Dog.bg Форуми : Сиси - 5 месечно коте намерено в големите студове

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сиси - 5 месечно коте намерено в големите студове търси приемен или постоянен дом

#1 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 February 2012 - 04:41 PM

За това котенце получихме сигнал от една жена, на която няколко пъти сме помагали със задомяване на намерени котета. Нямаше къде да го настаним, но ни стана ужасно мъчно, че е самичко навън в минусовите температури и се примолихме във ветеринарната клиника да я вземат поне за седмица, за да ни дадат време да и потърсим приемен дом. Не може да остане дълго в клиниката - рисковано е да не хване някоя болест. Все пак това е място, където минават доста болни животни. Малката вече е обезпаразитена преди няколко дена и за щастие не е изкарала никакви паразити, така че днес ще бъде и ваксинирана. Много спешно и търсим местенце, където да я настаним. Обещаваме, че няма да злоупотребяваме с ничие гостоприемство и по най-бързия начин ще подготвим мацинка за осиновяване в чужбина ако не намерим осиновители тук. Приемният дом ни трябва само за месец - месец и половина, колкото да мине нужното време от ваксините и да успеем да я кастрираме.
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

Сиси е много гальовно котенце. Не се нуждае от специално внимание или социализация. Който я вземе ще има удоволствието да се порадва на малката красавица без да има някакви ангажименти или разходи. Ще осигурим храна и тоалетна, а когато дойде време за кастрацията ще се погрижа да я отнеса и върна в приемния и дом.

#2 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 February 2012 - 06:05 PM

Вчера се запознахме със Сиси: енергично коте, жилаво и любознателно. Много й се искаше да скочи от масата, на която я снимах и да проучи наоколо. А как прекрасно мърка и се гали Качена снимка... Ето:




User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#3 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 February 2012 - 05:37 PM

Аз пък съм очарована от малката, общителна, гальовна, мекичка, мъничка, красива... и още всички положително прилагателни, за които се сетите :ab_041:, Сиси....
-Сиси, ела тук! - и Сиси веднага е тук :wub:
Очаквайте скоро снимки и интересни разкази от новия приемен дом... :smile:

#4 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 February 2012 - 10:31 PM

Очаквам, очаквам даже с огромно нетърпение - и снимки (колкото повече, толкова повече :smile: ) и разкази. Костенурковите котчици имат специално място в сърцето ми след като една от тях само за малко повече от месец успя да ми открадне част от сърцето. Искрено се надявам Сиси да има късмета на Ума, която е пълновластна господарка на сърцата и дома на стопаните си :smile:.
Много благодаря за помощта :rc_036:. Каквото и да кажа ще е малко!

#5 Потребителят е офлайн   ane_lia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 12 February 2012 - 11:52 AM

Сиси-думите и снимките не могат да предадат красотата и очарованието на това мило същество.Глезена,контактна,игрива,гальовна е малко да се каже.Просто........ представям ви- мис Очарование
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 February 2012 - 12:04 PM

:wub: Пу-пу! Нали след ваксината всичко е наред? Не се забелязва нещо да е неразположена? Събирате ли Сиси със Сузан или все още не? Надявам се бъзльото да прихване малко от смелостта и очарователното нахалство на малката госпожичка и да види, че галенето и гушкането са нещо прекрасно :smile: .

#7 Потребителят е офлайн   ane_lia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 15 February 2012 - 02:49 PM

Сиси се чувства чудесно. Още на втория ден ги събрах със Сузан и то най-вече, заради него, за да не се плаши. Сиси е изключително общителна и любопитна. След като се надивее подобаващо, идва, гушва се в мен и започва да си "суче" парче от блузата ми и да тъпче с лапички :wub: Пуска мотора на шест и ....няма по-щастливо коте от нея :ab_041: Няма никъв проблем с общуването с другите маци и е изключително лесна за гледане...Мога да си гледам и десет котета като нея :ab_041:
Днес ще бъде обезпаразитена за втори път :)
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   ane_lia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 17 February 2012 - 12:40 PM

Таз малка,сладка госпожица все се вре в батко си Тинчо.Я да се гушне в него,я да си поиграе с него,но не го оставя на мира :)))Много е добре(пу ,пу, пу),след обезпаразитяването ,не е изкарала нищо. :af_089: Не мога да и хвана забавните моменти,тъй като тя е като финикиец.Докато посегна за апарата :oc_171: (който уж е винаги под ръка) и тя вече е направила 10 дивотий ,обиколила е 3 пъти апартамента и се е скатала някъде :r_181:
Малко недотам хубави снимки,на тази чародейка.
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка]
Прикачена снимка
[attachment=442232:427461_2355462985710_1425852087_n.jp

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   ane_lia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 26 February 2012 - 12:29 PM

Тази малка пикла,се оказа скрита лимонка :ab_041:
Играта и е толкова бесна и така изпонахапа моят котарак,а той милият нали си е добричък и само ми се жалва,без да я поступа.,че се наложи да я отделя за известно време от моите котки.
За да не е сама,пусках отвреме навреме Сузан при нея за да си играят,нооо.... се оказа,че и него го хапе,уж на игра и то точно по пострадалото краче :ud_009:
И така,сега за наказание е заточена,в самостоятелна стая с много драскалки и играчки :zz_209: Временно разбира се.
Ще се постарая следващите два дни да я фотна :oc_171: малко по качествено,нооо за да не я забравите все пак тази малка фурия,ето две-три смотани снимки:
Прикачена снимка-тук дебне батко си Тинчо да го захапе
Прикачена снимка
Прикачена снимка а тук ме дебне да ми скочи :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 February 2012 - 05:42 PM

Ъх, колко познато...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 March 2012 - 10:17 PM

Госпожица Сиси вече е реваксинирана и чипирана. Колкото е бясна, толкова е и чаровна и неустоима :wub: . И мекичка, и красива, и гушлива и ... други все такива хубави неща! В кабинета от шубе се гушкаше много сладко в мен и бързаше да се покрие обратно в клетката. Особено като на вратата се появи един енергичен и шумен куч.
Прикачена снимка

#12 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 March 2012 - 08:35 PM

Малкия лудич е много добре.Дивее на воля,много енергия има в тази фурия.
Но пък след като се надивее,няма по кротко същество от нея.Идва ,гушва се,избира си парченце от блузката и започва да цока мъркайки и няма сила която да я накара да се мръдне :)
Мека като кадифе,с лице на ангел и с красотата на дивата природа,не можеш и да си помислиш,че това малко същество, може да се налага така на другите маци.
Дааа, само да и се доиграе,"няма не искам,няма недей",ако откаже някоя маца "става злодей ":)))Прикачена снимка яяя тук има някаква опашкаа
Прикачена снимка ей сега я гепвам
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимкаборбата е безмилостна,жестока
Прикачена снимка
Прикачена снимкаей сега вече може да си почивам

#13 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 March 2012 - 01:13 PM

Малката беля е харесана за осиновяване в Германия и има шанс да замине веднага след като успеем да съберем нужните за пътуването и пари. Трябват ни 110 лева за билета и. Няма да се справим без помощ от приятели. Моля ви помагайте. Може по форумната сметка или направо по нашата:

Юробанк И Еф Джи България АД
BIC: BPBIBGSF
IBAN BG17BPBI79421077310201
Сдружение "Приятели на котката”

Сиси утре е на кастрация. Стиснете по едно палче всичко да мине леко и бързо.

#14 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 March 2012 - 11:50 AM

Кастрацията на Сиси мина добре. Сега малкото зверче е необичайно кротко, но ние знаем, че е само временно :smile:.
Дотук сме събрали 100 лева за пътуването на Сиси и Сузан. Недостигат още 120 лева за пътя им. :uc_029:

#15 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 March 2012 - 04:30 PM

Сиси е отново в обичайната си кондиция - дива и щастлива. Опитвала се да се катери по стените нощем. Мисля, че приемната и мама няма нищо против малката хала да заминава по-скоро за Германия, където да тормози невинните и нищо неподозиращи хора, които ще я осиновят :ab_041:.
Огромни благодарности на Ели и Владо за дарението от 30 лева за пътуването на Сиси и Сузан. С това стопихме недостигащата сума на 90 лева. Вече имаме и дата, на която котките могат да заминат - 29-ти март. Дали ще пътуват вече зависи само от това дали ще успеем с парите. Имаме по-малко от седмица, за да успеем да съберем липсващата сума. :uc_029:

#16 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 April 2012 - 10:09 PM

С огромно облекчение най-сетне мога да кажа - местете темата! Сиси трябваше да замине в четвъртък. Всичко беше уговорено, планирано, организирано. От Бг Еър обаче имаха изненадка за нас ... час след като бяхме оставили котките на летището и бяхме платили и вече си бяхме обратно по работните места, от карго фирмата ми се обадиха да кажат, че Бг Еър отказват да качат животните, защото клетките им се стрували неподходящи и трябвало да занесем по-големи. Това, разбира се, нямаше как да се случи - ние не разполагаме със склад клетки, нито с парите, които трябваха за закупуването веднага на нови клетки и доплащането на сумата необходима за увеличения обем на пратката :dh_188:. Наложи се по спешност да си вземем котките обратно. Изпаднах в истински ужас, защото бях излизала по обед от офиса, за да изпратя животните и нямаше никакъв начин пак да изляза, а карго фирмата работи само до 17 часа. Тук е мястото да благодаря на deni_avr и на Elizd, които се отзоваха на молбата ми за помощ веднага и прибраха котките от летището. Наистина думите са слаби, за да ви благодаря, момичета! Не знам какво щях да правя без вашата помощ :rc_036:. Слава Богу, че и хората в Германия, които трябваше да посрещнат котките проявиха разбиране и не се разсърдиха, че тотално им объркваме плановете и програмата за деня с напразно разкарване насам-натам. Няма да описвам всички негативни емоции и проблеми повече обаче! Ще каза само, че котките в крайна сметка успешно заминаха и пристигнаха в събота и сега ми пишат колко са красиви и колко са добри :smile:! Всичко е добре, когато свършва добре! Надявам се скоро да има още по-хубави новини за нашите гаврошчета.
Искам да благодаря и на ДХ, които дариха 90 лева за пътуването на Сиси и Сузан :rc_036:. Обичам ви!
Прикачена снимка

ПС: Покрай неуредиците Сиси ми погостува 2 дена. Не мога да опиша колко красива, гушлива и мила гадинка е :wub:. Някой в Германия ще е много много щастлив с малката лудетина!

#17 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 01 April 2012 - 10:22 PM

Лелеее, колко премеждия!
Добре, че всичко се е уредило! Какви преживявания само! Тия от Бгеър :eg_033:!
Ами, щастлив нов живот им желая!

#18 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 April 2012 - 10:59 PM

От бързане забравих да споделя, че имам двоен повод за горещи и сърдечни благодарности към Ели и Дени! Освен, че в четвъртък спешно се отзоваха на молбата ми за помощ, в събота отделиха половин ден и вместо заслужено да се отдадат на почивка ми помогнаха с карането на котките до офиса на карго фирмата, а по-късно и до летището. Благодаря Ви, приятели! :rc_036:
Мърфи, благодаря. Надявам се наистина да са много щастливи и обичани!

#19 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 April 2012 - 12:04 AM

Прикачена снимка
Прикачена снимка

Фактурите от каргото ни от 31.03.2012. Общата цена на транспорта беше 525 лева. Отделно се наложи да закупим 2 по-големи клетки. Едната от летището за 25 лева на старо и една нова за 50 лева.Допълнителната фактура, която ни издадоха e заради разликата в цената, която се получи заради по-големия обем на клетките.
Още веднъж много благодаря на всички помогнали :rc_036:!

#20 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2012 - 03:39 PM

Дочаках най-сетне снимки и информация и за Сиси :smile:. Осиновена е от семейство, в което хората са по на малко над 60 години и са женени от 42 :smile:. Живеят в двуетажна къща като те са на първия етаж, а на втория живеят дъщеря им и нейното дете и съпруг. Всички много харесват Сиси и я глезят.
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни