Dog.bg Форуми : Проблеми с Аляски маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблеми с Аляски маламут Доминантност, възпитание, обучение - въпроси и съвети

#41 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 01 April 2012 - 10:00 PM

Показване на мнениетоdeedeto, в 01 April 2012 - 01:33 PM, написа:

питам за ваксината защото ветеринара казва да е 15 дни след 3 ваксина но много познати ми казаха че това спирало растежа на кучетата затова питам за вашето мнение
- е хубава работа, кой разбира повече - ветеринаря или познатите?


Показване на мнениетоpeter_angelov, в 01 April 2012 - 07:28 PM, написа:

От 2-3дни кучето пишка докато му слагам храната? Отделно имам чувството, че не ни дава да го галим, когато искаме, а само когато е гладен. Това му поведение с пишкането и това да не дава да си играеш, когато искаме много ме дразни.

Това с пишкането докато сипваш храната за пръв път го чувам... да не би да се вълнува много, затова да се изпуска? А това за играта - ами все пак е живо същество, не е играчка, на която да натиснеш копчето и да почва да си играе с вас... особени са по някой път, обичат да си стоят необезпокоявани от време на време, някои пък са с по-дръпнат характер... щом не иска да играе не го насилвай, започни да го игнорираш и ще видиш как сам ще започне да се натиска да го галиш...
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#42 Потребителят е офлайн   deedeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 26-March 12
  • Gender:Male
  • Location:софия-бургас

Публикувано: 02 April 2012 - 09:51 AM

е хубава работа, кой разбира повече - ветеринаря или познатите?
разбира се че вярвам на ветеринаря даже вчера пак се чухме с него за последната ваксина да си уговорим час и той ми каза малко по спокойна да бъда че съм един от най изпълнителните стопани с който е работил защото всичко което ме е посъветвал до сега след преосмисляне дали е най-правилното съм го правила :)
тоест найстина искам да се справя добре със моя Нерон- което за сега мисля че със много спокойствие, вътрешно чувство, мнения от вас и т.н. се получава много добре
затова отново попитах за мнение за да разбера кое е най-доброто :)
оле пак колко изписах ихихихих

#43 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 02 April 2012 - 12:49 PM

Предполагам, че е от вълнение. С игнорирането дава малък резултат. Вчера се опита да ни заинтригува с едно гумено пиле ... Играе си и ни го бута, за да му го хвърлим. Никак не е лесен. А навика с пишкането от радост, кога ще премине, че не е особенно приятно. Даваме му Бриикис Джуниър и много си я харесва.

#44 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 02 April 2012 - 06:06 PM

Днес ни сюрпризира неприятно! Тръгнах на работа и след 15-20мин ми звънни моята да каже, че се изпикал на диивана и то легнал. Започна са прекалява последните дни-и са се изпуска за щяло и нещяло. Как да го отучим?

#45 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 02 April 2012 - 07:50 PM

Показване на мнениетоpeter_angelov, в 02 April 2012 - 04:06 PM, написа:

Днес ни сюрпризира неприятно! Тръгнах на работа и след 15-20мин ми звънни моята да каже, че се изпикал на диивана и то легнал. Започна са прекалява последните дни-и са се изпуска за щяло и нещяло. Как да го отучим?


Нямам идея защо го прави - може да е от липса на изградени хигиенни навици все още, може да прави напук, защото ти не си там, а може и да има някакъв физиологичен проблем. Прегледай тези теми там може и да намериш нужните отговори:

Хигиенни навици - обучение

Как да научим кучето да се изхожда навън
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#46 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 02 April 2012 - 09:20 PM

маламутите са изкключително чисти същества, което ме кара да мисля, че вашият го прави напук или има проблем. Още повече на дивана и то легнал. По-скоро се е напикал, на изпикал............
Как точно се е изпикал, каква е била ситуацията? Защото ако твоята приятелка е била там , може и да не е напук, зависи тя до каква степен участва в неговото възитание и той как я възприема. Сигурни ли сте че е добре физически? Защото такива изпускания не са характерни......
Ограничете му ходенете по другите стаи, когато ви няма. И може би сте чели, но до 6-7 месец кучето не може да стиска, защото пикочният му мехур не е достатъчно развит, затова ще ходи у вас.
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 02 April 2012 - 10:15 PM

Ами приятелката ми е болна и е лежала в едната част на дивана, а той след като е спрял да скимти заради моето заминаване се е качил на дивана, легнал и се изпуснал стабилно както си ходи като го извеждаме. Беше пишкало може би 30-40мин преди това. Няма проблеми, водим го на ветеринар всяка седмица като взимаме дермосцент

#48 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 02 April 2012 - 10:28 PM

какво е това дермосцент?
Грешка правите,като му позволявате да се качва по дивани, легла и т.н.
Основно правило е, че кучето седи по-ниско от човека. Затова спи на земята, а не на леглото-човека трябва да е по-високо. Затова не бива да скача по човека, а да стои под него. Така му позволявате да доминира. И вашата ненавременна реакция той тълкува като правилното поведение. Разбира се кучето спи на леглото, качва се, но чак когато е научено, кога може и кога не. За сравнение ще ви кажа, че нашият,макар и взет на 3-4 години, първите 6 месеца не му позволявахме да се качва. А сега в мнг от случаите ме поглежда дали може и да чака разрешение, но ако се качи без да е поканен, не е от доминантсност. Освен това мнг лесно го свалям, без да ми противоречи, но и едно "Не" върши работа. Научете на "Не" вашето и тогава му позволявайте :),защото после ще започне да ви ръмжи и не знамси какво още неприятно :(
User's Signature

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 02 April 2012 - 10:49 PM

Дермосцента е капка, която подхранва косъма и премахва до голяма степен миризмата на кучето. Кучето спи на хавлия н коридора, но като сме в нас стой при нас и се качва на дивана, а в спалнята му е забранено да влиза, най-вече заради заека.

#50 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 04 April 2012 - 08:16 AM

Показване на мнениетоpeter_angelov, в 02 April 2012 - 10:49 PM, написа:

Дермосцента е капка, която подхранва косъма и премахва до голяма степен миризмата на кучето. Кучето спи на хавлия н коридора, но като сме в нас стой при нас и се качва на дивана, а в спалнята му е забранено да влиза, най-вече заради заека.


Каква е тая простотия с тоя дермосцент? Какво му е на миризмата? Може и това да му действа по някакъв начин на кученцето и за това да се изпуска. Не разбирам каква е идеята при положение, че тази порода кучета може да се каже, че почти не миришат. В много къщи съм ходила където гледат кучета и смея да твърдя, че в нас не се усеща, че има животно. Не си правете експерименти с мъника, а доктора, който ви ги продава тея простотии няма да го коментирам.....
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 04 April 2012 - 08:53 AM

Ами това го започнахме преди да сменим лекаря. Капката обапе наистина е доста приятна. Изцяло на растителна основа.

#52 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 04 April 2012 - 08:59 AM

Показване на мнениетоpeter_angelov, в 04 April 2012 - 08:53 AM, написа:

Ами това го започнахме преди да сменим лекаря. Капката обапе наистина е доста приятна. Изцяло на растителна основа.


Пробвай като разкараш тея капки дали пак ще се изпуска по същия начин... Дори на растителна основа пак ми се струва откачено като идея. Може да мирише добре, но не знаеш как му влияе.
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 04 April 2012 - 10:31 AM

http://www.dermoscent.com/ eто тук за продукта .(сори ако се смята за реклама)

#54 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2012 - 09:32 AM

Аз мисля, че е напълно излишно да го капете с такива неща, както се каза по-.горе - те са чисти кучета, освен това не миришат като един голдън или една овчарка, така че не разбирам за какво са му капките!
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 08 April 2012 - 01:07 PM

да бе да не миришат, големи са миризливци някой от тях
като моя например :eg_033:
User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 08 April 2012 - 02:23 PM

Показване на мнениетоdimy, в 08 April 2012 - 01:07 PM, написа:

да бе да не миришат, големи са миризливци някой от тях
като моя например :eg_033:



Слагахме му всяка седмица и не мирише. Напрактика обаче не сме го оставяли без такава капка и не мога да направя реална преценка, но сега ще ги спрем за 1 месец да видим дали има разлика. Иначе капката в първите 3 дни мирише много хубаво и приятно, а след тов усещаш, че имаш куче в къщата (като миризма) най-вече от дъха след хрaната след ядене ;)

#57 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 08 April 2012 - 11:10 PM

за храната има дентални кокали. Абе мнг ми е странно, явно е до куче, но Арчи когато го взехме, наскитан , умършавял, мръсен и т.н, не миришеше нито козината, нито дъха му. И сега се случва да мирише, когато козината му е мокра, а миризмата е на мокра козина, не на куче.
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 April 2012 - 07:55 AM

Показване на мнениетоdimy, в 08 April 2012 - 01:07 PM, написа:

да бе да не миришат, големи са миризливци някой от тях
като моя например :eg_033:


dimy, има много голямо значение къде си гледаш кучето. Когато е в апартамент се предполага, че много по-често си къпеш кучето и му миеш крака и т.н. Искам да кажа, че не мирише на "тигри" в нас. Даже не се усеща, че има животно, а я къпем най-често веднъж в месеца.
Дъха си е нормално да мирише. На хората също им мирише дъха след ядене... Говорим, че като цяло породата не е миризлива. Като им е мокра козината също е нормално да понамирисват, но тя си е специфична миризма за всички мокри животни.
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 09 April 2012 - 09:36 PM

ves, не къпете ли прекалено често Рая? Тези породи се къпят макс два пъти в годината, иначе разрушавате функциите на косъма да се самопочиства.
Арчи не е къпан от пролетта 2011, единствено го минавам с мокра кърпа, когато мнг прашаса и разбира се със слушалката по коремчето и лапите, когато е хипер кален. И въпреки това не мирише. В момента е наистина мръсен, самата му козина по коремчето си е променила цвета и се надявахме да изкара до началото на лятото ( за да мине дъждовния сезон), но явно след Великден ще му напълним една вана.
Понеже съм виждала Алекс, той не мирише както мирише обикновено куче. Миризмата му не е от нечистоплътство, ако може така да се каже или защото живее на двора, а просто е генетично явно. Така че за съжаление се срещат и такива кучета, макар и родословни.
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 10 April 2012 - 07:40 AM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 09 April 2012 - 09:36 PM, написа:

ves, не къпете ли прекалено често Рая? Тези породи се къпят макс два пъти в годината, иначе разрушавате функциите на косъма да се самопочиства.


Не мисля, че я къпем често. Малко ми е странно да се каже" тая порода се къпе два пъти годишно". Според мен не е проблем и пак казвам най-често веднъж месечно, което не значи че на 30 дни я къпя :smile: Ако живеехме в някоя по-чиста страна, където не ни засипваха с прах и цименти и .... от строежите постоянно, може би нямаше да се налага толкова често къпане, но уви. Не мирише или да е видимо мръсна, но просто самия косъм става спластен и като я помилваш остава един странен лепкав праз по ръката. Предполагам, че разбирате за какво говоря :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни