Dog.bg Форуми : Ветеринарен кабинет или всичко за здравето на булдога! Полезна информация

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ветеринарен кабинет или всичко за здравето на булдога! Полезна информация

#81 Потребителят е офлайн   гогоИ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-November 12

Публикувано: 18 November 2012 - 12:59 PM

Здравейте! Нова съм, но искам да попитам за следното: имам булдоче на шест месеца. От два дви куца с предното краче, не го вдига, а просто стъпва като, ами като пират. Пипах го, но не дава признаци да го боли. Скача, качва се по нас. Според Вас какво може да му е?

#82 Guest_sosy_*

  • Група: Гости

Публикувано: 18 November 2012 - 01:42 PM

Здравейте гогоИ !Може би е по добре да го заведете на ветеринар за точна диагноза .При нас това е близо от месец , заради беснеенето в къщи си разтегна връзки , точно се оправи и пак ни се случи същото . Лично аз давам артростабил и наблюдавам дали се подобрява . При продължителна куцота трябва снимка за да се намери проблема .Те са тежки кученца и им се случва понякога такава травма .Не се притеснявайте , а отидете при чичо доктор .Ще ви стискам палци !

#83 Потребителят е офлайн   гогоИ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-November 12

Публикувано: 18 November 2012 - 04:24 PM

Показване на мнениетоsosy, в 18 November 2012 - 01:42 PM, написа:

Здравейте гогоИ !Може би е по добре да го заведете на ветеринар за точна диагноза .При нас това е близо от месец , заради беснеенето в къщи си разтегна връзки , точно се оправи и пак ни се случи същото . Лично аз давам артростабил и наблюдавам дали се подобрява . При продължителна куцота трябва снимка за да се намери проблема .Те са тежки кученца и им се случва понякога такава травма .Не се притеснявайте , а отидете при чичо доктор .Ще ви стискам палци !

Благодаря, Ви много за съвета. Смятам и аз да му дам артростабил, но какво имате предвид под продължителна куцота и ако са връзки, за колко време минава

#84 Потребителят е офлайн   Tan4eto_bg Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-November 12

Публикувано: 18 November 2012 - 06:07 PM

Показване на мнениетоFlinstone, в 18 November 2012 - 12:11 AM, написа:

Попитайте ветеринарят си защо препоръчва да давате калций на 3-месечното си булдоче? Да не би да е предазсъдък, че до 6-месечна възраст, докато му смени млечните с постоянни зъби младите, подрастващи кучета "трабва" да приемат допълнително калций? Има ли някакъв диагностициран с изследвания/преглед/ рентген здравословен проблем кучето? Да не би развъдникът или собственикът, който ви е продал кучето да ви е посъветвал и информирал за такъв породен и генетичен проблем при семейството/прародителите на това куче? Направено ли му е изследване на калций/фосфор/магнезий, което да показва причина за допълнителен прием на калций? С каква храна се храни кучето, клас суперпремиум по съдържание? Храната съдържа ли балансирано съотношение на калций/фосфор/магнезий?

Ветеринарен форум - даване на калций

Нарушение на обмяната на калций


Здравейте,


Не са правени изследвания, но при посещение за третата ваксина, ветеринаря изрично кача, че за да е здрава костната система на кучето, трябва да му давам калции. Храня го с една от най-добрите храни на пазара и си е Junior, но ще погледна за съотношението на съставките.



Поздрави,

#85 Guest_sosy_*

  • Група: Гости

Публикувано: 20 November 2012 - 10:32 AM

При нас куцотата продължи 2 , 3 седмици , като трябва да се наблюдава дали стъпва по добре и сигурно или състоянието му е едно и също .Препоръчаха ми и даване на калций за да ускорим възтановителния процес , но е по добре да не гадаем какво му е на булдочето а да го погледне някой ветеринар , за да не се окаже нещо друго . Ние все още стъпваме леко куцайки и сигурно ще си я водя на снимка .Ще ви стискаме палци и чакаме само добри новини !

#86 Потребителят е офлайн   tiger007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 18-June 10

Публикувано: 10 January 2013 - 02:29 PM

Здравейте, ние имаме проблем с ушите - колкото и често да ги чистим все са мръсни и зачервени. На пипане даже все едно парят. Ходихме на доктор и казаха, че било някаква алергия, като ни изписаха антибиотик и уж ушите бяха по-добре. Седмица-две след като антибиотика свърши пак се повтаря същото - ушите са постоянно мръсни, зачервени, сърбящи. Дайте моля ви някакъв съвет за почистване, препарат за третиране или за добър доктор. Благодаря ви предварително.

#87 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 January 2013 - 07:56 PM

Показване на мнениетоtiger007, в 10 January 2013 - 12:29 PM, написа:

Здравейте, ние имаме проблем с ушите - колкото и често да ги чистим все са мръсни и зачервени. На пипане даже все едно парят. Ходихме на доктор и казаха, че било някаква алергия, като ни изписаха антибиотик и уж ушите бяха по-добре. Седмица-две след като антибиотика свърши пак се повтаря същото - ушите са постоянно мръсни, зачервени, сърбящи. Дайте моля ви някакъв съвет за почистване, препарат за третиране или за добър доктор. Благодаря ви предварително.


1. Почиствате добре ушите с "Epi Otic" на Virbac
2. След това намазвате хубаво цялата ушна мида отвътре с капки за уши "Митекс", като накапвате, и по 3-4 капки в ушният канал.
Това се прави два пъти дневно, в продължение на 10-15 дена и проблемът ще отзвучи.
След това обаче, всяка седмица, поне по един път, почиствате ухото с "Epi Otic "
Успех!

#88 Потребителят е офлайн   tiger007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 18-June 10

Публикувано: 11 January 2013 - 08:51 AM

Благодаря за съвета.

#89 Потребителят е офлайн   Tan4eto_bg Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-November 12

Публикувано: 05 March 2013 - 07:09 PM

Здравейте,


Искам да ви попитам имате ли представа на какво може да се дължи странно хриптене и давене на кучето? Няколко пъти се случва да повръща слузеста смес като храчки(без примеси на храна). Кученцето ми е на 6 месеца и ветеринаря каза, че може да е настинала, защото и температурата и е малко повишена. Сложи и някаква инжекция и ми даде прахчета, които да и давам, но аз искам и второ мнение от вас. Не съм сигурна доколко ветеринаря беше запознат с породата и се притеснявам да не е нещо по-сериозно. Дори когато диша хрипти и се дави, а до колко е нормалко да хърка като е само на 6 месеца?


Благодаря Ви и поздрави,
Таня

#90 Потребителят е офлайн   Miki from Kazanlak Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 11-March 13

Публикувано: 12 September 2013 - 06:47 PM

Здравейте, имам и аз един от тези сладури вече от 10 месеца, но преди 1-2 седмици се появи едно смущаващо куцане с лявата лапа. Като цяло е игрив, скача и като е вън тича, водих го на лекър и сега пие Previcox и казаха че трябва да има подобрение, но аз не съм сигурна вече че виждам такова (пие го от 2 дни) Майка му и Баща му са породисти и Мики си е с валидно родословие до колкото знам преди да се заплодят кучетата се изследват за костни и всякакъв вид генетични болести. Надявам се причината да не е от проблем в ставите който да му остане за цял живот тъй като е малък още. По принцип бързо израстна и се чудя дали може да е от това, случвало се е понякога когато майка ми си играе с него да го дърпа за предните или за задните лапи и той пада не знам дали не може ида еразтегнато сухожилие или мускул от грубата игра с малкият Мики. Куцането е по-силно сутрин и след това става по-слабо. Много моля ако някой е имал такъв проблем нека каже, защото изключително много се притеснявам и не знам какво да правя. Като цяло не изглежда да го боли или да не иска да играе и да скача а напротив...супер енергичен и игрив е просто си накуцва с крачето.
Много моля за съвет и дали на някой от вас му се е случвало в процеса на растеж на кучето.
На 10 месеца е и тежи 27 килограма- яде по 300 грама на ден и излиза по 3 пъти минимум на разходки.

#91 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 December 2013 - 08:34 PM

Вече сме на 6м и сменихме всички зъбки,освен 1.Има постоянен и млечен зъб един до друг.Давам му играчки и лакомства,които да дъвче,но млечния зъб не се клати,а заема мястото на постоянния.
Трябва ли да се притеснявам или ще си падне сам....или пък трябва ли да се вади.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#92 Потребителят е офлайн   cvetyhinkova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 02-January 14

Публикувано: 04 January 2014 - 04:34 PM

Здравейте,

Бих искала някой да помогне ако знае,защото аз не открих нищо по темата.Колко ориентировъчно трябва да тежи англ.булдог на 4 месеца?Знам , че зависи от родителите,но все пак би трябвало да има някакви граници,между които се движат кг. на тази възраст.

Благодаря предварително!

#93 Потребителят е офлайн   cvetyhinkova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 02-January 14

Публикувано: 12 February 2014 - 08:42 PM

Здравейте,
Писах и в друга тема,но мисля ,че тук е най подходящо.
Бих искала да разбера до колко време след операция на окото от cherry eye се е възстановило напълно.При нас вече минаха 3 седмици и още е с каската.Конеца се вижда и докторката каза,че ако не се махне сам ще трябва отново да го приспиват ,за да му го махнат.Капем капки,почистваме го по няколко пъти на ден,но ми се струва,че няма никакъв ефект.Та мислех дали да не го заведа в някоя друга клиника да си кажат мнението и там.

#94 Потребителят е офлайн   LucaB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 356
  • Регистрация: 24-December 09
  • Gender:Female
  • Location:VELINGRAD

Публикувано: 17 February 2014 - 02:21 PM

При добре свършена работа, още след излизането от клиниката не би трябвало да има и помен от това, че са работили по очите! Лично мое мнение- отидете на преглед при друг ветеринар :rc_036: !
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА АНГЛИЙСКИ БУЛДОГ И АМЕРИКАНСКИ СТАФОРДШИР ТЕРИЕР www.desirefortouch.com
FACEBOOK

#95 Потребителят е офлайн   cvetyhinkova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 02-January 14

Публикувано: 20 February 2014 - 08:00 PM

Здравейте,

Заведохме го при д-р Борисов и буквално за 15 мин. му оправи окото.Вече е добре.Благодаря на всички за съветите.

#96 Потребителят е офлайн   cvetyhinkova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 02-January 14

Публикувано: 09 March 2014 - 06:28 PM

Здравейте отниво,

Моят мъник има отново разтройство,вече полудях.Моля за мнения какво да правя.Храната ли да му сменям,отново ли да го водя на лекар за изследвания?Много лекари,много мнения.То не беше ориз,то не бяха моркови и какво ли още не?

#97 Потребителят е офлайн   LucaB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 356
  • Регистрация: 24-December 09
  • Gender:Female
  • Location:VELINGRAD

Публикувано: 10 March 2014 - 10:36 AM

Щом е 'отново' значи ще е по-добре да посетите ветеринар! Ако пък сте решили да го пропуснете, опитайте със смяна на гранулата и прахчета Ентерол! Ако въпреки прахчетата, разтройството продължава повече от 3 дни, не се колебайте, а потърсете вет!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА АНГЛИЙСКИ БУЛДОГ И АМЕРИКАНСКИ СТАФОРДШИР ТЕРИЕР www.desirefortouch.com
FACEBOOK

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни