошо куче,има лош стопанин.

#40 Потребителят е офлайн   jackal_r99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 07-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 27 February 2012 - 10:07 PM

Показване на мнениетоArolski9111, в 26 February 2012 - 02:17 PM, написа:

Ти от 5 - 6 месечно куче какво очакваш ? Та тя е още бебе както се казва ! Това е все едно да искаш от 8 - 10 г. дете да е войник, ! Как точно трябва да стане ?
Ако продължаваш, да занимаваш кучето с неща, за които не е дорасло, ще береш ядове като порасне.

Друже рабираш ме погрешно знам че е още дете и поведението и го показва но давам ти пример пред кучката на махала роди кутрета 5 на брой не са по големи от 3-4 месеца по принцип кучката ги роди в детската градина като по учебник но опиташ ли се да ходиш към тях да гицидиш лаят та се късат жив пример ....поздрави

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни