Dog.bg Форуми : Бебета родезийски риджбек търсят своите нови семейства

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бебета родезийски риджбек търсят своите нови семейства две момичета и две момчета Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 02 February 2012 - 01:41 PM

Показване на мнениетоdeni_avr, в 02 February 2012 - 01:29 PM, написа:

Показване на мнениетоinkafe, в 02 February 2012 - 12:39 PM, написа:

Дори, когато си избирах кучето, бях чела за това типично само за породата заболяване и нарочно пожелах да взема точно такова куче, защото САМО Риджбеци го имат. Може и да ви звучи глупаво, но това беше моя избор. И не съжалявам изобщо.


не разбирам това изречение.....



:ab_041: :ab_041: :ab_041: няма как да го разбереш .... никой не би го разбрал .... очевидно идеята е сами да си блъскаме главата в стената, а не да използваме вратата, която други вече са отворили. Лошото в случая е, че това блъскане ще се превърне в срутване на цялата стая, ама ..... к'во толкова .... това са само кучета.....най-големия проблем на българина се нарича "к'во толкова".
Очаквах да ме обвинят в търгашество или в бизнес-интереси и не ми пука. Да, имам развъдник за риджбеци и не се притеснявам, нито се извинявам за това, че ме вълнува и интересува породата. Няма да се извинявам, също така, че изливам гнева си срещу всяко подобно умишлено вредителство в популацията ни, която и без това има достатъчно екстериорни проблеми. Мисля, че не е извинение незнанието, защото в 21-ви век, когато почти във всеки дом има компютър е нелепо да обясняваш, че не си знаел нещо. Има огромно неглижиране и безхаберие, а после дружно се възмущаваме от кучетата, от кучкарите и наричаме дружно всички "маскари". Противопоставям се, защото не мога да приема аз и госпожата да сме под един знаменател. Точно затова пиша за собственото си недоволство, не за клубното или общественото. Имам основания за това и не ги крия. Основанията ми са 12 години опознаване на породата, регламентирано развъждане, изучаване на местната популация, финансови, психологически и емоционални усилия, които за хора като нея не значат нищо. За тях това са просто кучета и "к'во толкова". :zz_020:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#42 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2012 - 01:42 PM

Е, че неглижирането на проблеми и изтласкването на неудобна иформация от паметта е основна човешка черта. Ако много силно и дълго си казвам, че не е истина, то пък може да се превърне в лъжа! То даже хората с генетични отклонения често се възпроизвеждат сами, ей така от чист егоизъм, въпреки че им е строго забранено и обричат децата си на мъки! Отдавна известен етичен проблем е! Нито е първата, нито последната ще е!
Важното е да се борим адекватно с проблемите! И сега след като й се накарахме за безотговорността и тя, за което й благодаря, продължи да пише, смятам, че е редно да й подадем ръка с добри съвети!
Като начало ми се струва, че трябва максимално бързо да кастрира майката! Така ще покаже, че е осъзнала грешката и вече знае, какво е правилното!
След това кученцата с договор за задължителна кастрация като навършат там възрастта - не знам какво се препоръчва, за Мърфи препоръчаха 1 година, за женските знам преди първото разгонване, за да имат 95% предпазване от рак и така...:ae_085:

Инкафе, вие какво мислите?

#43 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 02 February 2012 - 02:15 PM

Добрата новина за потенциалните осиновители на бебетата:
Заболяването е вродено. Ако те в момента са чисти, няма опасност да го развият по-късно.
Отварям една голяма скоба. 90% от ветеринарните лекари, с които съм говорила, не са чували за дермосинус. Не знам дали биха го и диагностицирали. Виждала съм женско куче, според думите на стопанина му с неговия вет лекували "някаква киста", дето все се появявала и не щяла да минава, и така си я лекували от години. Кистата беше на типично място. За дермоиден синус не беше чувал. Аз лично не бих се наела да правя оглед за дермоиден синус, защото знам как изглежда и как се напипва само на теория и от снимки. Затварям скобата.

Лошата новина - проблемът с генетична обремененост си остава. На никого не може да се има доверие, както е видно, колкото и да се предупреждават новите стопани, каквито и договори да подписват, накрая те ще направят каквото им скимне. Особено ако към това се добавят внушенията на incafe, че голямо чудо, една операцийка и толкоз, хората обикновено силно се влияят от този, от когото си вземат куче, особено ако е по-нестандартна порода. Към известните екстериорни недостатъци на родната ни популация добавяме неминуемо дермоиден синус, просто ми се струва неизбежно.

incafe, имам един въпрос от чисто експертно любопитство и той не е свързан с моралната страна на този казус: има ли в кучилото кученце без ридж? И двамата родители ли имат ридж?

#44 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 02 February 2012 - 03:09 PM

Показване на мнениетоmil_, в 02 February 2012 - 02:15 PM, написа:

Добрата новина за потенциалните осиновители на бебетата:
Заболяването е вродено. Ако те в момента са чисти, няма опасност да го развият по-късно.


Не е съвсем така, но при 90 % от случаите наистина не се развива ако не е регистрирано в началото. Рядкост представляват случаите, в които се появява и на други места освен около гръбнака. Този въпрос все още не е изяснен и затова всички кучета с подобни кисти се изключват от развъждане, а техните родственици пряки и непряки подлежат на допълнително наблюдение и при повечето клубове в регистрите се води статистика за да се установят зависимостите. Между другото, присъствала съм на диагностицирането и операцията на дермоиден синус при бигъл. В този смисъл заболяването явно не е "само при риджбеците".
Факт е, наистина, че малко от ветеринарните лекари са запознати с проблема. Но ветеринарната клиника, в която беше съдружник Миро имаха опит и дори един от докторите в екипа беше написал специална статия в медицинско списание. Ако не се лъжа, става дума за д-р Златева (или Златарева, това име си спомням). Линията, с която Миро работеше, защото в момента не се занимава с това (отскоро е щастлив татко), имаше този проблем въпреки, че той използваше кучета без наличие на ДС. Точно затова не мисля, че би постъпил некоректно и би манипулирал подобна информация.

mil_ и двете кучета имат ридж. Дали всички кучета са били с ридж може да каже само госпожата, защото знаеш, че се броят и мъртвородените и починалите след това. В този ред на мисли, трябва да обясня на дамата, че няма как Миро да е показал родословие на сестра на Чери, защото в кучилото имаше само една женска, останалите бяха 5 мъжки, т.е. той е показал евентуално бялото родословие на майката, като идеята е била да обясни, че това би трябвало да е третата генерация на линията. Миро започна с куче, намерено на околовръсното и което показа на изложба в Кранево, доколкото си спомням. Бащата на сегашното кучило е небезизвестния Марк Антоний. Представител на семейството, чиято собственост е той беше на събранието ни миналата година. Въпреки всички обяснения, въпреки толерантността, с която подходихме, само два-три месеца след събранието ми се обадиха да ми кажат, че Марк имал бебета от женско куче в София. Тези бебета така и не се регистрираха въпреки изричните ми молби. Не ми се обадиха дори когато ги помолих да съобщават преди да пускат Марк на всеки, който им се обади. Не направиха и изследванията, за които уж всички бяхме съгласни да се правят, а знаеш, че те са елементарен минимум. Марк е внесен от Хърватска, но не е от развъдник и затова няма документи. На практика никой не знае нищо за неговото "минало". Това, че е внесен от там не го прави нито здрав, нито екстериорно добър, нито означава, че изобщо е риджбек защото има ридж и защото някой им е казал, че е такъв. Някой бил броил не знам си колко пари и това само по себе си означава, че се е сдобил с нужната същност и качество. Нито той, нито женската са се появили за експертна оценка, поне да видим какво представляват като зрели кучета и да разберем, аджеба, имат ли зъби, тестиси, риджа от какъв тип е...... просто си правят кучила и изчисляват всичко в приходи, собствениците на мъжките кучета си чешат **** :zz_020:
Тя, идеята на белите родословия като цяло е тъпа, но съществува в правилника на федерацията и не можем да я пренебрегваме. Освен това, винаги съм считала, че ако не може да се ликвидира един проблем, то поне може да се направи рамка и да се регламентира. Единственото, което се иска от собствениците е да се съобразяват с тази рамка. Не говорим дори за екстериор или подобни "лигавщини" и "снобизъм". Говорим за елементарно съобразяване особено с оглед на свръхпопулацията от бездомни. Изпадам в луд смях когато някой ми твърди, че това е бизнес. Сигурно точно заради бизнеса имаме само 4 поколения за 12 години. :zz_020: Направо сме се заровили от пари !
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#45 Потребителят е офлайн   inkafe Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 01-February 12

Публикувано: 02 February 2012 - 05:38 PM

Вече не знам на кого по-напред да отговарям. Всичките имат ридж, на тъмното е къс и дебел, двете починали имаха най-дълги риджове. Не съм видяла изобщо това кученце, което е починало в клиниката.

Ако не се лъжа Чери има и сестра Рая, която също има поколение. Кучето си взех от Миро на пет месеца и нещо. Не ми беше обяснено категорично, че за целите на подобрявате на породата се работи от 12 години и аз задължително трябва да кастрирам моето куче, заради ДС, както и че е задължително да мина на експертна оценка и да членувам в клуба. Влизах веднъж в сайта им и след като видях, че няма публикации от повече от година, реших, че няма смисъл да търся контакт с тях.

На твърде личния коментар, че съм прехвърлила женските си инстинкти за възпроизвеждане върху кучето, ще кажа, че съм щастлива майка на двама тинейджъри, които вчера бяха удивени от коментарите по моята тема. Ние сме щастливи с това куче и малките. Всички са здрави. С чукове ми набихте задълженията като собственик. До сега знаех само за ваксините, обезпаразитяването, данъка, събирането на изпражненията, воденето на каишка и с намордник, както и чипирането. Вие сте над това, обаче. Изчистването на породата от породоподобни кучета е вашата кауза. Ще си кастрирам кучето и ще споделя с всеки, който се интересува от малките, че трябва да направят същото и като си отиде иден ден, да няма следа от него, а да се обърнат към развъдника и да им изпратят друго, по-добро куче с родословие, проверено и оценено от вас, защото май всички сте от клуба.

Ако нещо пропускам, пишете.
Въпреки всичко се надявам да намеря стопани на животинките.



#46 Потребителят е офлайн   inkafe Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 01-February 12

Публикувано: 02 February 2012 - 05:53 PM

И двамата родители имат ридж. Нямах идея, че познавате и таткото на бебетата. Свързахме се по най-естествения начин. Чрез хора в парка. Разхождаме си кучетата в съседни територии и имаме общи познати. Стопанката на Марк каза, че не сте приели кучето и да членува в клуба, защото няма родословие. И съвсем естествено аутсайдерите се събраха, за да предизвикат гнева на специалистите.
Добре, че хората с генетична обремененост не ги кастрират, защото сега щяхме да сме много малко. Само инвитро плодовете подлежат на автоматично изключване от линията на живота. При нормалните бременности жените имат право да избират. И хората с генетични малформации доказват изключителни способности в области, където останалите се представят слабо.

#47 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2012 - 06:17 PM

За информация - аз не се занимавам с клубни кучета, до момента в който не се озоват на улицата и ми се наложи да им търся дом, точно защото някой си не бил наясно с болестите, нямал пари да плаща лечение/операция или просто защото кучето му не прилича или не е точно по стандарта! До момента, в който от "родословни" животни не се родят породоподобни от такива връзки, които са предпоставка за вродени болести и после стопаните да изхвърлят животното, защото някой запознат им е съобщил новината, че тяхното не е изобщо по стандарта. Защото на българина му дай родословно, ама ако може да е подарено, че и с помийка да го храни, за да му излезе без пари, пък да се фука с горкото животно!!!

Моята кауза е да няма изхвърлени животни на улицата, животните да се обичат такива каквито са, но и да са здрави и да не се мъчат. Затова са изследванията по клубовете - за да няма кучето дисплазия, да няма ДС, да се елиминират колкото се може в по-голяма степен отрицателните неща (прекалено чувствителна кожа, очи, да диша нормално, т.н.)!

А умишленото заплождане на генетично болно животно е просто извращение! И на генетично болните хора им е ЗАБРАНЕНО да се въпроизвеждат. Или не знаете, че шизофрениците например подлежат на подобна забрана. Тези със синдрома на Даун също. Да продължавам ли?! Защото е доказано, че поколението НЯМА да е здраво и умишлено да се ражда увредено дете е извращение!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 02 February 2012 - 06:54 PM

inkafe, чудесно е, че сте съвестен стопанин.
Лошото е, че сте се превърнали в безсъвестен развъдчик.
Стопанин и развъдчик са различни неща.
За да се успокоите по темата с кинтите в клуба ще ви кажа, че аз също съм в клуба, обожавам породата и точно поради тази причина съм се отказала от развъждане в условията на България и при манталитета на българите, които не желаят да разберат отговорностите на развъждането. За разлика от Деси аз не съм готова да поема цялата опасност от негативи, налична при сегашната ситуация с кучетата у нас. Не мога да разчитам на бъдещи стопани, не мога и да разчитам на наличните за поголовието данни, тъй като досега дори и при родословните се оказа, че не се водят статистики какво се случва във времето, стопаните са пасивни и се интересуват колкото да извадят някое кучило и след това зарязват и клуб, и дявол. И точно това е нещо, което е жизненоважно да се промени и него има Деси предвид като казва "изучаване на родната популация", за което тя полага огромни усилия. Ще развъждам риджбеци в някой друг живот, не и в този. Разберете, че развъждането не се прави заради хората и за да се чувстват те добре, прави се заради кучетата и трябва да се мисли само за тях. И ако осъзнаеш, че ще навредиш на породата или няма с какво да допринесеш за нея (което се случи и на мен след доста мъчителен път) най-доброто, което можеш да направиш за любимите си кучета е да не ги развъждаш.
Няма грам причина човек, който си обича неподлежащия на развъдна дейност приятел да се чувства аутсайдер, това изобщо не го разбирам - та да плодиш кучета ли те вади от аутсайдерството?!

Пожелавам чудесни домове на малките и стопани, които няма да ги превърнат в източник на свои емоционални дивиденти и да създават бъдещи проблеми. На вас пожелавам да преглътнете обидата - чудесно си представям как се чувствате в момента, но няма приятен начин да се научат някои болезнени истини. Да преглътнете и да спрете да отъждествявате животните с хора, животните имат различни от нашите нужди.

Деси, ДС представлява недобро формиране на невралната тръба, а тя се формира в утробата и няма как да се получи след раждането. Самата киста може да се получи по-късно, защото мястото на дупчицата се замърсява, запушва и т.н, тоест кистата не е заболяване, а признак. Би могло да има дефект, който е твърде малък и по-късно в едва видимата дупчица да се получи киста, но би трябвало да се напипва "нишката", която свързва кожата с невралната тръба още от раждането.
В случая не намеквам, че някой може да лъже, а отправям едно предупреждение към бъдещите стопани - да имат наум, че не всеки вет знае за заболяването и какво да търси. Д-р Златева има риджбек, да, би трябвало да е напълно наясно. Настина има и единични регистрирани случаи на ДС при породи без ридж. Генетичната му основа не е напълно ясна и тепърва се работи по маркери в САЩ, за да може да се открива чрез ДНК тест. Нещо, от което ние сме на светлинни години.

#49 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 02 February 2012 - 06:58 PM

Дано кученцата да си намерят добри стопани.

Слагам ви някои линкове , защото ако лекарите не са се сблъсквали с такова заболяване , собствениците пък още по-малко знаят за какво да гледат.
Аз ако бях видяла нещо такова на главата на моето куче ( вижте на главата на кучето, оградено с кръгче - практически не се забелязва) никога нямаше да ми хрумне , че е нещо болестно.
http://ridgebackresc...trr_health.html
Освен това казват, че обикновено не се забелязва , докато кученцата са малки, дори и да имат.
http://www.malaboapd...ers-experience/
Дано вашите да са здрави. Но за всеки случай покажете на осиновителите за какво да внимават.

Иначе - и мен ме е яд на вас. Яд ме е, че при толкова кучета и котки търсещи дом, вие сте решили да създадете още.( На клубните развъдчици също ме е яд и то по същата причина .)

#50 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 02 February 2012 - 07:22 PM

Освен всичко изброено искам да ви покажа риджбекоподобно в изолатор Месеци наред кучето скиташе немило недраго. Имаше и други теми тук на изхвърлени риджове. Това е още една от причините при свръхпопулация и липса на отговорни стопани за всички кучета, да не създваме излишно и нарочно нови бездомници. Представям ви моята гледна точка, моля помислете и за това. Всички са възторжени когато взимат кучета, но малцина са отговорните хора. Дано вашите бебета имат късмет и никога не ги сполети тази съдба.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 02 February 2012 - 07:26 PM

Показване на мнениетоgreeneyed, в 02 February 2012 - 06:58 PM, написа:

Дано кученцата да си намерят добри стопани.

Аз ако бях видяла нещо такова на главата на моето куче ( вижте на главата на кучето, оградено с кръгче - практически не се забелязва) никога нямаше да ми хрумне , че е нещо болестно.

Самата дупчица може да е съвсем малка или почти невидима, но при повдигане на кожата се напипва удебеление като нишка, която свързва кожата с гръбначния стълб, този начин на опипване е показан във втория линк.
За риджа питах, защото по скорошни открития, грубо казано ако в кучилото има куче без ридж, вероятността да има ДС в същото кучило е значително по-малка.

#52 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2012 - 09:13 PM

Показване на мнениетоinkafe, в 02 February 2012 - 03:38 PM, написа:

На твърде личния коментар, че съм прехвърлила женските си инстинкти за възпроизвеждане върху кучето, ще кажа, че съм щастлива майка на двама тинейджъри, които вчера бяха удивени от коментарите по моята тема.


Не съм искала да Ви обидя! Специално подбрах думата "инсктинкти", а не "желание", защото и 10 деца да има човек, пак си има инстинкт за още Качена снимка ! С това лично си обяснявам и желанието за разплождане на домашни любимци, страшно много хора има, които смятат идея за много добра! Да роди веднъж, за здраве и т.н.! Но това е мит, оборен, темата за рак е толкова предъвкана, абсолютно ми е неясно, защо хората продължават да твърдят друго! Няма да крия, че моето семейство, до един вишисти ме направиха на дива калинка, защо съм кастрирала бигъл Мърфи! И на всички обяснения ме гледаха като паднала от луната!
Никой няма полза от това, да Ви наобидим, да се врътнете, да ни теглите една ..., и да ги подарите кучовците на първия срещнат! Че не го правите, респект към Вас, въпреки всичко!
Това, че ще кастрирате кучата, е чудесно и правилно решение Качена снимка ! Радвам се, че сте успели да разберете, защо не е трябвало никога да я заплождате! Дано някой от клуба ви подъде ръка сега и заедно да настоите кученцата да бъдат кастрирани, като им дойде времето!
Убедена съм, че ще им намерите най-добрите стопани, преценявайте всички много внимателно обаче!

#53 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 February 2012 - 09:36 PM

Едно куче - грешка. От тази грешка - 5 кучета. Ето как тези 5 кучета е съвсем реално да станат 15 (примерно) и само след 2 години може да са ...колко 30? Заради една грешка.

А такива грешки се правят постоянно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#54 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 02 February 2012 - 10:05 PM

Incafe, голяма част от смисъла на първия ни разговора по телефона се съдържа и в коментарите по-горе. Няма да повтарям неща, които си казахме и които са написани. Хора с много повече опит от мен (аз нямам никакъв) в кинологията са обяснили вече защо не е трябвало да се случва това, което се е случило и то по ваше желание. В първият ни разговор не ми казахте нищо от фактите, описани вече тук. Малко ми е криво, защото през глава се юрнах да помагам да намерите дом на кутретата, без да знам цялат истина около тяхното раждане. Моите емоции обаче оставям настрана. Както и декларирах от самото вачало, въпреки всичко, ще се ангажирам да помогна да намерим дом накученцата. Радвам се, че голяма част от информацията излезе наяве, за да сме напълно честни към бъдещите стопани. Нали така?
Със сигурност основна част от вината носи лекарят, от когото сте взели Чери. Негово задължение според мен е било да даде кучето кастрирано, при положение че е лекар, че е напълно наясно с генетичната обремененост. Вина имате и вие, че сте заплодили Чери, въпреки че сте знаели за това. Честно казано, наистина не мога да си обясня защо сте решили да правите поколение от Чери, но това вероятно никога няма да стане ясно. Нека не продължаваме тази верига. Редно е да поемете, според мен, категоричен ангажимент, че поколението на Вашата Чери няма да се размножава. В идеалния вариант - да отгледате кучилото до възраст, на която могат да бъдат кастрирани (поне женските, поради възможността за по-ранна кастрация), а стопаните на мъжките също да бъдат проучени внимателно и да им се обясни съвсем подробно ситуацията.
Регистрацията в клуба е повече от задължителна.
Вярвам, че ще успеете да отсеете добронамереността на всички, които пишат тук от емоциите - и Вашите, и техните.
Ако се поразровите из темите във форума, ще оцените по друг начин написаното тук.
Имам запитване за осиновяване на кученце. Ще проуча, до колкото мога, кандидата и ако преценя че е подходящ, ще го свържа с Вас.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#55 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2012 - 10:48 PM

Аз ще се включа малко неподготвена в темата. Шапка свалям на всички развъдчици, които пишат тук и са толкова запознати със запазването на породата, начините за подобряването й и изобщо всичко, което е свързано с кинологията! Опитвам се да постигна поне една стотна от това ниво, защото си мисля, че по този начин ще съм полезна на себе си и на кучето си, което е мой любимец - същество, което се обича безрезервно! Факт е обаче, че 90% от собствениците на домашни любимци нямат и идея за какво точно става въпрос, защо се правят изследвания за генетично предавани болести, защо връзките трябва да бъдат одобрени от съответния клуб, защо изобщо съществуват клубовете, развъдчиците и родословието ... Безброй много коментари прочетох за печалбарство и пари ... Наскоро загубих цяла вечер да обяснявам на приятелката си защо е тъпо да заплоди кучето си ... а тя ми изнесе цяла лекция за емоционалността да проследи развитието на едно мъжко кученце от първото кучило на кучката си, за да можела на по-късен етап, когато кучето й остарее, да си вземе друго такова от нейната линия ... А да носела отговорност за другите било като да носи отговорност за глада в Сомалия ... А това е интелигентна жена с добро образование и работа ... Цялото това лирично отклонение е не за да адвокатствам на някого, не да оправдавам собственичката на женската ... Просто това е реалността в България ... За жалост манталитетът ни все още е Балкански ... Сигурна съм, че жената далеч не е заплодила женската си с лоши мисли ... Но съм и сигурна, че не е знаела и една стотна от нещата, които вече знае ... постфактум ... Повечето собственици на кучета в Бг сме така (включвам и себе си, разбира се) - първо грешим, после четем ... а някой дори и постфактум не четат ... Слава Богу резултатът на моята "грешка" е да имам породоподобно куче, което, да чукам на дърво, е здраво и щастливо ... Но все още си спомням началото на нашата връзка, когато и аз мислех, че трябва да "продължим" рода ...
Зная, че, при положение, че не мога да помогна с нищо, вероятно изобщо не би трябвало да се включвам с коментар, но все си мисля, че акцентът на темата трябва да се върне върху бебетата... които все още търсят дом ...
User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 02 February 2012 - 11:04 PM

Темата, освен задомяването на кученцата (всичко, което се изписа ще е от полза за кандидат осиновителите им) вече има и друга цел. Дано бъде прочетена от поне 2-ма, които много искат да имат бебета от любимото си куче.
Най-добре би било вероятно кучилото да се задоми в чужбина, където хората биха разбрали защо не трябва да продължават поколението. На добросъвестни осиновители тук трудно ще се разчита, а едва ли Incafe ще може да ги отгледа до възраст, подходяща за кастрация.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#57 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2012 - 11:18 PM

Показване на мнениетоkatetol, в 02 February 2012 - 11:48 PM, написа:

Факт е обаче, че 90% от собствениците на домашни любимци нямат и идея за какво точно става въпрос, защо се правят изследвания за генетично предавани болести, защо връзките трябва да бъдат одобрени от съответния клуб, защо изобщо съществуват клубовете....

Нещо повече - преди няколко дни се заговорих с един човек, стопанин на лабрадорка с дисплазия.Та този човек твърдеше, че имено дисплазията е гаранцията,че кучето му е "изключително чиста порода" И повярвайте ми, нямаше сила на света,която да го убеди в противното.Добре, че някой го беше уплашил,че е изключително опасно за кучката му да забременява, та ми се жалваше,че трябва да я кастрира.
Успех на мъниците и дано попаднат на отговорни стопани
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#58 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 February 2012 - 11:46 PM

Вкратце-пуснала си жената женското куче, сдобила се е с поколение от него и сега ние умуваме как да въдворим бебоците по домове и със стопани.Ха!Точно сега няма да спазя самарянския тон и ще изкоментирам така-надробила си е попарата, и то нарочно-тя да си я сърба.Цъфнали сме и вързали с болни и умиращи бездомни да ги връщаме от Оня свят и да ги осиновяваме по наше и чужбинско, и сега-хоп- партида с родословие (или поне с претенции за такова).Дори няма доблестта да обясни, адже ба, защо я е заплодила.Няма и да каже, защото или ще излъже, или ще я линчуваме словесно.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#59 Потребителят е офлайн   Veronika13 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 749
  • Регистрация: 04-February 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 February 2012 - 12:10 AM

Показване на мнениетоАриел, в 02 February 2012 - 11:46 PM, написа:

Вкратце-пуснала си жената женското куче, сдобила се е с поколение от него и сега ние умуваме как да въдворим бебоците по домове и със стопани.Ха!Точно сега няма да спазя самарянския тон и ще изкоментирам така-надробила си е попарата, и то нарочно-тя да си я сърба.Цъфнали сме и вързали с болни и умиращи бездомни да ги връщаме от Оня свят и да ги осиновяваме по наше и чужбинско, и сега-хоп- партида с родословие (или поне с претенции за такова).Дори няма доблестта да обясни, адже ба, защо я е заплодила.Няма и да каже, защото или ще излъже, или ще я линчуваме словесно.


Много точно казано!!! :ba_025:

На тази тема мястото й не е ли в друг раздел? Толкова ли ни намаляха бездомниците, че 4 домашно-развъдени да заемат техните места???
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 03 February 2012 - 12:32 AM

Цитат

Ако не се лъжа Чери има и сестра Рая, която също има поколение. Кучето си взех от Миро на пет месеца и нещо. Не ми беше обяснено категорично, че за целите на подобрявате на породата се работи от 12 години и аз задължително трябва да кастрирам моето куче, заради ДС, както и че е задължително да мина на експертна оценка и да членувам в клуба. Влизах веднъж в сайта им и след като видях, че няма публикации от повече от година, реших, че няма смисъл да търся контакт с тях.


Рая е майка на Чери. Рея е нейна баба и не живее вече в София. Баща на Чери е Бруно. Здрав и живее в Пловдив. Той е родословен. Баща на Рея е Мрак, здрав и той е родословен. Живее в София.
Оценявам иронията Ви и сигурно щях да се усмихна на този абзац, но ако наистина се опитвате да вникнете в казаното ще разбере защо не ми е смешно. За целите на подобряването на една порода се работи постоянно и още с първото кучило, дори с единствените кучила, понеже и защото не се ражда по едно бебе, а средностатистически 6 и оттам насетне прогресията е геометрична. Отгоре на всичко кучетата достигат полова зрялост за една година и скоростта на тази проблемна прогресия може да се мери с тази на светлината. Не знам в кой сайт сте влизали, но клуба няма сайт и никога не е имал. Няма нужда да се обяснява категорично на никого нищо. Била сте информирана за заболяването и обяснихте сама, че сте се подготвили по въпроса, а няма как да прочетете където и да било, че такива кучета се развъждат.

Показване на мнениетоinkafe, в 02 February 2012 - 05:53 PM, написа:

И двамата родители имат ридж. Нямах идея, че познавате и таткото на бебетата. Свързахме се по най-естествения начин. Чрез хора в парка. Разхождаме си кучетата в съседни територии и имаме общи познати. Стопанката на Марк каза, че не сте приели кучето и да членува в клуба, защото няма родословие. И съвсем естествено аутсайдерите се събраха, за да предизвикат гнева на специалистите.


Стопанката на Марк беше канена поне два пъти лично от мен да регистрира кучето в клуба и лично ги поканих на събранието. Те изпратиха майката на съпруга, която стоеше точно до мен и ахкаше, че никога не била чувала за такива заболявания и щяла да се запознае с нещата. Очевидно добре се е запознала и е решила това, което е най-удобно и лесно. Никой никога не е отказвал членство и никога не сме се отнасяли към когото и да било като аутсайдер. Изисквахме само едно нещо. Всички кучета в клуба, без значение от наличието на родословие или не, да спазват едни и същи правила и най-вече да правят едни и същи медицински изследвания, които представляват елементарен минимум в развъдния процес. Аз, лично, съм изпращала документи на собствениците на Марк за да ги прочетат и да се запознаят с какво точно се занимава клуба. Никой от нас не е виновен за това, че някой в Хърватска ги е измамил и те се чувстват прецакани, а сега обясняват това с измислено аутсайдерство. На тях просто им е по-лесно да мислят, че от клуба не ги искат, защото определено ми показаха, че не ги е грижа за нищо друго, освен за това да осигурят щастлив "сексуален" живот на кучето си, чрез което явно се избива нечий комплекс за малоценност. Без значение какъв ще е резултата. Марк ще има заветното си поколение. Вие вашето, а българската ни популация един огромен проблем с ДС, защото както стана ясно няма как да разчитаме на отговорността и съзнанието на бъдещите собственици.
Много е тъпо да се обяснява как от клуба не искали кучето, защото било без родословие, при положение, че заместник-председателя, който избрахме тогава има куче без родословие.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни