Dog.bg Форуми : Ринго - един тъжен спешен случай

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ринго - един тъжен спешен случай дайте ми съвет :((

#61 Потребителят е офлайн   Buddy28 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1051
  • Регистрация: 28-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 03 June 2012 - 12:40 PM

Ринго ли е това? Не знам така ли е, но изглежда много по-добре. Гале, удивена съм, не знам как успяваш да се справяш с всичко по такъв перфектен начинКачена снимка!
User's Signature

Качена снимка

#62 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 June 2012 - 09:29 AM

Благодаря за снимките! Ринго изглежда щастлив и непукист както винаги.
На мен все още ми е много неудобно, че така го натресохме и направо не смея да се обадя на Галя :)
Галя, още веднъж да кажа, че наистина оценявам подкрепата ти, грижата и разбирането!
Огромни благодарности на обичайните заподозрени и приятели на Ринго - Мърфи и Ники! :rc_036: Днес ще се преведат 120 лв. ваши дарения на сметката на Галя!
Междувременно продължавам да издирвам организации, които се занимават с такива увредени животни. Обикновените организации категорично ми отказват за такъв тип куче.

Но нека вярваме, че и Ринго ще си има свой дом някога. Той, разбира се, прави нещата изключително трудни, защото има ужасен ловен инстинкт - котки, птички...Ужасна работа! Ако му се търси дом с двор, то дворът трябва да е празен, а такива в Германия са голяма рядкост. В апартамент ще му е по-кофти, защото лапите му изискват мека настилка, а не примерно теракот и прочие.

Абе въобще - Ринго!

Отново - момичета, много много благодаря на всички ви!!!
User's Signature

Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2012 - 10:47 AM

Миналата седмица успях да отида на посещение при Ринго, който просто цъфти като пролетно цвете :)
За първи път успях да го погаля спокойно и нормално без ужасното емоционално подскачане и цвърчене.
Ринго определено изглежда и се чувства много по-добре откогато и да било. Умира за човешко внимание и ако някой му обърне такова, той започва да го следва и проси още и още. Най-хубавото е, че наистина е спокоен и щастлив. Галихме го така както никога - спокен стои и се наслаждава. Който го е виждал на живо, знае, че преди това беше невъзможно. Снимките по-долу показват мисля добре, че той вече е доста по-уравновесен. Няма и помен от предишните рани - нито по слабините, нито по ушите. Козината му е мека и слънчева. Самият той вече не мирише и не се маже с акота.

Ринго трябва да живее някъде на пръст и меко. Заради пръстите. Единственият голям проблем е ловният му инстинкт. Умира за птички, котки и дори таралежи. С други кучета понякога прави конфликт, но се подчинява и слуша щом му се скараш.
Има си и любим татко, който не му се кара :))) Владо, огромни благодарности за отношението към това злочесто момче.

И Гале, каквото и да кажа, ще е малко! Огромно благодаря за всичко, което правите за Ринго! То е съвсем очевидно!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#64 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2012 - 02:18 PM

Нови снимки на Ринго. Вижда ми се много красив станал, пу-пу и май още по-лигав :)
Наистина съм невероятно благодарна на Галя и семейството й за това, че вършат чудеса там :)
За съжаление Ринго е от най-трудно осиновяемите кучета. Все още никой не е е проявил интерес. Чакам и мисля къде и как да го предлагам...

Благодаря на Петик за хубавите снимки.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#65 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 November 2012 - 11:39 AM

Съфорумци,

Имам нужда от помощ за Ринго.

Трябва да му намеря дом на момчето и то скоро. Той си е добре при Галя, но все пак трябва да си намери и свое място един ден. Имам много основателни причини да искам това да се случи скоро и затова ви моля за помощ.

Моля ви ако знаете организации в чужбина, които биха се заели и биха предложили такъв случай като Ринго, да ми споделите. Моите приятели в чужбина не могат да помогнат на Ринго по ред причини и най-вече заради поведенческите му проблеми. Не знам към кого да се обърна, не знам къде да го предлагам. Знаете ли за организации, които са достатъчно смели за подобен случай?

Най-проблемното при Ринго е, че той не понася котки, всякакви други малки гадинки и е готов да убива всякакви такива същества. И това е нерегулируемо! Затова Ринго трябва да живее в постоянно наблюдение и контрол, за да не се стига до трагични инциденти.

Другият проблем - трябва да живее на меко, пръст, двор със слама или подобно заради крака.

Трето - има енергия и някак трябва да я изразходва.

Много съм благодарна на Галя, че го прие и възпитава, но той не може да остане там завинаги или с години.

Моля ви, ако се сетите за организаиця/хора в чужбина, които биха се наели да предлагат куче като Ринго, да ми пишете/кажете.

Наистина имаме достатъчно основателни причини да търсим друг вариант за Ринго и то да е постоянен такъв, а не да го прехвърлим от едно място на друго за пореден път.

Иначе към хора момчето е като слънце - прилепчиво, обичливо, търси и обича контакта с хората и особено с негов човек.
User's Signature

Качена снимка

#66 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 January 2013 - 10:04 AM

Много благодаря на Ники за редовната помощ към Ринго! И на Елизд!

Днес изпратих натрупаните дарения за него в размер на 90 лв. за хотела му.

Не знам какво ще го правя това момче :dh_188:

Дано е късметлия все пак....

Търся му дом дори по села из България за пазач. Ако знаете за някой, който си търси куче пазач, моля сетете се за нас. Подробностите вече ще ги уточняваме на място.
User's Signature

Качена снимка

#67 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 March 2013 - 03:11 PM

И в тази тема да благодаря на всички, подрепящи Ринго! Днес Мил ми предаде 92 лв. дарения за неговия хотел от Никие и Агалина! Онзи ден изпратих по сметката на хотела му 100 лв. преостъпени от Гаг! Благодаря ви много!!

Елизд му е била на гости преди няколко дни, той е все така весел и любвеобилен. За чужбина Ринго за жалост няма шанс заради проблема му с котки и дребни животини.

Търся му дом в двор в България, може вързан като ще осигурявам храна и медицинска грижа. Ринго може да бъде добър другар на някои баба или дядо. В хотела му е добре, но има нужда от движение. Все си го представям в някое дворче на "свободен" синджир...

Моля, оглеждайте се такива хора, които биха осиновили куче-приятел-пазач.
User's Signature

Качена снимка

#68 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 March 2013 - 04:04 PM

Нови снимки на Ринго, сърдечни благодарности към Родегунда!
Ама красив дивака му с дивак!
Продължавам да му търся селце, разтеглив синджир или подобно.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#69 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2014 - 09:39 AM

Много отдавна не съм писала в тази тема. Ето какво е развитието:

Ринго беше "осиновен" от Галя и организацията поради абсолютна липса на други варианти. Спрях да му търся дом в чужбина много отдавна. Не че няма шанс, напротив, но аз се отказах. Вероятно не е правилно, но рискът е много голям за мен с всички особености на Ринго.

За съжаление момчето е орисано с тежка съдба. Тъжно ми е за него и за това, че никой никъде не го иска. А момчето е слънце отвсякъде. Отношението към хората е тип питбулско - сляпа вяра и безусловна обич.

Нямам подходящи думи, с които да благодаря на Галя, немската организация и семейството й за грижите, които са положили и продължават да полагат за Ринго! Без вас той щеше да е напълно обречен и в без това тежкия си живот.

Галя са му направили специално ограждение, за да се ограничат мераците му да яде котки и всякакви дребни животинки.

През последните месеци обаче Ринго отново е започнал да разранява лошо краката си. Има отворени рани, които от опит знам, че не могат да се третират. Той вероятно чувства болка.

Затова решихме този уикенд да идем и да го докараме до София за консултация със специалист дали нещо не може да се направи поне за пръстите на краката му. Останалите му недъзи за жалост за необратими и именно те са това, което спира вероятно всеки осиновител.

Разбира се най-тежкото за мен сега ще бъдат финансите, защото плана е да го докараме за консултация тук в София и ако лекарите измислят нещо за пръстите и как той да не се наранява, ще е необходимо той да остане някъде в София за няколко дни. Ако сред вас има хора, които ще се съжалят над слънчевото момче с тежка съдба и биха искали да помогнат на него и нас с финансови средства, за мен това би било огромна помощ.

ето как се движи и изглежса Ринго сега:

https://www.youtube....eature=youtu.be
User's Signature

Качена снимка

#70 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 December 2014 - 06:28 PM

Хъм, а тук защо Galiadogs и deni_avr си мълчат :)?
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#71 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 December 2014 - 08:20 PM

Ама аз отдавна не съм в неговата история. И мога само да се радвам и благодаря на всички, които му помагат.

Някой друг да разкаже. Аз не мога да имам тази чест и удоволствие.
User's Signature

Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни