Dog.bg Форуми : Проблем с други кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с други кучета

#1 Потребителят е офлайн   Luckky Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 02-March 12

Публикувано: 02 March 2012 - 08:20 PM

Здравейте,
Имам куче на 10 месеца и е от мъжки пол. Кучето ми като малко беше много страхливо и си мислех, че като порастне ще се оправи, но той и сега се страхува от кучета-най-много и щом чуе лай или побягва или се сгушва в мен. Вторият ми проблем е, че той се страхува също така и от хора, когато някой приятел иска да го погали или да си поиграе с него, той побягва или се опитва да го ухапе.. Най- страното е, че когато е зад преграда лае на кучета и хора, а щом влезне някой в нас, той се скъсва от лай и ръмжене, но когато е пуснат е страхлив и неспокоен.. Моля за някакъв савет или някакъв метод, по който да работя или неможе да се промени

#2 Потребителят е офлайн   ongal Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 03 March 2012 - 11:08 AM

Здравейте!
На кучето му трябва социализация-много разходки сред хора и други кучета, за да може да се чувства самоуверено и в непозната обстановка. Кучето не трябва да бъде вързано в двора или да се разхожда само в двора, защото така няма да знае как да реагира в една по-различна ситуация и ще търси закрилата на собственика си. По-чести разходки навън, срещи с непознати кучета и хора и окуражаване и похвали от Ваша страна.

#3 Потребителят е офлайн   Luckky Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 02-March 12

Публикувано: 03 March 2012 - 04:05 PM

Благодаря много дано да проработи :)

#4 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 March 2012 - 05:00 PM

При сгушване не го толерирайте, не го успокоявайте.Дайте възможност при среща кучетата да се подушат под опашките.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#5 Потребителят е офлайн   oppaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 337
  • Регистрация: 03-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Свиленград
  • Skype:

Публикувано: 03 March 2012 - 07:43 PM

Търси професионалист които да те научи какво да правиш и как да го правиш защото сам няма да стане.Минал си възрастта за социализация,кучето е било затворено може би защото си искал да му спестиш страховете или нещо друго и този страх се е развил с времето и сега ще имаш наистина нужда от някой който да ти покаже нагледно къде са твоите грешки и как да работите за напред .Послушай патило за да не пострада някои
Честит празник и успех :flagbg:

#6 Потребителят е офлайн   Luckky Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 02-March 12

Публикувано: 05 March 2012 - 02:48 PM

Ще можеш ли да ми кажеш къде мога да намеря специалист?
Вчера, когато го изкарах, той се срещна с едно куче и аз усетих, че се страхува, но щом видя, че кучето не лайна той започна да налита, незнам защо, но ако кучето не му отвърне, той не се страхува!

#7 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 05 March 2012 - 03:53 PM

Напиши от кой град си.

Теми за специалисти има в подфорум Възпитание, обучение, спорт
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Luckky Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 02-March 12

Публикувано: 05 March 2012 - 07:53 PM

Аз съм от град Банско и не мисля, че тук има някакъв специалист. Мога ли да се обърна към ветеринар ?

#9 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 06 March 2012 - 01:06 AM

Ветеринарите обикновено не се занимават с възпитание на кучета, тъй че едва ли ще ти е особено полезно. Най-добре хвани и почети в темите, които ти е препоръчала ironic_ и намери специалист, с когото можеш да се консултираш поне по телефона.
И срещай кучето си с повече кучета (по възможност - приятелски настроени), за да спре да се страхува. Сигурно имаш приятели с кучета - разхождайте ги заедно.
Успех!
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#10 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 06 March 2012 - 09:13 AM

Показване на мнениетоLuckky, в 05 March 2012 - 12:48 PM, написа:

Вчера, когато го изкарах, той се срещна с едно куче и аз усетих, че се страхува, но щом видя, че кучето не лайна той започна да налита, незнам защо, но ако кучето не му отвърне, той не се страхува!


Обясни какво точно значи "налита"? Тоест той не само е страхлив, но и агресивен?

Сам, без поне да се посъветваш със специалист, ми се струва, че няма как да стане. Прочети подфорума за възпитание, в краен случай някой може да се съгласи да те консултира дистанционно.

Или разкажи на нас: къде гледаш кучето, как го храниш, къде спи, учил ли си го на команди, какви команди знае, как ги изпълнява, ВСИЧ-КО, как си го социализирал, как постъпваш когато идва да се гуши при теб от страх, как постъпваш, когато покаже агресия към човек или животно?
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   oppaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 337
  • Регистрация: 03-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Свиленград
  • Skype:

Публикувано: 06 March 2012 - 10:17 PM

Аз пак ти казвам да идеш при човек който се занимава с обучение на кучета защото е много важно той да види какво точно прави кучето и какво правиш ти не става по телефона :rc_036:

#12 Потребителят е офлайн   Luckky Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 02-March 12

Публикувано: 08 March 2012 - 10:48 PM

Здравейте,
Кучето ми живее на вън, има къщичка и не е вързан, а си има дворче. Храня го с гранули,кокали, хляб и остатъци от храна. Учил съм го на команди като седни,ела тук, не, дай лапа и на място. Разхождам го винаги на различни места, защото така разбрах от предишен коментар, че така ще се социализира. Той е агресивен към хората, които влисат вкъщи и когато е раздразнен към мен не е агресивен, но щом го пусна не спира да скача и да е с отворена уста сякаш иска да ухапе, но досега не ме е хапал никога! Под думата налита имам в предвид, че се втурва към другото животно. Когато е агресивен към човек или животно му се карам, а командите ги изпълнява, но когато е някой с мен започва да не слуша. Когато е на кайшка е много послушен, а когато го пусна пак слуша, но не иска да изпълнява да се прибере в къщата си. Преди когато идваше към мен, защото се страхуваше му казвах да не се страхува и го галех, но вече не му обръщам внимание и се правя, че нищо не е станало. Незнаех нищо за социализация и не съм работил по това и сега разбирам, че съм направил голяма грешка.

#13 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 08 March 2012 - 11:23 PM

Показване на мнениетоLuckky, в 08 March 2012 - 08:48 PM, написа:

Здравейте,
Храня го с кокали, хляб и остатъци от храна.



Кокали само големи телешки,остатъци от храна,които са и с подправки-НЕ!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Luckky Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 02-March 12

Публикувано: 10 March 2012 - 08:47 PM

Не разбрах, само големи телешки или без големи телешки кокали ?

#15 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 March 2012 - 08:48 PM

да :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   CalendulaM Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 23-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Barcelona, Spain

Публикувано: 23 January 2013 - 01:41 PM

Здравейте,много ми допадна вашия сайт много обичам животните и реших да се регистрирам и потърся съвет как да се справя с моя Доберман.
Той е на 1година и 4месеа момченце e Tанк.
Осинових го и е с мен аколо 10 дни вече.
кучето е расово, обучаван е и знае някой команди,
Преминал е прес 2 семейства и приют (бил е като малък при едно, намерен е от второ семейство но поради финансови проблеми след 4 месеца е в приют и там аколо 3-4 месеца)
Взех го много много слабичък, храни се добре в момента и качва!
Като цяло кучето свикна с мен много бързо но проблема е че е много изплашено дори и удома с мен, скача при всеки шум и звук.Навън почти същото но понякога се държи добре и върви нормално, но само на мeста без много хора и кучета!Не е агресивен към хора напротив плаши се и дори се случи да се напикае от страх като някой поиска да го милва и погали!
С кучетата е на моменти поняког лае и напада а понякога ги подминава, стани от по големите!
Разхождам го сутрин и вечер и гледам да комбинирам местата с по оживени и по спокойни искам да го социализирам но за момента е ад.
Моля ви дайте съвет че ми е болно да го гледам как се дърпа и го е страх!

(незнам дали има значение но живея в Барселона)

#17 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 23 January 2013 - 03:28 PM

тази тема може би ще Ви е от полза: http://forum.dog.bg/...E%D1%82-%D1%85/
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#18 Потребителят е офлайн   CalendulaM Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 23-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Barcelona, Spain

Публикувано: 23 January 2013 - 04:50 PM

много благодаря, темата е страхотна :) надявам се и скоро да има резултати !

#19 Потребителят е офлайн   didito_vr Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 24-January 13

Публикувано: 24 January 2013 - 09:44 AM

Здравейте, искам да попитам за мнение по един въпрос, за който не мога да получа еднозначен отговор. Със съпруга ми живеем в апартамент и в момента имаме кученце - мини пинчер, на 3 години. Искаме да си вземем доберман и от доста време обмисляме идеята. Много ни притеснява как ще си съжителстват двете кучета, защото са много различни. Ако някой има наблюдения моля за мнение !

#20 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 24 January 2013 - 10:59 AM

Показване на мнениетоCalendulaM, в 23 January 2013 - 12:41 PM, написа:

Здравейте,много ми допадна вашия сайт много обичам животните и реших да се регистрирам и потърся съвет как да се справя с моя Доберман.
Той е на 1година и 4месеа момченце e Tанк.
Осинових го и е с мен аколо 10 дни вече.
кучето е расово, обучаван е и знае някой команди,
Преминал е прес 2 семейства и приют (бил е като малък при едно, намерен е от второ семейство но поради финансови проблеми след 4 месеца е в приют и там аколо 3-4 месеца)
Взех го много много слабичък, храни се добре в момента и качва!
Като цяло кучето свикна с мен много бързо но проблема е че е много изплашено дори и удома с мен, скача при всеки шум и звук.Навън почти същото но понякога се държи добре и върви нормално, но само на мeста без много хора и кучета!Не е агресивен към хора напротив плаши се и дори се случи да се напикае от страх като някой поиска да го милва и погали!
С кучетата е на моменти поняког лае и напада а понякога ги подминава, стани от по големите!
Разхождам го сутрин и вечер и гледам да комбинирам местата с по оживени и по спокойни искам да го социализирам но за момента е ад.
Моля ви дайте съвет че ми е болно да го гледам как се дърпа и го е страх!

(незнам дали има значение но живея в Барселона)

Ако имате затруднения мога да Ви дам координати на треньори в Барселона и околностите.Хубаво е да опитате сам,но ако няма напредък колкото по-рано започне да работи специалист с Вас и кучето,толкова по-добре.
Успех
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни