Dog.bg Форуми : Зъбките

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Зъбките

#1 Потребителят е офлайн   Dardorina Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 10-December 11
  • Gender:Female
  • Skype:

Публикувано: 24 February 2012 - 08:42 PM

Надявам се да ми дадете малко инфо за млечните зъбки на малките померани, защото днес забелязах ,че зад предните горни зъбки на нашата малка Прея има още два броя! :dh_188: Не съм запозната чак толкова с млечните зъби на малките кученца, знам че сега още никнат, но ми се струва неправилно...незнам. Тези дни ще я заведа при ветеринаря, но ми се искаше за мое успокоение да чуя мнението на по-запознатите от мен, защото сега като се знам каква съм паника цяла вечер ще и гледам в устата :smile:

#2 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 February 2012 - 03:47 PM

Има такъв момент при изникването на новите зъбки. За кратко (няколко дни) не е проблем ,че са в 2 реда, но ако старите не паднат сами , трябва да го заведеш на доктор. Давай му да дъвче кожени кокали и да играете на дърпане с играчка, за да се опитат да се изронят старите. Ваденето на зъбките е скъпичка процедура . Около 100-130 лв. Подготви се . Прави се с пълна упойка и оставяш кучето няколко часа при доктора.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Purplegrape Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 08-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 26 February 2012 - 07:55 PM

Моята Чери беше акула около 2-3 седмици. Извадих й млечните зъби, когато бяха израстнали всички постоянни, бяха паднали едва 2-3 бебешки :(. Не знам доколко това е правилно, обаче .. :)
Май помераните са си направо абонати, когато става въпрос за ветеринарна стоматология (ако изобщо съществува такова понятие :)). Цената в София доста сериозно ме притесняваше, затова я заведох в Пловдив, там цените са наполовина, да не кажа и по-малко :). Но пък стана бързо - за около 40 мин., после известно време кучето не е на себе си, аз много се бях притеснила, но всъщност няма нищо страшно :)

#4 Потребителят е офлайн   raffi boy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 07-March 13
  • Gender:Male

Публикувано: 07 March 2013 - 12:34 PM

При преглед от вет.лекар ни каза че горните кучешки зъби не са правилно разположени.Млечните горни кучешки излизат настрани от долната челюст и притискат леко долната устна.Поразрових из нета и съм малко объркан.Това е снимка на правилна захапка а там канините изглеждат точно така.
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 24 July 2013 - 08:21 PM

Моята Кейси е на 2 месеца вече,толкова зверски хапе и й е нервно (ръмжи) и ме съмнява,че може да е от поникването на зъбките :zz_219:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни