Dog.bg Форуми : HD( тазобедрена дисплазия)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

HD( тазобедрена дисплазия)

#1 Потребителят е офлайн   ketti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 11-March 09
  • Gender:Female
  • Location:холандия
  • Interests:Мод: Редакция.
  • Skype:

Публикувано: 08 February 2012 - 12:57 PM

Zдравейте,извинявам се за лошата кирилица но се опитвам е разбираемо :)......оказа се 4е Кая е с тазобедрена дисплазия и от двете страни,но лявата е много зле....последва scoopsterilisation преди 7 дни и сега се възтановяваме...Кая е на 9 месеца и имаме само 2 месеца за да вземем решение дали да я оперираме.Тук операциите се извършват само до 1 год. на ку4ето.Аз съм наясно,4е едната страна е задължително да се оперира ,но за другата ще трябва да се погрижа с добавки и медикаменти.....Доста по4етох в архивите,но все пак ви моля ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да сподели пове4е информация.....Докторите казват операция от лявата страна и хранителни добавки,упражнения и правилно натоварване за дясната.Мене все ме тормозеше, 4е е мързелива и не и се става сутрин да излиза,за това поисках ренген....Сега ми препоръ4ват Тройна остеотомия на таза (TPO): техника , която се прилага при млади кучета, обикновено до 10 месечна възраст, които показват повишена халтавост на тазобедрените стави, без развитие на тежки дегенеративни измемения. Процедурата включва хирургическо срязване на коста на таза на 3 места и репозициониране на бедрената глава и ацетабулума, с цел възстановяване на ставната повърхност носеща тежест и премахване на сублуксацията. Операцията е сериозна и ме притеснява възтановяването.....Застраховката тук не поема дори и 4аст от операциата....Цената и е 800Е на страна....опитвам се да се договоря за разсро4ено плащане.До 1 год.на ку4ето това е варианта за толкова напреднал стадии на HD и все още неразвита артроза..За възрастни ку4ета развили ве4е артроза варианта е по сложна операция,струваща 2000-3000Е или цял живот на хап4ета.Доста се рових из архивите и някои хора казват,4е ку4ето се оправя с правилна диета и натоварване и без операция,но аз просто не знам какво да мисля ве4е,май аз съм 80% за операция.....Няма зна4ение парите,важното е 4е Кая нямя да я боли и няма да развие артроза.
ето и снимка на ку4е след операцията

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   surgeon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 20-November 07

Публикувано: 13 February 2012 - 07:26 PM

Здравей Кети,

предполагам, че не можеш да постнеш снимките на Кая?
Тройната остеотомия може да спести артрита в переспектива и има чудесни резултати в близо 90 % от случаите. Всичко това важи за подходящи пациенти- подборът трябва да е доста строг. Операцията обикновено е възможна до 10 -ия месец. Операции на 12 месечни кучета са рядкост. Ако решиш да оперираш любимеца си, колкото по- рано толкова по -добре.

Ето ти малко обща информация за дисплазията:
http://centralvetcli...7%D0%B8%D1%8F-/

И ето два клинични случая:

http://centralvetcli...B2%D1%8A%D1%80/

http://centralvetcli...98%D0%BD%D1%83/

Дано това ти помогне да вземеш решение.

Поздрави,

Д-р Златинов.

#3 Потребителят е офлайн   ketti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 11-March 09
  • Gender:Female
  • Location:холандия
  • Interests:Мод: Редакция.
  • Skype:

Публикувано: 07 March 2012 - 10:47 AM

Най после мога да кача и снимката на Кая.Моля докторите да си кажат мнението......

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  kaya.tif (3.01MB)
    Брой сваляния: 166


#4 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 08 March 2012 - 11:20 AM

Направете ТПО на лявата. За дясната не е нужно. Подходяща диета.
Нямате много време, действайте!
Успех!
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни