Dog.bg Форуми : Бебета родезийски риджбек търсят своите нови семейства

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бебета родезийски риджбек търсят своите нови семейства две момичета и две момчета Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 01 February 2012 - 02:26 PM

Пускам тази тема по молба на една жена, която се свърза с мен заради желанието да намери дом на поколението на своята любима Чери.
Обсъдихме дъъълго и напоително темата, защо не е трябвало да се допуска раждане, колко са много бездомниците и т.н., така че нека и спестим тази лекция и тук:-) Никой не се ражда добре информиран, но вярвам, че след разговора ни тя вече има съвсем друг поглед върху ситуацията.
Майката ще бъде кастрирана.
За да не разказвам историята и, просто ще копирам писмото, което получих. Публикувам го без съкращения, защото от него личи, че става въпрос за отговорен стопанин:
"Говорихме на дълго и широко за това какво трябва и не трябва да прави стопанина на едно куче, било то породисто или не. Само че разговорът ни е постфактум от вече стекли се обстоятелства. На 02.12.2011г след една нощ прекарана в денонощна ветеринарна клиника до зоопарка, се появиха на бял свят бебетата на моето куче. Майката се казва Чери, много я обичам и много се страхувах да не се оплеска нещо при раждането. Родиха се 8 кученца. Едното още в клиниката е починало. Предполагам, че Чери го е помела с яката, с коята.о я бяха снабдили, за да не ухапе персонала, грижещ се за нея. Не че е имала нещо против хората, но сама, на ново и непознато място, вързана със система за тавана, в този смътен момент при първо, и даже последно раждане, да се зъби на тия, които пипат бебетата е било най-малкото, което е била в състояние да направи. Прибрахме 7 бебета, но в следващите 5 дни починаха две без да разберем защо. Просто ги намирахме сутрин избутани от кошчето и лишени от грижа. За останалите беше перфектната майка. Неотлъчно до тях, излизахме навън, колкото да си свърши работите и тичахме обратно. За починалите бебчета от кварталната клиника казаха, че майките усещали ако бебето няма да се развие добре и пазели само най-здравите и обещаващи. Лошото е, че ние като големи и знаещи хора, заедно с докторите от клиниката не разбрахме как стана така, че още 2 починаха.

Но това остана в миналото. Останалите са в перфектна форма. На два месеца вече тежат по 6.5кг. Хранят се с бебешка храна, също и по малко телешко с ориз и колкото пъти майка им позволи – бозаят. От кърмене кучето ми е станало кожа и кости, въпреки удвоената дажба допълнителни витамини и калций. Малките растат, тичат и беснеят в позволените територии, най-обичат да са в краката на майка ми. Пишкат на определени места, понякога и около тях, вече се заслушват при определени команди, уча ги да не ми скачат по краката и да ме дерат от радост и в игра. Момчетата са Джуба /на африкански диалект значи Енергичен/ и Рохо /Душа, добър/, а момичетата са Ремба /Красива/ и Куини. Рохо при раждането не му е срязано добре пъпчето и като приключим и с третата ваксина, ще трябва да го оперираме от пъпна херния. Била козметична операция, но е важно да я направим.

От обявите в интернет идваха няколко човека. Всички търсят изложбени екземпляри. Светли, едри, с огромен ридж, чисти коремчета, за да се фукат. На майката мога лесно, но бавно, защото клуба на риджбека е в процес на пререгистрация, да извадя документ за родословие. Таткото, въпреки голамата сума пари, която струва и това, че е взет чрез развъдник от Хърватия, е без родословие. Пиша ви това, защото със сигурност в кръвта на малките няма кръвосмешение и съответно предполагаеми грешки в гените."

Надявам се заедно да помогнем на тези бебета.
А те са......Ами сладки бонбони са! :wub:

Ето ги:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#2 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 01 February 2012 - 02:33 PM

Продава или подарява?
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#3 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 01 February 2012 - 02:34 PM

Подарява. Иначе нямаше да пиша тук.
Готова е да изчака колкото е необходимо, дори до навършване на възраст, подходяща за кастрация на малките момичета.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#4 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2012 - 02:40 PM

Лекцията за това как така се раждат нерегламентирано явно е обсъдена. Но това как "лесно" се вади родословие ми е мътно. Както и как закупен от "развъдник" няма родословие. На всички ни е ясно какво означава, че кучетата нямат родословие още по рождение. Така че това за кръвосмешението и лошите гени - няма как да е сигурно, че ги няма :ea_103:

Другото - раждат се 8 бебета, 1 умира -> 7 взети у дома, 2 умират -> по мои скромни сметки бебетата трябва да са 5 в момента. Представени са 4. 1 е пропуснато -> дадено е кръвен данък на бащата ли или какво му се е случило?

Че са бонбони - бонбони са. Но това доколко приличат на ридж ще кажат по-запознатите от мен. На мен това тъмното не ми прилича, но при липса на доказателство за предците, предполагам е очаквано подобно разминаване. Знам ли...

Дано намерят добри стопани, които няма да гледат дали са изложбени или не, а ще гледат в душата на кученцата.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2012 - 02:48 PM

Малко да поспамя .... До днес нищо не знаех за тоя вид добитък, станаха ми симпатични и порових да прочета за тях. То това било куче мечта бре! Ама искало 20 км разходки на ден! Не е ли добре да се потърсят почтени ловци за стопани?
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 01 February 2012 - 02:50 PM

Показване на мнениетоblueocean, в 01 February 2012 - 02:40 PM, написа:

Но това как "лесно" се вади родословие ми е мътно. Както и как закупен от "развъдник" няма родословие. На всички ни е ясно какво означава, че кучетата нямат родословие още по рождение. Така че това за кръвосмешението и лошите гени - няма как да е сигурно, че ги няма :ea_103:



Така или иначе бебетата не се рекламират като "родословни". Честно казано, аз съм по "уникатите", т.е. безпородните. Не ми е ясно как се вади родословие. Надявам се стопанката на Чери да се включи тук, но нека не я захапваме за това.
Че няма кръвосмешение е сигурно - родителите са от различни държави. И да, не са правени генетични изследвания.
И тази "лекция" я водих по телефона, така че тук няма нужда :md_064:

Показване на мнениетоblueocean, в 01 February 2012 - 02:40 PM, написа:

Дано намерят добри стопани, които няма да гледат дали са изложбени или не, а ще гледат в душата на кученцата.


Именно затова пускам темата тук.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#7 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 01 February 2012 - 02:54 PM

Показване на мнениетоnetware5, в 01 February 2012 - 02:48 PM, написа:

Не е ли добре да се потърсят почтени ловци за стопани?


"почтен" и "ловец" за мен са оксиморони :md_064: А и едва ли има ловец, който ВСЕКИ ден ходи на лов и ще осигурява 20 км. разходка ежедневно.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#8 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2012 - 02:58 PM

Показване на мнениетоDDG, в 01 February 2012 - 02:54 PM, написа:

Показване на мнениетоnetware5, в 01 February 2012 - 02:48 PM, написа:

Не е ли добре да се потърсят почтени ловци за стопани?


"почтен" и "ловец" за мен са оксиморони :md_064: ...........................


Абе не е точно така. Аз лично не съм ловец и нямам намерение да ставам такъв. Имам морални съображения за това. Но познавам ловци, които настина душата си дават за кучетата си и ги третират като членове на семейството. Та има и почтени искам да кажа .....
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 01 February 2012 - 03:06 PM

Риджбекът е хубаво да се разхожда по много.
Но едно от най-ценните му качества е, че се приспособява към стопанина и свиква с неговия ритъм, без да истерясва ако разходките са по-скромни.
Друго хубаво е, че навън са много активни, но у дома са абсолютни спокойни мързелани като отраснат.
Съзряват по-бавничко, особено мъжките, тоест по-дълго време са беладжии, Реджо улегна рязко на 3 г.
Родословие се вади лесно като докажеш произхода на кучето, в нашия клуб ако го докажеш, можеш да извадиш родословие и на по-късен етап, тъй като произходът не се е променил. Куче от развъдник може да няма родословие просто защото не е извадено. Не казвам, че случаят е такъв, но няма нищо странно в такава ситуация.
За ловец - не препоръчвам. Не са подходящи за нашите условия, гонят без лай, не са следогласни, те са за саваните, където има трева и храсти, а не гори. Скачат високо над тревата и ловецът ги вижда, а тук в горите - не. Много ловци се разочароват от тях и ги зарязват.
Тъмничките бебета ще изсветлеят и ще станат рижи и те, често се среща да има тъмни, почти черни, но да остане черно е близо до невъзможното. Изглеждат доста типично за родната ни популация от риджбеци, вкл. родословни, която има известни екстерирорни недостатъци, но не по отношение на цвета, а по-скоро глава, уши, конституция.

#10 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 01 February 2012 - 03:07 PM

Показване на мнениетоnetware5, в 01 February 2012 - 02:58 PM, написа:

Абе не е точно така. Аз лично не съм ловец и нямам намерение да ставам такъв. Имам морални съображения за това. Но познавам ловци, които настина душата си дават за кучетата си и ги третират като членове на семейството. Та има и почтени искам да кажа .....


Много спам стана, ама ...
Аз лично не виждам нищо почтенно в това, да се криеш в храстите с пушка и да се целиш по невъоръжено живо същество, при това за удоволствие.
Почтенна би била една равностойна битка. А това как се грижат за кучетата си е съвсем отделна работа.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#11 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2012 - 03:17 PM

Показване на мнениетоDDG, в 01 February 2012 - 03:07 PM, написа:

Показване на мнениетоnetware5, в 01 February 2012 - 02:58 PM, написа:

Абе не е точно така. Аз лично не съм ловец и нямам намерение да ставам такъв. Имам морални съображения за това. Но познавам ловци, които настина душата си дават за кучетата си и ги третират като членове на семейството. Та има и почтени искам да кажа .....


Много спам стана, ама ...
Аз лично не виждам нищо почтенно в това, да се криеш в храстите с пушка и да се целиш по невъоръжено живо същество, при това за удоволствие.
Почтенна би била една равностойна битка. А това как се грижат за кучетата си е съвсем отделна работа.


Добре де, да приключваме със спама :smile: Под "почтен" имах предвид да си обича кучето, а не да се отнася с него като с допълнение към пушката. Иначе мисля, че ясно заявих какво е отношението ми към лова - същото като твоето.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   ATINA PALADA-DONICHKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 709
  • Регистрация: 18-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2012 - 03:43 PM

От 1-ва и последна снимка тъмните кутрета май са различни,на последната е като че с по-светло лице та май си стават 5.
Иначе са много хубави като всички бебета,късмет с домовете.

#13 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 01 February 2012 - 03:56 PM

4 са, току що говорих със стопанката. Едното кутре е подарено на дядото на Чери. Не е давано "кръвен данък" на таткото.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#14 Потребителят е офлайн   ATINA PALADA-DONICHKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 709
  • Регистрация: 18-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2012 - 04:13 PM

Ясно значи снимката просто ме е подвела.
Късмет им желая :ba_025:

#15 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 February 2012 - 04:45 PM

ДДГ, сигурно ли е за подаряването? http://www.555.bg/%D...B5%D0%BA/849m?b
Не за първи път някой ще злоупотреби по този начин, за това искам да съм сигурна. :md_064:

Очевидно е, че са искали да направят някой лев от тях.
Може би пък, като са видели, че интереса не е толкова голям, а папането и ваксините си вървят - са решили да ги подарят все пак.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#16 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 01 February 2012 - 05:00 PM

Буш, подаряват се.
Отначало наистина са пуснали обяви, че ги продават, но тъй като интерес от читави стопани така и не е имало, хората искат просто да задомят кученцата, но не на всяка цена (стопаните ще се подбират внимателно). И не става въпрос просто да се отърват от тях заради разходите. На въпроса ми "колко е спешно", жената каза, че ще ги гледа толкова, колкото е необходимо, дори и до навършване на възраст, подходяща за кастрация.
Всъщност всеки, който е далеч от нашите среди и всичко, което ни минава на ден през главите би пуснал породисти кученца да се продават, така поне мисля аз. Причината не е само желание да се "изкара някой лев". Много хора смятат, че ако пуснат обяви, че се ПОДАРЯВА породисто куче (бебе), значи нещо не е наред с кучето. Вероятно. Знам ли...
Всъшност не искам да говоря от името на стопанката. Тя в момента се опитва да се регистрира тук, но явно поради наличие на стара регистрация нещо не успява.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#17 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 01 February 2012 - 05:06 PM

Всеки път се удивлявам от възможностите на хората да фантазират. :zz_020: Най-неприятното ми е, че знам за това кучило и за некоректността на тези хора към човека, поверил им женско куче за отглеждане с условието то НИКОГА да не бъде заплождано. Повярвайте ми има причина за това условие! Същите хора са му съобщили за "благата вест" малко след като кучето е родило. Още по-неприятно ми е, че собствениците на мъжкото куче присъстваха на клубната сбирка преди година, после говорих лично по телефона и чрез мейли и ми излезна пришка на езика да обяснявам защо съществуват правила и защо е необходимо те да бъдат спазвани. Това е причина да се демотивирам тотално от работа за клуб или порода.
DDG, моля те (понеже аз нямам сили и желание да коментирам каквото и да било с тези хора) помоли ги да ти разкажат реалната история!
Изключително ми е мъчно, тъпо и се чувствам невероятно нелепо при наличието на тази тема във форума. Не защото това е поредното неродословно кучило от породоподобни екземпляри, а защото за разлика от други собственици, тези са били наясно какво НЕ ТРЯБВА да правят. Това се отнася и за собствениците на мъжкото куче.

п.п. - Дано се намерят собственици на кученцата и НИКОГА да не ги допускат до заплождане! Ако трябва с условие да се кастрират възможно най-ранна възраст.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#18 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 01 February 2012 - 05:11 PM

Упс...това е ново инфо за мен. Дано стопанката да успее с регистрацията, за да не съм посредник. Не познавам лично жената, телефона ми и го е дал мой пирятел. Вчера говорихме много и аз останах с впечатление, че имам коректен човек насреща си.
Дано все пак да се намерят читави стопани а бебоците. Пускайки тази тема, това ми е била единствената идея.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#19 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2012 - 05:12 PM

+ още една: http://prodavalnik.c...dzhbek-i3572090
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#20 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 February 2012 - 05:39 PM

Регистрацията й (новата) мисля, че работи. Но понеже не мога да й пратя лс (не занм защо) пиша тук:
За да публикувате отговор - ползвайте бутона "Нов отговор", който се намира най-отдолу на темата.

Бутона "Докладвай" е за сигнализиране на нередности на модовете.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни