Dog.bg Форуми : Нутрия

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нутрия

#21 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 16 May 2012 - 01:01 PM

Показване на мнениетоblueocean, в 16 May 2012 - 12:58 PM, написа:

Ооо, Стил, то друго мнение от противница на кастрацията не се и очаква - спасителка, спомагаща за увеличението, но не и намалението на бездомниците!

Качена снимкаТочно! В момента чакат да роди бременното коте намерено на улицата, не им минава и мисъл за кастрация...ама иначе сме спасители, така "спасиха" и 10 те палета в една друга тема тук...с две думи, аман от псевдо-спасители.



User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 16 May 2012 - 01:02 PM

Раста, можеше поне да се посъветваш със специалисти, на да държиш, че ти знаеш кое е добро за животното.
Стилияна, точно от теб компетентни съвети...по-добре си пускай обяви отсега за неродените бебета на некастрираната ти котка.Че доста работа ти се отваря. Абе мислете , бе хора, стига с рогата напред!
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 16 May 2012 - 01:29 PM

Може би пропуснахте онази част от поста ми, в която казах, че животното не е лишено от важни за него неща.

Цитат

П.п. :

Цитат
В кой двор ще намери вир и необходимите й условия?
Има и такива дворове- с декоративни езерца и фонтанчета... Сигурна съм, че ще се намери и за нея място. А в момента не е лишена от нищо, къпе се ежедневно, живее пусната, играе и тича, храни се напълно разнообразно, миналата седмица плува в река Лом. Животното е добре и изчаква за подходящи условия.



И също искам да кажа, че именно защото знам как се справят с бързо възпроизвеждащите се видове не искам тя да попада там и няма да го позволя.
По въпроса за лисичетата- не случайно го дадох за пример, защото съм намирала , и о да- повярвай- от бебета посягат да хапят- пазят се!!!


Съжалявам, че исках да ви споделя клиповете с животното, мислех, че ще се зарадвате , че расте, здрава е и се забавлява... Вие сте изкривени напълно.... Само търсите с кой да се хапете... А за рибките блу, не аз съм гледала рибки в буркан, твоите колеги бяха- аз предложих за временно решение 200 литров аквариум, докъто намерите друго решение....Или не помниш?!?


П.п.

Цитат

Раста, можеше поне да се посъветваш със специалисти, на да държиш, че ти знаеш кое е добро за животното
- Именно защото се посъветвах с руски специалисти, успях да и подсигуря всичко от първа нужда, така че да не страда животното.
Каква природа- та тя като си ляга, търси плюшеното куче, а ако сме навън иска дреха на земята за да заспи... Как да стане???
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#24 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 16 May 2012 - 01:33 PM

Как бавно унищожаваме природата около нас с изкривените си виждания за спасяване.... Тъжно...
Става, Раста, става, специалистите реинтродуцират диви животни постоянно... ма ти къде да го прочетеш това...или видиш... като даже не си се обадила на специалистите...
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#25 Потребителят е офлайн   styll Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 13-July 11
  • Gender:Female

Публикувано: 16 May 2012 - 01:36 PM

Показване на мнениетоDDG, в 16 May 2012 - 01:01 PM, написа:

Показване на мнениетоstyll, в 16 May 2012 - 12:55 PM, написа:



:ae_085:

Напълно подкрепям!


Ти пък не се изказвай неподготвена, щото възгледите и методите ти (визирам конкретен случай с една котка, чието поколение радостно очакваш) са меко казано безотговорни.

Раста, все още не е късно да се обадиш на Зелени балкани. Това беше едно разумно предложение, все пак се вслушай в него. Нутрията не е домашно животно.



Ще се изказвам както си искам,защото мнението си е МОЕ!!! И да,радостно очаквам поколението и с гордост. Не съм длъжна да давам обяснение на който и да било за това,което правя в къщата си. Много сте отговорни,нема що!
User's Signature

ще има БЕЗдомни животни,докато има БЕЗотговорни хора!

#26 Потребителят е офлайн   styll Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 13-July 11
  • Gender:Female

Публикувано: 16 May 2012 - 01:40 PM

Показване на мнениетоdikari, в 16 May 2012 - 01:02 PM, написа:

Раста, можеше поне да се посъветваш със специалисти, на да държиш, че ти знаеш кое е добро за животното.
Стилияна, точно от теб компетентни съвети...по-добре си пускай обяви отсега за неродените бебета на некастрираната ти котка.Че доста работа ти се отваря. Абе мислете , бе хора, стига с рогата напред!



Какъв ви е проблема,бе хора? Какво сте се хванали всички с моята Джиджа?!!!! Да съм поискала от някого помощ за нещо?! Не,не съм. Тогава си затваряйте устите!!!! НЕ СЪМ ВИ ДЛЪЖНА С НИЩО!!!!

Ще пускам обяви,когато аз си реша!!! работата,която ми се отваря АЗ ще си я върша,не НЯКОЙ друг! Хайде,гледайте си работата!!!!
User's Signature

ще има БЕЗдомни животни,докато има БЕЗотговорни хора!

#27 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 16 May 2012 - 01:40 PM

Показване на мнениетоstyll, в 16 May 2012 - 01:36 PM, написа:

Ще се изказвам както си искам,защото мнението си е МОЕ!!! И да,радостно очаквам поколението и с гордост. Не съм длъжна да давам обяснение на който и да било за това,което правя в къщата си. Много сте отговорни,нема що!


Твърде ми е любопитно да разбера какви са възгледите ти относно методите за ограничаване на полупациата от бездомни котки и кучета. И обяснения особено в този форум си длъжна да даваш, щото не сме ние всички балъци дето ходим и влачим животни като гламави да кастрираме, пък такива като теб, уж защитнички, да си ги въдите в домашни условия. Нали съзнаваш (или може би не), че така очакваното от теб поколение отнема възможността да бъдат задомени хикс броя котета (в момента хем им е сезон), които няма да имат "късмета" да се родят в твоя дом, а са някъде в кашонче и очакват да бъдат намерени?!
Че пък и с гордост очаквала била поколение, като че ли сама ще ги ражда...


Раста, извинявай, че по темата за нутрията, ама...нещо ми е накипяло.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#28 Потребителят е офлайн   styll Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 13-July 11
  • Gender:Female

Публикувано: 16 May 2012 - 01:47 PM

Показване на мнениетоDDG, в 16 May 2012 - 01:40 PM, написа:

Показване на мнениетоstyll, в 16 May 2012 - 01:36 PM, написа:

Ще се изказвам както си искам,защото мнението си е МОЕ!!! И да,радостно очаквам поколението и с гордост. Не съм длъжна да давам обяснение на който и да било за това,което правя в къщата си. Много сте отговорни,нема що!


Твърде ми е любопитно да разбера какви са възгледите ти относно методите за ограничаване на полупациата от бездомни котки и кучета. И обяснения особено в този форум си длъжна да даваш, щото не сме ние всички балъци дето ходим и влачим животни като гламави да кастрираме, пък такива като теб, уж защитнички, да си ги въдите в домашни условия. Нали съзнаваш (или може би не), че така очакваното от теб поколение отнема възможността да бъдат задомени хикс броя котета (в момента хем им е сезон), които няма да имат "късмета" да се родят в твоя дом, а са някъде в кашонче и очакват да бъдат намерени?!
Че пък и с гордост очаквала била поколение, като че ли сама ще ги ражда...


Раста, извинявай, че по темата за нутрията, ама...нещо ми е накипяло.



Като АЗ ги намеря тези в кашончето - ще си ги прибера ,като прибрах и нея и пак ще им търся дом,както постоянно влача нещо вкъщи. Не отнемам възможността на никой! И не - НЕ СЪМ ДЛЪЖНА да давам обяснение ,на който и да било. Всичките животни,които съм мъкнала на части по клиниките са кастрирани. Животно пред раждане няма да кастрирам,та ако ще да си захапаете задниците от зло.

Да,с гордост е. Чувството да усещам как тя се подготвя,как бебенцата й ритат в коремчето е незаменимо. Какъв ви е проблема с моята Джиджа?! АЗ съм си я спасила,аз ще си реша какво да й правя. Щом имам възможността да ги гледам,ЩО,аджеба да не ги гледам?!

Моля да пишете по темата, а тя не е за вашата котка.
Мод.
User's Signature

ще има БЕЗдомни животни,докато има БЕЗотговорни хора!

#29 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 16 May 2012 - 01:52 PM

Престанете, че вече ми е писнало от скандали в тоя форум... Хора!!! Направете си по един чай и се кротнете малко, че вече не ми е кипнало на мен ми искам метеорит да падне на България!!!
Това не е народ, ние сме бедствие!!! Може ли хора, обединени от един проблем да се нападат по този малоумен начин?!? Ми не сте наред!



П.п. Буш, тъй като животното е при мен и не искам вече да бъде обсъждано от съфорумци, ще те помоля за някакъв къс период да заключиш темата, че се изнервям.
И за загрижените искам публично да кажа - нутрията НЯМА да я оставя в зоо, нито ще я върна в природата! Ако някой има добри предложения за нейния нов дом -да ми пише на ЛС!
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#30 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 16 May 2012 - 01:52 PM

Показване на мнениетоstyll, в 16 May 2012 - 01:47 PM, написа:

Животно пред раждане няма да кастрирам,та ако ще да си захапаете задниците от зло.


А що аджеба, не я кастрира преди 2 месеца, когато си я намерила, а я остави да си бременее? Като толкоз ти се гледат бебета - Без дом е пълно с обяви за цели котила, можеше да напарвиш добро и да отгледаш едно такова, да му търсиш дом, вместо да позволиш още едно.
Ма и аз какво съм се заобяснявала...мисля, че стената пред мен вече ме разбра.
И си мери приказките, пък аз какво ще си хапя си е моя работа.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#31 Потребителят е офлайн   styll Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 13-July 11
  • Gender:Female

Публикувано: 16 May 2012 - 01:53 PM

Моля да пишете по темата, а тя не е за вашата котка.
Мод.
[/quote]


Да,темата не е за моята котка. Другите "дами" като изказах мнение за нутрията ме подхванаха за моята котка.
User's Signature

ще има БЕЗдомни животни,докато има БЕЗотговорни хора!

#32 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 16 May 2012 - 02:01 PM

Спасителен център за ДИВИ животни
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#33 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 May 2012 - 02:03 PM

Показване на мнениетоRasta, в 16 May 2012 - 01:29 PM, написа:

Може би пропуснахте онази част от поста ми, в която казах, че животното не е лишено от важни за него неща.


Да, пропуснала съм го. примера с рибките го дадох точно, защото знам че за тях предложи оптимален вариант и че този, който им се даваше не беше удачен. Точно затова ти го дадох за пример, с нещо, което знам че правиш ОК и там търсиш най-доброто. За нутрията обаче не мисля, че това правиш. Аз не знам как се справят в Зоо-то и бих те помолила да ми кажеш. Но в Зелени Балкани нямаше ли да е защитена? Защо отказа да им се обадиш на тях? Те нали работят с резервати, природни паркове,... Има доста животни, които са им директно под грижите и са напълно защитени (доколкото и нашите животни у дома са защитени).
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 May 2012 - 02:03 PM

styll, а какво ще стане с котетата на котката? Ще ги задомиш, ясно, но пък какво ли ще стане с техните котета?
Това е една дъъълга тема, дето пък точно в този форум едва ли е нужно да обсъждаме и да обясняваме.
Просто е повече от странно, че човек, който помага на бездомни животни и се стреми да намалява тяхното страдание, се води от егоистични подбуди да му се родят котенца в неговия си дом... :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 16 May 2012 - 02:07 PM

:ae_085:

Когато не сте се нагледали достатъчно, не приказвайте глупости ...
Познавам доста бракониери, искала съм и жалби да пускам... Мили съфорумци, съжалявам, че ще ви разочаровам,но няма открито място -било то парк или резерват, където да не се допускат ловци... Нутрията няма да отиде на свобода, защото не е просто някоя нутрия, а е именно тази над която аз съм треперила и не искам да я оставя там, където живота и е подложен на риск... Това е .
Хубав ден ви пожелавам на всички! :ba_025:
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#36 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 16 May 2012 - 02:17 PM

Еми дай да приберем всички диви животни вкъщи, понеже са подложени на риск? Да ти имам и разбирането...
Тази специално Нутрия в Стара загора няма да я пуснат на открито, понеже ти си се постарала тя да не може да бъде пусната. Но специалисти биолози ще й осигурят компания и необходимите условия. Един ден ако тя може да бъде върната в природата, ще бъде върната.
Другото сигурно място е зоопарка, където колонията се развива прекрасно, никой не ги закача, затворени и защитени са. Но ти си смучеш факти от пръстите, само и само да не постъпиш правилно.
Според Бг законите ти си престъпник, понеже диво животно не може да се отглежда в домашни условия. За мен също си такава.
Не, че ти пука, но аз за себе си съм длъжна да кажа, че разбирането ти е крайно, неправилно и много вредно.
Успех в отглеждането на горкото животинче...
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни