Dog.bg Форуми : Не искам да се чувствам повече жертва

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Не искам да се чувствам повече жертва Помощ!!!

#181 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 March 2012 - 07:28 PM

Най-вероятно вързан на метър синджир, да джавка. Това ли е осигурената му служба?!
Дано не е така - пиши като видиш как са нещата.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#182 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 23 March 2012 - 07:34 PM

Да, преди да видиш, не знам какви идеи, виж какво става с кучоне, слаб-дебел, спихнат, как е.

#183 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 26 May 2012 - 06:32 PM

Дали има някаква информация по отношение обсъжданото кучо?Какво, защо и как?
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#184 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 14 July 2013 - 11:53 PM

Попаднах случаино на тази тема и след всичко прочетено имам два въпроса:

Вие серизно ли стигнахте до извода че жената е постъпила неправилно и сега не се знае какво е станало с "горкото" ротче?

Колко от вас са били нападнати когато са извели на разходка домашня си любимец?

Аз съм го преживяла,преди няколко години кучето ми беше буквално наръфано от две бездомни кучета,закърпихме го...раните му минаха с времето,но никога повече не се почуства спокоен навън,да не говоря за първите месеци когато буквално се напишкваше от страх ....

Или трябваше жената да загуби кучето си за да сме съпричастни!!!????
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#185 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 15 July 2013 - 12:04 AM

Забелязахте ли,че пишете в тема от преди 1 год?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#186 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 15 July 2013 - 01:58 AM

има ли някакво значение?

това може да се случи на някого утре и пак да си го оплюем...мислете преди да пишете или се поставете на мястото на другия поне за минута
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#187 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 15 July 2013 - 09:32 AM

:ab_041: само не със тоя тон ,че днеска съм с д-то нагоре :beer:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#188 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 15 July 2013 - 10:05 AM

Добро утро,тона ми е съвсем на ред...не пиша с главни букви,не обиждам никого,не съм ядосана
Просто съм разочарована как страница след страница нападателят стана жертва и жертвата нападател....
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#189 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 July 2013 - 04:33 PM

Миналата година нарочно не коментирах, защото се ядосах, но така и така темата е вдигната (а и аз също съм с д-то нагоре днес)... Значи, има един определен тип стопани, които винаги са ми били най-неприятни. Тип "Моето кученце е НАЙ, съкровището, маминкото, безценно, безгрешно, ма НАЙ бе!!! Всички други да мрат, ако искат, да не ми дишат въздуха на златцето!". Авторката на темата е баш представителка на тези, главата си залагам. Дето много обичат, ама само тяхното си, нали.

Когато си представител на този тип стопани, не разбираш кой знае колко от поведението на кучетата и си афектиран от неприятна случка, просто няма начин да погледнеш адекватно на ситуацията. Самото й описание на инцидента е сякаш чета криминален трилър от некадърен драскач. Толкова било страшно, разбираш ли, че не може да се опише с 2 думи ("Нападна ни ротвайлер по еди-какъв си начин, какво да правя?"). Тва са фермани. Кучето й е наричано само с лично име, "РотвайлЪръТ" навсякъде е споменат така, с главна буква, като главния злодей от филма. Нали обичаме щастливия край, този злодей трябва драматично да бъде унищожен от някой герой.

Жената е описала колко прекрасно и социално е кучето й, но също прочетох, че е започнала да крещи истерично преди ротвайлерът да се нахвърли:
"...и започнах да викам:"Викнете си кучето, на кого е това куче". Пред магазина имаше много хора и паркирали автомобили, всички гледаха какво се случваше и никой не реагираше. В този момент Ротвайлерът стигна до нас, хвърли се в/у Чародей..."
Не описва реакцията на кучето си в този момент - рота приближава, а тя крещи. То усеща, че стопанката не е ОК. До голяма степен реакцията на "нападателят" зависи от посрещането. Нейното куче спокойно ли е било междувременно, заинтригувано, изнервено или какво? Тя знае ли изобщо? Дали пък тя самата, с нейното притеснение, не е предизвикала този сблъсък между животните? От цяла глутница на улицата, рота се е нахвърлил само на нейното, доколкото разбрах. Защо?

Накрая пък писала, че може би ротвайлерът "хапел на игра", иначе щетите щели да са по-големи. Начи... вяра на приказки не хващай, както се казва.

Факт е, че сами животни нямат място по улиците, естествено, че жената е жертва. Но в писането й се чете такава злоба към ротвайлера, че на мен лично ми уби всякакво съчувствие. Ами животни са в крайна сметка. Взел си куче, трябва да си подготвен и за такива неприятни моменти. Като опищя света, че била крехка жена, пък тия страшни кучета, пък мъже й трябвали - ми що го взе тва куче?! Йоркито в чантата, мъжът под ръчичка и проблемът ти е решен! Няма да ти се налага да носиш ками (задължителен аксесоар за всяка крехка дама), лошите ротвайлери дори може да не видят "жертвата".
За всеобща изненада, гарантирам на жената, че "нежният" й пол не оправдава абсолютно нищо в случая. Освен, ако не уточни, че е блондинка... :md_064:

Нападали са ни и домашни кучета, и бездомни, не веднъж. Случвало се е и моето куче да нападне. Знам какво е усещането и до каква степен може да ти прескочи сърцето от ужас и в двете ситуации. Стигала съм до моменти, в които по чудо не съм скочила да бия стопаните накрая, ритала съм им кучетата и т.н. Но никога не съм избирала да хвърля куче в изолатор и да го намразя (направо да си го убия в този случай), защото ВЕДНЪЖ, инцидентно, е нападнало моето, докато аз дори не съм наясно какво точно се е случило.
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#190 Потребителят е офлайн   sazo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 19-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Горна Оряховица
  • Interests:всичко свързано с кучета

Публикувано: 16 July 2013 - 06:53 PM

На мен също ми се е случвал подобен инцидент,за който не съдя кучетата,които нападнаха моето ,а техният стопанин.Беше около 10 вечерта и вече беше тъмно,кучето вървеше пред мен на около 5 м.аз бях със фенер и в момента в който видях да светят очи на други кучета дадох команда СТОЙ след което го хванах и продължих.След няколко крачки до нас се озоваха 2 подобни на НОК кучета и едно по-малко на размери,но не и на възраст.2-те големи кучета очевидно бяха развълнувани,а малкото само вдигаше аларма.Идокато се душеха се появи запъхтяният им стопанин и те докато го видяха се нахвърлиха върху кучето ми,най-напред женското а след него и мъжкото,моето е женско.В този момент съжалявах,че си хванах кучето,защото стопанинът на двете кучета нямаше въобще поводи в него си,а така кучето ми по никакъв начин не можеше ни да се защити,ни да бяга.Едното хапеше врата другото задния крак,в опит да си защитя кучето ритнах едното но ефект нулев.Едвам едвам човекът се справи с кучетата си едното го беше обикрачил и държеше през шията,а другото държеше за козината ли за кво не знам.И започна да се тюхка,че не очаквал по това време да срещне хора затова нямал поводи.Виждах го че едвам си удържа кучетата и побързах да се махна,иначе ина мен ми се разправяше по-сериозно с него.После кучето ми едвам вървеше а стъпала въбще не можеше да качи така,че съм го носил до 4-я етаж на ръце а тя не е лекичка.Като се прибрахме в къщи видях пораженията отвътре на задния крак дупка от зъб до кокал и други по-малки рани.Този човек и тези кучета повече не съм ги виждал.Иначе моята си играе даже и с 3 НОК но мъжки,а към женски е малко резерве няма значение породата това го наблюдавам след случката иначе преди нямаше проблеми.

#191 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 16 July 2013 - 07:09 PM

Показване на мнениетоAttera, в 16 July 2013 - 04:33 PM, написа:

Миналата година нарочно не коментирах, защото се ядосах, но така и така темата е вдигната (а и аз също съм с д-то нагоре днес)... Значи, има един определен тип стопани, които винаги са ми били най-неприятни. Тип "Моето кученце е НАЙ, съкровището, маминкото, безценно, безгрешно, ма НАЙ бе!!! Всички други да мрат, ако искат, да не ми дишат въздуха на златцето!". Авторката на темата е баш представителка на тези, главата си залагам. Дето много обичат, ама само тяхното си, нали.

Когато си представител на този тип стопани, не разбираш кой знае колко от поведението на кучетата и си афектиран от неприятна случка, просто няма начин да погледнеш адекватно на ситуацията. Самото й описание на инцидента е сякаш чета криминален трилър от некадърен драскач. Толкова било страшно, разбираш ли, че не може да се опише с 2 думи ("Нападна ни ротвайлер по еди-какъв си начин, какво да правя?"). Тва са фермани. Кучето й е наричано само с лично име, "РотвайлЪръТ" навсякъде е споменат така, с главна буква, като главния злодей от филма. Нали обичаме щастливия край, този злодей трябва драматично да бъде унищожен от някой герой.

Жената е описала колко прекрасно и социално е кучето й, но също прочетох, че е започнала да крещи истерично преди ротвайлерът да се нахвърли:
"...и започнах да викам:"Викнете си кучето, на кого е това куче". Пред магазина имаше много хора и паркирали автомобили, всички гледаха какво се случваше и никой не реагираше. В този момент Ротвайлерът стигна до нас, хвърли се в/у Чародей..."
Не описва реакцията на кучето си в този момент - рота приближава, а тя крещи. То усеща, че стопанката не е ОК. До голяма степен реакцията на "нападателят" зависи от посрещането. Нейното куче спокойно ли е било междувременно, заинтригувано, изнервено или какво? Тя знае ли изобщо? Дали пък тя самата, с нейното притеснение, не е предизвикала този сблъсък между животните? От цяла глутница на улицата, рота се е нахвърлил само на нейното, доколкото разбрах. Защо?

Накрая пък писала, че може би ротвайлерът "хапел на игра", иначе щетите щели да са по-големи. Начи... вяра на приказки не хващай, както се казва.

Факт е, че сами животни нямат място по улиците, естествено, че жената е жертва. Но в писането й се чете такава злоба към ротвайлера, че на мен лично ми уби всякакво съчувствие. Ами животни са в крайна сметка. Взел си куче, трябва да си подготвен и за такива неприятни моменти. Като опищя света, че била крехка жена, пък тия страшни кучета, пък мъже й трябвали - ми що го взе тва куче?! Йоркито в чантата, мъжът под ръчичка и проблемът ти е решен! Няма да ти се налага да носиш ками (задължителен аксесоар за всяка крехка дама), лошите ротвайлери дори може да не видят "жертвата".
За всеобща изненада, гарантирам на жената, че "нежният" й пол не оправдава абсолютно нищо в случая. Освен, ако не уточни, че е блондинка... :md_064:

Нападали са ни и домашни кучета, и бездомни, не веднъж. Случвало се е и моето куче да нападне. Знам какво е усещането и до каква степен може да ти прескочи сърцето от ужас и в двете ситуации. Стигала съм до моменти, в които по чудо не съм скочила да бия стопаните накрая, ритала съм им кучетата и т.н. Но никога не съм избирала да хвърля куче в изолатор и да го намразя (направо да си го убия в този случай), защото ВЕДНЪЖ, инцидентно, е нападнало моето, докато аз дори не съм наясно какво точно се е случило.


Абсолютно всичко написано от вас е изкривяване на истината(или поне на написаното)

1)жената никъде не е акцентувала нежния си пол както казвате,напротив опитала се е да помогне по всякакъв начин на кучето си
Това че е извикала мъж да и помогне е напълно нормално,да извика 50 килограмова прятелка ли??

2)много пъти е споменала че иска да се накаже стопанина а не кучето и даже се е интересувала какво е станало с него-цитирам
Край Ловеч има временен приют, по пътя Лисец-Баховица, бившото опитно поле на учениците, ходих и го видях, условията са дори по-добри от частен хотел , в който съм оставяла Чародей, когато ми се е налагало. Ротвайлерът е там, ходих, видях, снимах го. Кучето няма чип. Сега ще бъде ваксинирано против бяс, обезпаразитено - вътрешно и външно и до 14дни ще се издирва собственикът му, като с това се е заела Общинска полиция и представители на РПУ. По закон първо трябва да се даде възможност на така наречения му собственик да си го припознае. Ако не посмее да се обади и реши,че иска да остане анонимен и неоткрит, което в град като Ловеч ще е временно, то след изтичане на 14-дневния срок кучето ще бъде зачислено към Общинска полиция, с всички полагащи му се грижи, порцион, лекар и освен ,че няма да е безстопанствено , ще е и на длъжност , един вид. Сърдечно благодаря на д-р Ивайло Станков и заместник кмета на гр Ловеч - г-н Петков, за рационалното и бързо приведено в изпълнение решение.


3)Според вас какво трябваше да направи....да се прибере в къщи и да забрави,утре може да нападне вашето куче и да не се разминете така леко,а може и да нападне някое дете извело кокерчето си на разходка
А може би кучето трябваше да остане при ромите които са го прибрали да си изкарат някой лев от кучешки боеве?

П.С друг път като станете с д-то нагоре пийте едно кафе преди да напишете поредния си бисер
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#192 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 July 2013 - 10:51 PM

Тука някакви лични чувства се намесиха май... или нещо повече от това? :md_064:
Искам да кажа, че жената видимо преекспонира цялата случка, което е напълно излишно. Ако не разбирах страха, който е изпитала, искрено щях да се смея при прочита на ферманите й.

Прочети темата и ще видиш около 10-на поста, в които акцентира на "нежния" си пол.
В никакъв случай не казвам, че е трябвало да подмине и да остави кучето на улицата. Опасно е, разбира се. Казвам, че създаде излишна истерия и изкара кучето невиждан злодей. То очевадно не е. Това не е реакция на адекватен човек според мен. Сама каза, че реакцията й (да дърпа, като обезумяла и да се бие с кучетата, което е невъобразимо грешно) не издава страх. Така е. Издава паника. Тази паника допълнително стимулира животните. Но за това нищо не споменава, единствената вина е на рота. Та и статии излязоха по темата!

Да, съжалявам за случката, разбирам афекта й. Но няма да защитя човек, готов да се нахвърли по такъв начин върху куче. Имаше хора, готови да й помогнат, нещата можеха да се развият в съвсем друга посока за ротвайлера. Нейното беше просто "Ухапа ни и аз избрах да го убия, хайде ожалете ме!". Ми не го приемам, съжалявам... С колкото и главни букви да пише "ЖЕРТВА СЪМ", ако иска и 5 caps lock-a да избичи, аз виждам 2 жертви и тя е втората.

С общинските приюти всички сме наясно, не е тук мястото да убеждаваш какви 5 звездни хотели са.

P.S.

Показване на мнениетоdanah, в 16 July 2013 - 07:09 PM, написа:

....да се прибере в къщи и да забрави,утре може да нападне вашето куче и да не се разминете така леко,а може и да нападне някое дете извело кокерчето си на разходка



Първо, убедена съм повече от 10000%, че ако не беше нападнато нейното куче, а нечие чуждо - щеше да прибере и да забрави.

Второ, моето куче не го мисли, взела съм мерки да го пазя.

Трето, децата с кокерчетата са ми "най-любими". Особено, когато кокерчетата вилнеят пуснати, родителите на децата липсват или ако са там - още по-зле, защото нищо не предприемат. Само за статистиката, може би половината от кучетата, които са ни нападали и е трябвало да ги махам с ритници от моето, са били кокери или подобни....
Не е важна породата в случая, не измествайте темата. Кучето е куче, малко или голямо, инциденти стават (двустранно) и е хубаво стопаните да започнат да го осъзнават.
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#193 Потребителят е офлайн   desidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 153
  • Регистрация: 18-May 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 19 July 2013 - 01:55 PM

:rc_036::ba_025::ba_025:

Показване на мнениетоAttera, в 17 July 2013 - 10:51 PM, написа:

Тука някакви лични чувства се намесиха май... или нещо повече от това? :md_064:
Искам да кажа, че жената видимо преекспонира цялата случка, което е напълно излишно. Ако не разбирах страха, който е изпитала, искрено щях да се смея при прочита на ферманите й.

Прочети темата и ще видиш около 10-на поста, в които акцентира на "нежния" си пол.
В никакъв случай не казвам, че е трябвало да подмине и да остави кучето на улицата. Опасно е, разбира се. Казвам, че създаде излишна истерия и изкара кучето невиждан злодей. То очевадно не е. Това не е реакция на адекватен човек според мен. Сама каза, че реакцията й (да дърпа, като обезумяла и да се бие с кучетата, което е невъобразимо грешно) не издава страх. Така е. Издава паника. Тази паника допълнително стимулира животните. Но за това нищо не споменава, единствената вина е на рота. Та и статии излязоха по темата!

Да, съжалявам за случката, разбирам афекта й. Но няма да защитя човек, готов да се нахвърли по такъв начин върху куче. Имаше хора, готови да й помогнат, нещата можеха да се развият в съвсем друга посока за ротвайлера. Нейното беше просто "Ухапа ни и аз избрах да го убия, хайде ожалете ме!". Ми не го приемам, съжалявам... С колкото и главни букви да пише "ЖЕРТВА СЪМ", ако иска и 5 caps lock-a да избичи, аз виждам 2 жертви и тя е втората.

С общинските приюти всички сме наясно, не е тук мястото да убеждаваш какви 5 звездни хотели са.

P.S.

Показване на мнениетоdanah, в 16 July 2013 - 07:09 PM, написа:

....да се прибере в къщи и да забрави,утре може да нападне вашето куче и да не се разминете така леко,а може и да нападне някое дете извело кокерчето си на разходка



Първо, убедена съм повече от 10000%, че ако не беше нападнато нейното куче, а нечие чуждо - щеше да прибере и да забрави.

Второ, моето куче не го мисли, взела съм мерки да го пазя.

Трето, децата с кокерчетата са ми "най-любими". Особено, когато кокерчетата вилнеят пуснати, родителите на децата липсват или ако са там - още по-зле, защото нищо не предприемат. Само за статистиката, може би половината от кучетата, които са ни нападали и е трябвало да ги махам с ритници от моето, са били кокери или подобни....
Не е важна породата в случая, не измествайте темата. Кучето е куче, малко или голямо, инциденти стават (двустранно) и е хубаво стопаните да започнат да го осъзнават.


#194 Потребителят е офлайн   Stasy_Britni Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 14-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 14 August 2013 - 06:34 PM

В България трябва да се направи нещо с бездомните кучета. Тази случка е била доста опасна и не мога да повярвам, че никой не ти е помогнал, ако бях на тяхно място веднага щях да ти помогна. Просто в тази държава никой не го интересува, че си била нападната. И по-добре да прегледат Чародей, защото може да е хванал някоя болест. Откъде да си сигурна дали ротвайлерът не е болен. И чудесно, че си се опитала да защитиш кучето си. Ти наистина си отговорен стопанин! :ba_025:

#195 Потребителят е офлайн   Slavov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 10-May 12

Публикувано: 19 August 2013 - 10:32 AM

Онзи ден си се разхождаме към 22;30 с приятелката и 2 кучета (на човек по куче на каишка), и си приказваме в градския парк, докато от 150метра жена (35годишна , 43кг.) почва да озаптява чисто черно (ако не се лъжа, защото беше тъмно) българскоовчарско куче 45-60кг.., което неистово лае срещу нас, и след 6 секунди когато започнахме да отстъпваме назад, за да не стане беля - филма започна: гледам на забавен кадър, как жената изпуска каишката на кучето си, (в главата ми започна да свири оперна музика), иии безгрижно огромния пес с отворена уста идваше към немската овчарка която държах на каишка. Първоначално ми идваше за прекрасно воле, нооо си викам кучето не е виновно , още нищо не е направило, и няма да го бия. Чуждото куче атакува моито, аз застанах между тях, и когато видя че няма да стане, се нахвърли към приятелката ми и нейното куче, захапа кучето за крака(леко, само отгоре отгоре) и тогава женицата дотича и го хвана за каишката. На никой нищо му нямаше, нооо определено щом намера стопанина ще му счупа костите, защото мойта има 15см драскотина на крака от нечиии нокът...мхм... Та пак стигаме до газовия пистолет, за мен е единственото решение, ако си го носех, стреляш у въздуха, и всичко се разбягва... та определено минахме метър онзи ден...

#196 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 April 2015 - 12:37 PM

Помните ли тази тема и този ротко, оставен на служба ....
Ето какво се случва с него:
https://m.facebook.c...3&id=1202226174

Цитат

Alexander Mironov-Akso добави 4 нови снимки — в компанията на Nadia Kan в/във Деветашка пещера.
15 април в 17:08 · Lovec · Редактирано ·
16.04.15г. Днес добри новини!
Весела Николаева от гр. Ловеч се отзова както обеща! Още преди обяд заедно с бандата готини ветеринари и приятели от Ловеч са отишли до Деветашка пещера и веднага са разпознали своя стар познайник - Хектор! Оказа се, че Весела и компания са спасявали нашия герой и преди - предния път е бил с четири счупени лапички.. бил е опериран и лекуван след което е осиновен от Община Ловеч и е даден за пазач...
Днес те едва са познали Хектор! Той е прибран с разрешение от общината благодарение на Весела и нейните приятели, които аз за жалост не познавам (но при следващата ми визита на гр. Ловеч имам намерение да се видя с тези добри хора) :)) Хектор веднага е закаран във ветеринарната клиника и там ръчно са премахнати кърлежите, пуснати са му изследвания и очакваме резултати! Той ще бъде настанен там докато бъде излекуван и ще бъде върнат на общината само в случай, че гарантират доброто му отглеждане занапред! Очаквам снимков материал и подробности... Заинтересованите могат да следят тази публикация! Накрая, но не на последно място искам да изкажа благодарностите си към тези сърцати хора за бързата намеса и всички грижи, които ще бъдат положени за да оздравее Хектор!

15.04.15г. Търси се човек от гр. ЛОВЕЧ, който би желал да помогне... Става въпрос за Деветашката пещера... Там на входа днес видях вързан доста възрастен ротвайлер, който лежеше доста безжизнено... Охраната там ми каза, че кучето е принципно здраво, но по него има стотици кърлежи и явно никой не желае да го обезпаразити.... Никога не бях виждал подобно нещо, а кучето е страшно добро - никаква агресия... Намира се на 10на км от Ловеч... Ако някой би желал да отиде до там съм готов да пратя нещо за обезпаразитяване... Кучето наистина има нужда от помощ!
Харесва ми
Добавяне на коментар
Споделяне
104 души харесват това.


П.п. Благодаря на "На ти с природата"
И ако може някой да копне снимките тук, защото не мога от телефона :)
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#197 Потребителят е офлайн   mariasvetoslavova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 12-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 02 February 2016 - 12:23 PM

https://m.facebook.c...3&id=1202226174
Мисля че не са едно и също куче.

#198 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 16 February 2016 - 01:33 PM

Вдигам темата, защото имам нужда от съвет.
В квартала и най-вече около блока ми една жена разхожда голямо куче - по скоро двамата се разхождат по едно и също време, но не винаги на едно и също място. Кучето не е зло и агресивно, но е мъжко, по мое мнение около 50 килограмово и не проявява кой знае каква търпимост към останалите мъжки. Обикновено е пуснато да се мотае, докато стопанката му говори по телефона на 100-200 метра от него. Когато я помоля да го извика, тя просто казва, че той е добър и продължава с телефона. Понякога, когато по чиста случайност кучето е на повод и срещнат друго куче, тя пуска повода. Най-близкото до опит да го задържи беше когато пусна повода и го НАСТЪПА с краче, защото иначе я влачел. Колко мислите го забави тази процедура?
Обикновено ги избягвам, когато мога. Но днес на излизане от подлеза ни пресрещнаха 2 улични кучета, които се движат с него. Кучетата се спуснаха с лай към нас, което става всяка сутрин и вече не ни прави впечатление. Но тогава госпожата пусна нейния големанчо.... Попитах я защо - защото й се бил изплъзнал?! Та трите кучета сбутаха моето на земята и го натиснаха с ръмжене. То придвидливо се предаде, жената най-после дойде и си хвана големия куч, уличните сами се оттеглиха. След като излязохме от подлеза, тя пак пусна кучето си свободно.
Тъй като тази жена живее в съседния блок, подобни ситуации се разиграват доста често. Случвало се е да не мога да си вляза във входа или да не мога да изляза, защото кучето й се върти на полянката пред него, а от нея няма и следа. Събирана е подписка от съседите й и доколкото разбрах е предупредена да си води кучето на повод, но това не се случва. Какво да направя? Не искам да й вземат кучето, защото съдбата му няма да е радостна. А то наистина не елошо животно, просто е оставено на самотек. Искам да я накарам да го води вързано или поне да го наглежда и да го вика, когато преминават други кучета. Кучетата в квартала не са толкова много, че да не може да запомни, кои да избягва.

#199 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 18 February 2016 - 12:27 AM

Едва ли ще си вземе бележка. На всички ни се случва подобно нещо. Аз пък се дразня, когато такива, дето не ги интересува, къде им е кучето и какво прави, при определени обстоятелства започват да се карат.

  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни