Dog.bg Форуми : Доберман

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (208 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Доберман

#1 Guest_bLaCk_*

  • Група: Гости

Публикувано: 22 August 2004 - 12:51 PM

Доберманът е единствената порода куче, чиято насоченост е да бъде бодигард на своя стопанин. Интелигентен, лесно податлив на обучение, силен и ловък той живее с желанието да служи на човека. Пълен с енергия, весел и общителен той създава здрава връзка със своето човешко семейство и особено с избрания човек, който остава единствен за него за цял живот. Доберманът съществува за да бъде до стопанина си, да се грижи за него и да пази неговия живот. Той е винаги готов за схватка с неприятеля, но всъщност в къщи е просто Вашият домашен любимец . Доберманът е част от Вашата глутница и не вярва на никой чужд. Затова партньорството, което ще започнете с Вашия доберман е за цял живот - истинско и здраво.

Споделете за вашите добермани ще се радвам да науча нещо повече за тях. Някой ако може да ме посъветва откъде да си взема доберман с родословие и за какви пари. А също ми е интересно какво мислите за мита че след определена възраст черепът им спира да ръсте, но мозъкът - не. Вследствие на което някаква кост им се забива в мозъка и те се побърквали... на мен лично ми звучи абсурдно... но искам да чуя и вашето мнение ...

Поздрави !

#2 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 22 August 2004 - 02:09 PM

Голямо куче е добермана ! За черепа - не е вярно. Познавам много хора с добермани на възраст и няма и следа от злоба или нещо такова. Но съм любител, не специалист все пак. За породисти добермани ще разуча и ще ти пиша тук. Имам един приятел с разкошен доберман на три години, разхожда го в парка Заимов, София, така че като се върна ще го видя и ще разпитам, ако не ти е късно. Надявам се и други приятели на тази порода да ти пишат, така че ... ще се радвам да говорим за тази порода.

#3 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 22 August 2004 - 02:41 PM

Цитат

Доберманът е единствената порода куче, чиято насоченост е да бъде бодигард на своя стопанин. Интелигентен, лесно податлив на обучение, силен и ловък той живее с желанието да служи на човека. Пълен с енергия, весел и общителен той създава здрава връзка със своето човешко семейство и особено с избрания човек, който остава единствен за него за цял живот. Доберманът съществува за да бъде до стопанина си, да се грижи за него и да пази неговия живот. Той е винаги готов за схватка с неприятеля, но всъщност в къщи е просто Вашият домашен любимец . Доберманът е част от Вашата глутница и не вярва на никой чужд. Затова партньорството, което ще започнете с Вашия доберман е за цял живот - истинско и здраво.

Споделете за вашите добермани ще се радвам да науча нещо повече за тях. Някой ако може да ме посъветва откъде да си взема доберман с родословие и за какви пари. А също ми е интересно какво мислите за мита че след определена възраст черепът им спира да ръсте, но мозъкът - не. Вследствие на което някаква кост им се забива в мозъка и те се побърквали... на мен лично ми звучи абсурдно... но искам да чуя и вашето мнение ...

Поздрави !

Здравей

Ето линк за сайта на клуб Доберман в България. Те могат да ти помогнат за куче.

Относно коста която се забива в главата е порения мит. Пълна глупост. Същя като мита че женското куче трябва задължително да роди иначе лошо :).

Успех

#4 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 24 August 2004 - 09:53 AM

Здрасти
Аз бих ти препоръчала да си вземеш доберман от Сърбия хем близо хем качеството е супер :развъдник " Masterhof " там е европейския шампион от 2004г. в Барселона страхотно куче заедно пътувахме и мога да каже че от далече вдъхва респект с мускули,характер и възспитание. Негова дъщеря стана BIS на цялото европейско във възраст от 6 -9м.
Ето и линка: Masterhof kennel Rade Vesic

Успех с избора

#5 Guest_bLaCk_*

  • Група: Гости

Публикувано: 24 August 2004 - 05:52 PM

Хм благодаря за предложението но нямам възможност да си взема от Сърбия..
Бих искал да си взема от София, но не знам точно от къде..

#6 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 24 August 2004 - 10:01 PM

Ти си знаеш...тогава питай в клуба мисля че в Русе развъждаха добермани

#7 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 26 August 2004 - 10:12 PM

Ако имаш желание, подай обява в сайта. Мисля, че ще ти отговорят.

#8 Guest_ines@gbg.bg_*

  • Група: Гости

Публикувано: 29 August 2004 - 01:14 PM

hi.
az iskam da si vzema ky4e,no niamam predstaa kvo da bade.
moje li da mi kajete kak se razbira dobermana s kotka ybiec?
kajete mi za navicite my o6te za xaraktera.

#9 Guest_bLaCk_*

  • Група: Гости

Публикувано: 30 August 2004 - 11:58 AM

Здравей!
Добермана е много добър избор за апартамент. Въпреки че има внушителни размери, когато си е в къщи той не създава никакви проблеми. Има къс косъм без миризма, което е още един +.
Ако кученцето е добре обучено може да се превърне в много добър пазач. Трябва от малко да се социализира за да не се отнася агресивно с непознати, а само да защитава стопанина си, което му е природна даденост. Мъжките са по-агресивни, те се привързват повече към стопанина, докато женските - към дома. Имат нужда от много разходки, защото те са кучета изпълнени с енергия, която трябва да изразходват. По принцип се разбират с другите животни в къщи, но котката не се знае как ще го възприеме. За съжаление добермана има и отрицателни качества - често страда от болести, от тиипа на микозите, опадане на козината, сърдечни проблеми ...

#10 Guest_ines@gbg.bg_*

  • Група: Гости

Публикувано: 30 August 2004 - 05:20 PM

blagobaria ti mnogo mi pomogna.
a imam o6e niakolko vaprosa:
-ima li na4in da ne boledyva?
-ako primerno sytrin ili obet ne bade izvedeno 6e lae li dokato ne bade izvedeno?
-koi pol e po podxodia6t?

#11 Guest_bLaCk_*

  • Група: Гости

Публикувано: 01 September 2004 - 03:48 PM

1. Ами, което можеш да направиш е да му даваш разнообразна храна, за да получава витамини. - можеш да му обогатяваш храната със зеленчуци, ориз<но без подправки, разбира се> и др. но не му давай човешка храна. Не го извеждай примерно в обедните жеги. Но ако кученцето си е с вродени проблеми не можеш нищо да направиш, затова като го избираш наблюдавай го и прецени дали е здраво.
Виж Тук
2. Сутрин трябва да бъде извеждано, за да може да си извърши физеологичните нужди...
3. Аз лично бих избрал мъжкар, защото женската се разгонва и кварталните помяри няма да се отделят и за миг от нея - а от тях лесно се пипват болести...

Ами това е, надявам се че сам ти помогнал. Ако имаш още въпроси - питай :)

#12 Guest_ines@gbg.bg_*

  • Група: Гости

Публикувано: 01 September 2004 - 09:42 PM

mnogo ti blagodaria naistina mnogo mi pomogna.
v momenta ne se se6tam za drygi vaprosi...

#13 Потребителят е офлайн   bLaCk Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 01-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 September 2004 - 09:53 PM

Кажи когато си земеш кученцето ...
на какъв добер си се спряла - черен или кафяв <а може би бял>
User's Signature

[br] Wu-Tang Clan Ain't Nuttin Ta Fuck Wit

#14 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 01 September 2004 - 10:39 PM

Доберманът е единственото куче, което е селекционирано от безпородни улични кучета. Вие кажете дали това е добро или не - аз нямам отговор за себе си.

#15 Потребителят е офлайн   bLaCk Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 01-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 September 2004 - 11:45 PM

Странно защо така си мислиш - добермана е селекциониран от Германски пинчер, Ротвайлер овчарско куче от областта Бос във Франция, Английска хрътка, Манчестерски териер, Дог, Ваймарнер и Пойнтер, --- това за тебе

Цитат

" безпородни улични кучета"
ли са?
User's Signature

[br] Wu-Tang Clan Ain't Nuttin Ta Fuck Wit

#16 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 29 January 2005 - 11:23 PM

Днеска си разглеждах някакви сайтове и попаднах на бял доберман...То се знае за мойте пристрастия към белите кучета, но доберманът ми е любима порода- в съчетание с любимия цвят става перфектно b) Само, че в такъв случай няма да бъде стандартен доберман, ами...
Та аз искам да се похваля с моето творение:
Качена снимка
Тук бяхме на кафе:)А тук е Рекси с майками l)
Качена снимка

Това куче е с много кофти история.Най напред някой безотговорен тъпак го е изхвърлил, като е бил на около 4-5 месеца в някакво поле посред зима. Една жена го намерила и го взела, но в къщи имала зло куче, което щяло да го разкъса ако го хване.И така жената решила да му намери стопани.От там го взимат голямо семейство с момче, което много искало доберман.Обаче нали знаете: Мамо,тате купете ми куче, аз ще се грижа за него и кучето все повече стояло само.Затова бащата на момчето реши да го подари на някой друг.Еми аз го взех в къщи.Запознах ги с мойто куче и си допаднаха, като исключим едно-две спречквания със счупени мои вещи, като огледала и тн;)Когато го взех, това куче беше все едно идва от джунглата.При толкова сменени собственици никой не се беше занимавал на едно седни да го научи и на прости хигиенни навици (като го взех беше на 10тина месеца).И така заех се.Превъзпитах го малко, научих го на доста неща, с което се гордея:) Моят приятел обаче е влюбен в тези кучета и...Накрая си останах без съществото, което толкова ме обичаше, че би направило всичко за да е с мене.Един ден, съвсем неочаквано за него се появи този...който вече сигурно обича колкото мен едно време и го отведе с влака, за което аз сега съжалявам.

Никога не си давайте кучетата!Те са си ваши и заслужават повече от обич!Човек осъзнава какво притежава, чак когато го загуби!Сега си останах само със спомените за него, но и научих, че повече никога няма да си дам животинчето!

Трябваше да си излея душата и да го разкажа някъде!Мерси за изслушването, на тези, които са го прочели ;)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#17 Потребителят е офлайн   daroteka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 226
  • Регистрация: 11-January 05

Публикувано: 28 February 2005 - 11:29 PM

DOBERMAN - ТАКА ДЕ повече няма да живеем с такъв
за мене е част от живота,
осинових един когато беше на 2г. и 2 м, децата ми го побъркваха, правеха всичко с него, беше най голям член на семейството, живели сме с кучета но с такова не сме, правилен подход подадена лапа и всичко остава завинаги
Когато го прибрах дилемата му беше или патрон или аз. Реших се и опитах, първо ме захапа, след това бой и така поред докато станахме сенки и така до края
Така, че всичко друго е глупост за породата
Ако взимате избягвайте руските линии, защото са предразположени към инсулт, но пък държат на студ. s)

#18 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 28 February 2005 - 11:38 PM

А знаеш ли нещо повече за състоянието на породата в България, или има ли някой в София който се занимава, защото знам, че в Русе има хора, но нищо повече.
Добермана между другото ме изумява с привързаността си към стопанина. Определено перфектно куче-бодигард, за каквото е и създадено.
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#19 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 March 2005 - 01:25 AM

Доберман

#20 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 01 March 2005 - 01:49 PM

Мерси!
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

  • (208 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни