Dog.bg Форуми : Елементарни похвати при обучение на куче пазач

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Елементарни похвати при обучение на куче пазач Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   John Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 22-December 05
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 28 February 2012 - 09:52 PM

Е,верно не разбираме....Що,не си вземеш от тези кутрета?Осигуряваш дом на едно същество ,и имаш готово куче пазач.Какво повече от това?
User's Signature

Няма лошо куче,има лош стопанин.

#42 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 29 February 2012 - 02:04 PM

Малко Офф. Има покана на кафе или нещо бъркам? :tb_195: Каква сбирка? каква среща?
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#43 Потребителят е офлайн   jackal_r99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 07-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 01 March 2012 - 10:16 PM

Показване на мнениетоJohn, в 28 February 2012 - 09:52 PM, написа:

Е,верно не разбираме....Що,не си вземеш от тези кутрета?Осигуряваш дом на едно същество ,и имаш готово куче пазач.Какво повече от това?


Джони,шопе вземи си направи една чекия че нещо си ми превъзбуден нема кой да ти обърне внимание и това се вижда не си интересен и ше те помоля да не пишеш в мойта тема такива дървени филосови ги обичам най много да ми го кажат в очите понеже на клавиатурата си силен и то се вижда но Вазелин му е майката а ти имаш нужда

#44 Потребителят е офлайн   Arolski9111 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 17-June 11
  • Gender:Male
  • Interests:+359878787912
    arolski911@gmail.com

Публикувано: 01 March 2012 - 10:25 PM

Недей да обиждаш хората от форума, отнасяй се по уважително и вместо да обиждаш се замисли над това, което ти се казва, защото има хора в този форум, който разбират повече от теб по отношение на кучетата.
User's Signature

Асен Аролски треньор на кучета
и
техните собственици

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   jackal_r99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 07-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 01 March 2012 - 10:44 PM

Показване на мнениетоArolski9111, в 01 March 2012 - 10:25 PM, написа:

Недей да обиждаш хората от форума, отнасяй се по уважително и вместо да обиждаш се замисли над това, което ти се казва, защото има хора в този форум, който разбират повече от теб по отношение на кучетата.


Имам принцип :КАТИ НЕ МОГА ДА ПОМОГНА ТО ПОНЕ ДА НЕ ПРЕЧА,Благодаря ти

#46 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 02 March 2012 - 12:05 AM

Здравей приятелю, докъде я докара с Рита? Знам че искаш по-скоро да я видиш като пазач,но нали помниш какво ти писах- работете за послушание,а месеците неусетно ще се изнижат и когато дойде време за следващата стъпка тя ще е готова.Чета че "завиждаш" на кучката с малките.Нормално е тя, пък и бебетата да проявяват това поведение- кучето е животно с невероятна адаптивна способност.А има и нещо друго-всяко куче реагира по различен начин според силата на нервните процеси.Напиши какво се стремиш в момента да работиш с кучето и има ли / и какъв / резултат, за да си направя изводи.
И помни: тук никой не ти мисли лошото!
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#47 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 02 March 2012 - 07:11 AM

Показване на мнениетоjackal_r99, в 01 March 2012 - 08:16 PM, написа:

Показване на мнениетоJohn, в 28 February 2012 - 09:52 PM, написа:

Е,верно не разбираме....Що,не си вземеш от тези кутрета?Осигуряваш дом на едно същество ,и имаш готово куче пазач.Какво повече от това?


Джони,шопе вземи си направи една чекия че нещо си ми превъзбуден нема кой да ти обърне внимание и това се вижда не си интересен и ше те помоля да не пишеш в мойта тема такива дървени филосови ги обичам най много да ми го кажат в очите понеже на клавиатурата си силен и то се вижда но Вазелин му е майката а ти имаш нужда


Винаги съм казвал, че е хубаво първо да вземеш книжка преди да си купиш кола......:wb_052:

#48 Потребителят е офлайн   jackal_r99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 07-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 02 March 2012 - 10:13 PM

Винаги съм казвал, че е хубаво първо да вземеш книжка преди да си купиш кола......Качена снимка
[/quote]

Има нещо вярно в думите не бях се сетил ще се замисля над това

#49 Потребителят е офлайн   jackal_r99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 07-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 02 March 2012 - 10:29 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 02 March 2012 - 12:05 AM, написа:

Здравей приятелю, докъде я докара с Рита? Знам че искаш по-скоро да я видиш като пазач,но нали помниш какво ти писах- работете за послушание,а месеците неусетно ще се изнижат и когато дойде време за следващата стъпка тя ще е готова.Чета че "завиждаш" на кучката с малките.Нормално е тя, пък и бебетата да проявяват това поведение- кучето е животно с невероятна адаптивна способност.А има и нещо друго-всяко куче реагира по различен начин според силата на нервните процеси.Напиши какво се стремиш в момента да работиш с кучето и има ли / и какъв / резултат, за да си направя изводи.
И помни: тук никой не ти мисли лошото!


Здрасти друже аз не бързам за никъде това че искам кучето да стане пазач е друга бира,не завиждам дадох пример и на мен ми е ясно че не може както е при хората сички да сме еднакви но дадох прост пример с кутретата но те са друга история.Научихме команди "ела" "седни" "виж"-примерно като минава човек и не го е забелязала да обърне внимание на "невидимото" още не мога да и чуя гласа джавка но е едно такова децко което го проявява при игра.замислил съм скоро време понеже сега е вътре в къщата поради условията на вън да я изкарам пред къщата на колибка и когатп ме няма да викна приятел който не е виждала да я дразни но за малко с парцал или с пръчка да "трака,чука" .забравих да кажа че си има другарче мъжко куче което е по голямо от нея и е на поне 2 год което ужким ми го дадоха за БОК но най забавното като ми го докараха си беше пълен пъдел доверих се на приятел който явно не различава куче от котка и така вече близо 2 год съм с него но пуделчето си е плашливо .Поздрави

#50 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 04 March 2012 - 10:27 AM

Показване на мнениетоjackal_r99, в 02 March 2012 - 10:29 PM, написа:

Показване на мнениетоstarrkopf, в 02 March 2012 - 12:05 AM, написа:

Здравей приятелю, докъде я докара с Рита? Знам че искаш по-скоро да я видиш като пазач,но нали помниш какво ти писах- работете за послушание,а месеците неусетно ще се изнижат и когато дойде време за следващата стъпка тя ще е готова.Чета че "завиждаш" на кучката с малките.Нормално е тя, пък и бебетата да проявяват това поведение- кучето е животно с невероятна адаптивна способност.А има и нещо друго-всяко куче реагира по различен начин според силата на нервните процеси.Напиши какво се стремиш в момента да работиш с кучето и има ли / и какъв / резултат, за да си направя изводи.
И помни: тук никой не ти мисли лошото!


Здрасти друже аз не бързам за никъде това че искам кучето да стане пазач е друга бира,не завиждам дадох пример и на мен ми е ясно че не може както е при хората сички да сме еднакви но дадох прост пример с кутретата но те са друга история.Научихме команди "ела" "седни" "виж"-примерно като минава човек и не го е забелязала да обърне внимание на "невидимото" още не мога да и чуя гласа джавка но е едно такова децко което го проявява при игра.замислил съм скоро време понеже сега е вътре в къщата поради условията на вън да я изкарам пред къщата на колибка и когатп ме няма да викна приятел който не е виждала да я дразни но за малко с парцал или с пръчка да "трака,чука" .забравих да кажа че си има другарче мъжко куче което е по голямо от нея и е на поне 2 год което ужким ми го дадоха за БОК но най забавното като ми го докараха си беше пълен пъдел доверих се на приятел който явно не различава куче от котка и така вече близо 2 год съм с него но пуделчето си е плашливо .Поздрави
Здравей приятел,
раничко е още да я оставяш сама с "чуждият",още повече той да я провокира.Като искаш да видиш реакцията на кучето си помни,че тези упражнения се правят в твое присъствие и то от човек,който е запознат с поведението на кучето.Малко ми е неудобно,но ще попитам: В Благоевград нямате ли киноложко д-во или клуб?Добре ще е да потърсиш помощ и нагледни обяснения от някой.За мен не е проблем да ти напиша стъпките в подготовката,но всяко куче и всяка ситуация са различни.Помни,помощникът никога не трябва да създава в кучето ти чувство на несигурност и страх-отначало той влачи парче плат по земята като се стреми да провокира ловният инстинкт/т.е. кучето да преследва/.От всяка ситуация то трябва да излиза като победител.Според интереса и активността на кучето помощникът упражнява адекватна сила!Спокойно можеш да правиш и друго:повикай някого и нека той в тъмната част на деня създава необичайни шумове извън оградата,а ти с думи и жестове поощрявай кучето.Пак ще повторя: всяка ситуация и куче са различни!
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#51 Потребителят е офлайн   berguni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 24-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 05 March 2012 - 02:55 PM

Отказване на приемане на храна от чужд човек!


Това упражнение е най-важно за кучето пазач,тъй като от него зависи опазването на живота му.Често пъти крадците се отървават от четериногите пазачи,които са пречка за безпрепятсвеното близане в някой дом,като им подхвърлят къс месо със силна отрова или парче салам,натъпкано с игли,тел,остри стъкла и др.Куче,което се поддаде на примамката,умира в ужасни мъки.Ето защо,необходимо е да научите кучето си никога да не взема нещо,което не е подадено от вас или ваши близки.Затова,преди да се помисли за обучение и дресировка трябва да спазвате стриктно следните правила:
1.Никога не хранете кучето си извън определения час за ядене!
2.Когато семейството е на масата,не давайте и не позволявайте на домашните си да подават храна на кучето,колкото и да се моли,защото ако се научи да "проси" късче месо,то ще придобие навика да взема храна и от други,не само от вас и от вашите сътрапезници!
3.Не разрешавайте на ваши гости да дават лакомства на вашето куче!
4.По време на разходка не разрешавайте на кучета да взема от земята каквото и да било!
5.Хранете кучето си винаги в определено място(например в кухнята)и само в определена съдинка!
Ако постоянствувате,ще успеете да внушите на кучето си да се отнася подозрително към всичко,което не му се подава от вас.Помолето човек,непознат на кучето,да му подаде някаква храна.Ако кучето ви я поеме,то ще бъде неприятно изненадано,когато усети,че тя например е лютива или че съдържа балонче,което изненадващо се пука в устата му.Ако вредният навик така не се изкорени,можете да започнете да го замеряте със ситни камъчета или пък да завържете към храната празни консервни кутии,които при дръпване на примамката от кучето,да вдигнат тупурдия,която ще го стресне.Така ще се откаже от желанието си да лапа непозволени неща.
Наивно би било да се вярва,че единствено присиствието на едно внушително на ръст куче или още по-малко на негов по-дребен събрат,ще разубеди някой апаш да обере вашия дом.Кучето пазач със сигурност ще възпре дребните крадци,но не и някои "професионалисти",тъй като колкото по-свиреп е пазачът толкова по-изобретателни начини ще приложат злосторниците за да го премахнат.Ето защо спазвайте следното:
1.Ако сте решили поначало кучето ви да стане добър пазач,още докато е малко не разрешавайте никой да го гали,нито пък да играе с деца,които не са от семейния ви кръг!
2.Когато ще имате гости,които рядко посещават вашия дом,изолирайте кучето в някоя стая докато трае визитата.
3.Ако имате двор,направете в някой ъгъл заградено място,където животното ще може свободно да се движи.Освен това,чрез упражнения го приучете да не се доближава плътно до оградната мрежа,тъй като може лесно да бъде изложено на напръскване със спрей или друго отровно вежество.Нека не забравяме,че опитните нападатели подгтвят предварително своите "удари" след като добре са се информирали за обичайния ред в къщата,евентуалните подстъпи към вътрешността,както и за главната пречка,каквато за тях представлява кучето.Затова тяхна първа грижа ще бъде неговото премахване.
4.Когато на кучето се възлага охрана на дома,то не бива да се оставя вързано.
5.Когато кучето ви,независимо от ръста и породата си се показва повече добродушно и миролюбиво,отколкото агресивно,то не бързайте да го квалифицирате като лош пазач.Използвайте следния ефикасен метод за засилване у него на "хъс" за пазене:
Помолето някой приятел да ви даде "назаем" своето куче,което е показало явно талант за пазач,но помнете,че то не трябва да бъде от същия пол като вашето(за да се избегне евентуално сбиване помежду им) и ги оставете и двете в оградено пространство.Скоро ще се уверите,че щом усети присъствието на някой непознат,новото куче яростно ще алармира за неканения гост и вашето веднага ще се присъедини към своя "учител".Само след няколко дни вашият любимец ще бъде във форма и когато остане сам прилежно ще оповестява шумно за появата на непознати в дома ви.
Обръщаме внимание,че единствено кучетата от породата "английски сетер" не могат да станат добри пазачи!Ще подчертаем неоспорим факт.Най-добри пазачи стават двойка кучета-мъжко и женско,тъй като мъжкарят ще полага максимални усилия да пази не само стопанина си,но и да защитава своята "любима"...


Надявам се да съм бил полезен :ba_025:

#52 Потребителят е офлайн   sg.zarev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 12-April 12

Публикувано: 12 April 2012 - 02:16 AM

Показване на мнениетоjackal_r99, в 07 January 2012 - 09:33 PM, написа:

Може ли някой да ми помогне,кажете ми ако знаете елементарни упражнения за куче пазач.Кучето е на не повече от 4 месеца порода между Кавказка и БОК-поне така си мисля, кога и как да започна с дресировката на моята Рита ? Благодаря Ви предварително




Ако кучето ти наистина е кръстоска от породите които споменаваш , няма да има кой знае каква нужда от специална дресировка. Кучетата от тези породи са със силно териториално чувство. Когато достигнат определена възраст , сами започват да изпълняват задълженията си на пазачи. А и кучето ти е още малко за такава дейност. По-добре сега мини "ОБЩА ДРЕСУРА" и като порасне можеш да продължиш.
Успех!

#53 Потребителят е офлайн   monity_1999 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 23-May 12
  • Gender:Female

Публикувано: 23 May 2012 - 05:39 PM

Може ако идват ваши приятели на гости да ги накарате да отидат и да подразнят кучето. Ние имахме БОК(първото куче) и когато идват наши приятели ги карахме да го дразнят и от нея стана много добър пазач. А също така зависи от голяма степен и от родителите му. АКо да речем майката е добра към хората, кучето може да е взело от генийте на родителите си. Също така един съвет: Ако извеждате кумето на разходка, ще е най-добре да не вижда много хора, защото така свиква с тях. :smile:
User's Signature

Живот!

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни