Dog.bg Форуми : Ветеринарен кабинет или всичко за здравето на булдога! Полезна информация

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ветеринарен кабинет или всичко за здравето на булдога! Полезна информация

#41 Потребителят е офлайн   streletz2009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 409
  • Регистрация: 28-October 09

Публикувано: 24 September 2010 - 07:14 AM

Показване на мнениетоPlamen Tsvetanov, в 23 September 2010 - 11:24 PM, написа:

Здравейте,

искам да споделя с вас какъв е най-голения проблем на булдоците, а именно ТОПЛОТО!
Кучетата от тази порода имат наистина много страшен проблем с жегите. За съжаление преди броени дни изгубих моето съкровище, едва на 4 години заради топлото време.
Бяхме отишли на един язовир. Времето беше наистина много горещо. Пихме вода. Сложихме го на сянка, но...
Изпратих познат да донесе кофа с вода, за да го намокря. Вместо да изчакам, реших че ще е по-добре да го "завлека" до язовира и да го намокря.
Насила го задърпах. Милият лягаше на няколко пъти, но аз продължих да го тегля.
Завляках го до водата. Намокрихме лапичките, гърдите и главичката. Почуства се по-добре и прояви желание сам да влезе в нея. Водата не беше студена и го пуснах. Беше с нашийник и повод. Направи един кръг. Плуваше запърви път и аз страшно се зарадвах. Реши да влезе повторно във водата, но...
Оказа се, че водата го е "пресякла", както казват хората. Стана за секунда...
Сърцето му не бе издържало. Опитахме да го реанимираме, но ...
Миличкият беше издъхнал още във водата.

Съжалявам, че ви описвам трагедията ни, но искам да ви предпазя от подобни ПРОСТОТИИ!!!
Моля ви, мислете за кучетата си! Те наистина не понасят жега и веднъж тръгнали "нещата", да се оправят е почти невъзможно.
Също така, не пускайте в топло или много топло животното си да скача във водата. Подгответе го внимателно. Това може да се окаже фатално.

И запомнете НЕ на ТОПЛОТО!

Ужасна трагедия,но ви благодаря за споделения злощастен опит!!! Никой не би желал да загуби булдога си,но истината е, че всички инстинктивно бихме подходили като вас!!!
Това е добро предупреждение за всички нас!!! :dh_188: :rc_036:
User's Signature

www.streletz.eu

#42 Потребителят е офлайн   Dimo Yotov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 353
  • Регистрация: 14-May 09
  • Gender:Male

Публикувано: 24 September 2010 - 11:08 AM

Показване на мнениетоStyleBullet, в 01 May 2010 - 08:17 PM, написа:

Мира741001, това с тези петна от сълзичките е проблем за всички гледащи тази порода. Пробвала съм с почистване, подсушаване, мазане с различни кремчета, на уви, резултат няма! Единственият вариант е да се спре сълзенето, но пък е невъзможно цял живот да се капят капки в очите. Някъде четох за специална хранителна добавка към храната, която съдържаше....е, сега не мога да си спомня името..., но е нещо като антибиотик, който убива бактериите, предизвикващи сълзенето. Този препарат не се предлага в БГ. Не съм го пробвала, но четох отзиви за него, които са положителни. Хората пишат, че обикновено го използват 3-4 мес. преди някоя голяма изложба, която е важна за тях, за да може да се представи добре кучето. Може да се използва и постоянно, но удоволствието излиза доста скъпо.

Привет!
Позволявам си да се включа по темата за сълзенето на очите при кучетата с много тъпи муцуни. Като вет. лекар ми се е налагало много пъти да обяснявам на стопаните причините за този проблем. Ще споделя и с вас- причината е в самата анатомия на лицевите кости при тези кучета. В медиалния ъгъл на окото се намира отвора на каналче, което отвежда сълзите в носа. При нормална анатомия на муцуната, каналчето е с правилно разположение и дължина, и отвежда без проблем сълзите в носните кухини.При породите с тъпи муцуни, поради прекалено късите кости на носа е изменено и това каналче, то много лесно се запушва, не може да отвежда сълзите до носните кухини и те изтичат от очите.
Друга причина, пак свързана с анатомията на лицето, е че очите са изнесени много напред, поради късата муцуна и наистина се замърсяват много лесно.
Трябва просто да поддържате добра хигиена на очите и кожата под медиалния очен ъгъл.
Надявам се да съм ви бил полезен!:)))
Поздрави!

#43 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 September 2010 - 12:53 PM

Съжалявам за кучето ви! Голяма трагедия. Това е станало заради рязката смяна на температура, според мен. От голяма жега веднага се е потопило в студена вода и сърцето му не е издържало. :dh_188: Наистина ще е добре всички да обърнат внимание на тази история, и в бъдеще да не се допускат подобни грешки! В такива ситуации е най-добре да се остави на плътна сянка в легнало/ седнало положение , да се намокри с вода по корема и лапите и да се осигури движение на въздуха ( аз обикновено ползвам малък внтилатор или ако нямам такъв в момента просто духам с нещо, само и само да стане по проветриво ) - не толкова високата температура е страшна, колкото задуха. Може да е само 25 градуса навън, и пак да му стане лошо - защото е задушно.
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   Plamen Tsvetanov Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-March 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Английски булдоци

Публикувано: 24 September 2010 - 03:48 PM

Благодаря за съчуствията. Извинете, че спамя в темата.

#45 Потребителят е офлайн   lori_4 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 22-March 11

Публикувано: 25 March 2011 - 02:31 PM

Здравейте, днес ви открих и веднага искам да ви разкажа за моята красива кучка Лора.
Тя е .... (вие ще кажете ) булдог без потекло и е купена от магазин , защото някаде от един два месеца минавахме и и се радвахме с дъщеря ми. Накрая ни дожаля и я взехме.
Оказа се в последствие , че е с проблем - дихателен. СТЕСНЕНА ТРАХЕЯ ( не си спомням лекарското наименование ) Имаме я от 4 месеца , беше на 4 като я взехме сега е на 8. Лекувахме я почти два месеца, тъй като се разболя , кашляше и отделяше храчки . С антибиотик я оправихме и сега е ОК., въпреки , че има моменти , през ноща се дави, ама тя милата си свикна и се справя. Много се привързахме към нея, тя е невероятно куче.....:) Сега обаче като чета насам , натам , че тези породи , които не са ИСТИНСКИ им се случват какви ли не неща и ме обзема паника, не за друго а наистина любовта ни към това същество е огромна . Та ако нещо знаете по въпроса ....пишете и ме успокойте !!! :)
Коментара е копиран с цел повече съвети !!!

#46 Потребителят е офлайн   helpmaster Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 29-September 11

Публикувано: 29 September 2011 - 10:06 AM

Здравейте всички,

Любител съм на кучетата, но не за това е настоящата тема.
Нает съм като процесуален представител на бивш собственик на Английски женски булдог. Клиентът ми желае да съди ветеринарния лекар, при който по време на раждане с цезарово сечение кучето му умира. Според ветеринарния пато-анатом и издадения протокол, кучето почива от липса на кислород и задушаване.
Моля Ви, ако имате информация да ме насочите към подходяща литература по въпроса свързана с особеностите на породата.

Благодаря Ви предварително.

#47 Потребителят е офлайн   andrei-moris Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 17-November 11

Публикувано: 17 November 2011 - 06:27 PM

здравеите искам да попитам ка моето кученце то е на 5 месеца и тежи 19 кг това добре ли е за породата заштото от няколко дни му се намали апетита и се 4удя дали да му сменя гранулите с не6то домашно мискя че му омразнаьа гранулите но все пак искам да ми каже някои с опит благодаря Прикачена снимка

Моля, запознайте се подробно с темите във форума и не създавайте нови такива само, за да получите отговор на зададен от Вас въпрос!Ако сметнете, че тематично Вашето питане не би могло да се отнесе към нито една от съществуващите теми, само тогава е разрешено създаването на нови!
P.S. Доброто хранене на кучето е свързано съответно със здравето му- затова и мястото на питането е тук! :rc_036: :rc_036:


МОД


#48 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 November 2011 - 10:01 PM

:re_037: За коя порода? Кученцето Ви не е чистокръвен английски булдог, но по принцип изглежда добре на снимката - в добра кондиция като тегло и общ вид :wb_052:
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#49 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 18 November 2011 - 08:28 AM

освен ако не е американец :)

#50 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 November 2011 - 01:25 PM

Показване на мнениетоnavar, в 18 November 2011 - 08:28 AM, написа:

освен ако не е американец :)



Американец може :wb_052:
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   delevg Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 30-June 08

Публикувано: 11 December 2011 - 09:46 PM

Показване на мнениетоCvetty, в 19 April 2010 - 07:49 PM, написа:

Привет!
Тъй като абсолютно нищо не разбирам в тази област, може и да говоря абсолютни небивалици на моменти.
Но диагнозата ни засега е алергия и пием антибиотик (Cephalexin) - може би не е за самата алергия, а за да тушира възпаленията. Другото, което пием, е Clemastin. Истината е, че продължава да го сърби доста, но раните позавехнаха.
В четвъртък пак сме на лекар и ще пиша отново. Така че ако някой някога има същия проблем - да знае какво да прави или не прави. :))
Поздрави!


Това е абсолютно безсмислена дори глупава комбинация от лекарства!

#52 Потребителят е офлайн   bliznako1 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 03-February 10

Публикувано: 27 December 2011 - 09:01 PM

имам английски булдог женски на 1 година.значи малко след като я взех почнаха проблемите ,с които не мога да се справя и до днес ,а кучето се влошава все повече и повече.почна да и опада козинката на петна така да го кажа и веднага се обърнах към една докторка която и сложи някаква диагноза някаква си гъба и почна да я лекува около 3-4 месеца без да има някакъв резултат после я лекува друг доктор пак без резултат а кучето се влошаваше все повече и повече.сега сме на такава степен че кучето почти няма козина ,мирише доста лошо,сигурно от заболяването,и е цялата на рани които червенеят така да се каже.днес ми препоръчаха някакъв доктор който като го видях и не ми вдъхна много доверие но така или иначе я бях завел до него и реших да видя и той какво ще каже.взе и проба от козината и ми каза че утре ще има резултат.при толкова много доктори я водих и никой не и помогна за това нямам много доверие на никой и за това моля който има някакво мнение да го сподели

#53 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 December 2011 - 10:50 PM

Най- вероятно се касае за генерализираната ф-ма на демодикоза, усложнена вече с пиодермит. Трябва веднага да се започне лечение.
Вие от къде сте? С какво сте я лекували до сега? Кой доктор и е взел проби? Пишете утре, каква диагноза и е поставил.
Трябва да знаете, че заболяването е лечимо, при правилно проведено лечение, разбира се!

#54 Потребителят е офлайн   bliznako1 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 03-February 10

Публикувано: 27 December 2011 - 10:59 PM

аз съм от перник,не знам точно със какво беше лекувана ,щото доста медикаменти минаха ,някакви шампоани, пасти спрейове инжекций,то даже докторите да ги питам с какво са я лекували няма да ми отговорят адекватно.и аз си мисля че не е лекувана правилно и си мисля че има лечение но вече не знам към кого да се обърна а и нямам вече доверие за това реших да потърся тук помощ и съвет

#55 Потребителят е офлайн   bliznako1 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 03-February 10

Публикувано: 27 December 2011 - 11:02 PM

утре ще пиша каква диагноза и е поставил и с какво е решил да я лекува щото доктора е доста ,млад и си мисля че може и да няма достатъчно опит.но наистина много се притеснявам защото кучето е доста ама наистина доста зле

#56 Потребителят е офлайн   bliznako1 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 03-February 10

Публикувано: 28 December 2011 - 09:47 PM

Показване на мнениетоStyleBullet, в 27 December 2011 - 10:50 PM, написа:

Най- вероятно се касае за генерализираната ф-ма на демодикоза, усложнена вече с пиодермит. Трябва веднага да се започне лечение.
Вие от къде сте? С какво сте я лекували до сега? Кой доктор и е взел проби? Пишете утре, каква диагноза и е поставил.
Трябва да знаете, че заболяването е лечимо, при правилно проведено лечение, разбира се!

оказа се че действително както и предполагахте е демодикоза и още някакви работи които не можах да запомня.изписа ми някакъв антибиотик на 48 часа първо на инжекции ,после след третата инжекция започваме пак същия само че на хапчета.някакъв шампоан само за еднократно къпане и някакви добавки това е общо взето до към сряда и после трябва пак да я водя до него за да видим как върви лечението.доктора ми каза че имало някакви като кърлежчета но не запомних дали точно това е демодикозата и те били 2 вида и тези които са на моето куче били дълбоко под кожата за това не го сърби и не се чеса.това общо взето запомних

#57 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 December 2011 - 03:29 PM

Показване на мнениетоbliznako1, в 28 December 2011 - 07:47 PM, написа:

Показване на мнениетоStyleBullet, в 27 December 2011 - 10:50 PM, написа:

Най- вероятно се касае за генерализираната ф-ма на демодикоза, усложнена вече с пиодермит. Трябва веднага да се започне лечение.
Вие от къде сте? С какво сте я лекували до сега? Кой доктор и е взел проби? Пишете утре, каква диагноза и е поставил.
Трябва да знаете, че заболяването е лечимо, при правилно проведено лечение, разбира се!

оказа се че действително както и предполагахте е демодикоза и още някакви работи които не можах да запомня.изписа ми някакъв антибиотик на 48 часа първо на инжекции ,после след третата инжекция започваме пак същия само че на хапчета.някакъв шампоан само за еднократно къпане и някакви добавки това е общо взето до към сряда и после трябва пак да я водя до него за да видим как върви лечението.доктора ми каза че имало някакви като кърлежчета но не запомних дали точно това е демодикозата и те били 2 вида и тези които са на моето куче били дълбоко под кожата за това не го сърби и не се чеса.това общо взето запомних


Демодекозата с антибиотик не се лекува, нито с мазането и къпането ще я оправите...само време ще загубите.
Ще Ви пусна на лични към кой вет. лекар да се обърнете в София.

#58 Потребителят е офлайн   bliznako1 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 03-February 10

Публикувано: 29 December 2011 - 10:38 PM

ок ще чакам и благодаря за савета

#59 Потребителят е офлайн   Ioana_ts Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 02-January 12

Публикувано: 02 January 2012 - 12:37 PM

Здравейте,имам френски булдог/женски/ на година и осем месеца.Преди 2 месеца и беше направена операция с диагноза Диафрагмална херния.Кучето ми по принцип е с проблемно хранене и преди операцията понеже има и гастрит.Сега го храня с Роял Канин за проблемен стомах.Приема всякакви други лакомства,/бисквити,пръчки и др./но не мога да го накарам да се храни редовно с обичайната му храна.Дайте ми съвет,искам да го накарам да се храни редовно.Извинявам се предварително ако съм публикувала на грешна тема.



#60 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 January 2012 - 10:34 PM

Форум на Френски булдог :rc_036:
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни