Dog.bg Форуми : отпадналост и повръщане

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

отпадналост и повръщане

#1 Потребителят е офлайн   bisinka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 07-February 12

Публикувано: 07 February 2012 - 06:27 PM

Йоркито ми е на 3 месеца, още не му е направена последната ваксина. Повърна храната, която изяде и е много отпаднала, цял ден спи. Някой може ли да ме посъветва какво да правя от 2 седмици е при мен още не сме ходили при ветеринар. Благодаря :smile:

#2 Потребителят е офлайн   ilina888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 20-December 08
  • Gender:Female
  • Location:sofia

Публикувано: 07 February 2012 - 07:47 PM

Ами бързичко заведете кученцето на ветеринар. Преди поставянето на всички ваксини с тези състояния шега не бива.Може да се касае за инфекциозно заболяване и отлагането в тази възраст може да доведе до бързото изтощаване на организма и фатален край. Надявам се да не е нещо сериозно и бързо да се възстановите.
User's Signature

“The average dog is a nicer person than the average person.”
― Andy Rooney


Качена снимка
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   desheva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 05-November 10

Публикувано: 07 February 2012 - 07:57 PM

Аз Ви съветвам да отидете на ветеринар и не знам защо още не сте го направили. Симптоматиката на кучето е характерна за голяма част от вирусните заболявания.Не пишете от къде е взето кучето. Ако е от някоя борса има голяма вероятност бебето да е болно от парвовироза, една от най-разпространените болести на кученца от един до пет месеца. Инкубационният период е от 10 дни, след което парвовирозата протича остро с признаци на гастроентерит, повръщане на съдържащи слуз хранителни остатъци, а по-късно само жълтеникава слуз, с интервали 30-40 минути, диария която се появява 3-5 дни по-късно и се изразява с жълтеникави, чисто кървави, лошо миришешти изпражнения. Разбира се на кученцето може да му няма нищо, но е по-удачно да го заведете на лекар, отколкото да очаквате някой да отгатне какво му има.На тази възраст и без ваксини е недопустимо да се чака.Успех и дано не е нищо сериозно.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   desyyy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 08-January 12

Публикувано: 08 February 2012 - 12:38 PM

И ние имахме сщия проблем.Кученцето Ви явно не е хубаво обезпаразитено.Бързо на ветеринар!!!И после разкажете..
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   aharizanov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-December 13

Публикувано: 17 December 2013 - 10:42 AM

Здравейте!

Имам Йорки от 5 дена. Води се че е Унгарче. Роден е на 28.10.2013г. Проблема е че от 2 дни повръща има разстройство и е отпаднало. Вчера беше цял ден болница - бити са му 3 инжекции и е сложен на системи, днес (вторият ден от който е болен ) има апетит но каквото и да хапне (даваме му само някакъв пастет който беше даден от ветеринар, до момента се е хранел само със суха храна на роял канин ) го хваща разстройство - отново е оставен при медицинските лица за наглеждане... не е повръщал към момента.. това което забелязвам е че често се чеше зад ухото и по тялото - възможно ли да е недобре обезпаразитен?


Благодаря предварително

#6 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 20 December 2013 - 09:00 PM

Помолете медицинските лица да ви пуснат тест за гиардия, дори ако кученцето е добре в момента (предполагам, след като не сте писали).
И да, естествено че е възможно да не е добре обезпаразитен, даже ако е от зооборса/зоомагазин, е 100% сигурно.

#7 Потребителят е офлайн   aharizanov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-December 13

Публикувано: 20 December 2013 - 11:18 PM

Добре, благодаря за отговора. Сега вече е обезпаразитен. В момента температурата му е малко по ниска от нормалната, има апетит при това доста голям. А това което ме притеснява най - много е че доста голяма част от деня лежи - през останалото време е жизнен и се боричка - но това е около 4 часа на ден. Друго важно според мен е че след като се разболя постоянно ме ближе по ръцете - това нормално ли е?

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни