Dog.bg Форуми : Къде в София кремират домашни любимци?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Къде в София кремират домашни любимци?

#1 Потребителят е офлайн   Faya Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 23-September 11

Публикувано: 16 February 2012 - 12:17 PM

Здравейте!
Съжалявам за неприятната тема, но за съжаление все някога идва и този момент .... Чувала съм, че някъде се кремират домашни любимци, но не зная нищо повече. В това време нямаме друг вариант и затова имам нужда от информация. Моля, ако някой от тук е минавал по този път да сподели.
Благодаря!

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 February 2012 - 12:26 PM

Мисля, че в ЦВК имат собствен инсенератор.

п.п. Всъщност - http://forum.dog.bg/...post__p__944321

Освен ако нещо не се е променило.

Цитат

Ние сме една от малкото клиники с фризер, където нормално могат да се съхраняват мъртвите животни, докато дойде фирмата , която се занимава с обезвреждането им. Имаме протокол за всяко едно животно. Труповете се изгарят в екарисаж извън София

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   Faya Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 23-September 11

Публикувано: 16 February 2012 - 12:33 PM

Благодаря за бързия отговор!
Целта не е да вземат тялото му в екарисаж, т.е. искаме да имаме урна с праха му, за да си го погребем... Търсим вариант за кремиране - както при хората.

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 February 2012 - 12:39 PM

Да, разбирам, но мисля, че няма такава опция.
Ако не бъркам, тези, които предлагат подобно нещо в прав текст ви лъжат. Събират се на едно и се кремират много животни заедно. Това, което ще ви дадат после...


http://www.pogrebeni...id=83&Itemid=54

Цитат

Ритуална единична кремация на домашен любимец

от 500 лв.

Интересно ми е как предлагат това, след като е забранено погребване на домашни любимци в дворове, а какво е "единична" кремация - нямам идея.
Щом предлагат и аутопсия - то това са ветеринарни лекари, които би трябвало да знаят тези неща.
Доколкото знам екарисажите са два в България, не помня точно къде, но и двата бяха далече от София и в никакъв случай не позволяват "единична" кремация.

Съжалявам, че така подробно се зарових, но отдавна си мисля, че в тези тежки за стопаните моменти, се злоупотребява с чувствата им.

Ще се радвам да се включи лекар, който е запознат със ситуацията. А всеки лекар би трябвало да знае какви са вариантите.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 16 February 2012 - 12:40 PM

Виж ТУК

* Изпреварили са ме!


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 February 2012 - 03:02 PM

Забранено е погребването на любимци, но не и на праха им.

Не мисля, че има в София. В Трета градска болница строят, но не е готов и не знам какво точно ще се предлага като услуга. Аз бих попитала в някое бюро за кремация на хора.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Faya Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 23-September 11

Публикувано: 16 February 2012 - 04:26 PM

как може този въпрос да е толкова неуреден?! :( и в тези за хора е забранено да се кремират и животинки ... но доколото разбрах и самите за животинки също са незаконни.
но така или иначе, трябва да има някакъв вариант за стопаните, които искат да могат да погребат прахта на животинката си...

#8 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 February 2012 - 08:09 PM

Изключително високи и предполагам - почти неосъществими (както всеки друг дребен бизнес в Бг), са изискванията за подобни дейности.
В края на краищата това е бизнес и вложенията ще да са огромни, за да е легално всичко.
Ще се появи някой ден, само не знам кога...

п.п. Не случайно хората погребват любимците си в градинки, дворове, планини и т.н. Нямат друга нормална опция... :dh_188:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#9 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 17 February 2012 - 10:02 AM

В някои градове вече има гробища за домашни любимци.
Вчера търсих малко и открих, че има проект за инсинератор специално за домашни любимци в Бояна парк, тече процедура по оценка за въздействие върху околната среда и обществено обсъждане.

#10 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 18 July 2012 - 02:59 PM

Честно да ви кажа се надявам да създадат гробище за домашни любимци и в София. Намирам за абсурдно всеки сам да преценява къде да се прости с любимото си куче, коте или друг домашен любимец. Моето предишно куче и плъхчето ми са заровени на една поляна на края на града, заедно с кучето и котката на моя приятелка.. Оградихме мястото с камъни и пръчки, но някой си беше заровил кучето върху моето и моята приятелка каза, че половината стърчало навънка.. от тогава ме е страх да отида.. а толкова ми липсват.. :dh_188: Мисля, че имаме нужда и от подобно място!
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни