Dog.bg Форуми : Ветеринарен кабинет или всичко за здравето на булдога! Полезна информация

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ветеринарен кабинет или всичко за здравето на булдога! Полезна информация

#1 Потребителят е офлайн   surgeon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 20-November 07

Публикувано: 06 February 2010 - 10:41 PM

Надяваме се статията да е информативна за всички любители на породата.

http://www.animobg.c...o...4&Itemid=15

#2 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 February 2010 - 11:25 PM

Аз предлагам да се направи тема за здравето, където и да се премести тази наистина полезна информация ae_085.gif
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   momcho2000 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 01-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Видин

Публикувано: 01 March 2010 - 10:09 PM

Здравейте, който може нека помогне с съвет или ако се е случило на някой нека пише как го е лекувал, как се е справил с проблема, а той е следният, кучето е английски булдог женски и е на 11 години, преди 2-3 години започна всичко, като се разгони му се запушват маточните канали (така казват лекарите) и започва да се подува и да му тече кръв от половите органи, така няколко години вече, всяка година го лекуваме и едва го спасяваме, не знаем какво да правим вече, то е много болно и се чудим дали да го приспим за да не се мъчи кученцето, но прекалено много си го обичаме за да го направим и затова ви моля за някакви съвети, как да го лекуваме, дали не е прекалено старо вече, всеки съвет ще е от помощ, и за това благодаря предварително. На снимките и кучето Азалия се казва.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#4 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 March 2010 - 11:14 PM

Първо, съжалявам за проблемите на Азалия! Нейното заболяване е пиометра. Трябвало е още преди 3 год., когато се е получило за първи път, да я кастрирате. Пиометрата е показана за лечение, само при млади кучета, които биха се използвали за развъждане. Ако кучето няма да се използва за развъждане, най-доброто лечение е кастрацията! При Азалия нещата доста се усложняват, в предвид възрастта и! В смисъл, че на 11 год., не е сигурно дали ще издържи упойката и самата операция!
Единият вариант е, да проведете отново лечение с Ализин и антибиотици, другият е да я заведете при опитен лекар, който да направи кастрацията!
Лично аз, не бих я приспала, бих пробвала кастрация. Все пак, мнението ми е на човек, който не е запознат с цялостното здравословно състояние на кучето! Във всеки случай, по-добре да се опита да и се помогне като се оперира, отколкото да се приспи! Ако се случи нещо лошо на операционната маса, то поне ще сте направили всичко възможно, за да и помогнете!

#5 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 March 2010 - 11:40 PM

Много е жалко за кучето, за съжаление аз не мога да изкажа компетентно мнение, но подкрепям мнението на StyleBullet - да се опитате първо с кастрация! Просто ще знаете, че сте направили всичко възможно за животното...
Нищо не пишете за състоянието и по принцип: как се чувства, активна ли е, яде ли нормално?

Предлагам темата да се премести в здравната тема...
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   momcho2000 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 01-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Видин

Публикувано: 02 March 2010 - 12:57 PM

Благодаря ви за съветите и мненията, темата я цвъкнах тук защото не намерих друго място, а кучето се нуждае спешно от помощ (моля модераторите да я преместят в подходящия според тях раздел). Азалия се храни нормално, но пие много вода, през повечето време спи, много лениво е станало. Лекувано е с МЕТЕРГИН, сега ще се консултираме с лекар за лечение с АЛИЗИН. Но след лечението с ализина ли да се направи кастрация, имам предвид след като спре с кръвоизливите???

#7 Потребителят е офлайн   elia123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 623
  • Регистрация: 10-February 08
  • Gender:Female
  • Location:ПЛОВДИВ
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 02 March 2010 - 01:35 PM

препоръчително е пиометрата да се лекува оперативно и на време.не виждам какво са чакали вашите лекари ,влошаването на организма или трупането на години...
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2010 - 05:35 PM

Цитат(momcho2000 @ Mar 2 2010, 11:57 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря ви за съветите и мненията, темата я цвъкнах тук защото не намерих друго място, а кучето се нуждае спешно от помощ (моля модераторите да я преместят в подходящия според тях раздел). Азалия се храни нормално, но пие много вода, през повечето време спи, много лениво е станало. Лекувано е с МЕТЕРГИН, сега ще се консултираме с лекар за лечение с АЛИЗИН. Но след лечението с ализина ли да се направи кастрация, имам предвид след като спре с кръвоизливите???


Най-ефикасен препарат за лечение на пиометра е Ализин + Антибиотици. Както казах обаче, това лечение се прави при млади женски, които ще се използват за развъждане.
При Вашето куче, ще е най-добре да се направи кастрация, при положение, че ще и е възможно да я издържи.
Кастрацията се извършва веднага, не е необходимо да се прилага лечение с Ализин.
Ако кучето се кастрира, се решава окончателно проблема с пиометрата!


#9 Потребителят е офлайн   momcho2000 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 01-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Видин

Публикувано: 02 March 2010 - 08:55 PM

Много се радвам, че има хора които искат да помогнат и им благодаря, то е ясно че ще го оперираме (кастрираме), но къде??? Аз съм от Видин, гледам тук в нет-а най близко такава операция може да се направи в Враца http://www.v-vratza....s...v&adv_id=61 или да го карам някаде по София, моля някой да предложи нещо или някъде дето ще ми оправят кученцето!!!

#10 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2010 - 09:19 PM

Цитат(momcho2000 @ Mar 2 2010, 06:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Много се радвам, че има хора които искат да помогнат и им благодаря, то е ясно че ще го оперираме (кастрираме), но къде??? Аз съм от Видин, гледам тук в нет-а най близко такава операция може да се направи в Враца http://www.v-vratza....s...v&adv_id=61 или да го карам някаде по София, моля някой да предложи нещо или някъде дето ще ми оправят кученцето!!!


Радвам се, че вземате правилното решение! В предвид особеностите на породата и възрастта на кучето, аз Ви препоръчвам операцията да се направи в София. На ЛС, ще Ви пусна координатите на лекаря, който според мен, най-добре би се справил с това положение, още повече, че има опит с тази порода от доста години.

Успех!

#11 Потребителят е офлайн   Andy13 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 08-March 10

Публикувано: 10 March 2010 - 09:03 AM

Здравейте, искам да попитам някой друг имал ли е такъв проблем с неговия булдог?(нашият мъник има запушване на дихателните пътища)
При нашето булдоче ще се наложи операция, някой друг претърпявал ли е такава процедура, как протича после възстановяването. Изобщо каквото имате като инфо, ще съм благодарен да го получа.

Мерси

#12 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 March 2010 - 12:38 PM

Andy13, мисля, че въпросът Ви е поставен неправилно и неразбираемо!
"Запушване на дихателните пътища"!?! - къде е запушването: носа, меко небце, трахея, бронхи? Как разбрахте, че има такова запушване- симтоми? Кой Ви е предложил операция и каква операция са Ви предложили?
Лично аз не съм имала такъв проблем - занимавам се с породата от 10 год., но ако дадете по-точни обяснения, то евентуално бих могла да помогна със съвет!

#13 Потребителят е офлайн   Andy13 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 08-March 10

Публикувано: 10 March 2010 - 02:43 PM

Здравйте, съжалявам,че толкова неясно съм поставил въпроса просто за първи път се сблъсквам с подобно нещо и за първи път имам булдог.Ще се опитам да поясня и ще пиша отново.
А относно операцията тя е препоръчана от д-р Стоянова от Пловдив

#14 Потребителят е офлайн   kosetolevska Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 20-August 08
  • Gender:Male
  • Location:софия

Публикувано: 15 March 2010 - 11:41 AM

Здравейте.Имам съмнения за гъбички на моя пес.Доктора не беше 100% сигурен и взе косъмчета
да ги погледне под микроскоп.Предписа ми мазилото ТРИДЕРМ.Въпросът ми е дали е ефикасно???
Гъбетата са точно по средата на челото в гънката ако има значение де.

#15 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 March 2010 - 03:47 PM

Първо трябва да се постави точна диагноза, гъбички ли са, ако са гъбички точно какъв вид са / това се прави чрез посявка, а не само с гледане под микроскоп/ и тогава се взема решение за лечението. Различните видове гъбички се повлияват от различни противогъбични препарати. Така е по правилата и ефекта от лечението ще е сигурен.
Може и да се окаже, че не е гъбична инфекция! Ако не се постави правилната диагноза и се започне лечение на сляпо- да видим от кой препарат ще се повлияе, то може да загубите доста време за провеждането на адекватно лечение.
Относно ефективноста на различните противогъбични препарати, лично аз не бих могла да съм Ви в полза, защото не съм имала някакъв сериозен проблем и не ми се се е налагало да провеждам лечение с такива лекарства.
И все пак, ако аз имам подобен проблем, бих потърсила специалист дерматолог, защото кожните заболявания, както при хората, така и при кучетата са едни от най-упоритите и трудно подаващи се на лечение, при неправилно поставена диагноза!

#16 Потребителят е офлайн   Cvetty Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 31-August 08

Публикувано: 13 April 2010 - 10:21 PM

Здравейте!
Моят лигльо англичанин е на почти 2 години. За съжаление от няколко месеца имаме проблем - има обриви под миниците и в областта на слабините, които прерастват в ранички. Водих го на няколко места - един ветеринар ми казва, че това са гъбички, друг, че е от жегата. И всички му бият кортикостероид. Възпаленията отшумяват за няколко дни и след това пак се появяват.
Искам да попитам - някой знае ли добър ветеринар в София, който да е специалист в дерматологичната област.
Ще бъда много благодарна за координати, защото вече се чудя къде да го заведа.
Поздрави!

#17 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 April 2010 - 04:43 PM

Добър дерматолог..., лично за мен това е въпрос с повишена трудност... wa_048.gif
Единственото, което мога да кажа от това, което прочетох от Вашият постинг е, че в момента на Вашето куче не е поставена правилна диагноза и не се провежда адекватна терапия!!!
Кортикостероидите са противопоказани при наличие на гъбична инфекция!!!
Кортикостероиди се използват с добър ефект при наличие на алергия и то в острата фаза. Тяхното продължително прилагане, не бих казала, че е безобидно, даже напротив!!!
Ако Ви е възможно, пуснете снимки на засегнатите места с наличните изменения.

#18 Потребителят е офлайн   Cvetty Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 31-August 08

Публикувано: 18 April 2010 - 09:02 PM

Здравейте отново!
За съжаление снимки няма как да покажа, защото нищо не се вижда на тях. Или поне аз не мога да снимам, така че да се разбере за какво става въпрос :))
Но преди няколко дни бяхме на лекар (поредният) и този път останахме доволни. Засега версията е алергия и сме на антибиотици. Гълтаме ги с голям зор, но имаме подобрение, което е най-важното.
Благодаря много за отговора!
Поздрави

#19 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 April 2010 - 09:49 PM

Цитат(Cvetty @ Apr 18 2010, 06:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте отново!
За съжаление снимки няма как да покажа, защото нищо не се вижда на тях. Или поне аз не мога да снимам, така че да се разбере за какво става въпрос :))
Но преди няколко дни бяхме на лекар (поредният) и този път останахме доволни. Засега версията е алергия и сме на антибиотици. Гълтаме ги с голям зор, но имаме подобрение, което е най-важното.
Благодаря много за отговора!
Поздрави



АЛЕРГИЯ С АНТИБИОТИЦИ НЕ СЕ ЛЕКУВА!!!

#20 Потребителят е офлайн   Cvetty Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 31-August 08

Публикувано: 19 April 2010 - 09:49 PM

Привет!
Тъй като абсолютно нищо не разбирам в тази област, може и да говоря абсолютни небивалици на моменти.
Но диагнозата ни засега е алергия и пием антибиотик (Cephalexin) - може би не е за самата алергия, а за да тушира възпаленията. Другото, което пием, е Clemastin. Истината е, че продължава да го сърби доста, но раните позавехнаха.
В четвъртък пак сме на лекар и ще пиша отново. Така че ако някой някога има същия проблем - да знае какво да прави или не прави. :))
Поздрави!

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни