Dog.bg Форуми : Нутрия

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нутрия

#1 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 17 February 2012 - 07:30 PM

Колкото и странно да звучи - търся дом на бебе нутрия. Днес го намерих в Пловдив, помислих го за бебе коте, свило се в една купчина сняг до пътя. Тръгнах да го хвана и да си го нося към София и в последния момент видях, че няма общо с котка... Взех едно кашонче от един ключар наблизо и го хванах в него, сложих памук да му е меко и топло и сега е при мен. Тъй като става колкото котка и има нужда от вода за да се кисне в нея - няма да мога да му подсигуря условията от които има нужда и моля за съдействие в търсенето на нов дом. Иначе е кротко, не хапе, има огромен апетит и е много , много симпатично.
Ето го и него (нея):
Прикачена снимка
Прикачена снимка

Цък - Клипче!
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 17 February 2012 - 07:43 PM

Занеси го в Зоопарка, там имат много хубава колония от Нутрии, може да могат да го вземат!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 17 February 2012 - 07:47 PM

Бих предпочела първо да потърся някое по-хубаво място от Зоопарка...
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#4 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 February 2012 - 07:51 PM

Те в естествена среда не живеят ли на колонии?Няма ли да му е самотно,ако някой си го вземе за дом. любимец?Може би спасителния център за диви животни в Стара Загора е вариант
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#5 Потребителят е офлайн   jani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 10-July 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 February 2012 - 07:51 PM

Според мен най-хубавото място за такова животинче е някоя река или язовир. Там където си има колония от нутрии.

Rinusha, писали сме заедно. Не мисля, че е подходящо да се гледа в домашна обстановка.
User's Signature

Saving one dog won't change the world, but for that one dog the world will change forever!

#6 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 17 February 2012 - 08:11 PM

Прочетох, че имат много скъпа кожа и че сериозно ги ловуват...То няма страх от хора, гали се и си затваря очичките като го пипаш по главата... Не мисля , че ще живее дълго на свобода, но и не става за апартамент,..
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 17 February 2012 - 09:14 PM

Бебе е, може би за това е доверчиво. Прати го в Зелени балкани - да го отгледат и да го пуснат в природата. Те знаят как. Това е диво животно, не го опитомявай.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   Greywolf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 13-February 11
  • Gender:Male

Публикувано: 17 February 2012 - 11:24 PM

Препоръчвам ви да се свържете с Falkoness от Старозагорския Спасителен център. Те ще помогнат на животинчето, пък и имат идея от какво има нужда на първо време. Ако просто го пуснете в природата, макар и на място, смятано за подходящо, много е вероятно да стане храна за някой мишелов, или друго грабливо пиле... Центърът има раздел във форума, действайте!!!

#9 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 16 May 2012 - 12:00 PM

От толкова време не съм ви писала нищо по тази тема...То защото няма и голямо развитие де, но ето да видите нещо:

ЦЪК !


ЦЪК 2 !
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#10 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 16 May 2012 - 12:27 PM

Показване на мнениетоRasta, в 17 February 2012 - 08:47 PM, написа:

Бих предпочела първо да потърся някое по-хубаво място от Зоопарка...

И по-хубавото място беше да си го държите вкъщи. Чудно. Диви животни у дома. В зоопарка поне щеше да е в колония със себеподобни... а сега с кучета...
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#11 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 16 May 2012 - 12:30 PM

Свърза ли се със Зелени балкани?
П.П. Раста сори,ама диво животно в апартамент хич не ми се вижда удачно,не е добре нито за него,нито за околните.По добре го занеси в зоопарка или ,както писаха по горе говори с Фалконес да съдейства чрез Зелени балкани.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#12 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 16 May 2012 - 12:36 PM

Раста, не мъчи животното. Не е толкова трудно месеци имаше да се обадиш по тел или да напишеш запитване нутриите искат вода и вирове. Може би трябват и някакви ваксини, не може до гроб да живее у вас.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 16 May 2012 - 12:38 PM

Искам двор за нея. Няма да я оставя нито в зоо , нито е за свобода. Какво става ежегодишно с бебетата нутрии в зоо , или там не се раждат? Защото една женска ражда по около 10 бебета 2 годишно... Е няма да я оставя там, да ползват бебетата и кой знае за какво...
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#14 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 May 2012 - 12:41 PM

Мисля, че нутрията вече е обречена :( вече й е отнет шанса да се научи да се пази от диви животни (в частност от рода кучета) и от хора. Т.е. трябва да е в по-защитена среда, Зоопарка например. Много жалко за животното - отнето право на живот сред себеподобни, че и в среда, която е най-добра за него. Жалко, много жалко!

П.п. ти дали изобщо си се поинтересувала или от някакви си умозаключения си вадиш подобни изводи? В Зелени балкани какво щеше да е? Щеше да е на свобода - такава, каквато трябва. Тя е диво животно, не опитомено от човешкия род! Или оправдаваш ония, които си "гледат" тигри, лъвове, мечки и прочие? В кой двор ще намери вир и необходимите й условия?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 16 May 2012 - 12:50 PM

Хахах
Тоя форум е като малка лудница.... Навън колят и бесят животни, вие ме нападате, че е в нас нутрията...
В нас е да- а на някой направи ли му впечатление, че ако не я бях прибрала, вече нямаше да е жива? Някой от вас предложи ли някаква алтернатива, която да е наистина добра за животното? Тя още откакто я прибрах не се пазеше нито от хора, нито от животни. Я хванете едно лисиче, ако ще бебе да е и ми кажете няма ли да се пази и да посяга да ви хапе? Животното и преди това е било при хора, аз лично мисля че е било в някой от развъдниците за нутрии... За кожа и храна! Е не искам да се използва по предназначение и за това няма да се върне в природата.
Ще ме извините за тона, но не ме нападайте, още повече при условие, че не предлагате по-добро!


П.п. :

Цитат

В кой двор ще намери вир и необходимите й условия?
Има и такива дворове- с декоративни езерца и фонтанчета... Сигурна съм, че ще се намери и за нея място. А в момента не е лишена от нищо, къпе се ежедневно, живее пусната, играе и тича, храни се напълно разнообразно, миналата седмица плува в река Лом. Животното е добре и изчаква за подходящи условия.
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#16 Потребителят е офлайн   styll Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 13-July 11
  • Gender:Female

Публикувано: 16 May 2012 - 12:55 PM

Показване на мнениетоRasta, в 16 May 2012 - 12:50 PM, написа:

Хахах
Тоя форум е като малка лудница.... Навън колят и бесят животни, вие ме нападате, че е в нас нутрията...
В нас е да- а на някой направи ли му впечатление, че ако не я бях прибрала, вече нямаше да е жива? Някой от вас предложи ли някаква алтернатива, която да е наистина добра за животното? Тя още откакто я прибрах не се пазеше нито от хора, нито от животни. Я хванете едно лисиче, ако ще бебе да е и ми кажете няма ли да се пази и да посяга да ви хапе? Животното и преди това е било при хора, аз лично мисля че е било в някой от развъдниците за нутрии... За кожа и храна! Е не искам да се използва по предназначение и за това няма да се върне в природата.
Ще ме извините за тона, но не ме нападайте, още повече при условие, че не предлагате по-добро!


:ae_085:

Напълно подкрепям!
User's Signature

ще има БЕЗдомни животни,докато има БЕЗотговорни хора!

#17 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 May 2012 - 12:57 PM

Ти я намери прекалено малка, и лисиче да беше намерила на подобна възраст, нямаше да се пази. Предложи ти се прекрасна възможност - Зелени Балкани. Там каква кожа те гони?! Попита ли в Зоопарка какво става? Изглежда ми доста голяма на размер, възможно е да кастрират там. Ти как мислиш оцеляват в зоопарка бързо възпроизвеждащите се видове? Поинтересува ли се дори?

А това, че навън колят и бесят, а ние за нутрията сме се загрижили - ами да!!! Няма да подмина нуждаещо се от помощ диво животно, защото видиш ли спасявам предимно питомни! Би трябвало и теб да те е грижа за качеството на живот на животното, а не само за твоите щения. Затова като задомяваш рибки, мислиш да ги дадеш на човек, който знае как да се грижи за тях и има голям аквариум, а не си ги държиш в бурканче у дома! За всяко животно се търси най-добрия и оптимален живот. Интересно ми е дали изобщо имаш правото да я задържиш според закона. Не можем да се държим с дивите животни както с опитомените. Те си имат нужди, които трябва да осигурим, за да могат да живеят пълноценно.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 May 2012 - 12:58 PM

Ооо, Стил, то друго мнение от противница на кастрацията не се и очаква - спасителка, спомагаща за увеличението, но не и намалението на бездомниците!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 May 2012 - 01:00 PM

Ккаъв е проблем да е в зоопарка?Там няма кой да я нарани.В нашия зоопарк си има колония видри и нутрии имат си водоем,хранят ги.Но са заедно животинките.А и Софийския парк е по-голям от нашия,значи би трябвало и условията да са по-добри...или?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 16 May 2012 - 01:01 PM

Показване на мнениетоstyll, в 16 May 2012 - 12:55 PM, написа:



:ae_085:

Напълно подкрепям!


Ти пък не се изказвай неподготвена, щото възгледите и методите ти (визирам конкретен случай с една котка, чието поколение радостно очакваш) са меко казано безотговорни.

Раста, все още не е късно да се обадиш на Зелени балкани. Това беше едно разумно предложение, все пак се вслушай в него. Нутрията не е домашно животно.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни