Dog.bg Форуми : Проблеми с Аляски маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблеми с Аляски маламут Доминантност, възпитание, обучение - въпроси и съвети

#221 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 01 July 2014 - 08:45 PM

поредната уникална лекция на Finwe Качена снимка

Мен ако питате, по-добре е да се ограничи разпространението на маламута като домашен любимец в нашите географски ширини и дано след 10-тина години изчезне, защото те тук не могат да живеят, а само се мъчат.

Иначе относно характера- да това не са кучета, това е опитомен вълк - мил вкъщи и безпощаден в природата!!!!! Моят миналата година уби плъх в храстите в Пирин и по-щастлив и горд не го бях виждала. Имат един такъв инстинкт, който човек не може да контролира с думи, единственият начин е да са на каишка. И един такъв блясък в очите, когато са из планините - като на истински хищник.

А що се отнася до бенгалския тигър- мисля че и от малък да го отгледате, пак ще ви нападне някой ден. Е маламута няма да ви нападне, но ще нападне котето, което държите в ръцете си, пък какво ще остане от вас е друг въпрос, защото последното за което ще помисли е "ама това е моят стопанин".

И все пак настоявам, ако някой желае маламут - просто да иде до някой приют. Така поне ще помогне на животното, а не да разваля породата, като финансира недробросъвестни и незакони развъдчици.
User's Signature

Качена снимка

#222 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 02 July 2014 - 10:31 AM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 01 July 2014 - 08:45 PM, написа:


Мен ако питате, по-добре е да се ограничи разпространението на маламута като домашен любимец в нашите географски ширини и дано след 10-тина години изчезне, защото те тук не могат да живеят, а само се мъчат.

Иначе относно характера- да това не са кучета, това е опитомен вълк - мил вкъщи и безпощаден в природата!!!!! Моят миналата година уби плъх в храстите в Пирин и по-щастлив и горд не го бях виждала. Имат един такъв инстинкт, който човек не може да контролира с думи, единственият начин е да са на каишка. И един такъв блясък в очите, когато са из планините - като на истински хищник.

А що се отнася до бенгалския тигър- мисля че и от малък да го отгледате, пак ще ви нападне някой ден. Е маламута няма да ви нападне, но ще нападне котето, което държите в ръцете си, пък какво ще остане от вас е друг въпрос, защото последното за което ще помисли е "ама това е моят стопанин".


Никой не оспорва качествата на вашата порода , но четейки коментарите си спомням приказката за онези,които се мъчели да влязат в стая като постоянно блъскали по вратата с рамо. Накрая се оказало ,че всъщност тя се отваря навътре...
Това е във връзка както с описаното поведение,така и с ползвателността на маламута.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#223 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 02 July 2014 - 11:00 AM

вие откога гледате маламут?

Тук не говорим за качества, а за темперамент и природа. И не ги възхваляваме, както несблъсквалите се с маламути си мислят. Това е характер и ние просто го описваме, за да знае човек, с какво може да се сблъска. Това не е немска овчарка или лабрадор, а съвсем друг вид куче, неселектирано за домашен любимец. Но ако не сте имали възможност да поживеете и да се грижите са такова куче, няма как да разберете!
User's Signature

Качена снимка

#224 Потребителят е офлайн   RH12 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 22-June 14

Публикувано: 02 July 2014 - 12:00 PM

Благодаря за разбирането и изместването на постовете ми, просто не съобразих темата, и колко офтопик написах !
Също така се извиних за, както каза Finwe сарказма ми, пак ще се извиня, не съм искал да засегна някой от вас. С повечко чувство за хумор го написах.

Както казахте, само факта, че се намираме на различна географска ширина, климат и т.н. изменя начина на живот при Маламута. Това го разбирам, затова и вие би следвало да знаете, че няма как да му дадем перфектни условия, още повече се убедих след вашите постове. Ето защо би следвало някакъв тип нагаждане както при стопанина, така и за кучето. Това имах в предвид, когато изброявах кой би следвало да е подходящ и кой не...
Е, ако гледам овце по върховете на планините, ще му най-добре ... но живеем все пак, дори на село, малко по цивилизовано, ето защо не мога да си представя ...в двора ми да му дам дивата свобода, която то иска, или да го оставя сам да си щурее както си иска...
Но, за това ще послушам съвета от единия пост, да си взема или от приют, или от човек който няма възможност да го гледа... за да пробвам ( доста уплашен от вашите отговори)
Нищо сигурно няма на този свят.... но дори и според моите виждания на съвестно съжителство с маламута, си мисля че ще му дам доста добри условия ....от приют, или някъде по апартаментите. Искаше ми се от малък да се занимавам с обучаване... ама нейсе ....

П.П. Като оставим написаното при идеалните характеристики, интересно ми е в действителност ( да вземем България ) каква е разликата в характера между Маламута и Хъскито ? И евентуално при отглеждането ?

#225 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 02 July 2014 - 01:09 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 02 July 2014 - 11:00 AM, написа:

вие откога гледате маламут?

Тук не говорим за качества, а за темперамент и природа.
И не ги възхваляваме, както несблъсквалите се с маламути си мислят.



В същата връзка можех ( но няма) да питам : А Вие откога разбирате от поведение ?...
И щом говорите за темперамент ( понеже сама предлагате) защо не развиете пространствено темата ?
Чета колко сте се " сблъсквали " с тях - колкото и всеки друг стопанин на куче.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#226 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 July 2014 - 01:51 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 02 July 2014 - 11:00 AM, написа:

Тук не говорим за качества, а за темперамент и природа.


Темпераментът, като част от "природата" на едно куче, а и двете заедно са именно и част от качествата му ... уважаема Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#227 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 02 July 2014 - 04:34 PM

RH12, доколкото съм запозната с характера на хъскито, при тях липсва тази черта на доминантност, която е силно развита при маламута.

Относно другите двама потребителя, които искат да се заяждат - темата е проблеми с маламут и аз именно затова говоря.
А вие един пример не ста дали, само спамите.
И по-добре чети какво пиша, а не какво ти се иска да ти предлагам. Разбирам единствено от поведението на маламута, защото имам такова куче и такова ми се наложи да превъзпитам, а не съм тръгнала да спамя по другите форуми, от чиито породни характеристики не разбирам. Айде всеки да си знае мястото!!!!!!
Темперамент е едно, качества друго. Тази доминация бих я описала дори като недостатък, а не като качество, така че първо си изясни какво означава "качество" и че един темперамент се формира не само от качества, а и от недостатъци!!!!
User's Signature

Качена снимка

#228 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 02 July 2014 - 05:08 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 02 July 2014 - 04:34 PM, написа:

RH12, доколкото съм запозната с характера на хъскито, при тях липсва тази черта на доминантност, която е силно развита при маламута.

Относно другите двама потребителя, които искат да се заяждат - темата е проблеми с маламут и аз именно затова говоря.
А вие един пример не ста дали, само спамите.
И по-добре чети какво пиша, а не какво ти се иска да ти предлагам. Разбирам единствено от поведението на маламута, защото имам такова куче и такова ми се наложи да превъзпитам, а не съм тръгнала да спамя по другите форуми, от чиито породни характеристики не разбирам. Айде всеки да си знае мястото!!!!!!
Темперамент е едно, качества друго. Тази доминация бих я описала дори като недостатък, а не като качество, така че първо си изясни какво означава "качество" и че един темперамент се формира не само от качества, а и от недостатъци!!!!


Их ..... Тъкмо влязох и Вие взехте ,че се "обидихте" нещо и напуснахте форума . Ако занапред ще Ви е по-спокойно да пишете , обещавам ( честна пионерска ) - ще пиша като анонимен !
Сега, за това дали аз и Орлин Миланов разбираме .... Нито той ,нито аз си позволихме да напишем нещо за доминантността ...
Но ако се върнете назад ще се убедите кой спами ( защото да пишеш е едно и да преписваш от разни форуми ) , друго ако ти се наложи да обясниш същото това нещо.
И защото знам какво ще напишете , за да не се повтарям ,намерете мои мнения свързани както с теорията за доминантността и внимателно ги прочетете .

А относно мястото : аз моето го знам .
Ще очаквам ungeduldig ( както понякога пише О.Миланов) да напишете не нещо, а подробно около темперамента ...
И не ни приписвайте качества ( и на двамата ) ,с които въобще не сте наясно ,моля !
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#229 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 02 July 2014 - 10:35 PM

Показване на мнениетоRH12, в 02 July 2014 - 10:00 AM, написа:

П.П. Като оставим написаното при идеалните характеристики, интересно ми е в действителност ( да вземем България ) каква е разликата в характера между Маламута и Хъскито ? И евентуално при отглеждането ?


Като цяло двете породи имат много повече общи неща, отколкото разлики - но може да почетете и в темите за Сибирско хъски относно характера, възпитанието, отглеждането на хъски и да направите сравнение.
Хъскитата са по-енергични и живи от маламутите, и се нуждаят от повече физически натоварвания, маламутът е по-спокоен, по-тромав. От друга страна при повечето хъскита няма такава силна доминантност и агресия между представителите на един и същи пол, както при маламутите - особено мъжките. Хъскито обича големите скорости, докато маламутът не е фен, а предпочита да тегли по-тежки товари, но да бяга бавно. И именно в работата във впряг доминантността е голям проблем (особено при маламута).
Освен това, може и да греша, но мисля, че маламутът е малко повече ориентиран към стопаните си, отколкото хъскито - може би затова има толкова изгубени хъскита напоследък. А също по мое наблюдение маламутите са и малко по-тихи от хъскитата.

Ето няколко интересни видеа:

https://www.youtube....h?v=1IRubgnf2PM

доминантност: https://www.youtube....h?v=XzBPDLdRG0M

маламут прогонва лос: https://www.youtube....h?v=JQU9INFBDRU
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#230 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 13 November 2014 - 04:07 PM

Здравейте.
На кратко ще разкажа за нашият проблем , тъй като четох доста във форума , но не намерих отговор на нашия проблем.
Нашата Аляска вече е на 11 месеца.В къщи е сравнително послушна. е понякога подивява но това е нормално.
Обаче като излезем навън е много развълнувана.Свършва си работата, и след това подивява.Не мога да я удържа.Скача ми постоянно почва да си гризе повода(водим я само на повод тъй като в квартала има много котки)Почва да се търкаля по земята да търси пръчки хапе ръката ми , с която държа повода общо взето е нещо страшно.
Пробвах с гранули.Карам я да седне сяда изяжда гранулата и пак се почва.
Забелязах че почна да се държи така от както застудя, като по-малка не беше толкова луда като е навън.(дори и като беше разгонена)
Ще Ви бъда много благодарна, ако някой ми даде съвет как да се справя.Благодаря ви предварително.

#231 Потребителят е офлайн   Kiraaa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 02-August 14
  • Gender:Female

Публикувано: 13 November 2014 - 04:49 PM

Не съм запозната много с вашата порода, но според мен му се играе на кучо. Особенно сега като не й е толкова топло вече. Нямате ли някой стадион наблизо или в парка градинка за кучета да го пуснете да побяга и играе?

#232 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 13 November 2014 - 05:01 PM

Показване на мнениетоKiraaa, в 13 November 2014 - 04:49 PM, написа:

Не съм запозната много с вашата порода, но според мен му се играе на кучо. Особенно сега като не й е толкова топло вече. Нямате ли някой стадион наблизо или в парка градинка за кучета да го пуснете да побяга и играе?




Пускаме я има градинка за кучета и ходим през почивните дни, но не можем през седмицата тъй като е далеч от квартала ни.Иначе доста дълги разходки правим, но откакто почна да ми прави този номер да полудява ми е трудно да я разхождам.

#233 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 14 November 2014 - 12:33 PM

това е нормално поведение за маламута за мен, когато стане студено, когато са в природата и т.н. Арчи, който е на 7 год вече също полудява, когато падне първият сняг и е неудържим. Понякога при разходка в парка след като е бил пускан да тича и впоследствие пак е на повод, му щраква нещо и започва да скача, да си яде повода и да полудява. Обаче.........при нас разликата е, че той по мен не си позволява да скача. Да не кажа, че от самото начало му секнах желанието и дори сега не го прави с малки изключения, докато по мъжа ( и всички останали роднини) ми.......мнг скача. Той е по-мекушав явно и понякога се налага аз да им прекъсвам играта, че нещата загрубяват. Какво правя - малко по-грубо му се скарвам и го хващам за козината и му казвам да седне. Седи, докато не се успокои. В началото му трябваше доста време, но вече за секунди и е готов. Кучетата имат невероятната способност да излизат от състояние на превъзбуда в спокойно състояние. Не са като нас хората, на които ни трябва мноооооого време.

Кучето не бива да скача по теб, дори от радост. Това е неуважение и доминация, особено когато го хване дивотията. Просто трябва да знае, че дори мнг превъзбуден, някои граници не се прекрачват. В момента, в който скочи в/у теб, кажи "Не", постави го да седне и го изкчакай да се успокои.

На Арчи подивяването е мнг опасно понякога, когато сме в планината примерно и усети дивото. Започва да тича като побъркан и право към мен. Имам усещането, че ако се мръдна, ще му препреча пътя и ще се сблъскаме, затова стоя неподвижно. Оставям го за няколко минути да се налудува и да излязат духовете от него. Понякога се опитва да ми скача, но е силно скастрен и спрян. Като цяло торелирам това поведение на "излизане на духовете", но когато то се случва сравнително рядко и не загрубява. Дори му се радваме :), но не се прехласвам, защото границата да стане грубо е мнг малка и винаги трябва да си нащрек!

Вие като стопани на толквоа младо куче, трябва да прекратите това скачане още сега ( не че впослесдтвие е невъзможно, но е мнг трудно и зависи и от хората и от кучето), защото тя тепърва ще набира сила и може от играчка да стане плачка.
User's Signature

Качена снимка

#234 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 14 November 2014 - 01:00 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 14 November 2014 - 12:33 PM, написа:

това е нормално поведение за маламута за мен, когато стане студено, когато са в природата и т.н. Арчи, който е на 7 год вече също полудява, когато падне първият сняг и е неудържим. Понякога при разходка в парка след като е бил пускан да тича и впоследствие пак е на повод, му щраква нещо и започва да скача, да си яде повода и да полудява. Обаче.........при нас разликата е, че той по мен не си позволява да скача. Да не кажа, че от самото начало му секнах желанието и дори сега не го прави с малки изключения, докато по мъжа ( и всички останали роднини) ми.......мнг скача. Той е по-мекушав явно и понякога се налага аз да им прекъсвам играта, че нещата загрубяват. Какво правя - малко по-грубо му се скарвам и го хващам за козината и му казвам да седне. Седи, докато не се успокои. В началото му трябваше доста време, но вече за секунди и е готов. Кучетата имат невероятната способност да излизат от състояние на превъзбуда в спокойно състояние. Не са като нас хората, на които ни трябва мноооооого време.

Кучето не бива да скача по теб, дори от радост. Това е неуважение и доминация, особено когато го хване дивотията. Просто трябва да знае, че дори мнг превъзбуден, някои граници не се прекрачват. В момента, в който скочи в/у теб, кажи "Не", постави го да седне и го изкчакай да се успокои.

На Арчи подивяването е мнг опасно понякога, когато сме в планината примерно и усети дивото. Започва да тича като побъркан и право към мен. Имам усещането, че ако се мръдна, ще му препреча пътя и ще се сблъскаме, затова стоя неподвижно. Оставям го за няколко минути да се налудува и да излязат духовете от него. Понякога се опитва да ми скача, но е силно скастрен и спрян. Като цяло торелирам това поведение на "излизане на духовете", но когато то се случва сравнително рядко и не загрубява. Дори му се радваме :), но не се прехласвам, защото границата да стане грубо е мнг малка и винаги трябва да си нащрек!

Вие като стопани на толквоа младо куче, трябва да прекратите това скачане още сега ( не че впослесдтвие е невъзможно, но е мнг трудно и зависи и от хората и от кучето), защото тя тепърва ще набира сила и може от играчка да стане плачка.





Много Ви благодаря за изчерпателния отговор.Ще направя всичко,което написахте, пък дано да стане с времето ''послушен'' маламут .Знам че са големи инати чела съм доста за маламутите, но в един момент си мисля че няма такъв инат като нашата дивачка :ab_041:

#235 Потребителят е офлайн   Commander33 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 0
  • Регистрация: 16-February 16

Публикувано: 16 February 2016 - 10:27 PM

Здравейте, колеги. От почти три месеца гледам куче от баща маламут и майка кръстоска м/у маламут и хъски :) Голям красавец е(чисто бял), умен, но своенравен и инатлив :/ Проблема при мен бе и все още съществува в умерена доза, че по време на разходка и не само не е особено изпълнителен - да си кажа направо: викам го, погледне-обърне глава и отново си прави каквото си иска :D От малко повече от седмица го обучавам(вече е на 5 месеца), след като няколко пъти ми къса нервите.. За сега идва на място, сяда, спира при команда Не и от скоро се учи да стои мирно(след команда тук и седни), да се качва, слиза и мирува(да не се мести от багажника на седалките:) ) в кола. С болка в сърцето си признавам, че без бой по дупарата не става :( Обучението не е сложно, но изисква известна доза строгост и последователност. Започва след разтъпкване от негова страна(в противен случай е доста боднат :D), като е вързан за по-дълго въже и след това се преминава в свободна позиция, без него. Започвам с команда, като при неизпълнение от негова страна придърпвам въжето, за да дойде. При второ/трето повикване и неизпълнение го удрям леко с пръчка по задника(задължително там- не муцуна, глава,ребра и т.н.). Това се повтаря докато не изпълни командата, като при повторно инатене просто увеличавам ударите-ако не дойде след първата серия команди - два и така до изпълнение от негова страна:@ Дава се лакомство/казва се браво/погалва се при добро изпълнение и същата процедура се повтаря за всяка команда(първо на повод, след това без него). За съжаление моя(момче е) е голям дръвник и след поредната изцепка по време на разходка просто го оставих един ден без храна, като ефекта след това беше забележим ;) За сега съм доволен, но си е занимавка..

#236 Потребителят е офлайн   Commander33 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 0
  • Регистрация: 16-February 16

Публикувано: 16 February 2016 - 10:29 PM

Здравейте, колеги. От почти три месеца гледам куче от баща маламут и майка кръстоска м/у маламут и хъски :) Голям красавец е(чисто бял), умен, но своенравен и инатлив :/ Проблема при мен бе и все още съществува в умерена доза, че по време на разходка и не само не е особено изпълнителен - да си кажа направо: викам го, погледне-обърне глава и отново си прави каквото си иска :D От малко повече от седмица го обучавам(вече е на 5 месеца), след като няколко пъти ми къса нервите.. За сега идва на място, сяда, спира при команда Не и от скоро се учи да стои мирно(след команда тук и седни), да се качва, слиза и мирува(да не се мести от багажника на седалките:) ) в кола. С болка в сърцето си признавам, че без бой по дупарата не става :( Обучението не е сложно, но изисква известна доза строгост и последователност. Започва след разтъпкване от негова страна(в противен случай е доста боднат :D), като е вързан за по-дълго въже и след това се преминава в свободна позиция, без него. Започвам с команда, като при неизпълнение от негова страна придърпвам въжето, за да дойде. При второ/трето повикване и неизпълнение го удрям леко с пръчка по задника(задължително там- не муцуна, глава,ребра и т.н.). Това се повтаря докато не изпълни командата, като при повторно инатене просто увеличавам ударите-ако не дойде след първата серия команди - два и така до изпълнение от негова страна:@ Дава се лакомство/казва се браво/погалва се при добро изпълнение и същата процедура се повтаря за всяка команда(първо на повод, след това без него). За съжаление моя(момче е) е голям дръвник и след поредната изцепка по време на разходка просто го оставих един ден без храна, като ефекта след това беше забележим ;) За сега съм доволен, но си е занимавка..

#237 Потребителят е офлайн   Commander33 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 0
  • Регистрация: 16-February 16

Публикувано: 16 February 2016 - 10:30 PM

Здравейте, колеги. От почти три месеца гледам куче от баща маламут и майка кръстоска м/у маламут и хъски :) Голям красавец е(чисто бял), умен, но своенравен и инатлив :/ Проблема при мен бе и все още съществува в умерена доза, че по време на разходка и не само не е особено изпълнителен - да си кажа направо: викам го, погледне-обърне глава и отново си прави каквото си иска :D От малко повече от седмица го обучавам(вече е на 5 месеца), след като няколко пъти ми къса нервите.. За сега идва на място, сяда, спира при команда Не и от скоро се учи да стои мирно(след команда тук и седни), да се качва, слиза и мирува(да не се мести от багажника на седалките:) ) в кола. С болка в сърцето си признавам, че без бой по дупарата не става :( Обучението не е сложно, но изисква известна доза строгост и последователност. Започва след разтъпкване от негова страна(в противен случай е доста боднат :D), като е вързан за по-дълго въже и след това се преминава в свободна позиция, без него. Започвам с команда, като при неизпълнение от негова страна придърпвам въжето, за да дойде. При второ/трето повикване и неизпълнение го удрям леко с пръчка по задника(задължително там- не муцуна, глава,ребра и т.н.). Това се повтаря докато не изпълни командата, като при повторно инатене просто увеличавам ударите-ако не дойде след първата серия команди - два и така до изпълнение от негова страна:@ Дава се лакомство/казва се браво/погалва се при добро изпълнение и същата процедура се повтаря за всяка команда(първо на повод, след това без него). За съжаление моя(момче е) е голям дръвник и след поредната изцепка по време на разходка просто го оставих един ден без храна, като ефекта след това беше забележим ;) За сега съм доволен, но си е занимавка..

#238 Потребителят е офлайн   Commander33 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 0
  • Регистрация: 16-February 16

Публикувано: 16 February 2016 - 10:32 PM

Здравейте, колеги. От почти три месеца гледам куче от баща маламут и майка кръстоска м/у маламут и хъски :) Голям красавец е(чисто бял), умен, но своенравен и инатлив :/ Проблема при мен бе и все още съществува в умерена доза, че по време на разходка и не само не е особено изпълнителен - да си кажа направо: викам го, погледне-обърне глава и отново си прави каквото си иска :D От малко повече от седмица го обучавам(вече е на 5 месеца), след като няколко пъти ми къса нервите.. За сега идва на място, сяда, спира при команда Не и от скоро се учи да стои мирно(след команда тук и седни), да се качва, слиза и мирува(да не се мести от багажника на седалките:) ) в кола. С болка в сърцето си признавам, че без бой по дупарата не става :( Обучението не е сложно, но изисква известна доза строгост и последователност. Започва след разтъпкване от негова страна(в противен случай е доста боднат :D), като е вързан за по-дълго въже и след това се преминава в свободна позиция, без него. Започвам с команда, като при неизпълнение от негова страна придърпвам въжето, за да дойде. При второ/трето повикване и неизпълнение го удрям леко с пръчка по задника(задължително там- не муцуна, глава,ребра и т.н.). Това се повтаря докато не изпълни командата, като при повторно инатене просто увеличавам ударите-ако не дойде след първата серия команди - два и така до изпълнение от негова страна:@ Дава се лакомство/казва се браво/погалва се при добро изпълнение и същата процедура се повтаря за всяка команда(първо на повод, след това без него). За съжаление моя(момче е) е голям дръвник и след поредната изцепка по време на разходка просто го оставих един ден без храна, като ефекта след това беше забележим ;) За сега съм доволен, но си е занимавка..

  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни