Dog.bg Форуми : померан

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

померан

#1 Потребителят е офлайн   ivka2016 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 11-January 12

Икона за мнението  Публикувано: 11 January 2012 - 05:28 PM

Здравейте, имам померански шпиц на 1 година от близо 2 месеца го забелязвам, че от време на време накуцва. Просто става започва да ходи след няколко минути си вдига лявото задно краче куца известно време и след малко пак си ходи нормално( това се случва 2-3 пъти седмично, а на последък по-често)... в началото счетох,че няма проблем проблем поради факта че както си куца започва да си ходи( реших че нещо се е схванало за момента от сън например)... Вчера реших все пак да го заведа на ветеринар като мислех че всичко ще е наред.... Доктора го прегледа пипна му крачето установи, че коляното му се вади от капачката поради скъсана външна връзка. Каза ми че това било присъщо за породите кучета "домашна играчка" и че повечето пъти било вродено (по наследство от родителите му) или пък придобито поради някаква травма (просто малките породи кучета били предразположени). Каза, че се налага операция, била лесна нищо сложно (2-3 дни престой на кучето в клиниката после си го взимам, само трябвало обезболяващи да му давам и да го наблюдавам да не скача и тн.) Притеснех се че става въпрос за операция и днес го заведох на друго място да му направят снимка.Положението се оказа по-зле... Проблема освен в коляното бил и в таза (направо като го чух това се сринах щях да припадна на място).. Естесвено и там потвърдиха нуждата от операция, като излиза, че операцийте трябва да са две. Една на коляното ( за да му сложат някаква изкуствена коленна връзка) и другата на таза ( за да отржели нещо си.. просто бях в шок и дори не разбрах какво точно) всичкото това естествено под упойка, казаха ми че и направо ще подстрижели цялото куче тъй като заради операцията на таза трябва до гръбчето и за да не стояло после наполовина направо цялото.... Просто съм шашната много ми е гадно, мъчно, плаче ми се .. незнам как така без кучето да даде някакъв знам че го боли нито е скимтяло нито нищо разхожда си се скача весело е...... Моля ако някой има домашен любимец преживял тези операций или подобни да пише... как е било кучето след това, имало ли е усложнения и тн. Благодаря ви много предварително :))

#2 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 12 January 2012 - 08:08 PM

Много съжелявам за мъничето ви:dh_188: Наистина е така, малките кученца са предразположени към проблеми с колената. Козината ще порасте това не бива да ви притеснява,моят померан една година и повече беше обръснат поради здравословни проблеми но сега всичко е ок и отново е пухкава топка. Аз се доверих на две клиники за всички снимки и изследвания на Гари това са Син кръст и Централна Ветеринарна клиника. В едната имаме операция на челюстта поради нападение а в другата снимки на коляното.
Успех:ba_025:
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#3 Потребителят е офлайн   ivka2016 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 11-January 12

Публикувано: 12 January 2012 - 09:04 PM

ами ние обиколихме тези дни доста клиники в софия... оказа се че освен проблемите с коляното има проблем и в таза "тазобедрена дисплазия".... и има много противоречиви мнения дали да го оперираме или да даваме разни лекарства... а операцичта на коляното е задължителна... просто продължаваме обикаляното по доктори и събирането на мнения дали да оперираме таза...... незнам колко ветеринари толкова и мнения незная на кого да се доверя.... според едни операцията е задължителна според други така се увреждало повече тъй като той е и мъничък (на годинка)... незнам вече на кого да вярвам...

#4 Потребителят е офлайн   kootko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 07-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Развъдник ДемиДиор - померан и малък шпиц

Публикувано: 12 January 2012 - 09:31 PM

:dh_188: милото........аз съвет не мога да ви дам, мога само да стискам палци......
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   ivka2016 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 11-January 12

Публикувано: 12 January 2012 - 09:38 PM

благодаря ви за подкрепата :hb_027:

#6 Потребителят е офлайн   geriha Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 23-December 10
  • Gender:Male

Публикувано: 13 January 2012 - 09:21 AM

Ивка,
знам какво преживявате,знам,колко е страшно да чуеш думата операция.Искрено ти съчувствам и ще си позволя да ти дам съвет,макар от опит да знам,че не помага много.
Като цяло обикалянето по клиники не е за препоръчване,защото попадаш в омагьосан кръг.Колкото доктори,толкова мнения.Нормално е да потърсиш второ мнение,но се довери на един лекар,вслушай се в инстинкта си.
Лека операция-няма.Това,че ще обръснат козината е най-малкия проблем,да не те тревожи.Просто възстановяването е дълго и болезнено.Трябва да си подготвена.Аз минах през това,не ти говоря по принцип.
Диагнозата,която имате е много сериозна.Операциите са тежки,а казваш,че кученцето е в добра форма.Поне не се налага да действаш спешно.Изчакай.Опитай да даваш калций.И моята плюшка вдигаше крачето ,особено след повече тичане.И то не еднократно,в продължение на месец.Веднага ми казаха,че е колянна локсация,и разбира се-операция.Не се осмелих и отмина с калций.Ако в конкретния случай се докаже дисплазия и няма друг начин,и кучето страда,давай-ясно е.
Ако кучето е от развъдник,свържи се с тях.Говорете,всяка информация ще ти е от полза.
Въоражи се с търпение,отърси се от емоцията и не позволявай на паниката да те завладее.Това ти пожелавам.
Ако искаш координати на лекар,на когото аз се доверявам и който се е доказал в при извънредни обстоятелства,пиши на лични.Всичко ще се нареди,трява да вярваш в това.Успех!

#7 Потребителят е офлайн   ivka2016 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 11-January 12

Публикувано: 13 January 2012 - 12:44 PM

ами диагнозата за таза е ясна то се вижда с просто око на снимката аз дори го виждам (а не разбирам нищо)... за коляното ми казаха че проблема най-вероятно е и в двте но за да го остановят трябва някаква лека упоика за да се отпусне кучето(и мускулите) и тогава да му прегледат крачетата... а таза различни мнения операцията била да отрежат главичката на коста за да не се търка в таза и аз питам естествено "добре де и като не се търка в таза този крак за каде се захваща" и ми казват "ами тои си плава свободно държи се за мускулите" и аз още толкова се стреснах...... и някой ветеринари бяха твърдо против тази операция особено като се има впредвит че е само на годинка кученцето... друг ми каза че била задължителна операцията трети ми каза че кучето ако било негово той не би го оперирал и че най-вероятно другите ми го казвали заради парите като виждали че съм готова да дам всичко за кучето ми.. просто точно един омагьосан кръг се получава..... незнам какво да правя естествено че и 2000 да ми искат за операция аз ще ги дам това не ми е проблем, проблема ми е че ако тази операция найстина е противопоказна в този случай и на тази възраст не виждам защо кученцето ми да се тормози напразно.. попринцип и аз тук си имам ветеринар на който се доверявам (лекувал ми е котката) но понеже той няма апаратура за ретгенова снимка водих кучето на друго място и там като видяха снимката "аааа за операция е задължително 500лв след това и другото краче" и аз след това за 2ро мнение зансох снимката и на моя си ветеринар и той категорично каза " каква операция какво ще му оперират изкуствена ябулка не може да се игради, какво ще му срежат коста крака да си ходи нагоре-надолу. има препарати с който да се поддържа не е за операция" и от там се почна обикалянето и всички мнения... и в понеделник последно при ветеринар ортопед имаме час и ще решаваме..... Благодаря ти и за твоето мнение сега ще ти пиша на лични :)))

#8 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 14 January 2012 - 09:40 PM

Да,аз също съм на мнение,че сега има доста добри препарати с които да се поддържа кучето добре без операция. Каква степен на дисплазия определиха на кученцето ви ? Ако аз трябваше да избирам бих се въздържала на този етап от тазобедрената дисплазия ( освен ако не е степен Д или повече но то за померан това малко ме съмнява ) Аз бих наблегнала на коляното,което повече го притеснява и боли.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#9 Потребителят е офлайн   ivka2016 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 11-January 12

Публикувано: 14 January 2012 - 11:07 PM

ами за степен нищо не са ми казали, но щом някой ветеринари бяха твърдо против операция явно не е Д... в понеделник сме на ортопед и той ще ни каже.. но и аз за сега съм на мнение за препарати... ще видим в понеделник какво ще ни кажат :)))

#10 Потребителят е офлайн   versace Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-January 12

Публикувано: 15 January 2012 - 09:07 PM

Здравейте! Искам да попитам има ли някой който да продава померани? Защото на мои близки няколко пъти им се случва да закупят померан от развъдник и се оказва,че не е померан ,а среден шпиц.
Моля ако някой продава или познава хора,които продават,но наистина померанчета да ми пише.
Благодаря предварително !

#11 Потребителят е офлайн   ivka2016 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 11-January 12

Публикувано: 16 January 2012 - 01:08 AM

http://www.foxynose.com/

http://www.pamperpom.com/


Това са 2 доказани развъдника според мен :) :ba_025:

#12 Потребителят е офлайн   geriha Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 23-December 10
  • Gender:Male

Публикувано: 16 January 2012 - 08:36 AM

Показване на мнениетоversace, в 15 January 2012 - 09:07 PM, написа:

Здравейте! Искам да попитам има ли някой който да продава померани? Защото на мои близки няколко пъти им се случва да закупят померан от развъдник и се оказва,че не е померан ,а среден шпиц.
Моля ако някой продава или познава хора,които продават,но наистина померанчета да ми пише.
Благодаря предварително !


Здравейте,
ако погледнете ,ще видите,че има отделна тема за ЛЕГИТИМНИТЕ РАЗВЪДНИЦИ на померан,там информацията изчерпва въпроса Ви.Относно познатите със средните шпицове,те вероятно са заблудени или умишлено подведени,НИКОЙ нормален развъдник не може да продаде среден шпиц за померан,най -малкото защото е разумно да искате да видите родителите на бебето.Развъдчика(истинския) ще е обявил връзката,ще покаже родителите,няма как да се получи грешка.А ако някой си прави сметка да изкарва пари,продавайки нещо си,което в повечето случаи е далече от шпица изобщо,и се представя за развъдчик-тогава грешката е в познатите Ви.Опираме до парите.Хората инвестират,произвеждат кученца,логично продават скъпо.Но имат качествени,здрави поколения.Има и други,които продават ефтино,но предлагат НИЩО.На всичко отгоре има голяма вероятност да се сдобиете с болно животно,което е обречено още,когато се е родило.
С две думи-померана е куче,за което се чака и е скъпо.В България има развъдници,които предлагат страхотни кученца,има и много информация,така че човек просто трябва да е подготвен,преди да вземе кученце,от която и да е порода,в същност.

#13 Потребителят е офлайн   renink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 16 January 2012 - 09:07 AM

Показване на мнениетоversace, в 15 January 2012 - 07:07 PM, написа:

Здравейте! Искам да попитам има ли някой който да продава померани? Защото на мои близки няколко пъти им се случва да закупят померан от развъдник и се оказва,че не е померан ,а среден шпиц.
Моля ако някой продава или познава хора,които продават,но наистина померанчета да ми пише.
Благодаря предварително !


А какво се случва с кученцата, след като не са померани :(

#14 Потребителят е офлайн   geriha Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 23-December 10
  • Gender:Male

Публикувано: 16 January 2012 - 10:24 AM

И аз това се питам?Надявам се познатите със средните шпицове да си ги гледат и обичат и ДА НЕ ГИ РАЗМНОЖАВАТ,с идеята да не са само те измамени!

#15 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 16 January 2012 - 06:18 PM

Показване на мнениетоivka2016, в 14 January 2012 - 09:07 PM, написа:

ами за степен нищо не са ми казали, но щом някой ветеринари бяха твърдо против операция явно не е Д... в понеделник сме на ортопед и той ще ни каже.. но и аз за сега съм на мнение за препарати... ще видим в понеделник какво ще ни кажат :)))


Хъммм, да ви кажа всеки себеуважаващ и кадърен лекар,който има и тапия за това трябва да може да " разчете " ренгеновата снимка и да ви каже степентта на дисплазия...иначе всичко намирисва на печалбарство.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#16 Потребителят е офлайн   versace Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-January 12

Публикувано: 20 January 2012 - 10:05 PM

Показване на мнениетоrenink, в 16 January 2012 - 09:07 AM, написа:

Показване на мнениетоversace, в 15 January 2012 - 07:07 PM, написа:

Здравейте! Искам да попитам има ли някой който да продава померани? Защото на мои близки няколко пъти им се случва да закупят померан от развъдник и се оказва,че не е померан ,а среден шпиц.
Моля ако някой продава или познава хора,които продават,но наистина померанчета да ми пише.
Благодаря предварително !


А какво се случва с кученцата, след като не са померани :(

Ами какво става...много си е добре кученцето....страхотно е! Много е красив...умен ...просто е уникален въпреки че е среден шпиц...

#17 Потребителят е офлайн   versace Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-January 12

Публикувано: 20 January 2012 - 10:06 PM

Показване на мнениетоversace, в 20 January 2012 - 10:05 PM, написа:

Показване на мнениетоrenink, в 16 January 2012 - 09:07 AM, написа:

Показване на мнениетоversace, в 15 January 2012 - 07:07 PM, написа:

Здравейте! Искам да попитам има ли някой който да продава померани? Защото на мои близки няколко пъти им се случва да закупят померан от развъдник и се оказва,че не е померан ,а среден шпиц.
Моля ако някой продава или познава хора,които продават,но наистина померанчета да ми пише.
Благодаря предварително !


А какво се случва с кученцата, след като не са померани :(

Ами какво става...много си е добре кученцето....страхотно е! Много е красив...умен ...просто е уникален въпреки че е среден шпиц...

а и междудругото нито е болен ниро е нищо напълно здрав е! :)

#18 Потребителят е офлайн   kootko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 07-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Развъдник ДемиДиор - померан и малък шпиц

Публикувано: 20 January 2012 - 10:19 PM

Показване на мнениетоversace, в 20 January 2012 - 10:06 PM, написа:

Показване на мнениетоversace, в 20 January 2012 - 10:05 PM, написа:

Показване на мнениетоrenink, в 16 January 2012 - 09:07 AM, написа:

Показване на мнениетоversace, в 15 January 2012 - 07:07 PM, написа:

Здравейте! Искам да попитам има ли някой който да продава померани? Защото на мои близки няколко пъти им се случва да закупят померан от развъдник и се оказва,че не е померан ,а среден шпиц.
Моля ако някой продава или познава хора,които продават,но наистина померанчета да ми пише.
Благодаря предварително !


А какво се случва с кученцата, след като не са померани :(

Ами какво става...много си е добре кученцето....страхотно е! Много е красив...умен ...просто е уникален въпреки че е среден шпиц...

а и междудругото нито е болен ниро е нищо напълно здрав е! :)

ами браво, много се радваме за кученцето.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни