Dog.bg Форуми : питане за стандарта на породата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

питане за стандарта на породата

#1 Потребителят е офлайн   kacumoto Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 29-October 11

Публикувано: 09 January 2012 - 11:40 PM

Здравейте!
Интересувам се от това как трябва да изглежда едно новородено, според стандарта на породата. Изчетох внимателно написаното от York Anastasia, но доколкото се ориентирам, там става въпрос за възрастното куче.
За новородените бебета нормално ли е да имат бяло петънце на гърдите и по-светло по възглавничките на лапичките? Какво е вашето мнение и разбирането изобщо за купирането на опашките и 6-тия пръст? Вярно ли е, че вече не се приема?
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   DiLqNkaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-July 10

Публикувано: 09 January 2012 - 11:59 PM

За купирането на опашките на сто процента знам, че вече не е прието. Относно другите въпроси, нека някой, който се занимава с развъдна дейност даде компетентно мнение :)
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 10 January 2012 - 03:17 PM

Купирането на опашкете вече не се практикува. Купира се пети пръст на задните крачета ако има до 2-3 дневна възраст когато най-безполезнено минава.
Относно бялото петънце може да има на гърдичките дори на края на пръстчетата на крачетата което се израства с възрастта.
Друг е въпроса сага дали родителите са йоркширски териери и имат документи доказващи това .

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#4 Потребителят е офлайн   kacumoto Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 29-October 11

Публикувано: 10 January 2012 - 11:38 PM

Благодаря ти, Мария!
Родителите са йоркширски териери, майката е моя, но е от Белгия и незная дали документите й са валидни тук. Таткото от развъдника "Бохемия", който назная към момента дали е легитимен в България. Едно от кученцата има беличко на края на едната или две лапички, а на гърдите всичките имат петънца. Но това не е толкова важно за момента, защото възникна проблем с яденето на майката. Ужасно капризна е по принцип на ядене, а сега още повече, храниме се много много трудно и не се отделям от нея и бебетата. Но се радвам, че капацитет като теб ми отговори, сега съм по-спокойна!
Благодаря!Прикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 11 January 2012 - 10:09 AM

Родословието на женската Ви е валидно по целия свят друг е въпроса че за да имат родословия бебетата е трябвало да се направи експорт на родословието и т.н.
Развъдник Бохемия е легитимен но е член на друга киноложка федерация.
Определено бебетата са йоркширчета.

За майката бих Ви посветвала да вземете сироп от аптеката за деца за повишаване на апетита. Те са още мънички и тя не усеща такъв глад но ви уверявам за две седмици ще е супер апетитна когато мишлетата започнат да я изстискват до край :md_064:

п.п проверете и температурата при липса на апетит да не е започнал кякакъв следродилен проблем например неизчистена плацента и др. Дори един преглед при лекар няма да е лошо аз го практикувам винаги !
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#6 Потребителят е офлайн   kacumoto Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 29-October 11

Публикувано: 11 January 2012 - 09:01 PM

Правихме два прегледа при ветеринаря, няколко часа след раждането с ехограф, на който не се видя нищо притеснително. Само много малко остатъци от плацетна, което било в рамките на нормалното. Сложиха й окситоцин за всеки случай, докторът каза, че ще подпомогне и отделянето на кърмата. Понеже мама имаше разстройство вчера и не хапваше, снощи го посетихме пак. Сложиха и витамини, мисля че В 6 и още някакви други. Температурата и я меря всеки ден, нормална е. Може и малко да се презастраховам, но предпочитам така, отколкото нещо да пропусна.
Дано започне да яде, че в понеделник ми свършва отпуската и няма да мога да съм цял ден вкъщи с тях.
Ще пробвам със сироп за апетит, щом няма да навреди.
Благодаря за съвета и разбирането!
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни