Dog.bg Форуми : Декоративно зайче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Декоративно зайче болно

#1 Потребителят е офлайн   eti_eneva Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 21-February 12

Публикувано: 21 February 2012 - 11:13 AM

Здравейте,нуждая се от малко помощ относно моето зайче,значи проблема ми е че то е болно или настинало.Киха и му тече носа,само това му има иначе е жизнено и се храни нормално,зайчето ми е на 2месеца.Водихме го на ветеринар който го прегледа (преслуша го със слушалките и ни разпита за поведението на заека)обяснихме му как стоят нещата.Каза ни че е настинало и имало хрипове.Предписа ни антибиотик Байтрил,който да му го даваме 0,1мг на 24 часа в продължение на 5 дена и едни витамини на Vitakraft – Vita Bon те са като таблетки и му давам по половин таблетка дневно.Като цяло кихането понамаля и на 6 ден трябваше да отидем при ветеринара,тогава точно бяха най силните снеговалежи и като стигнахме пред кабинета беше затворено и се свързах с лекаря и каза че е закъсал и не знае кога ще отвори.След 2-3 дена отидохме при друг лекар за второ мнение.Там прегледа протече малко по подробно,взеха му кръв,премериха го,обяснихме му състоянието,само не го преслушаха.Кръвта показа завишени левкоцити и лимфоцити.Казаха ни че има вирус.Те също предписаха Байтрил и един друг витамин Florentero(да му го даваме след антибиотика,но понеже много ми се дърпа и му е много неприятно почти не съм мy го давала а само другия).Казаха ни да му го даваме 5 дена по 0.1мг на 12часа.На 6 ден се свързах с тях и казаха да продължим до 7 дена и ни предписаха капки за нос,който се оказаха човешки капки за очи на Актавис – ‘Хидрокортизон с хлорамфеникол’ от тях да му се слагат по 4-5 пъти на ден по една капка в ноздра.На 9 ден отидохме при лекаря и той каза да спрем с антибиотика и да продължим с капките само докато станат 7 дни,ако и това не помогне да изчакаме няколко дена и да сменим капките с едни други,на който ни записа името.Вече няколко дена му слагам ама не спира да киха и не знам вече какво да права,единственото което се сетих,понеже на едната му храна пише че е с ехинацея и реших да му купа капките на д-р Таис-тинктура от ехинацея и да му слагам във водата по 10капки.Когато е извън клетката ми се струва че киха по малко,но не съм сигурна,иначе талашита и сеното са на МИНИПАК ЕООД така пише върху тях.Храната която му давам са два вида;едната е на фураж росица павликени за бебе зайче,а другата Xtra vital for junior rabbits.Някой ако може да помогне ще съм му много благодарна.

Тъй като същите коментари ги има в общата тема за мини зайче тази ще бъде заключена и в последствие изтрита!
МОД


#2 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 February 2012 - 11:32 AM

А не е ли възможно да е алергия?Талашът на минипак хич не е обезпрашен.Вземете например талаш Чипси,алпийско сено на Витакрафт.Аз забелязах,че на зайчето,което осинових много му тече едното оченце когато е в собствената си клетка,а когато го сложих в друга - спря.Това се повтори и тогава разбрах,че явно е алергия към нещо от неговата клетка - пластмасата ли е,метала ли е,не знам.Но най-напред смених купичката,поилката,талаша за да достигна до извода,че е самата клетка.Успех
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#3 Потребителят е офлайн   eti_eneva Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 21-February 12

Публикувано: 22 February 2012 - 10:22 AM

Ще пробвам с друг талаж и сено,пак дано да се оправи,ама само немога да си обясня тогава,завишените неща в кръвта му,Как е твоито зайче,харесва ли си новата клетка.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни