Dog.bg Форуми : Проблеми с Аляски маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблеми с Аляски маламут Доминантност, възпитание, обучение - въпроси и съвети

#61 Потребителят е офлайн   Никси Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 13 April 2012 - 10:54 AM

И като сте заговорили за козина, с какво сресваше хулиганите? На нашия сме му взели двуредова четка с метални зъби. Много хубаво обира долния слой козина (не, че той сега има много горен :md_064: ), но е голяма борба докато го срешем с нея, докато с обикновената четка за коса нямаше такива проблеми:))

#62 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 13 April 2012 - 10:31 PM

Показване на мнениетоНикси, в 13 April 2012 - 08:54 AM, написа:

И като сте заговорили за козина, с какво сресваше хулиганите? На нашия сме му взели двуредова четка с метални зъби. Много хубаво обира долния слой козина (не, че той сега има много горен :md_064: ), но е голяма борба докато го срешем с нея, докато с обикновената четка за коса нямаше такива проблеми:))


За всяка козина е различно - някои се сресват добре с четка тип "търмък", други с гребен (по-ситен, или по-едър) - например при нас - тези с по-голяма и гъста козина се сресват по-добре със ситен гребен, а другите с по-рядка и не толкова набита козина - с четка-търмък. Ако кученцето е още с бебешка козина не го мъчете с тази двуредова четка, а го сресвайте с четката за коса, истинското ресане започва чак като му израсте напълно другата козина - и започне първото скубане.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#63 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 13 April 2012 - 10:45 PM

Вашите хубусници как се държат когато видят купата за ядене? Нашия полудява! Няма как да му кажеш, стои, не , спри , седни - абсурд просто. На 3 месеца и 10 дни бе 16 кг. Имаме малък успех като ще излизаме. Бутам го да седне (потупвам го по гърба да разбере и сяда, но не го свърта много дълго време. Много обича да спи на дивана, като задължително едната му лапа трябва да е или върху мен или върху приятелката му. И си хърка ;)

#64 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 13 April 2012 - 11:20 PM

Показване на мнениетоpeter_angelov, в 13 April 2012 - 08:45 PM, написа:

Вашите хубусници как се държат когато видят купата за ядене? Нашия полудява! Няма как да му кажеш, стои, не , спри , седни - абсурд просто.

Няма такива "спри, седни, стой" - стоя с купата в ръце без да казвам нищо и докато не се успокои кучето, докато не седне само и не ме гледа право в очите, храна не давам. Като се научи това, следва другото - да не яде, докато не му се подаде команда - много бързо схващат, не трябва да се учат дълго :)
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#65 Потребителят е офлайн   Wolfdiver Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 202
  • Регистрация: 07-December 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 14 April 2012 - 12:43 AM

Показване на мнениетоdeedeto, в 27 March 2012 - 05:31 PM, написа:

...нормално ли от време на време когато спи например като го пипнем с приятеля ми той започва да ръмжи много странно и като спрем се успокоява...

Показване на мнениетоFinwe, в 27 March 2012 - 07:32 PM, написа:

...Не е нормално да ви ръмжи докато го галите, но се случва - когато маламутът е с доминантен характер, за съжаление това се предава наследствено и не е никак хубава черта...

Извинявам се за намесата в конкретния разговор, но това не е ли по-скоро естествено? Колкото и добре да е възпитано едно куче, все пак не може да се преодолят инстинкта за самосъхранение. Има ли това ръмжене при галене докато спи връзка с доминантността?
Въпросът ми произлиза от няколко случея на нахапани стопани (от различни породи), които са ми давани за пример за "непредсказуемостта" на кучето. При по-детайлно описване става въпрос за такива или подобни ситуации, когато то не вижда/разбира (нахвърлят се да го галят и прегръщат в гръб). Нормално ли е кучето да е толкова добре обучено, че дори и изненадано/стреснато, да се овладее така бързо и да разбере, че нищо не го застрашава?
User's Signature

Дивото зове - гласът на кръвта!

#66 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 14 April 2012 - 08:02 AM

Показване на мнениетоWolfdiver, в 13 April 2012 - 10:43 PM, написа:

Показване на мнениетоdeedeto, в 27 March 2012 - 05:31 PM, написа:

...нормално ли от време на време когато спи например като го пипнем с приятеля ми той започва да ръмжи много странно и като спрем се успокоява...

Показване на мнениетоFinwe, в 27 March 2012 - 07:32 PM, написа:

...Не е нормално да ви ръмжи докато го галите, но се случва - когато маламутът е с доминантен характер, за съжаление това се предава наследствено и не е никак хубава черта...

Извинявам се за намесата в конкретния разговор, но това не е ли по-скоро естествено? Колкото и добре да е възпитано едно куче, все пак не може да се преодолят инстинкта за самосъхранение. Има ли това ръмжене при галене докато спи връзка с доминантността?
Въпросът ми произлиза от няколко случея на нахапани стопани (от различни породи), които са ми давани за пример за "непредсказуемостта" на кучето. При по-детайлно описване става въпрос за такива или подобни ситуации, когато то не вижда/разбира (нахвърлят се да го галят и прегръщат в гръб). Нормално ли е кучето да е толкова добре обучено, че дори и изненадано/стреснато, да се овладее така бързо и да разбере, че нищо не го застрашава?


За аляски маламут и въобще за всички северни впрегатни кучета не е нормално да ръмжат на хората (разбира се тук не включвам системен човешки тормоз, малтретиране, побоища и т.н., когато и може да се отключи защитна агресия, или недоверие и страх от хората). Северното куче трябва да има доверие във всеки човек - това доверие е заложено в тяхната генетика и е свързано пряко с предназначението им да работят във впряг - кучето трябва да позволява на човека да му прави безпроблемно всякакви манипулации докато го ползва за работа (да му слага хамут и чорапки, да го масажира, да маха снежните топки по лапите ако се образуват такива, а това е много болезнено, да мести кучето, ако е объркало позицията си или се е оплело във въжетата на впряга, да взема храната му, и т.н.и т.н.). Освен това когато кучешките впрягове са били основен транспорт в арктика, те често са сменяли стопаните си - и е трябвало да слушат не един-единствен господар. Затова сега ако северно куче изръмжи на съдията в ринга, когато той го пипа (за тестисите, по хълбоците, гърба, проверява му зъбите и т.н.) може да бъде дисквалифицирано. Нормалното състояние на тези кучета е да бъдат винаги приветливи към хората и да имат пълно доверие на тях, винаги да са готови за ласки и игра...
другото - не е нормално. И ръмженето докато ги галиш е точно доминантност - кучето ти казва, не ме пипай... - това няма общо с обучението и дресировката...
По подобен начин стоят нещата и с отношението между самите кучета. Те не би трябвало да са агресивни към себеподобните си, за да може да работят почти с всяко друго куче в екип, и мъшера (човекът водач на впряга) да ги поставя в позиция, която той прецени, а да не се съобразява с характера и претенциите на самото куче (което понастоящем е голям проблем за по-голямата част от маламутите при работа във впряг - именно поради доминантността и агресията към себеподобни, вместо да се концентрират върху работата, те създават проблеми и не са желани във впряговете и по състезанията).
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#67 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 14 April 2012 - 02:31 PM

Това добре.Все пак нашият Цезар си ръмжи като го галиш като е легнал да спи. Няма да ни ухапе, но ръмжи, което си е неприятно. В последно време започна да омеква, но все пак си го има това ръмжене.

#68 Потребителят е офлайн   Wolfdiver Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 202
  • Регистрация: 07-December 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 14 April 2012 - 07:17 PM

Мерси много за изчерпателния и полезен отговор !

Само че - като спи или е легнал - в първия момент не би ли следвало да му трябва да се ориентира кой какво точно му прави - гали ли го, опитва се да го хване ли, да го нарани ли?
User's Signature

Дивото зове - гласът на кръвта!

#69 Потребителят е офлайн   deedeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 26-March 12
  • Gender:Male
  • Location:софия-бургас

Публикувано: 15 April 2012 - 10:42 AM

здравейте отново,
наистина finwe е права когато видя че аз съм водача спря да ръмжи, храни се под команда и сега наистина много ме слуша
единствен малък проблем ни остана че като се приберем много се дразни и дърпа когато искам да му избърша лапичките, някакъв съвет за това ?
и да питам още нещо хората с вече големи маламути навън много си играе с един мъжкар- 60кг ихих слуша го имитира го много са сладки но стопаните се притесняват че като порастне може да не се разбират защото са мъжки - вие как мислите ?

#70 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 15 April 2012 - 10:59 AM

Показване на мнениетоWolfdiver, в 14 April 2012 - 05:17 PM, написа:

Мерси много за изчерпателния и полезен отговор !

Само че - като спи или е легнал - в първия момент не би ли следвало да му трябва да се ориентира кой какво точно му прави - гали ли го, опитва се да го хване ли, да го нарани ли?


У тях генетично е заложено да имат доверие на хората, т.е. те не би трябвало да очакват хората да ги наранят... когато се е случвало да погаля моите кучета докато спят (а това е много рядко, защото не обичам да ги безпокоя като почиват), те просто се размекват още повече, не се стряскат и винаги са готови за ласки... Въпреки това смятам, че кучето трябва да се оставя на усамотение и да не се закача докато си почива, също както и ние понякога искаме да оставаме сами, нали няма да ни е приятно докато си почиваме някой да ни се натрапва.

Показване на мнениетоdeedeto, в 15 April 2012 - 08:42 AM, написа:

и да питам още нещо хората с вече големи маламути навън много си играе с един мъжкар- 60кг ихих слуша го имитира го много са сладки но стопаните се притесняват че като порастне може да не се разбират защото са мъжки - вие как мислите ?

това е страхотно, възрастното куче ще го научи на много неща, на които вие не можете! Няма какво да се притеснявате за бъдещето, дотогава ги срещайте колкото може по-често, да бъдат повече време заедно. Ако вашето куче възприема другото като по-старши може и винаги да се разбират, ако обаче малкия по природа се окаже доста доминантен - когато порасне и му се вдигне самочуствието тази дружба може да прекъсне, но не виждам смисъл отсега да го мислите това. Времето ще покаже.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#71 Потребителят е офлайн   deedeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 26-March 12
  • Gender:Male
  • Location:софия-бургас

Публикувано: 17 April 2012 - 07:14 PM

здравейте отново от нас ние растем с всеки изминал ден и нещата мога да кажа вървят добре ихихих доколкото е възможно не мога да се оплача от малкия хулиган единствено ме притеснява един незнам дали е проблем
в началото като излизахме много ме слушаше навън и го пуснах без каишка още втория път и всеки път като го викнех идваше при мен
но вчера и днес изобщо не ме чува и трябваше да го гоня и незнам да го вързвам ли или какво да правя дайте ми някакъв съвет моля ви :)

#72 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 17 April 2012 - 08:04 PM

не може да си възпитаваш кучето, без да имаш желание да прочетеш нещо по темата. Форумът е пълн с инфо и ако беше погледнал/а във "Възпитание, обучение, спорт" нямаше да питаш. Едва ли е необходимо да споменвам, колко е безотговорно да си пускаш кучето без повод, без да знае командата "Ела", независимо колко е малък. Това че се е върнало е чист късмет, явно не е имал дразнител. Не си прави експерименти, че следващият път кучето ти може да бъде под някоя кола или в устата на някое куче. Необяснимо ми е при толкова информация НАВСЯКЪДЕ, ти да питаш............ или просто искаш да ти смелим и сдъфчим информацията.
Ето затова съм на мнение, че кучето не е за всеки човек и че трябва да има изпит преди да си вземеш кучето, а не всеки срещнат д аси взима куче и да не знае как да го гледа!!!!!!!!!!!!!!!!!!
И ако не си се разсърдил/а прочети теяв теми поне
1
2
User's Signature

Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   deedeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 26-March 12
  • Gender:Male
  • Location:софия-бургас

Публикувано: 17 April 2012 - 08:25 PM

ихихих не съм се разсърдила прочела съм ги по няколко пъти преди да си взема кучето и още няколко пъти след като го взех
а написах коментара защото споделям какво се случва с мен и моето куче по време на възпитанието ни нали за това са форумите за споделяне да може и да трябва да има изпит но дори и хора който са го издържали може да имат проблеми не всичко е теория а трябва и практика и съвети от хора който са се спрявяли с тези проблеми - и ти като човек който се справя би трябвало да дадеш мнението и да предадеш опита си а не да препращаш към теорията и да кориш хората че не заслужават кучетата си
повярвай ми незнаеш какво те очаква в живота ти е теб и недай боже да ти потрябва помощ и някой да се отнесе някой така с теб
въпреки всичко благодаря за отговора ще ги прочета още веднаж може да не съм разбрала нещо :)

#74 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 17 April 2012 - 08:38 PM

Показване на мнениетоdeedeto, в 17 April 2012 - 06:25 PM, написа:

и ти като човек който се справя би трябвало да дадеш мнението и да предадеш опита си а не да препращаш към теорията и да кориш хората че не заслужават кучетата си


Ами ние вече сигурно стотици пъти сме писали едно и също нещо тук: МАЛАМУТИТЕ СА КУЧЕТА, КОИТО ПУСНАТИ СВОБОДНО СЕ ВРЪЩАТ КОГАТО СИ ПОИСКАТ!!! Оттук следва: или да не си пускаш кучето (както казва Иси с риск да не попадне под някоя кола, в устата на друго куче или да го изгубиш); или първо да го научиш да се връща винаги по команда и тогава да рискуваш. Как става научаването - има описани разни техники във Интернет, и въпреки това, при маламутите теорията не действа на 100% - моите кучета например докато бяха малки идваха при повикване и щом захитряха - почнаха да си правят оглушки. Почти всички тук споделяме едно и също, кучетата ни при най-малък дразнител не се връщат при команда, запушват ушите и правят каквото си искат. Тези, които изпълняват и слушат безпрекословно са изключение.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#75 Потребителят е офлайн   deedeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 26-March 12
  • Gender:Male
  • Location:софия-бургас

Публикувано: 17 April 2012 - 08:42 PM

изпълних една по една всички команди затова написах че не мога да се оплача от него изпълняваше без никакъв проблем идваше всеки път сяда до мен без проблем наистина много ме слуша затова се учудих че тези два дни прави така затова питах за мнение но явно не трябваше :) мерси все пак

#76 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 17 April 2012 - 08:53 PM

Показване на мнениетоdeedeto, в 17 April 2012 - 06:42 PM, написа:

изпълних една по една всички команди затова написах че не мога да се оплача от него изпълняваше без никакъв проблем идваше всеки път сяда до мен без проблем наистина много ме слуша затова се учудих че тези два дни прави така затова питах за мнение но явно не трябваше :) мерси все пак


Ами за съжаление маламута не е като другите кучета и това, което може да се приложи за другите породи, за нашите - не винаги действа. Не знам кой от нас не може да ви даде рецепта кучето ви да се връща по команда, когато е пуснато навън, просто защото ние имаме същия проблем - у дома слушат, идват като ги повикаш, обаче усетят ли свободата, бият си камшика и правят каквото си наумят - разбира се има и такива, които слушат, но те са далеч по-рядко. Това беше едно от нещата, с които и аз не можех да свикна в началото, но сега - съм се примирила - пускам ги само когато знам, че няма да има дразнители, няма други кучета или селскостопански животни и даже хора...
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#77 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 17 April 2012 - 09:23 PM

командата Ела се учи на тихо и спокойно място, където няма дразнители. Кучето е вързано на мнг дълъг повод (въже). След отработване на мнг пъти, се отива на място с дразнители, отново на дълъг повод, докато не се научи и не схване. Чак тогава се пуска без повод. Ето това вие, съм обедена, че не сте направили. Колко пъти го заведохте навън и го държахте на дълъг повод и го дръпвахте, докато започне да идва сам, после на място с други кучета и т.н.
На Арчи му трябваха 2 седмици за всяка команда, смятай, ама той е голямо пораснало куче. Ти си прочела и направила по няколко пъти командите, но не достатъчно, за да ги схване кучето, това е проблема. Нищо не е научило по този начин.
Препращам те да четеш, защото не виждам смисъла на "Copy-Paste". Повече ли ще му обърнеш внимание, ако го постна тук?
И какво ме очаква, че да не съдя....пожелавам ти никога кучето ти да не заприлича на моето, защото тогава би разбрала и би се дразнила на хора, които се оплакват, че не могат да си научат 3-4 месечното куче на някаква си команда. Да не ти се налага да го учиш на 3-4 години и да трябва да променяш други черти в характера му.
Имаш шанс да социализираш това куче, да го възпиташ сега, не след 1 година, когато ще е късно!!!!!!!!!!! Трябва мнг твърда ръъка за тези кучета.
Маламута на КARRINA съм го виждала как изпълнява команди в присъствие на дразнители, как седи и не мърда без повод, на 2 крачки от моето куче и въпреки това не идва. Така че нещата са възможни, трябва да си мнг твърд, мнг постоянен, а не при първия проблем, да се оплакваш.
Преди да потърсиш помощ тук, се замисили, че грешката вероятно е в теб. И аз съм търсила помощ, не отричам, но разликата м/у теб и мен е огромна, както и проблемите, които имаме. И въпреки порасналото си куче, прочетох темите за възпитание на малко куче и започнах да ги прилагам. Събрах прочетената информация на файлове (word) и ги препрочитах по няколко пъти в рамките на 6 месеца сигурно. Така че.......малкото куче се учи мнг по-лесно от порасналото.
Сега ти е шанса, после идват трудностите.
User's Signature

Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   deedeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 26-March 12
  • Gender:Male
  • Location:софия-бургас

Публикувано: 18 April 2012 - 08:47 AM

ни най- малко не искам да споря, и не казвам че възпитавам кучето си по най-добрия начин
да изпълнявахме командите 7 дни на една поляна сами сутрин обед и вечер, той започна да се учи още от 2 ден но аз продалжих още за да съм сигурна че всичко ще е наред след това го заведах при другите кучета 2 дни го държах на повод при тях и продължавах да давам команди и накрая го пуснах може би съм сгрешила незнам сега ще продължа да го уча докато не се научи наистина колкото и време да отнеме :) - разбира се само трябва да спре дъжда :eg_033:

#79 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 18 April 2012 - 09:10 PM

също имай впредвид, че кучето може да е "научило" командата, но само на определеното място, където е била отработвана. Затова го тренирай и на други места. С течение на времето, те свикват с командата, но трябва доста време за повторения и т.н. В класация за научаване на командите маламутите са в графата над 50 повторения.... адски мнг. Най-лесно се учи с лакомства, дано е лакум. Ето какво бих направила аз, ако бях на твое място. Купувам мнг дълго въже, 2 м примерно и го връзвам с него на отдалечено място. Казвам му "Ела" и го дръпвам, докато дойде плътно до мен- награждавам го. И така по няколко пъти на ден. На следващият ден пак, после пак. Отивам на непознато място и повтарям. Почти съм сигурна, че той няма да го изпълни, защото това ново място ще е пълно е нови миризми и то ще се концентрира в/у тях. Затова го водя на колкото се може повече тихи непознати места и там отработваме командата. Тъкмо ще свиква, първо да ти обръща внимание, след това да обръща вниманиеи на инстинктите си. Чак след такова трениране, го пускаш без повода или пък вече отиваш на място с други кучета. Там то тотално няма да те слуша, защото ще е пълно с кучета, миризми и т.н. Никакво пускане от повода, а само тренировка. Отдалечава се на 2-3 м- викаш го- идва - наградка, ако не идва, дръпваш повода, докато дойде и повтаряш командата.
Познавам хора, които имат хъски и не го пускаха докато не стана на 3-4 години, защото са мнг диви. Трябва сама да прецениш, кога да го пускаш. Мнг трудно се подтиска ловният им инстинкт, макар тук във форума д аима доста маламути, които се разбират с други животни. Но в случая, за който ти питаш, не е било в такава ситуация ( примерно да има овце или кози). Аз на твое място не бих го пускала от повод поне месец и бих тренирала усърдно през цялто време.
Колкото повече показваш на дивака, че си постоянна, толкова по-голям респект и уважение ще има към теб.
Моят дивак в начлото не ме приемаше на сериозно, но след като видя, че докато не направи нещата, както аз искам, няма да го оставя, започна да ме възприема по друг начин.
Това е мнг важно- да покажеш, че ти командваш и той ще играе по твойта свирка, не ти по неговата.
User's Signature

Качена снимка

#80 Потребителят е офлайн   deedeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 26-March 12
  • Gender:Male
  • Location:софия-бургас

Публикувано: 19 April 2012 - 09:12 AM

наистина много благодаря за отговора :)
от вчера сме на точно такова въже вързани а моя джоб е пълен с гранули - много е лакум :)
на всяка разходка си търсим усамотено местенце но това в квартала е доста трдуно за жалост има адски много кучета но когато намерим започваме той всеки път идва защото усети че има лакомство затова от време на време не му давам и така но ще се научи няма да го оставя така защото за случая за който говорех се затича към един КОН - за жалост има и коне в квартала и аз много се изплаших затова включвам ината си в действие и както каза му показвам че няма да стане на неговата, вкъщи вече разбра време е и навън да разбере :)
още веднъж благодаря за съвета :)

  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни