Dog.bg Форуми : Кожен проблем след сбиване

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кожен проблем след сбиване

#1 Потребителят е офлайн   TinYO Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 10-January 12

Публикувано: 09 February 2012 - 11:55 AM

Здравейте !

Аз имам хъски на 3 години и 6-7 месеца след бой с една немска овчарка по лицето и лактите на кучето ми станаха рани.Водих кучето на ветеринар, който ми каза че раните по лицето са от боя и ги напръска с някакъв спрей след което се оправиха, за раните по лактите ми каза че са екземи и ми препоръча Екзетамил Ц.След дълго третиране на раните с даденото лекарство нямаше ефект.Сега дори има нова рана по гардите.На места от кучето ми линее нещо като ПУХ не точно козина и се вижда кожата, но няма рани по даденото място.Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен моя skype е tinyo0o.

:|

1-вата е от гардите, 2-рата е от едния лакат, 3-тата е от предната лява лапа,4-тата е от другия лакат,5-тата е от врата дето пада само пух и се вижда кожата няма рани.
Междо другото кучето неспира да ги дразни както виждате на едната снимка целия лакат му е в кръв.Моля за савети :(

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 09 February 2012 - 12:59 PM

пуснете кръвни изследвания,вземете кожна проба,за да се види какво е .Другото,което е ,с каква храна храните? Като излизате навън после миете ли хубаво лапите,защото по пътищата слагат химикали може и от това да е .Общо взето от много неща може да са се получили тези рани.
п.п. при нас краката се зачервяват от студ,ако куче е бил дълго време навън.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   TinYO Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 10-January 12

Публикувано: 09 February 2012 - 01:29 PM

Показване на мнениетоkoniarska, в 09 February 2012 - 12:59 PM, написа:

пуснете кръвни изследвания,вземете кожна проба,за да се види какво е .Другото,което е ,с каква храна храните? Като излизате навън после миете ли хубаво лапите,защото по пътищата слагат химикали може и от това да е .Общо взето от много неща може да са се получили тези рани.
п.п. при нас краката се зачервяват от студ,ако куче е бил дълго време навън.


Водих го на ветеринар каза ми екземи другото щтяло да се оправи но нищо нестава :(

#4 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 09 February 2012 - 01:44 PM

да ,разбирам ли,че никакви изследвания не са пускани? значи си сменете лекаря след като нямате резултат.и не четете между редовете...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#5 Потребителят е офлайн   TinYO Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 10-January 12

Публикувано: 09 February 2012 - 02:35 PM

Показване на мнениетоkoniarska, в 09 February 2012 - 01:44 PM, написа:

да ,разбирам ли,че никакви изследвания не са пускани? значи си сменете лекаря след като нямате резултат.и не четете между редовете...


Четете между редовете ??? Аз не разбирам от медицина той каза че е егзема и преписа лекарства (екзетамил Ц) от де да знам аз какво се прави ? ся в момента няма как да го закарам има много сняг пътищата са зле и никой не поема ангажимета да тръгне да го закараме за това пиша тук ако някой има представа от какво може да са раните да сподели, за да мога да предотвратя развитието на раните докато се оправи времето

#6 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 09 February 2012 - 02:48 PM

Къде се намирате, само един ветеринар ли има там?

Четенето между редовете беше, защото кучето твърде дълго е третирано с препарат от който няма ефект, а и щом не са направили изследвания... Никой не може да Ви каже какъв е проблемът от снимки, трябва да се вземе проба и да се направят изследвания!

Водете го на лекар, не мъчете кучето!
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   baubau Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 27-November 11

Публикувано: 09 February 2012 - 03:57 PM

Това да не е краста? Другият вариант- гъбички.

#8 Потребителят е офлайн   TinYO Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 10-January 12

Публикувано: 09 February 2012 - 05:08 PM

Показване на мнениетоowl, в 09 February 2012 - 02:48 PM, написа:

Къде се намирате, само един ветеринар ли има там?

Четенето между редовете беше, защото кучето твърде дълго е третирано с препарат от който няма ефект, а и щом не са направили изследвания... Никой не може да Ви каже какъв е проблемът от снимки, трябва да се вземе проба и да се направят изследвания!

Водете го на лекар, не мъчете кучето!


Ти какво си мислиш че искам да е в такова састояние ли ??? как да го заведа като има сняг до коляно с какво на раце да го нося 10 км в погорния си пост бях казал за това.

#9 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 09 February 2012 - 08:19 PM

значи виж,изчакваш пътищата да са чисти и проходими и отивате на лекар.трябва да вземете кожна проба,за да се определи какво е това чудо,крастите и гъбичките са много видове и според това се назначава лечение.Никой тук във форума ,дори и лекар няма да ви предпише медикаменти,без да е направил нужните изследвания.Аз лично бих поискала и кръвна картина,както и биохимия.Попитах ви с каква храна ,храните животното, а вие се впуснахте да ни обяснявате,че лоши пътища и ,че не сте лекар,това беше за между редовете.Та просто при първа възможност отивате на лекар, а до тогава нищо не можете да правите, тъй като нямате диагноза.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#10 Потребителят е офлайн   TinYO Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 10-January 12

Публикувано: 09 February 2012 - 09:16 PM

Показване на мнениетоkoniarska, в 09 February 2012 - 08:19 PM, написа:

значи виж,изчакваш пътищата да са чисти и проходими и отивате на лекар.трябва да вземете кожна проба,за да се определи какво е това чудо,крастите и гъбичките са много видове и според това се назначава лечение.Никой тук във форума ,дори и лекар няма да ви предпише медикаменти,без да е направил нужните изследвания.Аз лично бих поискала и кръвна картина,както и биохимия.Попитах ви с каква храна ,храните животното, а вие се впуснахте да ни обяснявате,че лоши пътища и ,че не сте лекар,това беше за между редовете.Та просто при първа възможност отивате на лекар, а до тогава нищо не можете да правите, тъй като нямате диагноза.



Кучето го храня с кучешка храна, от 1 месокомбинат копувам по дребни кокали след като ги сваря му ги давам и т.н.Междо другото мерси за савета относно изледванията които да поискам да му се направят ще потарся някой по опитен ветеринар :S

#11 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 09 February 2012 - 09:52 PM

Не съм лекар, но от горчивия си опит когато съм приютявала кучета временно и някои от тях съм лекувала от гъбички... и това ми прилича точно на гъбички- раните /особено тази на гърдите/, чесането до кръв, дразненето и сърбежа. В никакъв случай не позволяваите кучето да се мокри! Не знам как ще се справите с тази задача заради снега, но ако са гъбички водата подпомага разпространяването им. Това е, което знам и мога да ви дам като съвет!
Заведете кучето на лекар колкото се може по- скоро защото се разпространяват много бързо, сезона е благоприятен за тях... Мийте си ръцете след като го нагушкате едно хубаво- за всеки случай /така бяхме инструктирвани в нашите случаи/ !
Лекували сме се със серия от ваксини за гъбички "Поливак Кт", които се слагат мускулно и паста "Дог Егзема", която успокоява сърбежа и кожата. Минимум четири ваксини трябва да има кучето за да е що- годе пълно лечението /ако е сигурно, че кучето е болно от това/. Тогава заведох и Райа /моето хъски/ за две профилактични, тъй като имаше чест допир с болното куче преди да се установи диагнозата. Но бяха само две- Профилактични защото се установи, че за момента не е заразена.
Най- тежкия случай беше Бубка. Цялата й козина почти беше упадала заради гъбичките. За около два месеца се възстанови. Има си и тема в "Разкази с чуден край!". Искам да кажа, че е тежък и продължителен процес, но е лечим и обратим и кучето след това се възстановява напълно!
Надявам се да съм помогнала някак, въпреки, че не съм доктор!

#12 Потребителят е офлайн   TinYO Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 10-January 12

Публикувано: 09 February 2012 - 10:59 PM

Показване на мнениетоTali, в 09 February 2012 - 09:52 PM, написа:

Не съм лекар, но от горчивия си опит когато съм приютявала кучета временно и някои от тях съм лекувала от гъбички... и това ми прилича точно на гъбички- раните /особено тази на гърдите/, чесането до кръв, дразненето и сърбежа. В никакъв случай не позволяваите кучето да се мокри! Не знам как ще се справите с тази задача заради снега, но ако са гъбички водата подпомага разпространяването им. Това е, което знам и мога да ви дам като съвет!
Заведете кучето на лекар колкото се може по- скоро защото се разпространяват много бързо, сезона е благоприятен за тях... Мийте си ръцете след като го нагушкате едно хубаво- за всеки случай /така бяхме инструктирвани в нашите случаи/ !
Лекували сме се със серия от ваксини за гъбички "Поливак Кт", които се слагат мускулно и паста "Дог Егзема", която успокоява сърбежа и кожата. Минимум четири ваксини трябва да има кучето за да е що- годе пълно лечението /ако е сигурно, че кучето е болно от това/. Тогава заведох и Райа /моето хъски/ за две профилактични, тъй като имаше чест допир с болното куче преди да се установи диагнозата. Но бяха само две- Профилактични защото се установи, че за момента не е заразена.
Най- тежкия случай беше Бубка. Цялата й козина почти беше упадала заради гъбичките. За около два месеца се възстанови. Има си и тема в "Разкази с чуден край!". Искам да кажа, че е тежък и продължителен процес, но е лечим и обратим и кучето след това се възстановява напълно!
Надявам се да съм помогнала някак, въпреки, че не съм доктор!


Заразни ли са в смисал мога ли да се заразя от тях, защото един от начините да не се мокри е да го гледам вътре докато се оправи :С сега го гледам вън

#13 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 10 February 2012 - 08:25 AM

Най- добре е за кучето да го гледаш вътре! Отдели му негово си място: по- голяма тераса /остъклена/ или някоя стая. И да- мий си ръцете след като го пипаш. Хората се заразяват по- трудно, но не е невъзможно. Ограничи му и допира с други животни. Сигурно ще се страхуваш да не те хванат и теб, но моите кучета, които бяха болни от въпросните гъбички ги пипах и гушках съвсем свободно- сякаш си бяха здрави, след това едно хубаво миене на ръцете и няма нищо. Снощи забравих да спомена, че имунната система на кучето отслабва от това.
Отидете по- скоро на доктор!

#14 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 10 February 2012 - 09:29 AM

Показване на мнениетоTinYO, в 09 February 2012 - 05:08 PM, написа:


Къде се намирате, само един ветеринар ли има там?

Ти какво си мислиш че искам да е в такова састояние ли ??? как да го заведа като има сняг до коляно с какво на раце да го нося 10 км в погорния си пост бях казал за това.


Затова попитах къде се намирате. Имате ли варианти за лекари или трябва да го водите в друго населено място...

Наистина би било хубаво да го приберете вътре, докато се лекува...
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 10 February 2012 - 11:50 AM

Относно храненето ,не мисля,че кучето получава всички необходими елементи,за да е здраво т.е. когато се храни с некачествена храна и липсва някоя съставка,животните са по податливи на зарази,в случая,падане на имунитет и ето гъби или каквото се окаже, и в двата случая не е зле да се замислите с какво ще храните животното,защото в бъдеще ще се появят още проблеми.Кокалите и там кучешката храна,на която дори и името не знаете ще ви скапят животното.или гответе натурално,но качествено и давайте два пъти в годината витамини или вземете висок клас гранулирана храна,която не се продава в метро,супера и т.н. и не струва по левче за кг, защото това е буклук и след време ще пишете,че имате проблеми я с бъбреците,я с някой друг орган.Още нещо,когато човек си взема куче предварително проучва всичко за дадената порода,за да е запознат и да знае дали може да си позволи,във вашия случай май не е така и неинформирането ви не оправдава невежеството ви.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#16 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 10 February 2012 - 12:18 PM

Името на темата е редактирано
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   TinYO Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 10-January 12

Публикувано: 11 February 2012 - 03:57 PM

Здравейте отново.

Понеже аз имах работа вуйчо ми беше водил Крис(кучето ми) на друг ветеринар.Доколкото вуйчо ми каза доктора просто видял раните и казал че това са екземи да ги мажем отново с Екзетамил Ц.Вуйчо ми обяснил на ветеринаря, че вече пробвахме и не помага, но ветеринаря му казал да пробва пак и ако няма ефект тогава да го водим на изследвания.Ще пробвам отново с лекарството ако няма ефект ще го заведа на изследвания.Ако има развитие ще пиша ако някой има същия проблем може да му е от полза .Надявам се Крис да се оправи по скоро.

#18 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 11 February 2012 - 04:06 PM

Абе от кой град сте толкова ли нямате един свестен ветеринар?"Не мъчете кучето повече виждате до къде сте я докарали с лекарство,което не помага заболяването явно не се повлиява.Отидете да ви вземат кожна проба,както и горе ви посъветваха кръвна картина и една биохимия.Не струва милиони!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   TinYO Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 10-January 12

Публикувано: 11 February 2012 - 08:27 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 11 February 2012 - 04:06 PM, написа:

Абе от кой град сте толкова ли нямате един свестен ветеринар?"Не мъчете кучето повече виждате до къде сте я докарали с лекарство,което не помага заболяването явно не се повлиява.Отидете да ви вземат кожна проба,както и горе ви посъветваха кръвна картина и една биохимия.Не струва милиони!


Човек ти май неразбираш и просто си търсиш повод да се закачаш с някой.Нечетеш ли или само по инерция пишеш колкото да си имаш работа.ВОДИХ КУЧЕТО НА ВЕТЕРИНАР НЕ РАЗБРА ЛИ, КАКВОТО МИ КАЗА ТОЙ СЪМ ГО НАПРАВИЛ.ОФФФФ И ОТ ДЕ ЗНАИШ ТИ ЧЕ САМО ЗАЩОТО ИМА РАЗХОДИ НЕ СЪМ НАПРАВИЛ ИЗЛСЕДВАНИЯТА НА КУЧЕТО просто ветеринаря неказа нищо за изследвания не разбираш ли ???Па ти ако си мислиш че искам кучето да е така се лъжеш страшно много с думите ''немъчете кучето повече'' .Писнаха ми такива постове не мъчи кучето и такива ви кво си мислите че се кефя че на него му е зле а ? Леле

#20 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 11 February 2012 - 10:41 PM

Затова вече няколко пъти ви попитахме от кой град сте??

Най-вероятно ще има някой тук, който ще ви препоръча свестен ветеринар, който наистина ще обърне сериозно внимание на проблема. А проблемът както се вижда от снимките е много сериозен.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни