Dog.bg Форуми : Фалшива бременност при кучетата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Фалшива бременност при кучетата

#1 Потребителят е офлайн   milenka_bs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 253
  • Регистрация: 05-May 06

Публикувано: 29 June 2006 - 04:41 PM

Става въпрос за женско куче на 9г. не кастрирано, не раждало. В добро общо състояние. От няколко дни и тече мляко от цицките, а със сигурност не е бременна.
Водена е на лекар, казал е че кара мнима бременност и съответно млякото е от това. Предписал е два пъти на ден да се маже с йод и само това. Притесненена съм защото количеството, което изтича е доста голямо. След няколко дни пак е на преглед, но дотогава, събирам информация, която да предам (кучето не е при мен).
Дайте съвети, че цял ден ровя, но немога да намеря нищо по темата. s)

#2 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2006 - 04:45 PM

имам малко кученце без майка бозаещо, ако може да съчетаеме......


Майтап

ще ти звънна от док
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 June 2006 - 04:53 PM

Не е ли лошо да се стимулира производсвото на мляко, чрез намиране на бебе или бъркам? Доколкото знам, дори не трябва да се изстисква млякото при мнима бременност, освен, ако наистина не е много, защото тогава се задържа и става по-лошо.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 29 June 2006 - 09:20 PM

Моят съвет- кастрация.Така с "'фалшива"" бременност започват проблемите- пиометра,тумори ...Какво каза твоя док?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#5 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2006 - 11:37 PM

Цитат

Дайте съвети, че цял ден ровя, но немога да намеря нищо по темата. s)

Моята кучка също се опита да прави така - гърдите й се увеличаваха и втърдяваха, но още преди да се стигне до отделяне на мляко ветеринарят ми предписа потивозачатъчни (човешки). Веднъж й дадох и провръще 3 часа по часовник. Повече не повторих.
След ровене в Дог.бг, което сега не ми се повтаря, намерих съвет да й намаля храната и увелича разходките (натоварването). Така огранизмът сам сприра да произвежда мляко. Това помогна.
След това при разгонване намалявам храната и увеличавам разходките и почти не се стига до увеличаване на гърдите.
Решила съм твърдо да я кастрирам (имаме час за петък в 16:00). И много се надявам, че с това само ще й помогна.

#6 Потребителят е офлайн   mark antony Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 09-January 06

Публикувано: 30 June 2006 - 07:14 AM

Предишното ми куче,имаше такъв проблем.Изписаха ни камфорова паста и лекарство за спиране на кърма/човешко/,от хапчето повръщаше като е било при Mini.Спрях го.Прибрах ме всички играчки,защото не искаше да излиза без някоя от тях

#7 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2006 - 07:41 AM

Чисто технически - "лечението" е консервативно, освен ако не стане беля, т.е. мастит. С други думи: прилагат се охлаждащи и противовъзпалителни компреси върху цицките и не се прави нищо друго. Йодът е традиционен, камфоровата паста... и такова ми се е случвало да прилагам... лично според мен най-цапащ, но и най-ефективен е компресът с ХУМА: тя се размачква с вода на каша и се намазва обилно по цицките. Едновременно действа противовъзпалително и успокояващо. Млякото НЕ БИВА да се изцежда, защото това ще предизвика образуване на повече мляко... единствено сега в горещините (пък и не само когато е жега) трябва поне 1-2 пъти на ден да се опипват цицките за следния симптом: силно надута, много твърда (като камък) и много гореща гърда. Ако такава е на лице, има шанс млякото да се е "вкиснало", т.е. кучето прави мастит. В който случай са необходими вече блокади с новокаин и евентуално антибиотична терапия.
Същевременно, заедно с компресите и проверките, драстично се намалява храната (до 15-20% от обичайната дневна дажба) и се увеличават разходките и игрите. Целта е да се спре образуването на мляко по естествен път ("гладният" организъм първо врътва кранчето на загубата на хранителни вещества чрез млякото; и второ, психически да се разсее кучето и да престане да "мисли", че има бебета.
В много тежки случаи може да се приложат хормонални препарати за РАЗГОНВАНЕ (което ще спре млякото и ще предизвика разгонване у кучето), но това си е нож с две остриета - хем повишава шанса за пиометра, хем след разгонването пак може да последва фалшива бременност...
За 9 годишно куче - най-добрият съвет е кастрация, докато още може. По принцип особено ако за първи път прави фалшива бременност, това е сигнал, че хормоните в организма започват да куцат и шансът в матката да протече някакъв възпалителен процес вече е много голям. Не го дочаквайте, направо режете...
--
Що се отнася до фалшивата бременност и осиновени бебета - не, не е лоша идея, напротив. Кърмата вероятно няма да е със същото качество, каквото е при истинска мама-кучка, но това не е от такова голямо значение. От друга страна, осиновяването на някое и друго бебе е добър начин да се покаже на организма "реалната" страна на нещата и да се въведе ред в буйстващите хормони. Така че ако на собствениците им се занимава, ако кучката е психически уравновесена (т.е. има шанс да приеме бебе) и, разбира се, ако има нуждаещо се бебе - може да се опита внимателно и под надзор дали женската ще приеме кученцето, дали ще го храни и дали ще полага необходимите грижи за него.
Поне аз не съм срещала съвети, в които на женски с фалшива бременност да им е противопоказно да осиновяват бебета... но съм срещала обратните материали.
Тук обаче добавям, че наистина ВСИЧКО зависи от женското куче (по процеса на осиновяване) и доколко то приема малкото кученце.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#8 Потребителят е офлайн   milenka_bs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 253
  • Регистрация: 05-May 06

Публикувано: 30 June 2006 - 09:17 AM

Цитат

драстично се намалява храната (до 15-20% от обичайната дневна дажба) и се увеличават разходките и игрите

Кучето по принцип лятото почти не яде /още от малка сама си намалява храната през топлите месеци/ разходките са увеличени плюс това тя е на морето и си мисля, че това би трябвало да я е разсее.

Цитат

За 9 годишно куче - най-добрият съвет е кастрация, докато още може
и аз това казвам, но майка ми е твърдо против "-Опазила съм я 9г. няма да я осакатявам сега."

Цитат

ако за първи път прави фалшива бременност, това е сигнал, че хормоните в организма започват да куцат и шансът в матката да протече някакъв възпалителен процес вече е много голям

Не и е за първи път, но никога не е било толкова тежко. Обикновено се оправя за около седмица-гърдите и само се надуват, почват приготовления на леговище, но после като че ли забравя.

Цитат

ако кучката е психически уравновесена (т.е. има шанс да приеме бебе)
и това го пробвах преди време няма шанс да приеме бебе. Отблъсква го, държи се сякаш я е "гнус" от него.
Ще отиде на ветеринар утре пак и отново ще пиша.
Предишният при когото е ходила е казал, че за да има мастит задължително трябва да има бучки (това бил основният симптом), това така ли е или се отнася за крайна фаза?

#9 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 June 2006 - 09:34 AM

Майка ти не я е ОПАЗИЛА, защото проблемите тепърва предстоят - всички ужасии се случват тъкмо след тази възраст, за съжаление. s)
Оставете я гладна, при нас това е помагало - седмица глад и няма и спомен от фалшива бременност. Но наистина, ако майка ти иска да има куче, което ще живее дълго и ще бъде здраво - да престане да се инати и да я кастрира - особено с тия проблеми, които има сега.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   milenka_bs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 253
  • Регистрация: 05-May 06

Публикувано: 30 June 2006 - 09:44 AM

Не иска - водим го този разговор почти 2г. Идва ми насила да я взема и да я заведа, но знам ли тогава майка ми какво ще направи... Ще се пробвам пак днес, но се съмнявам, че ще има някакъв резултат. Проблема е, че на всяка разходка вижда куче, при което всички споменати проблеми са на лице, но някакси се самозалъгва, че са проблем произлизащ точно от кастрацията /за да избегнат усложнения стопаните и я кастрираха/.

#11 Потребителят е офлайн   milenka_bs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 253
  • Регистрация: 05-May 06

Публикувано: 30 June 2006 - 10:35 AM

След последния разговор и дословно предаденото мнение на Vabank и разговор със стопанката на кучката, за която споменах най-после стигнахме до единомислие резултат - кастрация на есен когато се върне животното в София b)
Благодаря на всички за съветите още веднъж.

#12 Потребителят е офлайн   Dr.Yovko Haralanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 09-September 05
  • Location:Silistra

Публикувано: 01 July 2006 - 05:45 PM

Да, кастрацията е най-разумното решение.
Иначе аз препоръчвам на моите клиенти в подобни ситуации да намалят храната и водата на половина или дори и повече. За няколко дни се постига физиологично пресушаване - подтискане на лактацията. Гърдите трябва да се проверяват с опипване. Избягвам да ги съветвам да мажат с каквото и да е, защото в стремежа си по-добре да намажат гърдите такива хубави масажи им правят, че се постига обратен ефект - засилва се млякото, защото стимулират гърдите с масажите.
User's Signature

д-р Йовко Хараланов[br]Ветеринарна Клиника "Силистра"[br]Силистра[br]http://www.vvcbg.com[br]

#13 Потребителят е офлайн   milenka_bs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 253
  • Регистрация: 05-May 06

Публикувано: 05 July 2006 - 09:16 AM

Така, кучето е по добре продължава да се маже с хума разбъркана с лайка /което доста ме притесняваше, защото я пробвайте да обясните на един 72г. мъж, че трябва да бърка и да маже кучето с хума и да опипва цицки/. Разходките са драстично увеличени /без да се прекалява предвид жегата/, а храната не и е намалена, защото тя просто не яде.
Днес пак е на лекар, надявам се за последно.
Още веднъж благодаря на всички за съветите и ако има нещо ново ще пиша.

#14 Потребителят е офлайн   George2502 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 24-April 08
  • Location:София

Публикувано: 16 May 2008 - 08:36 AM

Здравейте, като собственик на женско куче се сблъсках с проблема фалшива бременност.
Кучката е малка каракачанка - на година и един месец и около 2 месеца след първото разгонване направи фалшива бременост, която премина в разгонване. Ветеринарят ни, на който имаме доверие, ни успокои. Каза, че това е хормонален дисбаланс, не е нормално и редно нещо, но ако е еднократно действие след първото разгонване шанса хормоните сами да се регулират е добър. Също така каза, че при едрите породи
"детството" и "пубертета" траят по-дълго.
Все пак аз си се притеснявам. Това си е моето кученеце и искам всичко с него да е наред.
Искам да попитам - има ли случаи, в които подобна фалшива бременост действително е била еднократна, как сте постъпвали, какви съвети са ви давали вашите лекари.

#15 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 17 May 2008 - 02:57 PM

Имах подобен проблем с моето куче. Нещата не се оправиха докато не я кастрирах.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#16 Потребителят е офлайн   liubka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 692
  • Регистрация: 23-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Монтана/Стара Загора

Публикувано: 21 May 2008 - 10:26 PM

А какви са признаците на фалшивата бременност?
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!

#17 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 May 2008 - 10:34 PM

Обикновено около два месеца след разгонването,кучката започва да се държи сякаш ще има или има малки-гърдите нарастват,почти винаги има и млечна секреция,неспокойна е,прави гнездо,носи различни предмети,най-често играчки,които обгрижва като малки кученца.В по-тежки случаи има и контракции на матката,намален апетит и депресия.
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#18 Потребителят е офлайн   liubka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 692
  • Регистрация: 23-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Монтана/Стара Загора

Публикувано: 21 May 2008 - 10:55 PM

На Рея преди около месец и половина и беше първото разгонване.Но вече мина толкова време, а мъжките кучета продължават да я качват.Гърдичките и са малко твърди.Има си едно любимо топче и като излезем с него, постоянно си го пази от другите кучета и ръмжи по тях.А освен това ми први впечатление,че си има едно място в коридора, което постоянно копае с лапички... :'(
Та това ми се струва нещо странно и мисля да я заведа на лекар... :-
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!

#19 Потребителят е офлайн   George2502 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 24-April 08
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2008 - 07:43 AM

Заведете я!
При нас  мнимата бременност прерастна в разгонване и боевете с мъжките продължиха около месец.
Иначе гърдите нараснаха пускаше "мляко", не обгрижваше нищо, но пък стана много агресивна...
Всичко отмина остава напрежението дали ще има рецидив, който да доведе до лечения с хормони или кастрация, а и гърдите и така и не се прибраха напълно. :( Притеснено ми е.
На всичкото и отгоро проявява признаци на плашливост, което ми е съвсем непонятно...

#20 Потребителят е офлайн   iliyana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 22-October 07
  • Location:Вършец

Публикувано: 22 May 2008 - 08:24 PM

Ние имаме същият проблем. На 1 г и 1 месец се разгони . От 25.02.08 до 15.03.08, тогава и спря кръвотечението. След това след половин месец забелязах нарастване на последните две гърдички. Водихме я на лекар, той я опипа, пробва дали има мляко, нямаше и каза,че до месец трябва да се оправи. Не се оправи. Не проявява други признаци. Днес я водихме при нашата лекарка, защото имаше проблем и с лапичките/оказа се възпаление от доместоса, с който чистя/ и тя ни предписа и за двата проблема Преднивет и рязко да свалим калоричността на храната, и много повече движение. Дано да има ефект. Може и да не се свият гърдичките и да останат така. Явно не е толкова рядък проблем.       

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни