Dog.bg Форуми : Не искам да се чувствам повече жертва

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Не искам да се чувствам повече жертва Помощ!!!

#1 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 28 January 2012 - 05:49 PM

НЕ ИСКАМ ДА СЕ ЧУВСТВАМ ПОВЕЧЕ ЖЕРТВА:
Пиша тук, защото не зная към кого да се обърна, тук поне част от хората са виждали снимки на кучето ми. Днес ,на връщане от ежедневната ни разходка с Чародей, който е на 2години, около 45кг, регистриран в Общината, чипиран, с всички ваксини и озезпаразитявания, в района на магазин Пени Маркет, на Кръговото в гр. Ловеч, както се движихме по тротоара ни нападна Ротвайлер, също мъжки екземпляр, на видима възраст над 2 години, с приблизително тегло около 50кг, с верижка на шията без повод. Водих кучето си на къс повод, не повече от 50см от мен, вървяхме по тротоара в посока на жк, където живеем, от паркинга пред Пени Маркет на около 500м от тротоара след като ни забеляза Ротвайлерът се устреми към нас и ни нападна. Поради това, че кучето имаше верижка около врата, която не бе строг нашийник, а с метални халки, по-скоро му стоеше като колие, помислих, че е със стопанин и започнах да викам:"Викнете си кучето, на кого е това куче". Пред магазина имаше много хора и паркирали автомобили, всички гледаха какво се случваше и никой не реагираше. В този момент Ротвайлерът стигна до нас, хвърли се в/у Чародей, който е изключително социален, декоративен по характер, не е обучаван да води бой, приема другите кучета като партньори за игра и не знае как да се държи в ситуация на нападение, свали го на земята и впи зъбите си във врата му. Веднага съжалих, че строгият нашийник, с който го водя , не е поставен със зъбци наобратно, за да предпази врата му от разкъсвания. Държах кучето си за повода, защото се страхувах, че ако го пусна ще побегне да се спаси, Ротвайлерът ще го гони докато го стигне , а аз няма да видя накъде ще хванат и ще загубя кучето си. Ротвайлерът потънал в пяна хапеше и душеше кучето ми, докато аз с едната ръка държах повода, а с другата Ротвайлърет за врата като отчаяно се опитвах да го отскубна от моето кучета, за да спре да го хапе. Крещях като обезумяла "ПОМОЩ!!!НА КОГО Е ТОВА КУЧЕ!!!" и се опитвах да ритам Ротвайлърет, да отвлека по някакъв начин вниманието му върху себе си, за да остави Чародей на мира. В резултат на борбата , в следващият момент бях повалена на земята и станахме едно кълбо от Чародей който скимтеше от ухапванията на Ротвалърът, запененото куче, което ни нападна и не реагираше по никакъв начин на моите удари и опити да го откъсна от Чародей, като здраво стискаше кучето в областта на врата със зъбите си. Колко пъти сме се търкаляли така по земята не помня, чувах само отчаяните си крясъци - някой да ми помогне, с периферното си зрение виждах , че ни гледат много хора от разстояние/Пени Маркет в Ловеч се намира на много оживено кръстовище/ и никой не дойде да ни помогне. После разбрах, че сме се борили на земята около 10мин. Не зная как Ротвалерът реши да остави Чародей или той някак си се отскубна от зъбите му, аз станах от земята и продължих да крещя за помощ. Някакъв преминаващ мъж само каза от разстояние :"Чиба" на Ротвайлерът и отмина. Никой дори не ме попита добре ли съм. Обадих се на 112 и докато те дойдат, не повече от 15 мин, Ротвайлерът вече се бе оттеглил към глутницата бездомни кучета, които битуват пред магазина и близката кебапчийница, от където им подхвърлят остатъци от храна. Преди да пристигнах представителите на властта, дойде мой приятел, на когото подадох сваления от Чародей повод и помолих да върже с него Ротвайлерът, докато дойдат полицаите. Ротвайлърът се подчини на връзването . Кучето бе явно гледано добре, възпитано е да не напада хора, в противен случай в мелето, докато се търкаляхме по земята, неминуемо щеше да ме нахапе, нещо, за което в страха си да спася Чародей изобщо не бях помислила. Дойдоха полицайте, за да ми кажат, че нищо не могат да направят, защото приютът за бездомни животни, който до скоро е функционирал в Ловеч, вече е закрит, не могат да приберът кучето, защото няма къде да го държат. Ние с Чародей си тръгнахме към дома, а Ротвайлерът, който ни атакува, остана отново на улицата. Докато се чудиха какво да правят, от кебапчийницата хора споделиха, че Ротвайлерът е на улицата от 8и30часа тази сутрин. Всеки ден минаваме този маршрут с Чародей по два пъти на ден, при обичайните ни разходки, за първи път виждам Ротвайлерът, дори на опиване го нямаше, но на връщане за съжаление бе там и като е видял Чародей - куче с приблизителни на неговите размери, го е приел като заплаха за територията му и въпреки че го водих на повод и бяхме относително далеч от него, ни нападна. Като прибрах Чародей у дома се върнах до ЦУ на МВР, където пуснах жалба с/у неизвестен собственик на куче. Не вярвам и не очаквам да има някакви реални действия в резултат на жалбата ми. Безпомощността на хората, които отговарят за безопасността на гражданите е убийствена!!! Единственото, което се бетонира в мен е усещането ми, че съм жертва в страната ,града, улицата и дома си и когато ми се случи нещо, НЯМА КОЙ ДА МИ ПОМОГНЕ, НИТО ДА МЕ ЗАЩИТИ, независимо от това, колко изряден гражданин съм. Посъветвайте ме какво да правя, как да изляза утре на разходка с Чародей като единствения път минава през кръговото кръстовище, където остана на улицата, свободен и вече бездомен Ротвайлерът...
public/style_images/clean/separator.jpg

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 28 January 2012 - 10:29 PM

Ужасно неприятна случка. Добре, че не ви е ухапал. Как е Чародей? Дано няма сериозни последици.
В случая - не мисля, че полицаите са си свършили работата. Те са тези, които трябва да ви защитят в случай като този. Какво значи, че няма къде да приберат агресивно куче, което ви е нападнало? Ами редно е да намерят къде да го заведат, докато се установи кой е собственика.
А не да го оставят на улицата, за да нападне и други. И тук вобще не става дума за безпомощност от тяхна страна. Защото най-лесно е да свият рамене и да кажат, че нищо не могат да направят. А могат, стига да искат. Примерно - в Плевен има кучкарник. В полицията има помещения за кучета.
Освен жалбата, която сте подала, може би е добре да пуснете запитване - и до полицията, и до общината, с което да искате обяснение кой следва да се грижи за безопасността на гражданите в случаи като този. Защото по закон общината носи отговорност за бездомните кучета на нейна територия. Както и (частично) за регистрирането на домашните.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#3 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 28 January 2012 - 10:43 PM

Най-добре е да намериш добър адвокат, който да ти оформи жалбите и да ги мятате наред.. Недей ходи сама щом не си запозната, после ще се обърнат срещу теб. Той ще ти обясни и издири свидетелите и всичко останало. Иначе шанса е нулев.

#4 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 January 2012 - 10:56 PM

Показване на мнениетоCharodei, в 28 January 2012 - 05:49 PM, написа:

НЕ ИСКАМ ДА СЕ ЧУВСТВАМ ПОВЕЧЕ ЖЕРТВА:Посъветвайте ме какво да правя, как да изляза утре на разходка с Чародей



Щом мизерията на изпълнителната власт не може да доведе до нещо смислено си вземи един качествен спрей против кучета. Изчакваш нападащото куче да захапе и после БЕЗ ПИСЪЦИ, ВАЙКАНЕ И ИСТЕРИЯ му даваш отблизо дозата лекарство срещу нападение на социалния ти Чародей. Ако искаш нещата да имат ефект е важно внимателно да спазваш указанията. Всяко отклонение от горната последователност само ще влоши нещата и за двама ви.

Поздрави и съжалявам за случилото се. Живеем в България все пак, не в Германия ...:re_037:
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#5 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 28 January 2012 - 11:01 PM

Показване на мнениетоgabipap, в 28 January 2012 - 10:29 PM, написа:

Ужасно неприятна случка. Добре, че не ви е ухапал. Как е Чародей? Дано няма сериозни последици.
В случая - не мисля, че полицаите са си свършили работата. Те са тези, които трябва да ви защитят в случай като този. Какво значи, че няма къде да приберат агресивно куче, което ви е нападнало? Ами редно е да намерят къде да го заведат, докато се установи кой е собственика.
А не да го оставят на улицата, за да нападне и други. И тук вобще не става дума за безпомощност от тяхна страна. Защото най-лесно е да свият рамене и да кажат, че нищо не могат да направят. А могат, стига да искат. Примерно - в Плевен има кучкарник. В полицията има помещения за кучета.
Освен жалбата, която сте подала, може би е добре да пуснете запитване - и до полицията, и до общината, с което да искате обяснение кой следва да се грижи за безопасността на гражданите в случаи като този. Защото по закон общината носи отговорност за бездомните кучета на нейна територия. Както и (частично) за регистрирането на домашните.


ДА, ПОЛИЦИЯТА ИЗОБЩО НЕ СИ СВЪРШИ РАБОТАТА, ЗАЩОТО АЗ БЯХ ИЗВИКАЛА ПРИЯТЕЛ ,КОЙТО ХВАНА РОТВАЙЛЕРА С ПОВОДА НА ЧАРОДЕЙ И КОГАТО ПОЛИЦАИТЕ ПРИСТИГНАХА РОТВАЙЛЕРА БЕ ХВАНАТ , ВЪРЗАН И ИСКАХ ДА ИМ ГО ПРЕДАМ В РЪЦЕТЕ, А ТЕ ДОРИ НЕ МОЖАХА ДА НАМЕРЯТ ВРЪВ, С КОЯТО ДА ГО ВЪРЖАТ, ЗА ДА ОСВОБОДЯТ МОЯ ПОВОД, С КОЙТО ДА СИ ПРИБЕРА КУЧЕТО У ДОМА. ТЕ ПУСНАХА ХВАНАТОТО КУЧЕ, ЗАЩОТО НЕ ЗНАЕХА КАКВО ДА ПРАВЯТ И ТО ОСТАНА СВОБОДНО , БЕЗДОМНО И ВЕРОЯТНО ЩЕ АТАКУВА И ДРУГ, АКО СОБСТВЕНИКА МУ НЕ ГО ПРИБЕРЕ.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 28 January 2012 - 11:04 PM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 28 January 2012 - 10:56 PM, написа:

Показване на мнениетоCharodei, в 28 January 2012 - 05:49 PM, написа:

НЕ ИСКАМ ДА СЕ ЧУВСТВАМ ПОВЕЧЕ ЖЕРТВА:Посъветвайте ме какво да правя, как да изляза утре на разходка с Чародей



Щом мизерията на изпълнителната власт не може да доведе до нещо смислено си вземи един качествен спрей против кучета. Изчакваш нападащото куче да захапе и после БЕЗ ПИСЪЦИ, ВАЙКАНЕ И ИСТЕРИЯ му даваш отблизо дозата лекарство срещу нападение на социалния ти Чародей. Ако искаш нещата да имат ефект е важно внимателно да спазваш указанията. Всяко отклонение от горната последователност само ще влоши нещата и за двама ви.

Поздрави и съжалявам за случилото се. Живеем в България все пак, не в Германия ...:re_037:


МИСЛЯ ДА ПРОБВАМ С ЕЛЕКТРОШОК,ЗАЩОТО ВСЕ ПАК СЪМ ЖЕНА И МИ Е ПРИСЪЩО ДА СЕ УПЛАША И ДА НЕ ПРЕЦЕНЯ ТОЧНО НАКЪДЕ ЩЕ ПРЪСНА СЪС СПРЕЯ, ГОЛЯМ МАЙТАП ЩЕ Е АКО ВМЕСТО НАПАДАТЕЛЯ, УЦЕЛЯ ЖЕРТВАТА, ЩОТО НАЛИ ЖИВЕЕМ В БЪЛГАРИЯ И ПРИДОБИТИЯ СИНДРОМ НА ЖЕРТВАТА ТУК С ПРАВО СЕ СЧИТА ЗА ВРОДЕН!!!:rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 29 January 2012 - 08:12 AM

Показване на мнениетоCharodei, в 28 January 2012 - 11:04 PM, написа:

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 28 January 2012 - 10:56 PM, написа:

Показване на мнениетоCharodei, в 28 January 2012 - 05:49 PM, написа:

НЕ ИСКАМ ДА СЕ ЧУВСТВАМ ПОВЕЧЕ ЖЕРТВА:Посъветвайте ме какво да правя, как да изляза утре на разходка с Чародей



Щом мизерията на изпълнителната власт не може да доведе до нещо смислено си вземи един качествен спрей против кучета. Изчакваш нападащото куче да захапе и после БЕЗ ПИСЪЦИ, ВАЙКАНЕ И ИСТЕРИЯ му даваш отблизо дозата лекарство срещу нападение на социалния ти Чародей. Ако искаш нещата да имат ефект е важно внимателно да спазваш указанията. Всяко отклонение от горната последователност само ще влоши нещата и за двама ви.

Поздрави и съжалявам за случилото се. Живеем в България все пак, не в Германия ...:re_037:


МИСЛЯ ДА ПРОБВАМ С ЕЛЕКТРОШОК,ЗАЩОТО ВСЕ ПАК СЪМ ЖЕНА И МИ Е ПРИСЪЩО ДА СЕ УПЛАША И ДА НЕ ПРЕЦЕНЯ ТОЧНО НАКЪДЕ ЩЕ ПРЪСНА СЪС СПРЕЯ, ГОЛЯМ МАЙТАП ЩЕ Е АКО ВМЕСТО НАПАДАТЕЛЯ, УЦЕЛЯ ЖЕРТВАТА, ЩОТО НАЛИ ЖИВЕЕМ В БЪЛГАРИЯ И ПРИДОБИТИЯ СИНДРОМ НА ЖЕРТВАТА ТУК С ПРАВО СЕ СЧИТА ЗА ВРОДЕН!!!:rc_036:


Ми то по тая логика и с електрошока не се знае дали няма сама себе си първо да нокаутираш. Да не говорим, че има кучета, които при едно неумело използване на джаджата само ще се нахъсат още повече да разкатаят фамилията на социалния Чародей. При напръскване с газ последствията настъпват на секундата и са трайни.

И стига си писала с големи букви. Ако не знаеш защо, си прочети правилата за ползване на форума.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#8 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 29 January 2012 - 09:35 AM

Показване на мнениетоvalnata, в 28 January 2012 - 10:43 PM, написа:

Най-добре е да намериш добър адвокат, който да ти оформи жалбите и да ги мятате наред.. Недей ходи сама щом не си запозната, после ще се обърнат срещу теб. Той ще ти обясни и издири свидетелите и всичко останало. Иначе шанса е нулев.


Да, това с обръщането вече го усетих, имам още време за обмисляне до утре.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 29 January 2012 - 09:38 AM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 29 January 2012 - 08:12 AM, написа:

Показване на мнениетоCharodei, в 28 January 2012 - 11:04 PM, написа:

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 28 January 2012 - 10:56 PM, написа:

Показване на мнениетоCharodei, в 28 January 2012 - 05:49 PM, написа:

НЕ ИСКАМ ДА СЕ ЧУВСТВАМ ПОВЕЧЕ ЖЕРТВА:Посъветвайте ме какво да правя, как да изляза утре на разходка с Чародей



Щом мизерията на изпълнителната власт не може да доведе до нещо смислено си вземи един качествен спрей против кучета. Изчакваш нападащото куче да захапе и после БЕЗ ПИСЪЦИ, ВАЙКАНЕ И ИСТЕРИЯ му даваш отблизо дозата лекарство срещу нападение на социалния ти Чародей. Ако искаш нещата да имат ефект е важно внимателно да спазваш указанията. Всяко отклонение от горната последователност само ще влоши нещата и за двама ви.

Поздрави и съжалявам за случилото се. Живеем в България все пак, не в Германия ...:re_037:


МИСЛЯ ДА ПРОБВАМ С ЕЛЕКТРОШОК,ЗАЩОТО ВСЕ ПАК СЪМ ЖЕНА И МИ Е ПРИСЪЩО ДА СЕ УПЛАША И ДА НЕ ПРЕЦЕНЯ ТОЧНО НАКЪДЕ ЩЕ ПРЪСНА СЪС СПРЕЯ, ГОЛЯМ МАЙТАП ЩЕ Е АКО ВМЕСТО НАПАДАТЕЛЯ, УЦЕЛЯ ЖЕРТВАТА, ЩОТО НАЛИ ЖИВЕЕМ В БЪЛГАРИЯ И ПРИДОБИТИЯ СИНДРОМ НА ЖЕРТВАТА ТУК С ПРАВО СЕ СЧИТА ЗА ВРОДЕН!!!:rc_036:


Ми то по тая логика и с електрошока не се знае дали няма сама себе си първо да нокаутираш. Да не говорим, че има кучета, които при едно неумело използване на джаджата само ще се нахъсат още повече да разкатаят фамилията на социалния Чародей. При напръскване с газ последствията настъпват на секундата и са трайни.

И стига си писала с големи букви. Ако не знаеш защо, си прочети правилата за ползване на форума.


Долавям подтекста ти , ако искаш можеш да конкретизираш какво го мотивира, точно сега не искам да се съобразявам с правилата на каквото и да е, пък всеки админ може повече отколкото един потребител.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 January 2012 - 10:20 AM

Електрошок.....да видим.....твоят хубостник е със строг, демек метален нашийник.При евентуална схватка с рота, ако го пернеш добитъка с тока....една верига в главата поне не ти ли се очертава?Не знам как ти е дереджето, но аз съм на принципа-"най добрата отбрана е нападението".Защо мислиш вариант как да се предпазиш следващия път, а не насочиш тази енергия към идеята как да вържеш попа...демек рота.Извикай приятел за подкрепление и с едно въже здраво го хвани и завържи някъде.Ако можеш го дръж под надзор някъде и пусни обяви, че му се дири собственика.Като се появи хубостника, му искай сметка за безотоворността и нанесените щети.Ако вече имаш адвокат, с него обсъди вече към конкретно лице да повдигнеш обвинения.Относно самоотбраната-в качеството си на жена, предполагам че имаш опит в дезодорирането спрямо себе си с козметика.Просто сега насочвай наобратно.Не забравяй евентуалната посока на вятъра, пази очите си и не дишай до 30 сек. след пръскането.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#11 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 29 January 2012 - 11:51 AM

дори да го вържат този рот, може някой да го отвърже и нещата се въртят в кръг. Ариел, не съм се замисляла за веригата по този начин, защото и аз водя моя с метален душач. И все пак не мисля че е работата на Charodei или на някой нейн приятел да ходи и да залавя кучета. Каква е гаранцията, че няма да и скочи и да я захапе? Пък и след този ужас, едва ли няма да "излъчва"страх....Единствено може да се надяваме, че това куче си има собственик, който е видял какво става и се е скрил примерно, а не че е изоставено на улицата!!! и разбира се полицията да вземе да си свърши работата
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 29 January 2012 - 12:22 PM

В такива случаи истерята и паниката е наи-лошия варянт ... крясъците само отключват в кучетата повече агресия...
според мен е трябвало когато вашето куче вече е било ухапано да отвържете вашето и да се насочите към нападателя... правите повода си на душач и го слагате на нападателя високо на глътката след което затягате ... няма да го убиете спокоино ..рано или късно ще пусне а вашето куче ще се измъкне ..ако не му хрумне то да напада разбира се ..тогава сам човек неможе д асе справи в повечето случаи


и не виждам смисъл да се подчертава породата на нападателя ... това надали помага по какъвто и да е начин...всички кучета имат зъби и хапят
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 January 2012 - 12:23 PM

Хора всякакви и излагам какво бих направила аз.Затова и казах, че не и знам дереджето.Не се надявам на никой и на нищо, докато първо сама не видя какво мога аз да направя.Затова на вълкът му е дебел врата.Повечето хора ще излъчват страх, при мен се включва адреналина и ако рота го подуши, ще иска да се скрие.Не че ще тръгна да търся физическо възмездие от едно изтървано куче.Не знам как е във твоя град, но в Пловдив залавят по сигнал кучета от изолатора, проверяват ги за чип, ако няма такъв-директно се кастрират.Иди после обяснявай, че кучето било твое-да си си го държал на повод!Аз съм повече от сигурна, че ротът не е чипиран.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#14 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 29 January 2012 - 01:08 PM

след случилото се е мнг лесно да се говори. Но не знам колко жени ще свалят повода и ще направят примка за душач на куче, което е агресивно настроено и рапенето и на капак не знаеш кой идва да напада. Освен това Чародей спомена някъде, може би не тук, че не е пуснала кучето си умишлено, защото според нея е щял да тръгне да бяга и тогава съвсем не е имало шанс, ако рота го стигне и нападне. А също са били до кръстовище и освен, че се е борила с нападателя е гледала да не се озоват на шосето. И как точно ще сложите бримката, когато всички се въртят в кръг и са на кълбо?????
Ариел, вие с Пловдив сте на светлинни години от всички градове...поздарвления за общината ви в това отношение. В Ловеч нямат изолатор, а явно и практика да прибират кучета. Освен разбира се, ако полицаите са били супер некомпетентни и не са знаели, че има къде да приберат кучето. За чипа съм съгласна.
Относно крясъците, те може и да отключват агресия, но какво да си трае и да не вика ли? Ми я си представете, че собственика е бил наблизо и реши да иде да си хване кучето или пък все пак някой реши да помогне.
Чародей, казват, че в такива случай водата помага. Заливаш кучето в муцунката с вода и пускало. Но сега тръгни и с 2 литра ако искаш.....
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 29 January 2012 - 01:28 PM

с водата няма шанс моята не би пуснала ... със шутовете пак се настрървява повече... примката е без отказ ..лично аз разтървам отваряйки захапката, но после ръцете ми стават в дупки ,пък и повечето хора не биха посмели
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 29 January 2012 - 01:55 PM

Голяма община като Ловеч продължава да няма изолатор за безстопанствени кучета, което и е задължение според закона , макар че кметът е вече сакциониран за това и му "дреме" явно .: http://tv7.bg/news/768352.html
Значи жалби за липсата на общински изолатор до г-н Министъра на МЗХ , до г-н Директора на БАБХ и до г-н Председателя на ОС.Всичките с копия до действащи НПО за защита на животните. Ако имате нерви де, но така се бори тъпата администрация - с жалби до дупка .Става и с вестник :), сещам се за няколко тв предавания на живо, които като им пратите това, дето сте го написала тук - ще са щастливи да го раздухат..

п.п.Какво да правите утре ли - просто не минавайте оттам с кучето си, оглеждайте се добре и внимавайте. Аз така бих постъпила .Всички съвети за спрейове ,примки ,води и пр. се дават лесно отстрани, но само ще ви убият няколкостотин мозъчни клетки от стреса. Няма нужда ..
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#17 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 29 January 2012 - 02:12 PM

Показване на мнениетоMyDuality, в 29 January 2012 - 12:22 PM, написа:

В такива случаи истерята и паниката е наи-лошия варянт ... крясъците само отключват в кучетата повече агресия...
според мен е трябвало когато вашето куче вече е било ухапано да отвържете вашето и да се насочите към нападателя... правите повода си на душач и го слагате на нападателя високо на глътката след което затягате ... няма да го убиете спокоино ..рано или късно ще пусне а вашето куче ще се измъкне ..ако не му хрумне то да напада разбира се ..тогава сам човек неможе д асе справи в повечето случаи


и не виждам смисъл да се подчертава породата на нападателя ... това надали помага по какъвто и да е начин...всички кучета имат зъби и хапят




Аз не виждам как ще стане тая работа с тоя душач.
На мен също ми се е случвало да имаме срещи със свободно пуснати кучета на олигофрени и както и да го погледна не виждам начин да надена душач на кучето.
1. Няма време да откопчая карабината на мойто. Ако го пускам свободно да се бие, то ще е директно с повода, ако тръгна да му търся из врата къде е карабината по-добре да хвана и двете кучета за врата или да си завра ръцете в устите им, така и така вероятността да бъда ухапа е еднаква и в трите случая.
2. Няма време да направя душач, въпреки че отнема секунди, но за тия секунди бая неща се случват. Моят за секунди му перфорираха крака така, че трябваше да се шие!
3. Ще се боря с кълбо от две кучета(минимум) в опити да нацеля "нападателя" и да го вържа.
4. Освен това притеснението дали мойто ще излезе живо и с 4 крайника, опашка и уши от ситуацията влияе особено на координацията и преценката.

Не знам що за киборг би се справил с описания от теб метод без поражения върху себе си и кучето....Ако ти си успяла...Евала! :ba_025:
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#18 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 29 January 2012 - 02:27 PM

Този съвет са ми го давали хора занимаващи се с дресура ..общо послушание и хапане…душача се слага в онзи момент в които вече кучето е захапало и само тресе и стиска .. в момента в които се пробва да захапе..неможе да се направи особено много

аз съм се справяла ... сигурно съм киборг нз
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 January 2012 - 03:24 PM

Ехооо, мисля,че трябва да дадем съвет на Чародей от тук-насетне какво да прави, а не какво би трябвало да направи-особено когато е била в афект.Някой не ме чете внимателно-предложих кучето да се намери и завърже, не при нападението да се прави това.Ако и се занимава, може и до Господарите да сигнализира.Наскоро една бременна в Пловдив бе ухапана от куче пред Мола.Вдигна олелия в медиите, ала бала после-наверно сте запознати.Кметовете си плачат за административни глоби и си правят тихо, докато и ние, потърпевшите от подобни случки, си траем.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#20 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 29 January 2012 - 04:36 PM

Показване на мнениетоАриел, в 29 January 2012 - 10:20 AM, написа:

Електрошок.....да видим.....твоят хубостник е със строг, демек метален нашийник.При евентуална схватка с рота, ако го пернеш добитъка с тока....една верига в главата поне не ти ли се очертава?Не знам как ти е дереджето, но аз съм на принципа-"най добрата отбрана е нападението".Защо мислиш вариант как да се предпазиш следващия път, а не насочиш тази енергия към идеята как да вържеш попа...демек рота.Извикай приятел за подкрепление и с едно въже здраво го хвани и завържи някъде.Ако можеш го дръж под надзор някъде и пусни обяви, че му се дири собственика.Като се появи хубостника, му искай сметка за безотоворността и нанесените щети.Ако вече имаш адвокат, с него обсъди вече към конкретно лице да повдигнеш обвинения.Относно самоотбраната-в качеството си на жена, предполагам че имаш опит в дезодорирането спрямо себе си с козметика.Просто сега насочвай наобратно.Не забравяй евентуалната посока на вятъра, пази очите си и не дишай до 30 сек. след пръскането.


Да, всичко това за веригата и прочие ми мина през главата, относно козметиката как точно ще опазя моето животно от това, което го атакува, така че да не пострада и то. При днешната разходка се бях въоръжила с кама, въпреки че не вярвам и това да е решението, но поне е нещо. Всичко това за вързания ротвайлер и прочие съм описала, предодох го вързан на полицаите и те го пуснаха, няма опция при която да го вържа пред входа на апартамента си. От консултациите си днес с ветеринарни лекари и мъже разбрах, че нито електрошока е сигурен, в смисъл на резултат да го стопира, нито спрея.
User's Signature

Качена снимка

  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни