Dog.bg Форуми : купиране на ушите при САО

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

купиране на ушите при САО

#1 Потребителят е офлайн   ac milan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 16-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 16 January 2012 - 09:49 PM

здравеите .взех си кученце порода САО с купирани уши ,но ушите са му доста големи почити не се личи че са му рязани.вапросат ми е ще можели да се купират отново след като навърши 3 мес и ще имали някакав проблем

#2 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 17 January 2012 - 10:53 AM

това ли ви е най важното да му купирате ушите? :eg_033:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   Евтим Стамболов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 865
  • Регистрация: 23-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Велинград

Публикувано: 17 January 2012 - 11:06 AM

Показване на мнениетоac milan, в 16 January 2012 - 09:49 PM, написа:

здравеите .взех си кученце порода САО с купирани уши ,но ушите са му доста големи почити не се личи че са му рязани.вапросат ми е ще можели да се купират отново след като навърши 3 мес и ще имали някакав проблем

няма никакъв проблем дасе оправят наново от ветеринар :ba_025:
User's Signature

НИЕ СЕ РОДИХМЕ В ТАЗИ НОЩ КОГАТО РАЖДАШЕ ВЪЛЧИЦАТА СУТРИНТА ПОД РЕВ НА ЛЪВ НИ ДАДОХА ИМЕНА

#4 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 17 January 2012 - 05:28 PM

Показване на мнениетоac milan, в 16 January 2012 - 07:49 PM, написа:

здравеите .взех си кученце порода САО с купирани уши ,но ушите са му доста големи почити не се личи че са му рязани.вапросат ми е ще можели да се купират отново след като навърши 3 мес и ще имали някакав проблем

Освен че е забранено, няма проблем!
И докато го правите , поискайте да купират и вашите уши - ще ви носи точно същата полза , каквато и на кучето.
Научно доказано е!

#5 Потребителят е офлайн   ac milan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 16-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 17 January 2012 - 06:38 PM

повечето сао са с куширани уши както и много други породи им купират ушите не мисля че е проблем за кучето.

#6 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 18 January 2012 - 05:45 PM

Надявам се че сте интелигентен и мислещ човек, затова отговарям.

Когато правите нещо , замсилете се защо го правите.
Традицията на купиране на уши е от времето на кучешките боеве. И някои специфични видове лов. Премахват се тези чувствителни части от тялото , нараняването на които опричинява болка , а пък наличието им не е съществено са победа в бой.
Приемам че сте нормален човек и не сте си взели куче за боеве.
Виждали ли сте кучета с лакирани нокти и пръстенчета на краката? Купирането за красота е също като лакирането на ноктите на кучетата за красота. Представете си някоя малка лигла , която настоява да инкрустира ноктите на кученцето си с диаманчета. Разбира се , че може да го направи. Но какво дава това на кучето? И какво ви е мнението за това момиче? Искате ли да сте на същото ниво? Да изглеждате като някакъв лигльо / лигла, които не се чувства достатъчно мъжествен/ женствен , ако кучето му не изглежда като бойно куче? Защо тогава го правите?

И другата страна на нещата - ушите са отвори отстрни малко отгоре на главата на кучето и ушнят канал слиза надолу. Опитайте се , някога , когато вали дъжд да си извъртите главата и да стойте така, че да ви капе. А на кучетата и двете уши са така! Или да си държите очите отворени, без да ги присвивате, когато вятърът духа срещу вас и не се предпазвайте от праха. Или си представете , как ще се чувствате , ако нямате нос , които скрива отворите отпред на личето ви , а само две дупки, които не можете да предпазите.
Ами това е което правите на кучето си.
представете си колко и дали е безопасно за нещо толкова важно като ушите ( или очите , няма значение ) да нямат покритие.

Да не говорим, че ушната мида има функция да насочва и усилва звука. Не сте ли виждали как стари хора като недочуват слагат ръка зад ухотo?. А кучетата си извъртат ушите като пеленгатори.

Така че с купирането на ушите постигате две неща : Кучето ви няма как да усили доловения шум , защото няма ушни миди, които да завърти . Kучето ви ще е предразположено към ушни инфеции , защото ушните му канали са открити и няма какво да ги предпазва.

Има неща които хората повтарят без да имат научна стойност. И само защото някои някога е правил така, не значи , че има смисъл и вие да го правите.

И в заключения , да повечето САО ( средно азиатска овчарка) са с купирани уши . Защото са от Средна Азия. Сетете се кой държави за в средна азия ( повечето завършват на " -стан" ) Oпитайте се да се сетите за нещо напредничаво , което е дошло от там в последните два века. Направете си едно google търсене и вижте снмки от действителността в тези страни. И с ръка на сърцето кажете , че това ви харесва и затова им подражавате , купирайки ушите на кучето си.

#7 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 January 2012 - 06:22 PM

greeneyed, доста забавен ферман.
Азиатецът е куче с ниско поставени уши и определено не му влиза вода в ушите, когато вали :ab_041: А това с мърдането на ушните миди също беше доста увлекателно. Най-податливи на ушни инфекции са кучетата с дълги уши, между другото. ;)
Виждам, че сте доста компетентна, но все пак да си знаете, че думите в множествено число в българския език никога не завършват на Й.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 18 January 2012 - 07:57 PM

Показване на мнениетоshadow, в 18 January 2012 - 04:22 PM, написа:

Виждам, че сте доста компетентна, но все пак да си знаете, че думите в множествено число в българския език никога не завършват на Й.

Хаха, следващия път ще му кажа на кирилизатора да внимава дали имам предвид единствено, или множествено число. Да не говорим, че и ударения никога не ми пише върху и-тата, та не се знае кога и говоря и кога и говоря

Показване на мнениетоshadow, в 18 January 2012 - 04:22 PM, написа:

greeneyed, доста забавен ферман.
Азиатецът е куче с ниско поставени уши и определено не му влиза вода в ушите, когато вали :ab_041: А това с мърдането на ушните миди също беше доста увлекателно. Най-податливи на ушни инфекции са кучетата с дълги уши, между другото. ;)

То и на човек няма да влезе от дъжда , дори ако си завърти главата. Затова му и предложих. Да не мислиш че ще го накарам да си напълни ушите с вода? :ab_041: Обаче е дразнещо.
Това с мърдането на ушната мида и усилването на звука си е част от физиката и от биологията. Не мога да си го припиша като заслуга .
И точно както казваш , инфекциите на ушите са най-характерни за кучетата с дълги уши , но точно на тези кучета ушите не се купират: кокери , пудели, блудхаунди, ( виж, " у" не е буквата която исках от кирилизатора :dry: ) дакели.

Хайде някой да каже няколко причини в полза на купирането . Ама доказани научно. ( Tова че фуния усилва звука е научно доказано :smile: ) А не от типа "Плюене в пазвата предпазва от уруки , защото едни баби в Tуркменистан така казват"

#9 Потребителят е офлайн   Anna 3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1716
  • Регистрация: 11-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Велинград

Публикувано: 18 January 2012 - 08:07 PM

Защо пък трябва някой да казва или доказва каквото и да е?
Въпрос на личен избор е дали ще си режеш ушите на кучето или не,на кой като му харесва.
Плюсове и минуси има и при двата случая. САО с купирани уши е толкова обичайна гледка,че никой не се замисля защо,поради какво и т.н.
User's Signature

" НЕВЕДОМИ СА ПЪТИЩАТА ГОСПОДНИ "

#10 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 18 January 2012 - 10:21 PM

Показване на мнениетоAnna 3, в 18 January 2012 - 08:07 PM, написа:

Защо пък трябва някой да казва или доказва каквото и да е?
Въпрос на личен избор е дали ще си режеш ушите на кучето или не,на кой като му харесва.
Плюсове и минуси има и при двата случая. САО с купирани уши е толкова обичайна гледка,че никой не се замисля защо,поради какво и т.н.



Изключителен довод, че и умен и логичен, Ана3 ... то и в Африка гледката на деца с отрязани ръце или крака е толкова обичайна,че никой не се замисля защо,поради какво и т.н. ... откак свят светува хората вършат зверства и безчинства в името на собствената си угодия... и нас ни принуждаваха да купираме опашките на ротвайлера ей така, щото го искал стандартът. Е, намериха се едни мислещи люде и вече всичко си му е на място на ротвайлера...ти да видиш - чудо!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#11 Потребителят е офлайн   Трак Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 11-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 18 January 2012 - 10:29 PM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 18 January 2012 - 10:21 PM, написа:

Показване на мнениетоAnna 3, в 18 January 2012 - 08:07 PM, написа:

Защо пък трябва някой да казва или доказва каквото и да е?
Въпрос на личен избор е дали ще си режеш ушите на кучето или не,на кой като му харесва.
Плюсове и минуси има и при двата случая. САО с купирани уши е толкова обичайна гледка,че никой не се замисля защо,поради какво и т.н.



Изключителен довод, че и умен и логичен, Ана3 ... то и в Африка гледката на деца с отрязани ръце или крака е толкова обичайна,че никой не се замисля защо,поради какво и т.н. ... откак свят светува хората вършат зверства и безчинства в името на собствената си угодия... и нас ни принуждаваха да купираме опашките на ротвайлера ей така, щото го искал стандартът. Е, намериха се едни мислещи люде и вече всичко си му е на място на ротвайлера...ти да видиш - чудо!

:ba_025:
User's Signature

Влизам тук за да разбера подробности за породата и мероприятията който клубът провежда !

#12 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 19 January 2012 - 02:07 AM

Показване на мнениетоAnna 3, в 18 January 2012 - 06:07 PM, написа:

Защо пък трябва някой да казва или доказва каквото и да е?
Въпрос на личен избор е дали ще си режеш ушите на кучето или не,на кой като му харесва.
Не е въпрос на личен избор. Незаконно е. Забранено е от закон. И на ветеринарите им е забранено да го правят.
Освен ако под личен избор разбирате , че и престъпленията могат да са личен избор , така - да.

Плюсове и минуси има и при двата случая. И какви са плюсовете при купирането? Ако никoй не е доказал плюсове ,а а ветринарните лекари по света са единодушни, че ако има ефект, той е отрицателен , кое ви кара да твърдите , че има плюсове?САО с купирани уши е толкова обичайна гледка,че никой не се замисля защо,поради какво и т.н. Именно! Замислете се най-после!


#13 Потребителят е офлайн   Anna 3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1716
  • Регистрация: 11-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Велинград

Публикувано: 19 January 2012 - 08:59 AM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 18 January 2012 - 08:21 PM, написа:

Показване на мнениетоAnna 3, в 18 January 2012 - 08:07 PM, написа:

Защо пък трябва някой да казва или доказва каквото и да е?
Въпрос на личен избор е дали ще си режеш ушите на кучето или не,на кой като му харесва.
Плюсове и минуси има и при двата случая. САО с купирани уши е толкова обичайна гледка,че никой не се замисля защо,поради какво и т.н.



Изключителен довод, че и умен и логичен, Ана3 ... то и в Африка гледката на деца с отрязани ръце или крака е толкова обичайна,че никой не се замисля защо,поради какво и т.н. ... откак свят светува хората вършат зверства и безчинства в името на собствената си угодия... и нас ни принуждаваха да купираме опашките на ротвайлера ей така, щото го искал стандартът. Е, намериха се едни мислещи люде и вече всичко си му е на място на ротвайлера...ти да видиш - чудо!



Това не е довод коки,както виждаш не заставам нито зад купирането,нито за некупирането,въпрос на личен избор е. Аз лично не бих рязала ушите и опашките на кучетата ми. Освен ако вече не е сторено преди да ги взема.



Глей ся........тук вече ме ядоса яко....Как може даже да ти мине през мозъчето да сравняваш нещастни ,осакатени дечица с куче с рязани уши....ти нормален ли си или ??? Не искам изобщо да мисля да го коментирам повече това .......
User's Signature

" НЕВЕДОМИ СА ПЪТИЩАТА ГОСПОДНИ "

#14 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2012 - 10:20 AM

Показване на мнениетоAnna 3, в 19 January 2012 - 08:59 AM, написа:

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 18 January 2012 - 08:21 PM, написа:

Показване на мнениетоAnna 3, в 18 January 2012 - 08:07 PM, написа:

Защо пък трябва някой да казва или доказва каквото и да е?
Въпрос на личен избор е дали ще си режеш ушите на кучето или не,на кой като му харесва.
Изключителен довод, че и умен и логичен, Ана3 ... то и в Африка гледката на деца с отрязани ръце или крака е толкова обичайна,че никой не се замисля защо,поради какво и т.н.
Това не е довод коки,както виждаш не заставам нито зад купирането,нито за некупирането,въпрос на личен избор е. Аз лично не бих рязала ушите и опашките на кучетата ми. Освен ако вече не е сторено преди да ги взема. Глей ся........тук вече ме ядоса яко....Как може даже да ти мине през мозъчето да сравняваш нещастни ,осакатени дечица с куче с рязани уши....ти нормален ли си или ??? Не искам изобщо да мисля да го коментирам повече това ..


Глей ся, муцунка, нещо много се палиш, че да водиш смислен разговор с Кокито ... нито си последна спирка на трамвая, нито някога ще бъдеш, без значение КАКВО НА ТЕБ ТИ ХАРЕСВА И КАКВО НЕ.

И сега внимавай много с умната си главица: НЕЗАЕМАНЕТО НА ПОЗИЦИЯ в твоя случай е именно заемане на позиция. Позицията на щрауса.

И да ... по своя смисъл и съдържание, зверствата към животни и към хора са един и същи вандалски акт. Или сега ще ми кажеш, че онази Мима от Дряново, на която някакъв садист отряза наживо краката е изпитвала по-малко страдание от детето, на което с мачете са му отрязали ръката, ей така, просто щото е от другото племе ... не се и опитвай дори, мила ... това, че самозабравили се индивиди като теб поставят страданието на едно същество на по-долно стъпало от своето собствено, с нищо не те прави по-различна от клакьорите, поддържащи тезата: "ми режем, щото така ми харесва..."

Ай със здраве, както обичате да си казвате тук във форума, наместо да си се напсувате, както най-ви се ще :rc_036:
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#15 Потребителят е офлайн   Anna 3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1716
  • Регистрация: 11-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Велинград

Публикувано: 19 January 2012 - 10:44 AM

Сдържай се ако обичаш и си спести обидите и иронията,защото не си ти човека....

ДЕЧИЦА С ОДРЯЗАНИ КРАЙНИЦИ НЕ СА ОБИЧАЙНА ГЛЕДКА И НИКОГА НЯМА ДА БЪДАТ!!!!


ПП Позицията ми е ясна,но щом на теб не ти е-аз съм против резането на уши!!!




Ти какво правиш във форум където се псуват??? Що не си търгуваш ротвайлерите някъде другаде и спреш да се бъркаш тук,където по твое мнение пишат селяни,самозабравили се и какво ли още не,стой си в твоя гьол,където всичко е перфектно,що щеш тук?
User's Signature

" НЕВЕДОМИ СА ПЪТИЩАТА ГОСПОДНИ "

#16 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2012 - 12:12 PM

Показване на мнениетоAnna 3, в 19 January 2012 - 10:44 AM, написа:

Сдържай се ако обичаш и си спести обидите и иронията,защото не си ти човека....

ДЕЧИЦА С ОДРЯЗАНИ КРАЙНИЦИ НЕ СА ОБИЧАЙНА ГЛЕДКА И НИКОГА НЯМА ДА БЪДАТ!!!!

ПП Позицията ми е ясна,но щом на теб не ти е-аз съм против резането на уши!!!

Ти какво правиш във форум където се псуват??? Що не си търгуваш ротвайлерите някъде другаде и спреш да се бъркаш тук,където по твое мнение пишат селяни,самозабравили се и какво ли още не,стой си в твоя гьол,където всичко е перфектно,що щеш тук?



О! Вмъкна и тънката "СЕЛСКА" струна в евтините си писания :ba_025: Нима очакваш уморените от интриги списващи тук да ти се вържат на опитите да блеснеш, уж защитавайки някаква отдавна изгубена кауза...

Че и на лични се пробваш с психоанализи по мой адрес ... по-спокойно, припомняй си по-често, че не си последна спирка ...:tb_195: А що пиша тук ли ... ми щото освен нашите си черни кучета, обичам и българските овчарски кучета


И да: ОТРЯЗАНИ, не ОДРЯЗАНИ, г-жо психолог ...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#17 Потребителят е офлайн   Anna 3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1716
  • Регистрация: 11-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Велинград

Публикувано: 19 January 2012 - 02:24 PM

Спри да се пениш,защото наистина ще взема да те пратя на психолог,толкова си агресивен,а нямаш никаква причина.....
Евтини или не,всеки е свободен да пише каквото си ще,но никой няма право да обижда.
Дръж си езичето зъд зъбките,защото не отива на мъж,да кряка като кокошка по форумите и да сипе обиди по адрес на хора,които не познава.
не съм търсила диалог с теб,още по-малко размяна на реплики,ти сам започна,време е да спреш.
User's Signature

" НЕВЕДОМИ СА ПЪТИЩАТА ГОСПОДНИ "

#18 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2012 - 04:19 PM

Показване на мнениетоac milan, в 17 January 2012 - 06:38 PM, написа:

повечето сао са с куширани уши както и много други породи им купират ушите не мисля че е проблем за кучето.


Проблем е, че причиняваш огромно страдание на животното за кефа и угодията си. Проблем е, че никой не се интересува от мнението на кучето, на което СПОРЕД ТВОЯ ИЗБОР за втори път тябва да бъдат осакатявани ушите. Проблем е, че е забранено със закон, а ти си на път да го погазиш, без да ти дреме на тва. Проблем е, че задаваш въпроси, на които вече си имаш готовия отговор и предварително взетото решение...:ea_103: ... много проблеми

Показване на мнениетоAnna 3, в 19 January 2012 - 02:24 PM, написа:

Спри да се пениш,защото наистина ще взема да те пратя на психолог,толкова си агресивен,а нямаш никаква причина.....
Евтини или не,всеки е свободен да пише каквото си ще,но никой няма право да обижда.
Дръж си езичето зъд зъбките,защото не отива на мъж,да кряка като кокошка по форумите и да сипе обиди по адрес на хора,които не познава.
не съм търсила диалог с теб,още по-малко размяна на реплики,ти сам започна,време е да спреш.


Леко, леко да не спукаш някой кръвоносен съд, госпожа ... това, че не виждаш причината да се забавлявам с подскоците ти, наричайки написаното от мен агресия, не спира да ме забавлява.

И в крайна сметка ми пиши или тук или само на лични, че ми стана доста шизофренично да ми пишеш полулюбезно там, а тук да си страшна и обидена тигрица ...

Припомням за трети път: " ... всичко друго освен любовта ще те съкруши ... НЯМА КАК ВИНАГИ ДА СМЕ ПРАВИ ..."
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#19 Потребителят е офлайн   Angelchosko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 02-January 12

Публикувано: 19 January 2012 - 05:28 PM

До колкото знам се режат за да не могат да бъдат захапани от друго животно било то вълк или куче.Ще ми дадете ли снимка на САО,на което ушаците не са му купирани. :dry:

#20 Потребителят е офлайн   Anna 3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1716
  • Регистрация: 11-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Велинград

Публикувано: 19 January 2012 - 08:18 PM

О Коко,мечтай си.....


Ако живея на Белмекен например и за пазачи имам овчарски кучета бех им оДрязала ушите,защото срещите с вълци там са доста чести,но в града купирането просто си губи смисъла.
User's Signature

" НЕВЕДОМИ СА ПЪТИЩАТА ГОСПОДНИ "

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни