Dog.bg Форуми : Проблеми с Аляски маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблеми с Аляски маламут Доминантност, възпитание, обучение - въпроси и съвети

#21 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 28 March 2012 - 07:32 PM

Показване на мнениетоАлександър Стефанов, в 28 March 2012 - 09:09 AM, написа:

Ръмжене си остана, ако го тормозя докато яде (за проба, по принцип не го правя), но намаля и не се страхувам, че ще ме ухапе, дори да му бръкна в устата. Малко трудно, но все пак, се съгласява да пусне каквото е захапал, с команда.
По-острото не (или друга позната дума), за което Finwe говори, има най-добър ефект, при повечето неща, които е нежелателно да прави.
В момента Ганди сяда, ляга, дава лапа и почти се е научил да носи пръчка (или играчка) - нещо което съм чел, че е трудно при тази своеволна порода. Много е забавно, когато демонстрира пред приятели, как може да дава лява или дясна лапа по команда. Той просто дава една от двете и понякога уцелва коя кога :]

Търпение и любов и ще се научите на много неща :]
Успех


Александър,
Много се радвам, че се включихте с мнение, особено от "първа ръка", на човек също гледащ в момента маламут-бебе. Прав сте, че с търпение и любов почти всичко може да се постигне. Хубаво е, че Гандалф знае толкова команди. Много ми е любопитно какъв е станал в момента, покажете ни го на снимки

Относно вземането на храната - не всички маламути ръмжат, когато им се посяга да се вземе чинията, но повечето го правят, защото са много ревниви към храната и не обичат да я споделят с други. Писала съм и преди аз как научих моите кучета да не ме ръмжат и те знаят, че посягането към храната /кокала/ не е опасно. Докато се хранят стоях до тях и добавях гранули към чинията - така те свикнаха, че ръката ми не взема, а дава. Сега само като кажа докато ядат "Я чакай" - те се отдръпват и чакат - така мога да взема чинията /кокала/ спокойно.

Показване на мнениетоАлександър Стефанов, в 28 March 2012 - 08:49 AM, написа:

Имаше и една маламутка Арда, голяма красавица. Тя много го хареса.


Не знам защо, но винаги се надушват, че са от една порода и симпатиите към "съпородниците" са винаги по-големи, отколкото към другите
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#22 Потребителят е офлайн   deedeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 26-March 12
  • Gender:Male
  • Location:софия-бургас

Публикувано: 28 March 2012 - 08:05 PM

голямо нещо е това куче такмо днес щях да ви се похваля че вече е много послушен даже от снощи сам го нахранила вече 5 пати под команда стой и чака да му позволя получи се по лесно от колкото очаквах , НО тази вечер за първи път ядохме преди него както ме посъветва и започна да обикаля масата около нас и да лае и да вие много странно все едно протестира но ние въпреки това не му дадохме нищо след като се нахранихме му дадох на него отново под команда изчака много послушно но след това започна да прави някакви бели все едно напук. за първи път го прави и съм много учудена случвало ли ви се е
а иначе му бъркам в купичката и му взимам кокал и такива неща и не ме ръмжи това поне не ни е проблем, но другите са ни достатъчно ихихих

#23 Потребителят е офлайн   Александър Стефанов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 11-August 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Interests:Dogs, fishing

Публикувано: 28 March 2012 - 08:40 PM

Показване на мнениетоFinwe, в 28 March 2012 - 07:32 PM, написа:

Показване на мнениетоАлександър Стефанов, в 28 March 2012 - 09:09 AM, написа:

Ръмжене си остана, ако го тормозя докато яде (за проба, по принцип не го правя), но намаля и не се страхувам, че ще ме ухапе, дори да му бръкна в устата. Малко трудно, но все пак, се съгласява да пусне каквото е захапал, с команда.
По-острото не (или друга позната дума), за което Finwe говори, има най-добър ефект, при повечето неща, които е нежелателно да прави.
В момента Ганди сяда, ляга, дава лапа и почти се е научил да носи пръчка (или играчка) - нещо което съм чел, че е трудно при тази своеволна порода. Много е забавно, когато демонстрира пред приятели, как може да дава лява или дясна лапа по команда. Той просто дава една от двете и понякога уцелва коя кога :]

Търпение и любов и ще се научите на много неща :]
Успех


Александър,
Много се радвам, че се включихте с мнение, особено от "първа ръка", на човек също гледащ в момента маламут-бебе. Прав сте, че с търпение и любов почти всичко може да се постигне. Хубаво е, че Гандалф знае толкова команди. Много ми е любопитно какъв е станал в момента, покажете ни го на снимки

Относно вземането на храната - не всички маламути ръмжат, когато им се посяга да се вземе чинията, но повечето го правят, защото са много ревниви към храната и не обичат да я споделят с други. Писала съм и преди аз как научих моите кучета да не ме ръмжат и те знаят, че посягането към храната /кокала/ не е опасно. Докато се хранят стоях до тях и добавях гранули към чинията - така те свикнаха, че ръката ми не взема, а дава. Сега само като кажа докато ядат "Я чакай" - те се отдръпват и чакат - така мога да взема чинията /кокала/ спокойно.

Показване на мнениетоАлександър Стефанов, в 28 March 2012 - 08:49 AM, написа:

Имаше и една маламутка Арда, голяма красавица. Тя много го хареса.


Не знам защо, но винаги се надушват, че са от една порода и симпатиите към "съпородниците" са винаги по-големи, отколкото към другите


Ще кача снимки съвсем скоро, просто мързел, съчетан с грижи и време за Ганди, не оставя време за друго.
Много ми хареса това за ръката, че дава, а не взема. Със сигурност ще опитам.

Относно Арда, дори собственика каза, че все едно към Ганди проявява майчински инстинкт, много нежно се държеше.

И на последно място за разведряване на обстановката - днес Ганди се е качил от един стол на масата, и е успял да поеме всичката храна - парче торта, пиле, картофи...
Брат ми го е нямало за 10 мин :] До момента това му е първият такъв случай и се наложи да пропусне едно ядене, може би и повече трябваше. Изглежда, вече няма да оставяме неразтребено след ядене.

До утре
User's Signature

...Beauty without Vanity,
Strength without Insolence,
Courage without Ferocity,
And all the Virtues of Man without his Vices...
.

Inscription on the Monument of a Newfoundland Dog by Lord Byron

#24 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 28 March 2012 - 10:15 PM

Показване на мнениетоdeedeto, в 28 March 2012 - 06:05 PM, написа:

голямо нещо е това куче такмо днес щях да ви се похваля че вече е много послушен даже от снощи сам го нахранила вече 5 пати под команда стой и чака да му позволя получи се по лесно от колкото очаквах , НО тази вечер за първи път ядохме преди него както ме посъветва и започна да обикаля масата около нас и да лае и да вие много странно все едно протестира но ние въпреки това не му дадохме нищо след като се нахранихме му дадох на него отново под команда изчака много послушно но след това започна да прави някакви бели все едно напук. за първи път го прави и съм много учудена случвало ли ви се е
а иначе му бъркам в купичката и му взимам кокал и такива неща и не ме ръмжи това поне не ни е проблем, но другите са ни достатъчно ихихих

Нормално е да се е ядосвал, че се храните преди него - нали досега се е чувствал за шеф :ab_041: , и силно се е възмущавал как подчинените му ядат преди него, но нищо му няма след няколко пъти ще свикне и ще приеме новото си положение най-ниско в йерархията. И след това е правил бели напук, да ви каже, че не му харесва - малък хитрец
:smile:

Показване на мнениетоАлександър Стефанов, в 28 March 2012 - 06:40 PM, написа:

Ще кача снимки съвсем скоро, просто мързел, съчетан с грижи и време за Ганди, не оставя време за друго.
Много ми хареса това за ръката, че дава, а не взема. Със сигурност ще опитам.

Относно Арда, дори собственика каза, че все едно към Ганди проявява майчински инстинкт, много нежно се държеше.

И на последно място за разведряване на обстановката - днес Ганди се е качил от един стол на масата, и е успял да поеме всичката храна - парче торта, пиле, картофи...
Брат ми го е нямало за 10 мин :] До момента това му е първият такъв случай и се наложи да пропусне едно ядене, може би и повече трябваше. Изглежда, вече няма да оставяме неразтребено след ядене.

До утре


Ами те ни учат да има ред в къщата, всичко да е прибрано и разчистено :md_064: Чакам с нетърпение да видя новите снимки :wub:
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#25 Потребителят е офлайн   deedeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 26-March 12
  • Gender:Male
  • Location:софия-бургас

Публикувано: 29 March 2012 - 04:56 PM

ооооо да учат ни на страхотен ред къщата никога не е била толкова подредена и прибрана ихихихих че тези маимуни само това чакат :)
ние днес за сега слушаме ама да видим довечера като ядем как ще реагира този път ихих иначе вече нямаме търпение да излезем ама още не може :(

#26 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 29 March 2012 - 07:19 PM

Нашият е огромен инат! Не може да го накараме да седи имали храна. А ако иска нещо вуй докато не постигне целта си. Лошо е, пе ходи при всеки по време на разходка. Пълен с номера

П.п. днес за първи път човек ни спря и започна да разказва за маламута, а не го объркаха с Хъски или сибирска Лайка

#27 Потребителят е офлайн   Александър Стефанов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 11-August 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Interests:Dogs, fishing

Публикувано: 29 March 2012 - 11:59 PM

Цитат Finwe: "Чакам с нетърпение да видя новите снимки"

Качих няколко в галерията, Направих и доста клипчета сутринта, за съжаление са доста над квотата в сайта и ще видя как да ги намаля.
Като отидохме сутринта на поляната нямаше никой и трябваше да потичаме сами. Оказа се, че глутницата развеждачи и сие пристига по-късно и чакането бе възнаградено.
Тъкмо си мислех, че пак сме закъснели и всички са си отишли. После стана голяма игра, смях и строяване на Ганди от страна на Макс, едно много хубаво хъски.

P.S. Finwe, пробвах няколко пъти идеята за ръката, вече я възприема за част от купата и я ближе :]

Със здраве,
Ганди и ко

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

...Beauty without Vanity,
Strength without Insolence,
Courage without Ferocity,
And all the Virtues of Man without his Vices...
.

Inscription on the Monument of a Newfoundland Dog by Lord Byron

#28 Потребителят е офлайн   kisov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 24-March 12

Публикувано: 30 March 2012 - 11:36 AM

Да питам: Някои от вашите Маламути подлежат ли на убучение и по точно на какви? .. Че сега моя Макс е подложен на сериозни убучения и се надявам със всеки ден да се подобрява държанието му!

#29 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 30 March 2012 - 12:48 PM

Гандалф е страхотен . А този поглед колко ми е познат в нашия Цезар. На нас си казаха същото за дните, но като видя другите и нямаше как да не го пусна при другите - 6-7 ден. Иначе нашето показва изкл. Доминантен характер. Как да се справим с това?

#30 Потребителят е офлайн   kisov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 24-March 12

Публикувано: 30 March 2012 - 04:35 PM

Приятели днес имах големи затруднения покрай обучението на кучето, поизяде малко бой обаче мисля , че ако вървим в тази посока на обучение ще сме бомба. Върви зад мен все едно гледам немска овчарка, много добре се ориентира каквато и команда му задам я изпълняваше получи голяма награда за това!

#31 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 30 March 2012 - 08:13 PM

Показване на мнениетоkisov, в 30 March 2012 - 09:36 AM, написа:

Да питам: Някои от вашите Маламути подлежат ли на убучение и по точно на какви? .. Че сега моя Макс е подложен на сериозни убучения и се надявам със всеки ден да се подобрява държанието му!
- маламутът е много схватливо куче, но ако очаквате да се подчинява като немските овчарки, ще се разочаровате - най-доброто обучение е социализацията му от малък, задържащите команди (стой, легни, чакай) и най-вече като навърши 6 месеца да го научите да прави това, за което е създадена тази порода - да тегли и изпълнява командите: тръгни, стой, ляво, дясно, забави. Разбира се е важно да изпълнява и командата "Ела тук" - но аз наистина не съм виждала маламути, които изпълняват на 100 % това - видят ли нещо интересно, наумят ли си нещо, край - запушват ушите и колкото и да ги викаш се връщат когато те си преценят (а някои даже не се връщат :dh_188: ). Затова ако успеете да го научите да се връща винаги, когато искате - това ще бъде истински успех.


Показване на мнениетоpeter_angelov, в 30 March 2012 - 10:48 AM, написа:

Доминантен характер. Как да се справим с това?
- за голямо съжаление 99% от маламутите са доминантни, това е техен голям недостатък, с който всички собственици се борим постоянно и това е много голямо предизвикателство. Справянето е трудно, тъй като доминантността е генетично наследена, но не е съвсем невъзможно. Единия от начините е вие да му покажете и да отстоявате постоянно позицията си на лидер/водач на глутницата - за това има писано малко по-напред, но може и да потърсите в други дискусии.


Показване на мнениетоkisov, в 30 March 2012 - 02:35 PM, написа:

Приятели днес имах големи затруднения покрай обучението на кучето, поизяде малко бой обаче мисля , че ако вървим в тази посока на обучение ще сме бомба. Върви зад мен все едно гледам немска овчарка, много добре се ориентира каквато и команда му задам я изпълняваше получи голяма награда за това!

С бой нещата не се оправят - маламутите помнят всеки, който ги е ударил лошо или ги бие систематично и спират да уважават (тук не говоря за инцидентно пошляпване по муцуната или задника, но то е по-скоро за стряскане, отколкото истински бой и то предимно за да спрат да правят някаква беля) - както писах и по-горе, не очаквайте от него да прави неща, за които той не е създаден и не са в природата му на северно впрегатно куче. Маламутът не се подчинява безпрекословно, той мисли, преценява ситуацията, прави логически връзки, и чак след това решава дали си заслужава да изпълни зададената команда. Това не е от глупост или липса на достатъчно интелект, напротив - ако сте с това куче в Арктика и му дадете команда, от изпълнението на която може да загинете и вие и впряга (например да мине по лед, който може да се пропука), той е този, който може да прецени да не изпълни командата (за разлика от немските овчарки примерно, които изпълняват безпрекословно човешката заповед)... едно време животът на хората на север е зависел от тези кучета, те са били тези, които са намирали винаги верния път и са връщали човека и впряга живи у дома, независимо от природните условия
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#32 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 31 March 2012 - 10:01 AM

ще споделя, че маламутът подлежи на възпитание и превъзпитание на всяка възраст. Трябва обаче да си мнг упорит, инат и да му показаш всеки път, във всяка ситуация, че ти командориш. В момента в който проявиш слабост и той усети твоето възхищение към него, ще ти се качи на главата. Освен това мисля, че те уважават повече хората, които са строги с тях дори да означава по-грубо държание- пошляпване по муцунката, настискане на земятя, когато се е сбил примерно и по-рязко дърпане на повода, отколкото да им се молиш да се държат добре ( както понякога прави сестра ми :eg_033:). Вярвам, че тайната е да си мил и обвеобилен вкъщи и непреклонен и строг на разходката.
По мои наблюдения маламутът е куче за хора с по-доминантен характер и ако вие не сте такива характери, ще станете, поне към него
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   deedeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 26-March 12
  • Gender:Male
  • Location:софия-бургас

Публикувано: 31 March 2012 - 10:04 AM

хора да ви питам пак кога според вас да бие ваксината за бяс че чувам много различни мнения
и друго кога спират да ги сърбят зъбките- когато му се скарам спира да хапе но ми жал защото виждам че много го сърбят кога ще му мине на буболечката ми :)

#34 Потребителят е офлайн   730DOR Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 01-April 12
  • Gender:Male
  • Location:България / Пловдив
  • Interests:daimond@data.bg
  • Skype:

Публикувано: 01 April 2012 - 05:15 AM

Здравей те много искам да си зема Аляски маламут но преди това реши да прочета малко за породота и вижте на какво попаднах и моля да споделите вашето мнени и опит :)

Грижа за козината на Аляския Маламут-:

Двойната козина на Аляския Маламут трябва да се вчесва около два пъти седмично, за да изглежда добре. Горната козина е гъста и твърда предпазвайки от дори най-екстремни условия. Два пъти годишно тези кучета си сменят козината, а през другото време пак им пада, но не до такава степен, така че може би не е най-добрия избор за тези с алергии. Пада им козината страшно много и два пъти годишно втория слой пада на парцали.

Големина: Едра порода кучета - √
Податливост на тренировки: Малка - ? вярно ?
Падане на козината: Силно (сезонно) - ? вярно ?
Нужни упражнения: Дневни разходки и много тичане - √
Ниво на енергичност: Средно √
Способност да пази: Ниска. С големината си може да уплаши нападателя. - √
Деца Добро, когато е отгледано в близост до тях. - √

Мод: Рекламата на зооборси, ферми за кученца и извънклубни кучила във форума е забранена!

и някой знае ли дали този развъдник / резерват е надежден и цената как ви се струва ?

имам и още много въпроси но за сега толкова няма да прекалявам :)

турса си нещо такова като на снимката :ba_025:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#35 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 01 April 2012 - 09:13 AM

нещо такова от снимката , няма да минеш само с 400-500лв, трябва да се бръкнеш х2 или х3 :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 April 2012 - 12:07 PM

Показване на мнениетоFinwe, в 30 March 2012 - 08:13 PM, написа:

С бой нещата не се оправят - маламутите помнят всеки, който ги е ударил лошо или ги бие систематично и спират да уважават (тук не говоря за инцидентно пошляпване по муцуната или задника, но то е по-скоро за стряскане, отколкото истински бой и то предимно за да спрат да правят някаква беля) - както писах и по-горе, не очаквайте от него да прави неща, за които той не е създаден и не са в природата му на северно впрегатно куче. Маламутът не се подчинява безпрекословно, той мисли, преценява ситуацията, прави логически връзки, и чак след това решава дали си заслужава да изпълни зададената команда. Това не е от глупост или липса на достатъчно интелект, напротив - ако сте с това куче в Арктика и му дадете команда, от изпълнението на която може да загинете и вие и впряга (например да мине по лед, който може да се пропука), той е този, който може да прецени да не изпълни командата (за разлика от немските овчарки примерно, които изпълняват безпрекословно човешката заповед)... едно време животът на хората на север е зависел от тези кучета, те са били тези, които са намирали винаги верния път и са връщали човека и впряга живи у дома, независимо от природните условия


Абсолютно вярно! по-добре не може да се каже! :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 01 April 2012 - 02:03 PM

Показване на мнениетоdeedeto, в 31 March 2012 - 08:04 AM, написа:

хора да ви питам пак кога според вас да бие ваксината за бяс че чувам много различни мнения
и друго кога спират да ги сърбят зъбките- когато му се скарам спира да хапе но ми жал защото виждам че много го сърбят кога ще му мине на буболечката ми :)

За ваксините се консултирай с ветеринар - принципно се бият след третия месец.
Зъбите спират да ги сърбят когато паднат млечните и изникнат изцяло нормалните (докъм 5-6 месец) - дотогава е хубаво да му даваш да гризе някакви кожени кокали. Хапането не е само от сърбенето, това го правят на игра малките кученца, но същевременно е проверка докъде могат да стигнат с наглостта си спрямо стопанина, затова е хубаво да го отучиш още отсега да спре да хапе

730DOR
Двойната козина на Аляския Маламут трябва да се вчесва около два пъти седмично, за да изглежда добре. Горната козина е гъста и твърда предпазвайки от дори най-екстремни условия. Два пъти годишно тези кучета си сменят козината, а през другото време пак им пада, но не до такава степен, така че може би не е най-добрия избор за тези с алергии. Пада им козината страшно много и два пъти годишно втория слой пада на парцали. ВЯРНО!

Податливост на тренировки: [u]Малка - ВЯРНО
Падане на козината: [u]Силно (сезонно) - ВЯРНО

Може да намерите родословни маламути от 0 до 1500 лева примерно - средна цена няма, всичко зависи от политиката на развъдчика (тук нямам предвид развъждачи на неродословни кученца, фермери, прекупвачи, търговци, агенти на зооборси и т.н.). Единствените легитимни развъдници са тези, които са регистрирани в Български киноложки клуб "Северни кучета" - контактите на отговорника по развъдната дейност ги има в Интернет.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#38 Потребителят е офлайн   deedeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 26-March 12
  • Gender:Male
  • Location:софия-бургас

Публикувано: 01 April 2012 - 03:33 PM

питам за ваксината защото ветеринара казва да е 15 дни след 3 ваксина но много познати ми казаха че това спирало растежа на кучетата затова питам за вашето мнение
а за хапането аз му се карам доста за това и той разбира се като един истински инат пробва постоянно :) иначе постоянно му давам тези от телешка кожа и си личи какво удоволствие му е :)

#39 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 01 April 2012 - 09:28 PM

От 2-3дни кучето пишка докато му слагам храната? Отделно имам чувството, че не ни дава да го галим, когато искаме, а само когато е гладен. Това му поведение с пишкането и това да не дава да си играеш, когато искаме много ме дразни.

#40 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 01 April 2012 - 09:56 PM

Бе колега аз ти казах какво те чака ма вие оптимисти / имали сте пудел ще се справите с маламут / , сега се въоръжавате с търпение и нерви , взимате някоя дебела книга за обучение на кучета и се стягайте, тепърва ще са проблемите все пак още не е нахитрял , ма и това ще стане като порасне :ab_041:

Finwe
такова куче като от снимката никои няма да му подари или да му даде за 400-500лв и това много добре го знаете , както и , че има различни класове родословни кучета , само по себе си , че едно куче има родословие не значи че ще изглежда така нали ?!

зависи от къде ще го купи и какви са родителите му ,аз се свързах преди време с германски развъдник и там цените бяха доста стресиращи
User's Signature

Качена снимка

  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни