Dog.bg Форуми : Агресия при 6 годишен шар-пей

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Агресия при 6 годишен шар-пей сбиване ,хапане на кучета и хора

#1 Потребителят е офлайн   Инди Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 19-February 12

Публикувано: 19 February 2012 - 10:04 PM

Много ви моля да ми дадете съвет - искам съвет как да се справям с появилата се агресия в кучето ,стана много агресивно.Миналата година ме ухапа, когато исках да влезна в детската стая пред която той седеше.1 месец ходих при хирург ,защото ме ухапа на лошо място.Ще имам белег за цял живот.Всекидневно ни ръмжи ,когато искаме да го отместим от вратите или дивана.Ако се опитам да оправя постелката на дивана ,на който лежи СКАЧА много агресивно и ако не се пазя ще бъда ухапана.Днес се сби с ротвайлер и ухапа собственичката му.Ако остане сам в къщи като се приберем намираме - скъсани пердета,отскубнати корнизи докато е дърпал пердетата.Изядени обувки,якета...всичко ,което му се изпречи пред очите понякога,няма предпочитания..На 6 години е, от 1 година не можем просто да се справяме с него.Всички в квартала се страхуват от него,вече и ние в къщи...Дайте съвет към кой да се обърна за помощ преди да е ухал някой по лошо отколкото пострадах аз миналата година

#2 Потребителят е офлайн   Saika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 05-January 12
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 19 February 2012 - 10:31 PM

Мога да ти кажа тука какво правят хората-приспиват ги! Имам една приятелка от парка-жена на около 60,няма да и дадеш повече от 50.. Тя гледа вече сигурно 10 куче в живота си, абе цял живот е имала по 2 кучета, котки, папагали. Тя е епилептик и често получава гърчове. Имала е преди няколко години куче(кучето е било на няколко години и го е имала от бебе), което се случва няколко пъти да я ухапе и единият път по време на епилептичен гърч и ми каза -''Бях наxaпaна 6 пъти по продължението на крака си, на следващият ден го приспах...''



Професионална помощ, коренна промяна в обучение , отношение, не знам доколко ще се справите, щом 6 години не сте могли....
User's Signature

Качена снимка
Поединок Добра и Зла происходит каждую секунду в сердце каждого человека, ибо сердце и есть поле битвы, где сражаются ангелы и демоны. :zz_214:

#3 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 February 2012 - 09:04 AM

Вие казвате, че от 1 година насам е така, ако не съм прочела грешно. Какво се е променило тази година? Смяна на жилище, съжителство с нови хора? Нещо от ежедневието променило ли се е ? По принцип всяка една промяна на поведението си има причина..
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#4 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 20 February 2012 - 09:33 AM

Кучето не е било такова, нещо е отприщило това му поведение. не слушайте глупости за приспиване, а се обърнете към професионалист Във форума има такива. Да се открие причината и се посочи правилното отношение и реакция.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 20 February 2012 - 10:29 AM

За да Ви помогнем първо кажете от кой град сте за да се опитаме да Ви насочим към специалист.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Saika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 05-January 12
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 20 February 2012 - 02:52 PM

Показване на мнениетоdikari, в 20 February 2012 - 07:33 AM, написа:

Кучето не е било такова, нещо е отприщило това му поведение. не слушайте глупости за приспиване, а се обърнете към професионалист Във форума има такива. Да се открие причината и се посочи правилното отношение и реакция.

Аз не говоря 'глупости за приспиване', а само разказах 1 история за това какво може да се случи и се случва на кучетата в UK,
User's Signature

Качена снимка
Поединок Добра и Зла происходит каждую секунду в сердце каждого человека, ибо сердце и есть поле битвы, где сражаются ангелы и демоны. :zz_214:

#7 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 20 February 2012 - 02:54 PM

Потребителят сподели проблем и поиска съвет.Като разказахте това как точно му помогнахте. Аз мога цяла година да ви разказвам как проблемни кучета оставени за евтаназии с подходящ човек са перфектни сега.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Saika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 05-January 12
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 20 February 2012 - 02:56 PM

Показване на мнениетоSaika, в 19 February 2012 - 08:31 PM, написа:

Мога да ти кажа тука какво правят хората-приспиват ги! Имам една приятелка от парка-жена на около 60,няма да и дадеш повече от 50.. Тя гледа вече сигурно 10 куче в живота си, абе цял живот е имала по 2 кучета, котки, папагали. Тя е епилептик и често получава гърчове. Имала е преди няколко години куче(кучето е било на няколко години и го е имала от бебе), което се случва няколко пъти да я ухапе и единият път по време на епилептичен гърч и ми каза -''Бях наxaпaна 6 пъти по продължението на крака си, на следващият ден го приспах...''



Професионална помощ, коренна промяна в обучение , отношение, не знам доколко ще се справите, щом 6 години не сте могли....

последното е моят съвет :smile:
User's Signature

Качена снимка
Поединок Добра и Зла происходит каждую секунду в сердце каждого человека, ибо сердце и есть поле битвы, где сражаются ангелы и демоны. :zz_214:

#9 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 February 2012 - 03:53 PM

Човекът е написал, че кучето е на 6г - не, че проблемите са от толкова.

Така или иначе, очевидно проблемът е ескалирал много и трябва да вземете спешни мерки. Вероятно отдавна сте започнали да правите грешки в комуникацията с кучето си, без да го осъзнавате и това е довело до тази така тежка ситуация. Никой не спори, че проблемът е много сериозен, но истории за приспиване на кучето никак не помагат. Никое куче не е "лошо" априори, то може да стане такова поради различни фактори, повечето под контрола на стопаните му. Стопаните му, обаче, имат нужда от помощ, за да се справят. Трябва да се оцени фактът, че въпреки сериозността на проблема и усложненията, те търсят помощ за намиране на решение!

Кажете наистина от кой град сте и ще се опитаме да препоръчаме професионалист, който да помогне!
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни