Dog.bg Форуми : МИНИ ШПИЦ ИЛИ.......???

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

МИНИ ШПИЦ ИЛИ.......???

#1 Потребителят е офлайн   Poli-Klara Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 03 March 2012 - 02:13 PM

Здравейте,нова съм във форума и ако има подобна тема моля да ме извините.Предполагам има много хора с моят проблем,ще се радвам,ако ми отговорите.

Преди 7 месеца си взех куче което ми продадоха за мини шпиц,не разбирам много от породи на кучета,купих го импулсивно,видях го харесах го и след няколко часа беше вече вкъщи.Обичам си много кученцето независимо дали е мини шпиц или не.Ще кача няколко снимки и моля хората които повече разбират от породи да ми кажат дали е мини шпиц. Взех кучето на 40 дни и беше 450гр в момента е на 9 месеца и тежи 4кг/с това тегло е от месец и половина/Много е енергично и игриво.Благодаря Ви предварително и се извинявам още веднъж,ако има подобна тема или съм я пуснала на грешното място.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 04 March 2012 - 09:17 AM

Здравейте! Както вие казвате, обичате си кучето, независимо какво е. В този смисъл има ли значение какъв шпиц е? Щом сте взели кученцето импулсивно значи сте искали точно него, а не кученце представител на породата малък немски шпиц. Дали е малък шпиц или не аз вече отбягвам да давам мнения по форуми. Както вече много пъти сме писали, само родословието на кучето определя принадлежността му към породата, а не мнението на пишещите тук. И понеже вие нямате родословие, ако този въпрос много ви измъчва, може да заведете кучето на изложба, където да се запишете за съдене извън конкурса, за да получите експертна оценка от съдия. Той най-добре ще ви каже какво е вашето куче.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#3 Потребителят е офлайн   Poli-Klara Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 04 March 2012 - 09:44 AM

Много Ви Благодаря за отговора,попитах от чисто любопитство,обичам кучето си и нямам проблем с това дали е точно мини шпиц или не.То ми носи толкова радост,че това е без значение,както споменах питах от любопитство и не няма да си водя кучето на изложба,мисля,че на изложби трябва да ходят кучета с родословие и хора които се занимават с отглеждане на кучета с тази цел,едва ли мнението на съдя или на когото и да било би ме накарало да променя обичта и отношението си към кучето.Още веднъж Ви благодаря за отговора,просто не искам да се излагам като ме питат хората на улицата какво Ви е кучето или като дойде време да си имаме малки кученца да подвеждам хората на които евентуално бих ги дала/че им давам определена порода куче/ както съответно явно мен са ме подлъгали при покупката на Клара.

#4 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 05 March 2012 - 10:10 AM

Ако не искате да лъжете хората просто не развъждайте кучето. Не е задължително то непременно да има бебета. Щом оставяте изложбите за развъдниците, оставете и развъждането на хората, които знаят какво правят. :md_064:
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни