Dog.bg Форуми : купиране на ушите при САО

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

купиране на ушите при САО

#21 Потребителят е офлайн   Radja Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 19-January 12

Публикувано: 19 January 2012 - 08:26 PM

Орландо да не караш някакъв тежък грип с висока температура,пиеш ли ,си редовно лекарствата?Това с питането на кучетата направо изби рибата,ти имаш ли от твоите писменно съгласие ,че им е кеф да ги влачиш по изложби.предполагам те по собствено желание се ваксинират и направо треперят да си сложат чип.Преди да напишеш нещо не се ли опитваш да мислиш,темата е за САО ти и от това разбираш.Киноложкия ти гений направо няма равен.Некрасиво е да се разговаря така с представител на нежния пол,опитаи така на живо с мъж и съм сигурен ,че ще заемеш хоризонтално положение много бързо.

#22 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2012 - 10:56 PM

Показване на мнениетоAnna 3, в 19 January 2012 - 08:18 PM, написа:

О Коко,мечтай си.....


Ако живея на Белмекен например и за пазачи имам овчарски кучета бех им оДрязала ушите,защото срещите с вълци там са доста чести,но в града купирането просто си губи смисъла.


Ето и така можело значи :ba_025: Това разбирам като позиция, без " е сега ме ядоса" и пр. словесни еквилибристики!

Само не разбрах за какво да си мечтая ...:tb_195:
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#23 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2012 - 11:15 PM

Показване на мнениетоRadja, в 19 January 2012 - 08:26 PM, написа:

Орландо да не караш някакъв тежък грип с висока температура,пиеш ли ,си редовно лекарствата?Това с питането на кучетата направо изби рибата,ти имаш ли от твоите писменно съгласие ,че им е кеф да ги влачиш по изложби.предполагам те по собствено желание се ваксинират и направо треперят да си сложат чип.Преди да напишеш нещо не се ли опитваш да мислиш,темата е за САО ти и от това разбираш.Киноложкия ти гений направо няма равен.Некрасиво е да се разговаря така с представител на нежния пол,опитаи така на живо с мъж и съм сигурен ,че ще заемеш хоризонтално положение много бързо.



Трудно ми е да отговоря на задълбоченото ти изследване по темата. Трудно ми е също така да не сведа глава пред мъжкарлъка ти, новорегистрирании страшнико. И ей така за да си почеша пръстите - това за хоризонталното положение какво общо има с темата "да режем или да не режем ушите на САО"? Ако ми покажеш макар и косвена връзка между двете неща, обещавам най-тържествено да те поканя на тайно място да ми избиеш зъбите, да ми поскачаш трупешката на главата и там каквото още се сещаш, дето ще те задоволи и ще те накара да се почувстваш истински мъж. Обещавам и да не оказвам никаква съпротива, както и да не гледам, за да можеш да си останеш анонимен, което явно е твое силно желание. Ако ли не, влизай си с твоя си ник и не искай от мен обяснения.

За успокоение на широката публика тук, която искрено уважавам, да кажа: нямам никакви претенции да разбирам от САО, никога няма и да имам. Единственото което знам по въпроса е, че тези величествени кучета силно ми импонират и бих помогнал с каквото мога породата да има развитие у нас ...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#24 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2012 - 10:50 PM

Някой дали може да ками снимка на САО, на която не са купирани ушите?
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   ac milan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 16-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 02 June 2012 - 09:53 PM

снимката е от нета

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#26 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 June 2012 - 01:49 PM

Показване на мнениетоac milan, в 02 June 2012 - 09:53 PM, написа:

снимката е от нета


Благодаря! С уши ми харесват повече . . .
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   siom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 739
  • Регистрация: 16-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 14 June 2012 - 10:25 PM

Показване на мнениетоac milan, в 02 June 2012 - 07:53 PM, написа:

снимката е от нета
ТЕЗИ СА ОТ НАЙ ЧИСТОКРЪВНИТЕ САО.....МОСКОВСКИ БОКЛУЦИ....
User's Signature

"Патриот- това е нормалното ми агрегатно състояние!"-Николай Хайтов

#28 Потребителят е офлайн   radostin21 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 250
  • Регистрация: 16-March 06
  • Gender:Male
  • Location:гр.Варна

Публикувано: 17 June 2012 - 06:07 PM

Извадка от статията на "Към какво се стремим?" на Вадим Кацнельсон -Експерт FCI Украина.Превод Божидар Атанасов

"Мисля, че всеки би разбрал, че куче и уши – това е едно цяло. Не искаме да чуваме за генетично болни глухи бултериери. Искаме да видим и говорим за функционално куче. Разглеждаме устройството на ушите на две исторически породи: КО и САО, които благодарение на ушите си, инсинкта си и характера си съществуват вече 3000 години, преминавайки през войни, земетресения и наводнения. Ушите на КО са рисоко поставени и късо купирани. Хилядолетия!!!!!! И чобани и ******* и тези, ползващи ги за ловуване, са въвели обичай да се купират ушите, а понякога и опашките. Какво морално право имат европейските кинолози да изменят стандарта на друга държава и да нарушават национналната традиция на древни народи? Защо не впрягат арабският кон в каруца като муле или гежковоз? Ще ви отговоря: и арабските, и много други ценни коне не подлежат на никаква модификация и вмешателство от страна на „Зелените дебили”. За да се обязди млад кон, това е също насилие господа „зелени”(недоносчета). И какво за забраната за купиране на уши и опашки......Сигурен съм, че историята ще сложи всичко на място си. А ВИЕ ГОСПОДА ЗЕЛЕНИ СЕ ВЪРНЕТЕ КЪМ ЯДРЕНИТЕ ОТПАДЪЦИ И МЕСОКОМБИНАТИТЕ – ТАМ Е ИСТИНСКАТА СМЪРТ....
Ушите на КО са с триъгълна форма в некупиран вид, плътни и висящи. Те са поставени по-високо от външният ъгъл на окото. При азиатците некупираните уши са по-месести и ниско поставени. Не ми се е налагало да наблюдавам постановката на ушите със строга академичност. За съжаление се нагледахме на некупирани уши и опашки при разглежданите от нас породи и виждаме, че те не деградират заради тази промяната в екстериора(а това е грубо нарушение на екстериора и стандарта). Просто естетически погледнато породата е по-малко търсена и интересна.
Некупираните уши при КО и САО закриват ушната раковина, която не може да се проветрява и води до ушни заболявания, които с времето се превръщат в наследствени и водят до оглушаване. Ето това би било деградиране. Но кой ще го разбере тогава? Ще кажат, че им е оставено такова наследство.....Кое може да е по-глупаво от самата глупост? – Масова глупост....Като най-важен орган, ушите, както и носа, са съхранявали живота на тези животни векове, а когато още дивите кучета са станали спътници на човека,чийто отличителен белег както тогава, така и сега е неразумноста, те са се превърнали в негови очи и уши.....Как може да наречем съвременият човек разумен? Той нееднократно и постояно се намесва в законите на природата и нарушава рационалните основи на аборигените. ОСНОВИ – ПОЛАГАНИ ВЕКОВЕ!!!! Ще повторя по-горе казаното, че историята ще постави всичко на мястото си!!!!!! "


Като човек притежаващ и КО с уши и без ще кажа ,че екстериорът не е чак толкова забележим,но при КО самите игри са груби и точно от такива игри съм бил антибиотици за да спра инфекциите причинени от одрасване на вътрешната страна на ухото,да не говорим че от тогава и се получиха хронични проблеми с ушите на кучето.

Редакция.
Мод


#29 Потребителят е офлайн   Дидо Георгиев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 745
  • Регистрация: 26-November 10
  • Gender:Male

Публикувано: 27 July 2012 - 07:41 AM

Показване на мнениетоac milan, в 16 January 2012 - 09:49 PM, написа:

здравеите .взех си кученце порода САО с купирани уши ,но ушите са му доста големи почити не се личи че са му рязани.вапросат ми е ще можели да се купират отново след като навърши 3 мес и ще имали някакав проблем

И след толкова умни обосновани и разбира се емоционални савети какво решение взехте Вие? Купирахте или не ушите на вашето куче?

#30 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 27 July 2012 - 11:34 AM

[]На кавказци ушите купират малко след раждане,не че неможе след 3 месяца ,но тогава се режат при пълна упойка.Но накой му трябва това ,те се режат с цел ,да пазят стада от вълци и те да не ги хваштат за болезнени места .Така кавказец става поуязвим.Мойта беше с високо отрязани уши ,но това поскоро беше нейният чар.Купих я с такива уши,тогава на изложбах всички бяха с рязани уши.Но ние сега не ги взимаме да ни пазят от вълци ,следственно и уши няма за какво да им режим.Имах каракачанец с уши ,то не много се отличава от кавказец,беше красавец с уши.На снимка кавказска нао 7 месяца през 1992 през 1994 на 2 годинки и каракачанец през 2007,,който на 8 на 9 месяца на снимка.
Прикачена снимка]Прикачена снимка

Прикачена снимка
Прикачена снимка

#31 Потребителят е офлайн   Дидо Георгиев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 745
  • Регистрация: 26-November 10
  • Gender:Male

Публикувано: 27 July 2012 - 12:21 PM

Правилно, сега вълците са на 2 крака, от тях куче трудно ще ви опази
едни от наи хищните и опасни вълци на 2 крака са тези КОИТО ПРОДАВАТ кучета
Те често оставят ушите на кученцето неотрязани... Но пък режат ушите на куповачите и то до дъно и наистина за нищо ;)

#32 Потребителят е офлайн   ac milan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 16-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 27 July 2012 - 04:39 PM

Показване на мнениетоДидо Георгиев, в 27 July 2012 - 07:41 AM, написа:

Показване на мнениетоac milan, в 16 January 2012 - 09:49 PM, написа:

здравеите .взех си кученце порода САО с купирани уши ,но ушите са му доста големи почити не се личи че са му рязани.вапросат ми е ще можели да се купират отново след като навърши 3 мес и ще имали някакав проблем

И след толкова умни обосновани и разбира се емоционални савети какво решение взехте Вие? Купирахте или не ушите на вашето куче?

да купирах ушите на кучето след 3 месец с пълна упоика и без никакви усложнения

#33 Потребителят е офлайн   Дидо Георгиев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 745
  • Регистрация: 26-November 10
  • Gender:Male

Публикувано: 27 July 2012 - 05:57 PM

Правилно

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни