Dog.bg Форуми : Мейн куун

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Мейн куун

#201 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 03 April 2017 - 09:51 AM

Уважаеми Мандарин, заради такива стопани като вас България е пълна с нежелани котенца "интересен микс".
Моля ви от все сърце, кастрирайте си котката и си я гледайте и си я обичайте, но не създавайте повече котенца, които също ще създават котенца и т.н. някакви миксове, при положение че не разбирате от породи, генетика, здраве и наследственост.
Тези хора, дето всяка пролет питат за котенца като ви се родят котенца ще се отметнат /ежедневно се случва в Бг/. Дори и да не се отметнат не се знае дали ще го гледат 15 години както трябва, дали няма и те да създадат някой страхотен "микс" и в крайна сметка вие да сте отговорни за едно 50тина котенца странен микс я изхвърлени, я живеещи в някой селски двор.
Моля ви, помислете си какво точно правите и какво би излязло от това.

П.п. Тези породи са създадени с труда на хора, водещи точно по изложби и следящи за спазването на правила в развъждането. Вие с едно движение ще зачеркнете всичко и ще развалите чертите на порода, която уж харесвате.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#202 Потребителят е офлайн   mandarin Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 09-March 17
  • Gender:Male

Публикувано: 03 April 2017 - 11:52 AM

Уважаема samotnata,
Аз също съм противник на неотговорното отглеждане и развъждане на домашни любимци. Гледал съм котка взета от улицата. Спасявал съм сляпо бебе коте изхвърлено в полето. Уверявам те, че това, което правя е добре обмислено и планирано. Малките котенца ще бъдат дадени на най-близките ни хора, такива с които се виждаме през ден. Мисля, че няма да е пробем да проследя как се грижат за тях. Говорили сме с тях, че всички котенца ще бъдат кастрирани и т.н.
Знам, че масата от хората у нас са безмозъчни и неадекватни, но се смятам за отколнение от нормата.

Относно породите, няма дори да започвам. Това, което харесвам на естествените породи като Мейн Куун и Норвежка горска е точно това, че не са продукт на безмозъчен inbreeding, защото на някой някъде си му било хрумнало, че котка без косми е адски яко нещо. Някой да ми каже, че котката ми не била достатъчно такава, каквато той си мисли, че трябва да бъде... Не искам да развалям добрия тон, затова ще спра тук.

Надявах се да получа предложение за помощ във форума, а не лекция, но явно съм сгрешил.

#203 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 03 April 2017 - 02:47 PM

За мен вие по нищичко не се различавате от безотговорните развъждащи. Няма човек, който да е плодил с цел котенцата да бъдат изхвърлени или с цел да допринесе за бездомната популация на котки. Но странно все така се получава. Тези ваши тоооолкова отговорни приятели защо и те не спасят по едно търсещо дом, а вие да не си заплодите котката за странна уникална смес и света да стане едно по-добро място?
Защото всички са като вас - единствени, уникални и отговорни, с единствените уникални и отговорни приятели, които няма никога да получат алергия или да заминат за чужбина или да имат бебе и котето да стане излишно, мдам.

Породата, макар и горе долу "естествена" е такава, защото някой я поддържа, докато вие се опитвате да я размиете. И да започваме и да не започваме това е факт, който колкото и да не ви харесва си е истината.

Та, както казах, заради хора като вас с добри намерения, нашата държава е пълна с породоподобни или не толкова подобни котенца, които са продукт на вашата или на детето на вашата котка.
Изглеждахте като интелигентен човек, затова се опитах като на такъв да поговоря и културно да помоля да преосмислите решението си.

Ако не успеете да го преосмислите - успех, пишете след 10 години да кажете как са котенцата....
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни