Dog.bg Форуми : Ветеринарен кабинет или всичко за здравето на булдога! Полезна информация

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ветеринарен кабинет или всичко за здравето на булдога! Полезна информация

#61 Потребителят е офлайн   hrishooo Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 16-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 27 February 2012 - 09:50 AM

Здравейте , имам малко английско булдоче на 58 дни и му излезе нещо като торбичка в окото снощи .Сутринта като станахме беше спаднало и излезе същото на другото око.Ходихме на ветеринар и жената каза че е Чери Ай . Изписа и едни капки Тобракулин-Д и каза да капим сутрин и вечер . Понеже нямаме втората ваксина все още ( на 02.03 ще я правим ) казаха да изчакаме и след това ще и правят операция за наместване на жлезата. Малко ми е притеснено , защото казаха че от упойката след това имунната система отслабва , а тя е още доста малка.Има ли други странични ефекти ?

#62 Guest_kukla fukla_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 March 2012 - 05:19 PM

zdraveite imam problemi s kosopada na na6ia debelanko.toi e na godina i 4 meseca.kogato be6e na 5 mes. mu otkrihme demodekoza no golekuvahme i za 4 meseca se iz4isti napalno i ozdravq.ostana mu oba4e padaneto na kozina .ne pada na petna ili ne6to da se ogolva raste mu nova samo 4e prez vsi4ki sezoni pada.probvahme 3vida vitamini i dobavki,no promqna nqma,problema e po skoro za nas otkolkoto za nego no ako nqkoi ima ideq kak da go re6im mnogo 6te se radvam.blagodarq vi

#63 Потребителят е офлайн   mihaela_mi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 30-June 11

Публикувано: 01 April 2012 - 02:19 PM

Здравейте, имам английски булдог на 13 месеца и от няколко седмици на предните две лапи му се появяват мехури между пръстите. Ветеринарът ни изписа антибиотик(ципрофлоксацин 250мг),който му го давахме 7 дни,освен това го почиствах с хибитан и го мажех с кортизен,но няма ефект.Според мен го боли,защото като го мия след разходка не ми дава да му пипам лапите.
Мола за съвет.

#64 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 April 2012 - 04:45 PM

Проблемът е от долната страна на лапата. Накиснете лапичката в приятно топла вода, след което измийте добре м/у пръстите от долната страна. Там обикновено се събира мръсотия, получава се възпаление и пробива отгоре м/у пръстите. След като измиете, подсушете и почистете отново отдолу, особено там където е излязло мехурчето с йодасепт и салицилов спирт, като понатиснете за да изтече събралият се секрет. След това почистете раната отгоре с йодасепт и салицилов спирт и намажете с антибиотична паста, например гентамицин, като втриете добре. Това го правите 5-6 дена и нещата ще отзвучът.
Усепх!

#65 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 13 September 2012 - 10:41 AM

Здравейте ! Надявам се някой да ни даде съвет относно оченцето на нашия булдог .Посетихме доста лекари и разбира се доста противоречиви мнения .Диагнозата е чери ай и не знаем дали да се извърши операция или да сме на капки и да видим дали ще се получи .Ако сте минали през това ще се радвам да разбера как сте постъпили .

#66 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2012 - 01:40 PM

Показване на мнениетоsosy, в 13 September 2012 - 08:41 AM, написа:

Здравейте ! Надявам се някой да ни даде съвет относно оченцето на нашия булдог .Посетихме доста лекари и разбира се доста противоречиви мнения .Диагнозата е чери ай и не знаем дали да се извърши операция или да сме на капки и да видим дали ще се получи .Ако сте минали през това ще се радвам да разбера как сте постъпили .


...колкото лекари, толкова мнения.....
...лично от моят опит..., излезе ли веднъж чери ай, трябва да се оперира. Даже в началото да се прибере, чрез капки/ което е малко вероятно/, то след известно време пак ще се появи. Чери ай е нещо, което често се получава при молосоидите, еле пък при булдога...не се притеснявайте. По- важното е да се направи от вет, който има опит с булдоци, защото при тях проблема е с упокойта.

#67 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 13 September 2012 - 02:42 PM

Много ви благодаря StyieBullet за мнението ви :rc_036: - точно от вас очаквах помощ , защото не само че останахте през годините във форумът , но и сте един от малкото хубави и стойностни развъдчици / а предполагам и стойностен човек / .Ваш колега , но от Испания ми прати клипове как развъдчиците сами наместват жлезата без да се налага оперативно да се върне .Признавам си , че не само не бях виждала такъв метод - с масажни действия , а другия с тампон за уши , но и не знаех че става толкова лесно .Ще изчакам и ще видя дали ще продължи да излиза . п.п Искрено се надявам не само да ви видя на клубната изложба , но и да се здобия с ваш симпатяга . :ae_085:

#68 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2012 - 05:05 PM

Показване на мнениетоsosy, в 13 September 2012 - 12:42 PM, написа:

Много ви благодаря StyieBullet за мнението ви :rc_036: - точно от вас очаквах помощ , защото не само че останахте през годините във форумът , но и сте един от малкото хубави и стойностни развъдчици / а предполагам и стойностен човек / .Ваш колега , но от Испания ми прати клипове как развъдчиците сами наместват жлезата без да се налага оперативно да се върне .Признавам си , че не само не бях виждала такъв метод - с масажни действия , а другия с тампон за уши , но и не знаех че става толкова лесно .Ще изчакам и ще видя дали ще продължи да излиза . п.п Искрено се надявам не само да ви видя на клубната изложба , но и да се здобия с ваш симпатяга . :ae_085:


Благодаря Ви за милите думи!
Това, което са Ви показали и сте го направили, е много интересно. Аз също съм връщала чери с лек натиск, но след известно време се появява отново. Може би не съм го правила по правилният начин, затова ще ми е интересно да споделите след известно време Вашият опит...и най-вече, какъв ще бъде крайният резултат... Ако наистина резултата е траен, това ще е супер :ba_025:
...никога не е късно човек да научи нещо ново :mg_062:
...и аз ще се радвам да се запознаем :fr_157:

#69 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 13 September 2012 - 05:43 PM

Мнооого лошо - пак сме с черешово око :ab_041: , трябвало веднага след като е станало да го върна и да сложа антибиотик и един очен крем , но сладурът ми стоя 3 , 4 дена защото ме посъветваха ветеринарите , че щом не и пречи да стои така .Страшно много се шашкам :ud_009: защото не е от най познатите породи и не знам и кой метод ще трябва да се използва - дали цялостно премахване или връщане на изходното място на жлезата , можело и да трябва да се отстрани и целия клепач.....просто не знам ....., а по лошото е че и май и докторите не знаят .Дано всичко мине леко , за да си отдъхнем всички вкъщи :zg_074:

#70 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 13 September 2012 - 05:44 PM

Въпреки това много благодаря , че ми дадохте съвет , защото ценя мнението Ви. :tb_195:

#71 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 13 September 2012 - 09:22 PM

много са противоречиви мненията за или против операцията на чери ай,аз се сблъсках с тва чудо на природата за пръв път при дог от бордо,накрая игра ножа..важното в случая е е да се направи от лекар който знае какво прави,който има опит еле пък при булдога-там трябва да се внимава много с упойката ..

#72 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 September 2012 - 12:01 PM

Дааа, кофти работа..., ама не се притеснявайте, ще се оправи кучо, важното е да намерите опитен доктор... :mg_062:
Както казах и аз, не един път съм го връщала обратно, даже веднага след като излезе, слагам антибиотични капки, унгвенти и т.н., но крайният резултат...отново се появява.
Наистина оперативните методи са тези два, които посочвате sosy. Със сигурност, по-добрият метод е да се върне обратно, без да се премахва черито, но предполагам, че това също трябва да стане веднага след като излезе, дакато е още малко и не е възпалено. Освен това вета, наистина трябва да е много опитен,защото знам, че се получават и рецидиви, при този оперативен метод на лечение.
Когато ми се е случвало, аз съм избирала отстраняването на черито, като в никакъв случай не трябва да се премахва третият клепач!
navar, колкото до това, дали трябва да се оперира или не, аз смятам, че е задължително да се оперира, защото в противен случай черито дразни окото и се поддържа възпалителен процес.
Иначе да, вета трябва да има опит и да знае какво и колко точно трябва да се изреже.
... а и упойката, трябва много да се внимава с нея при булдога!

#73 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 14 September 2012 - 03:13 PM

Много съм Ви признателна , че споделяте опит и мнения , защото в случая вашият опит ще ме ориентира в решението ми , защото ветовете ми казаха , че решението е само мое и дали да остане така или да се маха решавам аз .Не знам дали е честно в случая , защото искам най доброто за кучо , но кое е то .. :dry: ....и тук се намесвате Вие и доста ще ме улесните .Едно е да си минал по този път и да си опознал породата , друго е само да гадаеш кое е по добре за :dog: Най вероятно ще минаваме под ножа , защото мисля , че наблюдавам възпалителен процес , както спомена StileBullet .Единственно се притеснявям за упойката като ги знам тия булдоци ...., но няма начин ...., мисля , че не трябва да оставям кучето в това състояние , само защото имам страхове .

#74 Guest_hrishooo_*

  • Група: Гости

Публикувано: 14 September 2012 - 07:26 PM

Здравей , имам английски булдог на 8 месеца , ние също имахме чери ай , първо се появи на едното око , скри се и веднага излезе на другото и оченце.Носихме я на ветеринар и веднага ни казаха чери ай . . . а тя беше станала тъкмо на 3 месеца.Казаха ни , че може да се отстрани изцяло или да се върне на мястото и да се пришие .Направихме и операция на двете очи , понеже доктора каза че на това което се е прибрало на мястото си е въпрос на време пак да се покаже. Избрахме метода да го върнат на мястото и да го пришият ... Всичко мина добре ... беше малко кофти в началото докато се абсорбират конците ... Но вече с очите е добре... Сега имам друг проблем с нея , куца с задния ляв крак и ми казаха луксация на колянно капаче.Но другата седмица сме на рентген в варна и се надявам там да кажат нещо друго ... :) Така че споко не е толкова страшна тази операция... А колкото до упойката моята е голяма дивачка и докато я прибрах и се сабуди :Д беше като пияна и не виждаше малко но след час вече нищо и нямаше :):):)

#75 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 21 September 2012 - 09:52 AM

:af_089: Да ви се похвалим - всичко мина успешно с оправянето на окото ни и снощи към 20 часа вместо да си пием ракийка със салатка - изненадаааа , цялото куче беше изприщено , обринато в множество ситни пъпки по цялото тяло .Навън все едно небето се беше продънило , вали като из ведро , не знаех къде да я заведа ,на туй отгоре докторът ни не си вдига телефона , денонощният ветеринарен кабинет се оказа , че не работи , и реших , че ще действам - дадох веднага алергозан и нещата се оправиха :zg_074: .Та така , беше пак екшън и разбрах , че наистина булдочетата искат малко повече грижи , нооо как да не ги обгрижваш и обичаш тия бръчковци :wub:Сега и кучето и котето ми спят в краката , а аз пак недоспала :ta_175: GUEST HRISHOOO - как е вашата хубавица ?Надявам се няма лоша диагноза .

#76 Guest_hrishooo_*

  • Група: Гости

Публикувано: 21 September 2012 - 11:08 AM

Zdraveite , radvam se che vsichko e minalo uspeshno :) A ot kakvo vi se e poqvila alergiqta ? Pri nas polojenieto nqma da se opravi bez operaciq :(( Vuv Varna ni potvurdiha diagnozata luksaciq na kolqnno kapache .. I nachaloto na oktomvri shte q operirame .. no nqma kak ... Milichkata mi vchera cql den i cqla vecher spa sled tazi upoika . i taka ot nas :)

#77 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 21 September 2012 - 04:49 PM

Тайно се надявах на добри новини от вас и много съжалявам , че има още да се мъчи милото булдоче , но не се притеснявайте , намерете някой кадърен ветеринар и не би трябвало да има усложнения .Ще стискаме палци и очакваме вече само добри новини . :ba_025: п.п Каква точно е операцията ? п.п При нас тази алергична реакция беше от капки за очи и даже и докторите не повярваха , че от 2 капки се обрина цялото куче .Сега ми е смешно , но като я видях с навдигната козинка , все едно е леко рошава и с една кръв червена муцуна и онемях . Това само 20 минути след капките . :ab_041:

#78 Guest_hrishooo_*

  • Група: Гости

Публикувано: 21 September 2012 - 05:19 PM

Ujas ot kapki za ochi .. I nie imame alergiq poqvqvat i se edni kato topcheta po celite i kraka i kazaha che e ot slunceto , a kolkoto do operaciqta shte q napravqt v Obedinena veterinarna klinika Varna a samata operaciq doktora ni obqsni che v momenta na operaciqta shte preceni po kakuv metod shte bude napravena.A i na vsichko otgore sega e razgonena , znaete li kolko vreme produljava?

#79 Потребителят е офлайн   Tan4eto_bg Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-November 12

Публикувано: 17 November 2012 - 09:53 PM

Здравейте,



Някой може ли да ми даде контакти на добър ветеринар в гр. София с опит с английските булдоци.

Имам кученце на 3 месеца и малко и искам да му дам правилен старт :af_089:

Моля за информация относно даването на калции, защото този при който я заведох, каза да и даваме, но ме е страх да не бъде предозираме нещо. В нета прочетох доста неприятни неща по тази тема.


Поздрави,
Таня

#80 Guest_Flinstone_*

  • Група: Гости

Публикувано: 18 November 2012 - 12:11 AM

Попитайте ветеринарят си защо препоръчва да давате калций на 3-месечното си булдоче? Да не би да е предазсъдък, че до 6-месечна възраст, докато му смени млечните с постоянни зъби младите, подрастващи кучета "трабва" да приемат допълнително калций? Има ли някакъв диагностициран с изследвания/преглед/ рентген здравословен проблем кучето? Да не би развъдникът или собственикът, който ви е продал кучето да ви е посъветвал и информирал за такъв породен и генетичен проблем при семейството/прародителите на това куче? Направено ли му е изследване на калций/фосфор/магнезий, което да показва причина за допълнителен прием на калций? С каква храна се храни кучето, клас суперпремиум по съдържание? Храната съдържа ли балансирано съотношение на калций/фосфор/магнезий?

Ветеринарен форум - даване на калций

Нарушение на обмяната на калций

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни