Dog.bg Форуми : Има ли добри стопани тук ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Има ли добри стопани тук ? Или една малка история...

#41 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 13 January 2012 - 06:09 PM

Кари, спри да гледаш толкова емоционално на постовете. НИКОЙ не се заяжда. Тук сме пораснали повечето хора отдавна и не се занимаваме с заябдане. Опитали сме се да обясним защо не те разбрахме. Очевидно е, че комуникацията и липсата на данни повлия доста. Радвам се, че ще задържиш малката. Ще помагаме с каквото трябва. Не сме имали проблем, който да не е имал решение досега.
Само трябва спокойно да се обясняват нещата и заедно да се търси решението.

Моля да се прекратят вече безмислените спорове. Няма да се подаряват кучета, ще се търсят решения на проблемите и на двамата млади собственици. Изключително много се радвам, че и двете кучета си остават у дома. А темата ще остане ако някой иска да чете защо трябва да се ОБМИСЛЯ дълго време взимането на куче.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#42 Потребителят е офлайн   kari2011 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-January 12

Публикувано: 21 January 2012 - 07:39 AM

Здравейте отново ! :)
ИСкам да помоля за съвет..Кари напоследък е станала много дива,не спира да дивее искам да я укротя,защото съседите са се оплакали че лае когато ме няма,а това е много лошо защото привличам внимание и ще се наложи да напусна общежитието :( А имам уговорка с отговорничката че кучето остава до първото оплакване от нея...:(
Снощи нещо и стана и започна да лае през ноща без да има някакъв шум или нещо да я дразни...,а сутрин когато я извеждам на разходка побеснява от кеф и всички разбират че излизаме..Моля за съвет какво да правя...

#43 Потребителят е офлайн   Hucki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 74
  • Регистрация: 09-December 10

Публикувано: 21 January 2012 - 12:42 PM

Ох Кари много е малка ... затова дивее. За подскачането преди разходки почти нищо не мога да те посъветвам, освен да я вдигаш на ръце и да излизате така.

За лаенето докато те няма - пускай и радио или телевизор, хем да чува говор, хем да не се стряска когато чува стъпки пред вратата, защото вероятно затова лае. Шумка да шумне навън, а те имат много силен слух, кучето се възбужда и реагира.

Когато лае докато си там - пак я вдигаш на ръце и много строго и изсъскваш НЕ! В момента в който млъкне - наградка

#44 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 21 January 2012 - 04:06 PM

С едно уточнение - в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ докато лае не се вдига на ръце.
Когато прави нещо забранено се показва само неодобрението от страна на собственика и команда за забрана и спиране. В никакъв случай внимание, ласка, взимане на ръце, награди и лигавене.

П.п. В подфорума за обучение има тема за кучето само у дома, много е хубава, прочетете я.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#45 Потребителят е офлайн   kari2011 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-January 12

Публикувано: 21 January 2012 - 11:59 PM

Много ти благодаря за отговора ..ще прочета темата..
Знам че е много малка и затова е толкова дива.. на мен не ми пречи,но ситуацията изисква да сме тихи :(
А за разходките сутрин я извеждам на ръце с цел да се изпишка на вън,а не докато слизаме...не знам правилно ли правя ?Ако не я нося тя пишка още докато чакаме асансиора ....

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни