Dog.bg Форуми : Бебета родезийски риджбек търсят своите нови семейства

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бебета родезийски риджбек търсят своите нови семейства две момичета и две момчета Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 February 2012 - 05:46 PM

Нарочно нов - също така при регистрация получавате линк на пощата си. Трябва да го отворите, за да потвърдите мейла и тогава регистрацията ви ще е завършена.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#22 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 01 February 2012 - 05:51 PM

Уж при регистрацията всичко е наред, пише, че е логната като Incafe, но не може нито да коментира, нито да публикува каквото и да е.
Буш, да пиша на админ да провери дали всичко е наред?

Така и така съм в ролята на посредник, ще публикувам от нейно име това, което ми изпрати на пощата току що.
"Дали нарочно не успявам да пиша във форума или случайно, нямам идея!
Но последните публикации са доста груби и некоректни.
Обявите за продажба са от средата на януари, когато кученцата станах на 45 дни и получиха първа ваксина. Какъв е конфликта да продам или подаря. След като на обявите в нета, за които вече ви писах в първия мейл нямах резултат, реших да потърся друг начин за намиране на стопани. То и рубриката, в коята кученцата попадат не е вярна, защото те в момента имат дом, но няма да можем да ги гледаме всичките години наред. Никого от Пловдив не познавам. Никой не ми е споменавал причина, поради коята да не ражда моето куче малки. Що за хора ми наскачаха. А аз даже не мога да им отговоря.
Моля това да бъде публикувано.
Поздрави,
..."
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#23 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 February 2012 - 05:56 PM

На профила й пише: Група: Validating
Мисля, че не е активирала линка в мейла си.
Ако искаш да, пиши на Админ, но реакцията там няма да е от най-бързите...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#24 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 01 February 2012 - 08:25 PM

Специално попитах за активационния линк, кликнала го е. Предполагам, че проблема е в това, че има предишна регистрация със същия мейл адрес. Забравила е паролата, опитала е да я възстанови по стандартната процедура, но неуспешно - не получава мейл за възстановяване на паролата, затова е регистрирала нов профил.
Ще пиша на админ. Тази тема и без това я оспамихме яко, обсъждам това тук, за да е ясно положението.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#25 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 01 February 2012 - 11:53 PM

Ще изчакам регистрацията на госпожата и тогава ще й обясня кой и откъде познава. Тогава ще уточним много от липсващите детайли в картинката. :rc_036:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#26 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 02 February 2012 - 10:00 AM

Писала съм на админ, дано проблемът скоро бъде разрешен, че пишман станах...
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#27 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 02 February 2012 - 10:37 AM

Не си виновна за нищо. Искала си да помогнеш и това е нормално. Единственото, което е важно при създадения вече проблем е всички кучета да бъдат регистрирани в клуба и собствениците да бъдат изрично предупредени, че ТРЯБВА да се кастрират. Това с цел избягване на по-нататъшни глупотевини и емоционални дивотии. Ако искат да направят нещо добро в цялата картинка - да регистрират кучетата и да ги кастрират всички.

Изобщо не коментирам глупостите за снобизма и родословията. Това НЯМА нищо общо с тези кучета. Неродословни и породоподобни винаги ще има. Неглижирането на такива събития като създаване на "само едно кучило" или да "роди веднъж" създават проблеми, които после висят на много повече глави.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#28 Потребителят е офлайн   inkafe Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 01-February 12

Публикувано: 02 February 2012 - 11:18 AM

Вече имам функционираща регистрация и най-накрая мога да се включа в този разговор, който трябваше да помогне да намеря стопани на кученцата, а не да се превръща в кръстоносен поход срещу мен. Този човек от Пловдив нито знам кой е, нито какво точно иска от мен или по-точно какво има против мен и моето куче. В историята му няма имена на хора и животни. Защо всичко това свърза с мен? Вече няма значение, защото доброто, което исках да направя, няма как да се случи в контекста на този форум. Благодаря на всички, които бяха любезни, любопитни да научат повече за тези кучета, просто защото харесаха моите. Благодаря и на DDG за това, че писа от мое име известно време. Моля администраторите да свалят темата. Като потребител съм недоволна от това, което се получи. Имам достатъчно грижи по кученцата, за да се хабя да отговарям на неброжелателни нападки от непознати.

#29 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2012 - 11:22 AM

Че кой би бил доволен, когато публично лъсне истината за наследствените обременености на бебетата, които е създал?!

Надявам се да имате поне малко съвест и да съобщите на бъдещите им стопани какво ги очаква.
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 02 February 2012 - 11:49 AM

Показване на мнениетоinkafe, в 02 February 2012 - 11:18 AM, написа:

Вече имам функционираща регистрация и най-накрая мога да се включа в този разговор, който трябваше да помогне да намеря стопани на кученцата, а не да се превръща в кръстоносен поход срещу мен. Този човек от Пловдив нито знам кой е, нито какво точно иска от мен или по-точно какво има против мен и моето куче. В историята му няма имена на хора и животни. Защо всичко това свърза с мен? Вече няма значение, защото доброто, което исках да направя, няма как да се случи в контекста на този форум. Благодаря на всички, които бяха любезни, любопитни да научат повече за тези кучета, просто защото харесаха моите. Благодаря и на DDG за това, че писа от мое име известно време. Моля администраторите да свалят темата. Като потребител съм недоволна от това, което се получи. Имам достатъчно грижи по кученцата, за да се хабя да отговарям на неброжелателни нападки от непознати.


Госпожо, знам много повече за Вашето куче отколкото можете да си представите. Причината, поради която знам всички тези "подробности" и появата на кучилото Ви е, че познавам лично човека, от когото сте получили Вашата Чери. Знам как се е родила, знам родителите й и прародителите й. Знам защо не биваше да бъде заплождана. Знам, че Миро Ви е предупредил да не я заплождате. Знам, че му се обадихте като се родиха кучетата и той беше меко казано изплашен, поне това ми каза на мен. Трябваше да дойде при вас и да направи оглед на кучилото Ви и да Ви обясни колко е важно кучетата да се регистрират в клуба и колко е важно да предупредите собствениците на кученцата НИКОГА да не бъдат заплождани. Вие много добре знаете защо е имало такова условие. Не манипулирайте повече информацията. Където и да отидат тези кучета, рано или късно ще се появят собствениците им и ще търсят контакт с клуба или някой, който разбира от породата. Ако си мислите, че такова нещо може да се покрие, просто сте в голяма заблуда. Постарайте се поне да не създавате по-голям проблем, отколкото сте създали.
За Вашето кучило не е отговорен нито клуба, нито това, че сте неглижирали като цяло събитието по заплождането на кучето Ви. По-горе, в раздел "породи", в темата за родезийските риджбеци съм написала какво и доколко може да се издаде като документ на Вашето куче и на приплодите му. Хората търсят кучета с родословие не за да се "фукат", а за да имат доказан произход и регламентирано развъждане. Дали са обременени кучета Ви или не , зависи само и единствено от конкретни изследвания на родителите им, а не от това дали има "кръвосмешение" или близко родство.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#31 Потребителят е офлайн   Ема Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 75
  • Регистрация: 18-October 11

Публикувано: 02 February 2012 - 12:05 PM

А в крайна сметка какво им има на малките ? :)

#32 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 02 February 2012 - 12:12 PM

Собственичката на майката да каже. Тя знае много добре и е важно сама да признае проблема.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#33 Потребителят е офлайн   inkafe Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 01-February 12

Публикувано: 02 February 2012 - 12:39 PM

Миро наистина беше в къщи и прегледа бебетата. Когато си купувах кучето от него му казах, че взимам нарочно женска, в момента имаше и мъжки на разположение, защото искам един ден кучето ми да има малки. Преди години гледах друго куче, което пазихме до последно. На кученцата им няма нищо. Всички очакват грозното признание за дерматоиден синус, но такъв проблем при малките няма. Можете лично да го проверите с човека. Почти всяка порода кучета има типично заболяване. Виждала съм влачещи се немски овчарки в парка, които обаче бяха обожавани от стопаните си. А дерматоидният синус се оперира в ранна възраст и изобщо не пречи на животните, ако стопаните им го открият навреме. В развъдниците ползват за разплождане само женски без това заболяване с идеята да прекъснат наследствената връзка с него. Но в едно кучило от примерно 8 кученца не се размножат двете с това заболяване, каква е гаранцията, че в поколението на другите 6 или даже в по-следващи поколения няма да се появи болестта. Разбирам, че от клуба на риджбека гледате в бъщето на породата, но очевидно действителността е друга. Дори, когато си избирах кучето, бях чела за това типично само за породата заболяване и нарочно пожелах да взема точно такова куче, защото САМО Риджбеци го имат. Може и да ви звучи глупаво, но това беше моя избор. И не съжалявам изобщо. Кучето ми е в прекрасна форма, като малка нямаше кой да я настигне в парка и всички ме чакаха да се появим там за да разтичаме останалите. Говорила съм с Миро, той ми показа родословното дърво на сестрата на Чери и каза, че като извади на моето куче такова, вътре ще пише за заболяването и ще се препоръча на бъдещите стопани да кастрират любимците си. Така или иначе, правото на породите да се развъждат са си го присвоили развъдници. Без да знам съм се намесила в нечий бизнес явно, за да предизвикам това клубно недоволство. Но за ваше огромно разочарование, те са здрави.

#34 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 02 February 2012 - 12:44 PM

По думите на самия Мирослав Вашето куче е с констатиран дермоиден синус. Също по негови думи, той Ви е предупредил за това, че такива кучета не се развъждат. Няма как да прочете където и да било, че такива кучета подлежат на развъждане. Нито мъжки, нито женски. Вашите кучета остават носители на това заболяване и евентуална тяхна нова генерация ще покаже това. Точно затова кучилата с констатиран проблем подлежат на постоянен контрол и той не се отнася само за кучетата с ДС, а за техните братя и сестри. Нормалните хора, които имат претенцията, че са се запознали със заболяването би трябвало да са запознати и с правилата за тяхното ограничаване. В момента Вие създадохте още 5 проблема, които ще произведат геометрична прогресия. Затова е важно да предупредите собствениците им, че не бива да ги размножават и да допускат Вашата грешка.
Не ми говорете изобщо за бизнес, защото сама виждате какъв е "пазара". Не прехвърляйте проблема от болната глава на здравата.Право на развъждане не се присвоява, а се регламентира. Вие не желаете да се съобразявате с правилата и затова е тази дискусия. Няма клубно недоволство, има лично недоволство. Моето недоволство. Като човек, който от 12 години се занимава с тази порода и му е безкрайно тъжно и мъчно, че хора, на които е обяснено защо нещо не се прави, не се съобразяват и създават проблеми.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#35 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2012 - 12:51 PM

Ахахахах, бизнес, сериозно ли?! За вас това да са здрави и генетично здрави кучетата е бизнес?! И знаейки генетичното заболяване, НАРОЧНО сте заплодили и създали генетично обременени кученца?! Надявайки се, че и до момента не сигурна, че те ще са здрави??? Друг е върпоса, че ако Миро наистина го е грижа за породата и изрично е искал Чери да НЕ ражда, не би трябвало да я е дал на човек, изрично искал противното. Което означаа, че един от двама ви лъже. Досега, след разкритията по-горе и очевидната наглост да се заплоди генетично обременено куче, везните клонят, че лъжецът не е Миро... :ea_103:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2012 - 12:53 PM

Никога няма да разбера, как може някой да размножава обременени с наследствени заболявания кучета?!

Какво означава

Цитат

оперира в ранна възраст


за Вас операцията е нещо като рязането на нокти ли?

Цитат

ако стопаните им го открият навреме


Кой ще поеме грижата и отговорността за тези кучета, ако по някаква причина не се хване на време? Кой ще поеме отговорност за инвалидизиранните животни?

П.С. Много Ви моля образовайте се малко - как се предава и унаследяват тези неща и през колко поколения. Това, че на бебета им няма нищо не означава, че на техните бебета няма да се случи.

Какво толкова ценно дадохте на породата със създаването на тези бебета, освен обремененост за бъдещите поколения?
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2012 - 01:00 PM

Инкафе

не бива да се неглижират генетични болести, това не е добре за никого, най-малко за породата!
А пък защо е трябвало да роди веднъж кучицата (голям опул), това и до днес никой стопанин не може логично да ми го обясни! Да си проектираме собственият инстинкт за репродуциране върху домашните любимци е доста нелепо!

Всъщност най-добре е станало така, че не сте успели да ги продадете тези сладури!
Мен ми се вижда най-разумно да се регистрирате при този клуб и с тяхното участие и КОНТРОЛ да се раздадат бебетата като се гарантира (с договор най-вероятно) тези сладури да се кастрират! И това е трябвало да се направи и с вашата сладурана, да я вземете с изришното условие да се кастрира като й дойде времето!
Каквито и да са ви били мотивите да не я кастрирате, ами умишлено да я заплодите, сега искрено се надявам, пък и вярвам, защото все пак пишете в темата открито да сте се убедили, защо не е трябвало да постъпвате така!
И както се казва, каквото било било, по-добре е да се помогне на жената с помощта на клуба да направи правилното нещо, вместо да раздаде кученцата на други незнаещи, които смело и с кеф да продължат грешната генетична линия!

ДДГ, в какъв филм се вкара, а? :ab_041: Но май все пак е от полза :re_037:! Аз всеки ден си изтърквам устата да обяснявам защо моето куче е кастрирано още на 1г, ама било хубаво, ама лелее какви хубави кученца щял да произведе... кошмар е някакъв - 90% от хората са просто неинформирани! И говоря, говоря, един човек да успея да убедя пак ще е от полза!


#38 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 02 February 2012 - 01:01 PM

Като сте прочели толкова много за дермоидния синус, ще е добре да започнете отсега да заделяте пари за операциите на малките, защото навсякъде по света тези разходи се поемат от развъждащия. Това също се коментира навсякъде и няма как да го пропуснете.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#39 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2012 - 01:08 PM

Мърфи, въпросът е, че въпросната жена Е знаела за проблема! Това си е чиста наглост и безочие - що за изкривено съзнание трябва да имаш, за да създадеш НАРОЧНО генетично болни животни?!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2012 - 01:29 PM

Показване на мнениетоinkafe, в 02 February 2012 - 12:39 PM, написа:

Дори, когато си избирах кучето, бях чела за това типично само за породата заболяване и нарочно пожелах да взема точно такова куче, защото САМО Риджбеци го имат. Може и да ви звучи глупаво, но това беше моя избор. И не съжалявам изобщо.


не разбирам това изречение.....
User's Signature

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни