Dog.bg Форуми : Доберман

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (208 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Доберман

#21 Потребителят е офлайн   daroteka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 226
  • Регистрация: 11-January 05

Публикувано: 01 March 2005 - 02:47 PM

за съжаление Вече не са модерни в София виждам само старци, тук таме младеж, за бебоци маи са в затворено общество.
Абсолютни кучета тотално подчинение не се изисква, но голямо сърце задължително
Погледа и ем страшен /дълбок, самоуверен и предан / приятелски/.
По някога си мисля че съм се държал много кофти с него, /особено един път когато го наритах за това че не иска да седне в една дълбока локва не изпълнява команда, млади хора и за да се покажем правим глупости ритници ,Да ама не това е било около 3 1/2 годишната му възраст. Аналогичен случай след около почти 2 год. вече разбрал истината за приятеля го накарах да седне в един поток но аз бях седнал първи и 40 мин. във водата, мръднах аз не той.......
Супер са пожелавам на всеки който гледа да получи повече от това което взех аз
Останах с впечатлението, че мразят НО и Ротвайлери, дори децата му ги мразеха не съм се интересувал но мисля че има някаква несъвместимост

Сега гледаме САО и дано като сме помъдрели да се справим по добре

Успехи w)

#22 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 02 March 2005 - 11:51 AM

Наистина си имал прекрасен приятел, и съм сигурна че макар и строгостите към него той те е обичал с цялото си сърце!Това, което гледах аз за много малко време ми показа колко вярно може да бъде едно куче, представям си ако беше останал за повече при мен w)
А за малкото бебоче, което е продължило вашата кучешка традиция ще четем и ще се радваме на бебощините, както и на другите азиатчета b)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#23 Потребителят е офлайн   Tyson Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 13-January 05

Публикувано: 10 March 2005 - 09:21 AM

Ще си позволя да се върна малко назад в темата, но сега попаднах на нея. Твърдението, че Добермана е селекциониран от безпородни кучета намирисва на неспортсменско сравнение с останалите породи. Не искам да обидя никого, и се надявам да греша с гореизложеното си мнение. Тази прекрасна порода има своите хроникьори, което е описано в специализираната литература. Вярно е, че Ф.Л. Доберман не е оставил никаква документация. Стъпките на неговата работа са частично въстановени по- късно от големият му син. Предполага се, че е използвал и безпородни кучета с определени данни, тъй като е отговарял за местният приют. При по нататъчната селекция много точно е маркирано участието на грейхаунд и манчестерски териер, еднократно и за двете породи. За ротвайлер и босерон въпроса е спорен, най вероятно става въпрос за техен общ, филогенетично по стар предшественик. Факта, че съвременната популация / говоря за качествените екземпляри!!! /, е изравнена по екстериор и характер, говори достатъчно за селекционерите на породата. За съжа ление в България представата за Добермана е погрешна, както по отношение на външния му вид, така и относно характера, респективно подхода при обучение и общуване с него. При наличие на интерес от СЕРИОЗНИ почитатели на тази прекрасна порода, ще се радвам да продъжим тази тема.

#24 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 10 March 2005 - 12:25 PM

Tyson, има ли в България добермани на ниво за изложби по чужбина? Тоест има ли добри добермани тук?
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#25 Потребителят е офлайн   Tyson Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 13-January 05

Публикувано: 11 March 2005 - 10:27 AM

Има, но не могат да се преброят на пръстите на едната ръка/ засега/. Тенденцията обаче е положителна, оказа се че има сериозни и образовани фенове на тази порода у нас, има и такива, които да им помагат. Ако всичко е наред, до година- година и половина трябва да има нови попълнения на нашето поголовие, и то от доста висока класа. Поне така се чува. Иначе "добчовци" с документи за произход-дал господ! Но масата от тях с труд се вмества в породния тип, да не говорим за оценяване. За това своята лепта внесоха "борсите-вносителки", казвал съм го и ще го казвам публично, винаги, когато имам повод за това. Уверен съм, че уважаемите участници във форума споделят моето мнение. Да останвим качеството, повечето внесени животни са със съмнително автентични документи. Малко се отклоних от темата, но считам, че трябва да говорим по често за тези "господа", защото те са прът в колелото на кинологията. Та има немалко внесени добермани с порочен характер, за екстериор да не говорим, които изградиха у по принцип невинния редови гражданин крайно погрешна представа за породота. В световен аспект селакцията също е търпяла своите спадове, но по това време у нас за повечето хора "кинология" е било абстрактно понятие.

#26 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 11 March 2005 - 10:52 PM

Аз по едно време гледах някаква обява за внесено от Гърция доберманче на 3,5 месеца, което го продаваха за 60лева...малко се съмних в произхода му за да го дават на такава цена, но случаи всякакви... А иначе аз в началото на моятта страст кучетата се бях замислила за тези борси...сега си обяснявам обаче някои неща. Кой нормален селекционер ще даде куче от чужбина на борса? Просто ми се струва малко нелогично, особено за уверенията за качество.
А как са го измислили това за черепа и коста на главата след 7мата или 9та година?
Радвам се, че има фенове на тези кучета тук! Напоследък виждам само старци с вече престарели добермани в не много добро здраве, побелели,слаби и куцащи. А като гледам в приютите на Германия какви хубави добермани има... Всъщност аз знам, че в Русе са доберманите-за София знам само този, който посещава занятията на клуб сириус, и несъм го виждала на живо все още...но от снимките изглежда сладурче b) w)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#27 Потребителят е офлайн   Tyson Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 13-January 05

Публикувано: 12 March 2005 - 04:33 PM

Май и той е от там, но не съм сигурен, не съм го и виждал. А какво се чува за тези Русенски добермани?

#28 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 12 March 2005 - 05:51 PM

Ами всъщност бях питала някой-честно вече не помня кой, има ли развъдник за добермани в България и ми казаха да попитам в клуба, който е в Русе и че там е имало човек, който се занимава с тях...И дотук ми е информацията...Да не би да си ти този човек? b)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#29 Потребителят е офлайн   rottweilerka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 25-February 05

Публикувано: 12 March 2005 - 06:36 PM

zdraveite,kakvo za ruse???kade e tozi klub?koi e 4oveka?kefq se i na dobermanite.4ao

#30 Потребителят е офлайн   Tyson Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 13-January 05

Публикувано: 13 March 2005 - 09:47 AM

В момента нямам куче, но да занимавам се и то активно, ходил съм на два световни шампионата, разбира се само кото зрител. Виждал съм, най добрите кучета в света на живо, така че е логично летвата ми за сравнение да е висока. Това не означава, че омаловажавам дейноста на българските кинолози. Мисълта ми е, че при наличие на мотивирани и грамотни хора Добермани ще има!
Настоящия адрес на БРДК е известен и достъпен за всички и той е със Софийска адресна регистрация. В Русе клуб няма, или поне аз не знам за такъв b) .

#31 Потребителят е офлайн   Tyson Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 13-January 05

Публикувано: 13 March 2005 - 10:04 AM

Та явно не съм този "човек" за който някой говори s) .

#32 Потребителят е офлайн   Tyson Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 13-January 05

Публикувано: 14 March 2005 - 11:46 AM

Сайта dobermann.hit.bg посочен от Fase на 22.08.2004г. няма нищо общо с упоменатия малко по горе Български Републикански Доберман Клуб /БРДК/. Дали става въпрос за някой друг клуб? Освен това побликувания стандарт не е верен. И освен това, само на "контакт с нас" не може да се влезе?
ЗАЩО ЛИ?

#33 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 14 March 2005 - 03:42 PM

А сайт на клуба има ли?

Цитат

разбира се само кото зрител

Защо си само зрител, тоест защо нямаш куче?
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#34 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 14 March 2005 - 05:08 PM

добермани ---> Русе ---> Пламен Чубуров

Телефоните му за контакт можете да ги вземете от marten - Пламен извежда неговите САО по изложбите !

#35 Потребителят е офлайн   Tyson Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 13-January 05

Публикувано: 14 March 2005 - 05:31 PM

Куче нямам засега. А Пламен Чубуров е председател на БРДК и, както вече казах, неговите координати ги има навсякъде, дори и в нета и по списанията. Той има добермани, познаваме се лично, т.е. Tyson и Пламен Ч. са различни физически лица /аз не съм той b) /. Сайт на клуба няма.
Благодаря ви все пак, че не ме оставихте да си говоря сам l) !

#36 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 14 March 2005 - 06:05 PM

Защо да си говориш сам?
А за куче мислиш ли да си взимаш?
Аз се чудя дали някога България ще може да организира подобна изложба:
Качена снимка
Качена снимка w)

А къде мога да намеря снимки на добермани с опашка? Аз намерих няколко, но са само:
Качена снимка
нещо подобно...
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#37 Потребителят е офлайн   Tyson Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 13-January 05

Публикувано: 15 March 2005 - 05:11 PM

www.von-nemesis.de например, и въбще немските сайтове.

#38 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 15 March 2005 - 06:21 PM

10х!
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#39 Потребителят е офлайн   Tyson Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 13-January 05

Публикувано: 16 March 2005 - 07:20 PM

Харесват ли се доберманите с опашки? А с уши?

#40 Потребителят е офлайн   Tyson Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 13-January 05

Публикувано: 16 March 2005 - 07:30 PM

allevamentodicampovalano.com също не е за изхвърляне r) !

  • (208 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни