Dog.bg Форуми : Ветеринарен кабинет или всичко за здравето на булдога! Полезна информация

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ветеринарен кабинет или всичко за здравето на булдога! Полезна информация

#21 Потребителят е офлайн   Мира741001 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 124
  • Регистрация: 07-February 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 May 2010 - 04:36 PM

Здравейте,как да премахна кафеникавите петна ,образували се от сълзи?Ветеринаря ми препоръча CLOREXYDERM на пяна.Слага се 2 пъти на ден,това е продукт,който почиства,не избелва.Кожата на Берта не е възпалена,има и козина ,само дето е кафява,а муцито ни е бяло...Подсушавам я редовно,слагам и бебешки талк...Давайте професионални мнения!Благодаря Ви!
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 May 2010 - 08:12 PM

Мира741001, това с тези петна от сълзичките е проблем за всички гледащи тази порода. Пробвала съм с почистване, подсушаване, мазане с различни кремчета, на уви, резултат няма! Единственият вариант е да се спре сълзенето, но пък е невъзможно цял живот да се капят капки в очите. Някъде четох за специална хранителна добавка към храната, която съдържаше....е, сега не мога да си спомня името..., но е нещо като антибиотик, който убива бактериите, предизвикващи сълзенето. Този препарат не се предлага в БГ. Не съм го пробвала, но четох отзиви за него, които са положителни. Хората пишат, че обикновено го използват 3-4 мес. преди някоя голяма изложба, която е важна за тях, за да може да се представи добре кучето. Може да се използва и постоянно, но удоволствието излиза доста скъпо.

#23 Потребителят е офлайн   Мира741001 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 124
  • Регистрация: 07-February 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 May 2010 - 08:38 PM

Благодаря за отговора!Ами ще се сушиме и..така...
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 May 2010 - 10:05 PM

В нормално състояние не трябва да ги има тези сълзи! Това, вероятно, е показател за някаква алергична реакция, и съм чела доста мнения и са ми споделяли приятели на практика, че точно от суха храна Роял Канин най-много се появяват тези червени белези! Пробвайте да смените храната и да храните с натурална, почти съм сигурна, че ще изчезне! Аз храня моето куче 90 % натурална храна и не сме имали такива проблеми, започна ли да му давам гранули Роял Канин, ако пътуаме на някоя изложба - УЖАС, веднага започват да му текат очите! Иначе почистваме с лайка, когато се сетим, или преди изложба, тя има избелващ ефект.
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 May 2010 - 10:29 PM

Аз да питам, някой дали е ползвал от тези кучешки бутилки за вода? Когато си тръгнал с кучето на разходка, или при пътуване, да си носиш и вода. Мисълта ми беше, дали е удобна за Булдог? Защото искам да си купя такава, но не съм сигурна, че ще му е удобно да пие от нея, демек как ще си набута муцуна без нос в тая тясна бутилка? :) :) :)
Ако някой е ползвал, моля да сподели!
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Мира741001 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 124
  • Регистрация: 07-February 10
  • Gender:Female

Публикувано: 02 May 2010 - 10:47 AM

Значи аз ползвам съвсем обикновена половинлитрова бутилка.Берта се научи да пие по случайност.Вместо да пие като нас ,я слагам встрани и пие така...сипвам по малко и тя лочи....като човек,но бутилката е встрани...
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Мира741001 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 124
  • Регистрация: 07-February 10
  • Gender:Female

Публикувано: 02 May 2010 - 11:06 AM

Показване на мнениетоPersona Grata, в 01 May 2010 - 10:10 PM, написа:

В нормално състояние не трябва да ги има тези сълзи! Това, вероятно, е показател за някаква алергична реакция, и съм чела доста мнения и са ми споделяли приятели на практика, че точно от суха храна Роял Канин най-много се появяват тези червени белези! Пробвайте да смените храната и да храните с натурална, почти съм сигурна, че ще изчезне! Аз храня моето куче 90 % натурална храна и не сме имали такива проблеми, започна ли да му давам гранули Роял Канин, ако пътуаме на някоя изложба - УЖАС, веднага започват да му текат очите! Иначе почистваме с лайка, когато се сетим, или преди изложба, тя има избелващ ефект.

Не знам дали е така в нашия случай...като я взехме в края на декември се хранеше с 85% натурална храна и имаше сълзици...Захранихме я с NATURAL TRAINER PUPPY и така почти месец,и пак имахме мааалко сълзици...Минахме постепенно на РОЯЛ КАНИН ,но нищо не се влоши...сега в гранулите задължително има и от това ,което ядем и ние,защото иначе не ядем...Влоши се ,когато направи отит,но го излекувахме и се оправи,,,сълзите не са много,но...ги има...сега в момента е суха....не знам вече...сега ядем БУЛДОГ 30 ДЖУНИЪР...снимка с отит и без...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Мира741001 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 124
  • Регистрация: 07-February 10
  • Gender:Female

Публикувано: 05 May 2010 - 05:55 PM

Здравейте,благодаря Ви за съветите!За сега ще почистваме очите с капки на билкова основа и....ще видим...Между другото..виждам ефект!!!Благодаря! :flagbg:
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   Мира741001 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 124
  • Регистрация: 07-February 10
  • Gender:Female

Публикувано: 12 May 2010 - 08:43 AM

Здравейте,след поредната визита при ветеринаря се оказа,че Берта е алергична й се замърсяват очичките от тревите,където все се вре,като ходим да си вършиме нуждите...ама то можеш ли да я спреш!!!много е щура!!!сега й слагам капки на билкова основа ииии...има много голям ефект!!Още малко и ще отшумят цъфтежите и край....Миналата седмица махнахме конците от стерилизирането и сме в пълна форма...Благодаря ви за съветите!!
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 May 2010 - 08:45 PM

Мира741001 радвам се, че при вас се оправиха нещата!!! :af_089: :ba_025:

Аз искам да сложа няколко снимки с възможни здравословни проблеми при Булдоците, не им знам наименованията на болестите точно как са на български, , така че ако някой знае - може да надпише, за да се има представа как не трябва да е.

1. мокри уши отвътре 2. затворен слухов канал
Прикачен файл  1.bmp (212.65K)
Брой сваляния: 416

2. нежелателни и проблемни опашки: № 9 е правилна!
Прикачен файл  2.bmp (829.96K)
Брой сваляния: 393

3.Прикачен файл  3.bmp (244.25K)
Брой сваляния: 317
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 May 2010 - 08:49 PM

4. 1 - демодекоза ; 2-3 - дисплазия
Прикачен файл  4.bmp (645.93K)
Брой сваляния: 390

5. 1. Чери ай, 2. сухо око, 3. миглите са обърнати наобратно, вътре в окото

Прикачен файл  5.bmp (248.12K)
Брой сваляния: 362

6. Не е болест, но все пак: неправилно поставени уши

Прикачен файл  6.bmp (305.17K)
Брой сваляния: 315
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 May 2010 - 08:55 PM

7. захапка и зъби: трябва да са в права линия в долния ред, не криви.
Прикачен файл  7.bmp (761.3K)
Брой сваляния: 376

8. линия на гърба
Прикачен файл  8.bmp (439.76K)
Брой сваляния: 307

9.Задни ъгли
Прикачен файл  9.bmp (821.3K)
Брой сваляния: 302

сега виждам, че пак се постват като линкове, а не като снимки: съжалявам, не знам защо така става и не мога нищо да направя!
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 June 2010 - 02:12 PM

Тази седмица направих и още едно откритие, като човек който често пътува с кучето си през лятото и е опитва да намери начин някакси да го предпази от жегите. :re_037: Обилно намокрени малки хавлиени кърпички, замразени добре и после увити с вестници (да се съхраняват дълго време замразени ) вършат прекрасна работа като "хипотермичен охлаждащ пакет " ( който не се предлага при нас в аптеки ) :ba_025: вчера направих такива пакети , в 5.30 сутринта ги изкарах от фризера, до към 5-6 ч вечерта си стояха замразени, увити с вестници, още няколко къпри и найлонови торби. :ba_025:
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   fredi 2009 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 22-August 10

Публикувано: 22 August 2010 - 08:17 PM

имам френски булдог. Но му се поява пърхот.С какно да го лекувам

#35 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 August 2010 - 10:25 AM

Показване на мнениетоfredi 2009, в 22 August 2010 - 08:22 PM, написа:

имам френски булдог. Но му се поява пърхот.С какно да го лекувам


Форум на Френски булдог

Водене на ветеринар, кожна проба или нещо от сорта би ти помогнало...
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   Dimo Yotov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 353
  • Регистрация: 14-May 09
  • Gender:Male

Публикувано: 23 August 2010 - 06:44 PM

Показване на мнениетоCvetty, в 19 April 2010 - 09:54 PM, написа:

Привет!
Тъй като абсолютно нищо не разбирам в тази област, може и да говоря абсолютни небивалици на моменти.
Но диагнозата ни засега е алергия и пием антибиотик (Cephalexin) - може би не е за самата алергия, а за да тушира възпаленията. Другото, което пием, е Clemastin. Истината е, че продължава да го сърби доста, но раните позавехнаха.
В четвъртък пак сме на лекар и ще пиша отново. Така че ако някой някога има същия проблем - да знае какво да прави или не прави. :))
Поздрави!

Има едно заболяване, което колегите, особенно в големите градове май са позабравили, а то си се среща, особено при породите с предразположеност към кожни проблеми.При наличието на упорита пиодермия, неподдаваща се на лечение, задължително трябва да се направи изследване за краста!!!Особено при наличието на упорит, силен сърбеж.Ако кучето е болно от краста, без специфичното лечение за това заболяване, нещата няма да се оправят!Вашият случай, по описание, много прилича точно на това.:)Поздрави и успех в лечението!:)

#37 Потребителят е офлайн   tiger007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 18-June 10

Публикувано: 08 September 2010 - 11:28 AM

Здравейте, моето куче има следния проблем - след установено наличие на гъбички и лекуване с Имаверол и къпане с Низорал, след четвъртото изкъпване и намазване се появиха по цялото тяло на кучето едри червени пъпки. Нямах наличен фотоапарат, а с телефона не се виждат, та затова не пускам снимки. Няма никаква промяна с начина на живот на кучето - хранене, спане, дори няма сърбежи. Храним с РК-макси джуниър, бисквитки на Еукануба, калций и едни витамини за козинката. Моля някой от вас ако има представа какво може да е да сподели. Знам че ще кажете да ходим на доктор, както и ще направя, но реших да се посъветвам и с вас по този проблем. Благодаря. :smile:

#38 Потребителят е офлайн   streletz2009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 409
  • Регистрация: 28-October 09

Публикувано: 08 September 2010 - 03:03 PM

На тъмно никой не може да ви каже! Може да е просто алергична реакция на организма.Трябва да го заведете на кожен лекар.
User's Signature

www.streletz.eu

#39 Потребителят е офлайн   Plamen Tsvetanov Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-March 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Английски булдоци

Публикувано: 23 September 2010 - 11:19 PM

Здравейте,

искам да споделя с вас какъв е най-голения проблем на булдоците, а именно ТОПЛОТО!
Кучетата от тази порода имат наистина много страшен проблем с жегите. За съжаление преди броени дни изгубих моето съкровище, едва на 4 години заради топлото време.
Бяхме отишли на един язовир. Времето беше наистина много горещо. Пихме вода. Сложихме го на сянка, но...
Изпратих познат да донесе кофа с вода, за да го намокря. Вместо да изчакам, реших че ще е по-добре да го "завлека" до язовира и да го намокря.
Насила го задърпах. Милият лягаше на няколко пъти, но аз продължих да го тегля.
Завляках го до водата. Намокрихме лапичките, гърдите и главичката. Почуства се по-добре и прояви желание сам да влезе в нея. Водата не беше студена и го пуснах. Беше с нашийник и повод. Направи един кръг. Плуваше запърви път и аз страшно се зарадвах. Реши да влезе повторно във водата, но...
Оказа се, че водата го е "пресякла", както казват хората. Стана за секунда...
Сърцето му не бе издържало. Опитахме да го реанимираме, но ...
Миличкият беше издъхнал още във водата.

Съжалявам, че ви описвам трагедията ни, но искам да ви предпазя от подобни ПРОСТОТИИ!!!
Моля ви, мислете за кучетата си! Те наистина не понасят жега и веднъж тръгнали "нещата", да се оправят е почти невъзможно.
Също така, не пускайте в топло или много топло животното си да скача във водата. Подгответе го внимателно. Това може да се окаже фатално.

И запомнете НЕ на ТОПЛОТО!

#40 Guest_RАMIREZ_*

  • Група: Гости

Публикувано: 23 September 2010 - 11:54 PM

e to квото за бул дога , такова и за дога..
само дето не мога да се светна ква адска температурна разлика ще да е била тая, от 45 градуса на сянка , на брега на дунава да си го къпал , пак няма как да се "пресече" .
дебелите кучета обикновено пукат сърца от жегата , а не от охлаждане на кожата

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни