Dog.bg Форуми : Соска - нашата офис котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Соска - нашата офис котка търсим й дом

#1 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2012 - 01:06 PM

Това е Соска, нашата офис прекрасна котка. Миналата година я кастрирахме, ваксинирахме. Хранена е и обгрижвана прекрасно. Раздава го шефски, гони и бие кучета и пази като пазач дворчето си. Обаче с тия студове напоследък, тя много иска да влезе в офиса, а не може. На моменти ставаме луди заради нейния стремеж да се намъкне на топло. Много е умна и хитра и държи на своето. Много е гальовна, добричка, леко своенравна. На около 4 години е, улегнала е вече, не прави бели, иска само да си има свое диванче и човешка ръчичка за ласки. Става и за къща с двор, но с опция да влиза вътре. Соска е стар воин, както показва белега на устната й и е време да се оттегли и отдаде на заслужена почивка.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   yveta Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 29-October 11

Публикувано: 01 February 2012 - 11:34 PM

Винаги съм се чудела защо пък в офис,банков клон,тур агенция,изобщо място ,което не е свързано със супер строги хигиенни изисквания ,да не може да живее някоя чиста шишкава и спокойна котка??Ами че това носи атмосфера и уют и ще радва клиентите,нали така?Във Варна,където живея,съм виждала в няколко сувенирни магазина такива котани и се вписват чудесно : придават неповторим шик на мястото. Със сигурност знам,че във Великобритания много шефове позволяват присъствието на кротки кучета и котки в офиса,стига никой от служителите да не е алергичен.Глупави предразсъдъци и българско дебелоглавство...

#3 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2012 - 11:53 PM

Показване на мнениетоyveta, в 01 February 2012 - 11:34 PM, написа:

Винаги съм се чудела защо пък в офис,банков клон,тур агенция,изобщо място ,което не е свързано със супер строги хигиенни изисквания ,да не може да живее някоя чиста шишкава и спокойна котка??Ами че това носи атмосфера и уют и ще радва клиентите,нали така?Във Варна,където живея,съм виждала в няколко сувенирни магазина такива котани и се вписват чудесно : придават неповторим шик на мястото. Със сигурност знам,че във Великобритания много шефове позволяват присъствието на кротки кучета и котки в офиса,стига никой от служителите да не е алергичен.Глупави предразсъдъци и българско дебелоглавство...


Ех .... налегнаха ме спомени за котарака Найденчо, обитаващ преди много години една лаборатория по ядрена физика .... бях млад асистент, любимец на студентките .... Звярът лежеше върху компютъра Правец 82 и се чувстваше пълен господар. Ходеше с мен на къмпинг на морето, пазеше около палатките и не допускаше чужди кучета, а с нашите беше приятел. За съжаление беше на "свободен режим" и един ден не се завърна от скитане по уличките на квартал Лозенец..... То беше толкова отдавна .... по бай Тошово време .... :sad:
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2012 - 09:20 AM

Мдаааа, няма по-съгласна с горното от мен. Но хората тук все още не са узрели за такива "големи" неща. Проблемите ни с бездомните идват точно от тук - манталитет, начин на мислене, от там ценности, от там и цялото положение и стандарт на живот, който имаме.
Та, по темата - Сока мръзне навън и това беше мотивът да й потърсим нова къща. Страхуваме се, че някой ден може да я намерим замръзнала. Тя не се крие никъде, а просто стои и чака пред вратата.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   di_di Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 195
  • Регистрация: 31-July 11

Публикувано: 02 February 2012 - 02:52 PM

Ами ако и направите къщичка с меки постелки вътре, в които да се гуши? Не знам точно каква сграда е, но ако е самостоятелна постройка и тя се качва на покрива, както правят повечето коти, може да я поставите там. Или пък ако в двора не влизат чужди хора освен служителите, които я познават, може и отвън да я сложите. Щом строява кучетата, значи няма опасност да се сложи къщичка. Ако смятате, че е безопасно, мога да ви дам съвет как точно да направите котешката къща, за да е максимално топличка.

Естествено, най-добре за нея е да си намери дом.

#6 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 February 2014 - 05:32 PM

Темата може да се премести в тъжния раздел.
Днес Соска почина след като я е нападнало куче. Опитахме се да я спасим, но пораженията са били големи.

Сосе, почивай в мир. Ще ни липсваш много :rf_011:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   milenage Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 11-February 14

Публикувано: 17 February 2014 - 02:50 PM

Много съжалявам!! Тъкмо си мислех колко е насосана, пък то.... :(((

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни